Dodaj do ulubionych

Obstawiamy 5

17.09.23, 09:17
Zakładam jak zawsze wątek co obstawiacie 😃Jakie imiona zostaną nadane.
Oto dane
1 Małgorzata Tomaszewska ma już syna Enzo (pierwszy mąż obcokrajowiec) teraz spodziewa się 2 dziecka z drugim partnerem plec nieznana
2 just tyna z youtube ma już 2 córki:Matyldę i Emme teraz spodziewa się 3 córki
3 EwaD też z youtube na 2 synów Huberta i Edwarda teraz 3 córka
Jakie macie typy
Moje
1 brat Enzo to Edgar, Ernest, Damir, Gabriel siostra to Stella, Sofia, Liwia raczej imiona międzynarodowe bez polskich znaków
2 tutaj coś osluchanego też międzynarodowego może Lila, Klara, Alicja, Liwia
3 jw Helena, Melania,
Obserwuj wątek
    • paula.anna Re: Obstawiamy 5 17.09.23, 10:44
      Zupełnie nie wiem, co to za kobiety 🤷.
      Jednak strzelać, imienniczo, mogę 😉.

Rodzeństwo Enzona😛- Mia, Cataleya, Pola, Liam, Fabian.

Siostra Matyldy i Emmy- Helena, Klara.

Siostra Edwarda i Huberta- Diana ("komplet" do Huberta, myśliwskie skojarzenia), Elżbieta, Konstancja.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Obstawiamy 5 17.09.23, 16:21
      1. nie podejmuję się smile

2. Lidia, Helena, Rozalia, Felicja, Rebeka

3. Wanda, Cecylia, Urszula, Kornelia, Gabriela
    • olinininka Re: Obstawiamy 5 08.10.23, 12:15
      Enzo będzie miał siostrę
      Ewa D urodziła córkę. Do Huberta i Edwarda dołączyła Victoria Klara dodam, że mieszkają w USA. Czyli obstawialam coś osluchanego i jest tylko pisownia przez v i c myślałam że Klara będzie na pierwsze.
      • paula.anna Re: Obstawiamy 5 08.10.23, 15:36
        Do Victorii powinna być Clara 😉.

Siostra Enzona 🤔. Podtrzymuję moje wcześniejsze pomysły.
        Dodaję Oliwię, Jessicę, Vanessę.
        Choć nie wykluczam czegoś mniej "międzynarodowego- otwierającego drzwi" i nowoczesnego. Może Hanna? Helena?
      • remigia1 Re: Obstawiamy 5 08.10.23, 15:50
        A obecny partner Tomaszewskiej to Polak?
        Jeśli tak, to obstawiam Liwię (Livię), Mię, Nel, Dianę i ... Wandę. smile
        • olinininka Re: Obstawiamy 5 20.10.23, 06:58
          Chyba tak
    • remigia1 Re: Obstawiamy 5 18.10.23, 00:34
      Dziecka spodziewa się także nowa posłanka, żona Krzysztofa Bosaka, Karina. Mają już dwóch synów - Artura Maksymiliana i Daniela Ksawerego. Płeć trzeciego dziecka póki co nieznana. Możecie obstawiać smile
      Mnie, szczerze mówiąc, trudno coś wytypować. Może jakieś imię znanego świętego/świętej? Np. Maria, Rita, Wojciech, Stanisław?
      • paula.anna Re: Obstawiamy 5 18.10.23, 07:05
        Będzie "prawdziwa, duża, katolicka" rodzina 😐.
        Artur i Daniel to chyba nie są typowo biblijne/katolickie imiona 🤔?
        Może rodzinne?
        W takim razie trudno wróżyć.
        Zgaduję, że imię trzeciego dziecka również będzie spoza topu. I też z nutką "ciotkowatości/wujkowatości".
        Może Krystyna, Barbara, Urszula, Halina, Bożena, Ryszard, Józef, Mieczysław, Czesław.
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Obstawiamy 5 18.10.23, 09:41
          Artur - nie, ale Daniel oczywiście, że jest biblijny.

