03.02.11, 07:57
Z przemówienia tow. Cyrankiewicza na masówce po śmierci tow. Stalina (pamiętam ten dzień, a jakże, kazali nam w szkole odbyć pół godziny ciszy; a do domu wpadła jedna pani z Brzeżan - dziś nie w Polsce - i wykrzyknęła z entuzjazmem: O, słyszeliście - Stalin nadepnął na młot i sierp mu sie w dupe wbił!)

<<Bracia! Polacy! Dziś, w dniu wielkiej żałoby, gdy pełne bólu serca setek milionów ludzi na całym świecie żegnają Wielkiego Stalina - lud Warszawy, dając wyraz swoim uczuciom, manifestuje zdecydowaną wolę całego narodu polskiego, aby nieśmiertelne i fundamentalne zdobycze naszego narodu, które przyniosła nam epoka stalinowska, aby dzieło Wielkiego Stalina w sercach, umysłach i czynach naszych, czynach milionów Polaków ponieść dalej drogą, którą wytyczył nam Stalin. (...) Masy pracujące Polski ślubują, że pod wodzą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i wiernego ucznia Stalina - towarzysza Bolesława Bieruta - jeszcze twardszy będzie nasz krok ku dalszym zwycięstwom, że jeszcze żarliwsza będzie nasza codzienna praca, jeszcze mocniejsza walka o pokój, jeszcze głębsza miłość do naszej ojczyzny, jeszcze większa troska o jej siłę ochronną, o umacnianie niepodległości, że jeszcze większa będzie nasza czujność wobec wrogów i jeszcze pełniejsza jedność narodu w walce o pokój i socjalizm, w walce, w której natchnieniem będzie nieśmiertelne imię Wielkiego Stalina.>>

Ten "twardszy krok" i "siła ochronna" - to brzmi niesympatycznie.

Ale - zbaczam z tematu.

Bo dziś dostałem link do innej masówki. Fidyk pokazywał takie rzeczy w Korei, tej płn. A tu Syjam, czyli Tajlandia. Buddyjskie stowarzyszenie Dhammakaya. Czyli "Ciało Dharmy". Nowa globalna wiara. Też lubią masówki. Odnosi się wrażenie, że można by im z niewielkimi zmianami tekst Cyrankiewicza podrzucić, i chyba by nawet nie zauważyli.

Inne kolory, inne stroje, inne uniesione skupienio-entuzjazmem twarze - ale jakby podobne?

tinyurl.com/5w2nl76
Obserwuj wątek
    • copy-leftist Re: Masówka 03.02.11, 08:16
      www.youtube.com/watch?v=b84RmTTkc2M&feature=related
    • rycho7 wnioski z 20-lecia Rzeczykatobolszewickiej 03.02.11, 08:22
      copy-leftist napisał:

      > jeszcze twardszy będzie nasz krok ku dalszym zwycięstwom

      To Marschirendebatalionnen w Marsyliance. Wspomnienie manifestacji w Lodzi (ok. 1988) kobiet z dziecmi "o chleb".

      > Ten "twardszy krok" i "siła ochronna" - to brzmi niesympatycznie.

      Sumienie Cie gryzie. Boisz sie przyblizenia do Boga?
      • copy-leftist Re: wnioski z 20-lecia Rzeczykatobolszewickiej 03.02.11, 08:26
        >
        > Sumienie Cie gryzie. Boisz sie przyblizenia do Boga?

        Jak Ty to zgadłeś?

        • rycho7 Re: wnioski z 20-lecia Rzeczykatobolszewickiej 03.02.11, 08:41
          copy-leftist napisał:

          > Jak Ty to zgadłeś?

          Strona 5, akapit 9 Notatnika Agitatora.
    • jott-ka Re: Masówka 03.02.11, 08:50
      copy-leftist napisał:

      > a do domu wpad
      > ła jedna pani z Brzeżan - dziś nie w Polsce - i wykrzyknęła z entuzjazmem: O, s
      > łyszeliście - Stalin nadepnął na młot i sierp mu sie w dupe wbił!)

      a jedna znana pani z Kaszub-jeszcze w Polsce- powiedziała,ze jak takie bzdury słyszy to jej się parasal w d...e otwiera.

      • copy-leftist Re: Masówka 03.02.11, 08:52
        Masz na nią jakiś namiar?

        To musi być energiczna kobitka, ta z parasolem. Cenię takie.

        • jott-ka Re: Masówka 03.02.11, 09:02
          copy-leftist napisał:

          > Masz na nią jakiś namiar?
          >
          > To musi być energiczna kobitka, ta z parasolem. Cenię takie.
          >

          to we wczorajszym programie TVN mks z aktorką Joanna Kurowską.
          mam nadzieję,że nie pomyliłam nazwiska
          • copy-leftist Re: Masówka 03.02.11, 09:10

            a - to ta!

            Ja już ją od dawna lubię. Ale ona tak sama, czy cytowała?
            • jott-ka Re: Masówka 03.02.11, 09:13
              copy-leftist napisał:

              > Ja już ją od dawna lubię. Ale ona tak sama, czy cytowała?

              nie,chyba nie
              wygladało na to,ze to jest jej autorskie powiedzenie używane np.w odniesieniu na imprezy z udziałem celebrytów
              • copy-leftist Re: Masówka 03.02.11, 09:19
                Ładne przejście - od noża w kieszeni do parasola w dupie. Klasse.

                A tego. Jest starsze porzekadło, nawet rymowane:

                Nie kładź pan szyszki w zadek,
                Bo wyjąć potem trudno,
                Mawiał naoczny świadek, co
                Widział tę rzecz paskudną.
                • jott-ka Re: Masówka 03.02.11, 09:29
                  copy-leftist napisał:

                  >Jest starsze porzekadło, nawet rymowane:
                  >
                  > Nie kładź pan szyszki w zadek,
                  > Bo wyjąć potem trudno,
                  > Mawiał naoczny świadek, co
                  > Widział tę rzecz paskudną.

                  chirurg pewnie dodał by opowieści o tym jak zdejmował obraczkę z ...no trudno,wykropkuję ile się da...
                  czyli-jak zdjąć obraczkę z h...ja
                  ponoć zdarzają się takie przypadki
                  • copy-leftist Re: Masówka 03.02.11, 09:34
                    Odeszliśmy już dość daleko od Stalina i buddyzmu prezentowanego przez potężniejącą syjamską sektę Dhammakaya.

                    smile

                    No, i pisze się przez ch- !
    • copy-leftist Re: Masówka 03.02.11, 08:50

      Myślałem, że z "Katechizmu Buddyjskiego" niejakiego płk. Olcotta.
      • copy-leftist Re: Masówka 03.02.11, 09:35
        Miało być do Rycha, ale sie tu wplątało, czort jego znajet