Moje typy to: Olaf, Hubert, Eryk, Kajetan, Kacper, Kornel, Oskar, Kornelia, Weronika, Alicja, Emilia, Kamila, Karolina, Kinga, Daria
        • remigia1 Re: Obstawiamy 5 18.10.23, 12:30
          Ale drugie imię Artura - Maksymilian może być nadane po św. Maksymilianie Kolbem.
      • olinininka Re: Obstawiamy 5 20.10.23, 06:57
        Obstawiam coś osluchanego dla chłopca może Sebastian, Grzegorz, Dawid, Damian, Paweł, Adam
        Dla dziewczynki Hanna, Paulina, Gabriela, Ewa, Emilia
        Na drugie Gabriel lub Szymon lub Anna, Maria
      • remigia1 Re: Obstawiamy 5 28.10.23, 20:47
        Będzie córka u Bosaków smile
        • paula.anna Re: Obstawiamy 5 29.10.23, 08:01
          Konkretnie to JEST, od samego poczęcia 😉.
          A BĘDZIE może Brygida?
          Faustyna?
          Karolina?
        • dalenia Re: Obstawiamy 5 29.10.23, 08:46
          Ja myślę, że to będzie coś klasycznego w pokoleniu naszym, tudzież rodziców. Oczywiście z patronem. Coś typu Katarzyna, Małgorzata, Monika, może Agnieszka, Anna Ewa.
        • dasza_dm Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 10:40
          Synowie to Artur Maksymilian i Daniel Ksawery.
          Obstawiałabym m.in. Paulinę, Klaudię, Dominikę, Weronikę, Joannę, Natalię, Agatę, Aleksandrę.
          • dalenia Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 12:19
            O, Weronika może - takie 'święte' wink albo jeszcze mi jakoś przyszła do głowy Teresa i Elżbieta.
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 18:26
              Ale czemu tak się fiksujecie na świętych imionach? Po wyborze imion dla synów nie widzę ani żeby były jakieś bardzo tradycyjne, ani święte, ani polskie.
              • dalenia Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 22:16
                Wszystkie cztery mają swoich patronów. Artur i Daniel to dla mnie typowe imiona dzisiejszych 30-40 latków (i starszych, szczególnie Artur). Jak to Katarzynka dobrze określiła - imiona kolegów rodziców. Maksymilian to mocny patron, częste imię w katolickich rodzinach. Ksawery może mniej, ale znowu - konotacje "święte" ma dość silne, Daniel jest biblijny. Czy więc te imiona faktycznie nie są tradycyjne i święte? Możesz tak myśleć, dla mnie są. A czy polskie? To też zależy, co masz na myśli. Mnie takie imiona przychodzą do głowy, patrząc na imiona synów i poglądy rodziców. Ty możesz mieć inne pomysły. A kto się urodzi, to się okaże.
                • mebloscianka_dziadka_franka Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 22:44
                  Jak tak spojrzeć to pewnie z 95% imion nadawanych przez Polaków ma swoich świętych czy tam błogosławionych patronów.
                  • remigia1 Re: Obstawiamy 5 01.11.23, 00:26
                    Tak, tylko są święci bardziej i mniej znani. Dlatego w zestawach imion ich synów - Artur Maksymilian i Daniel Ksawery rzuciły mi się w oczy imiona znanych świętych - Maksymiliana Kolbego i Franciszka Ksawerego.
                    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Obstawiamy 5 01.11.23, 22:57
                      Ale mimo wszystko to są drugie imiona.
                  • dalenia Re: Obstawiamy 5 01.11.23, 20:03
                    Pewnie tak, ale o ile jakaś św. Patrycja niekoniecznie jest powszechnie znana, tak Kolbe czy Franciszek Ksawey już myślę bardziej. Ale to też zależy w jakich kręgach się kto obraca.
                    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Obstawiamy 5 01.11.23, 23:01
                      No, ale o tym właśnie piszę, że widać, żę jednak rodzice na pierwszym miejscu stawiają swoje upodobania, a nie żeby imię było koniecznie "święte". Owszem dali takie drugie imiona (być może), ale jednak chyba dyskusja się toczy o te pierwsze, nie ukrywajmy - ważniejsze.
        • remigia1 Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 14:14
          Ja obstawiam Marię, Ritę, Teresę, Karolinę i Annę.
        • n.ataleczk.aa Re: Obstawiamy 5 01.11.23, 20:15
          Magdalena, Zofia, Helena, Zuzanna
        • gaudencja Re: Obstawiamy 5 03.11.23, 00:29
          Do imion chłopców pasuje Sylwia, Iwona, Izabela, Ilona, Beata, Karina. Obstawianie drugiego imienia na razie sobie daruję.
          • remigia1 Re: Obstawiamy 5 03.11.23, 02:34
            Karina to matka, raczej nie nazwie córki tak samo. Ale zobaczymy...
      • annthonka Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 12:40
        Skoro lubią imiona sprzed 40 lat to może Magdalena, Katarzyna, Agnieszka.
      • katarzynkaa Re: Obstawiamy 5 31.10.23, 20:55
        Artur to imiona, które szczyt nadawalności miały plus minus od połowy lat 80 do 00, czyli Bosakowie nadali synom "imiona swoich kolegów". Drugie imiona są bardziej wyszukane, bardziej mi się podobają.
        Moje strzały: Paweł, Kamil, Michał, Mateusz, Krystian, Piotr, Bartosz
        Małgorzata, Anna, Katarzyna, Agata, Marta
        • katarzynkaa Re: Obstawiamy 5 01.11.23, 13:30
          *Artur i Daniel
      • sulimira Re: Obstawiamy 5 01.11.23, 14:37
        Magdalena, Barbara, Paulina
      • sferoplast Re: Obstawiamy 5 03.11.23, 13:27
        Marta, Maria, Agnieszka, Barbara, Magdalena.
      • olinininka Re: Obstawiamy 5 18.11.23, 18:30
        Zgadłam i to dwa imiona 😀 u Bosaków urodziła się Emilia Maria 😀
        • paula.anna Re: Obstawiamy 5 19.11.23, 09:24
          Ale nuda, imo.
          Jednak cieszy mnie to, że mam inny gust imienniczy niż maja Bosakowie.
          • gaudencja Re: Obstawiamy 5 19.11.23, 17:47
            Z tym nazwiskiem nie mogą sobie pozwolić na nadmierne szaleństwa.
            • paula.anna Re: Obstawiamy 5 20.11.23, 06:43
              Mimo wszystko jest sporo innych imion, które mogli wybrać.

Szczerze- liczyłam na coś oryginalniejszego.
              Niekoniecznie w moim guście, jednak ciekawszego, mniej mdłego i przezroczystego niż Emilia, której nawiasem pisząc, wyjątkowo nie lubię.
              Artur i Daniel, choć mnie zupełnie nie zachwycają, są dość zaskakującym "zestawem".
              • remigia1 Re: Obstawiamy 5 20.11.23, 23:23
                paula.anna napisała:

> Mimo wszystko jest sporo innych imion, które mogli wybrać.
                >
                > Szczerze- liczyłam na coś oryginalniejszego.
                > Niekoniecznie w moim guście, jednak ciekawszego, mniej mdłego i przezroczystego
                > niż Emilia, której nawiasem pisząc, wyjątkowo nie lubię.

Myślę podobnie. Moim zdaniem nazwisko Bosak nie brzmi jakoś bardzo źle z oryginalnymi imionami. Np. Konstancja Bosak moim zdaniem jest ok - na pewno lepiej niż Konstancja Schab czy Konstancja Robak.
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Obstawiamy 5 19.11.23, 14:01
          Ja też. wink
        • dalenia Re: Obstawiamy 5 20.11.23, 11:15
          Poniekąd mnie ten wybór nie dziwi, ale poniekąd jednak trochę tak wink Nie jestem fanką Emilii, a już Emilia Maria to w ogóle dla mnie nuda. Ale mogło być gorzej.
    • olinininka Re: Obstawiamy 5 07.11.23, 17:23
      Zofia Zborowska i Andrzej Wrona spidziewaja się drugiej dziewczynku. Mają już córkę Nadzieje. Co obstawiacie?

Do imienia siostry pasuje Wanda, Danuta, Zenaida, Ludmiła, Cecylia, Celina
      • sferoplast Re: Obstawiamy 5 07.11.23, 20:11
        Aniela, Helena, Faustyna, Róża, Sara
      • remigia1 Re: Obstawiamy 5 07.11.23, 23:06
        Wanda, Helena, Stefania, Róża, Klara i Michalina

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.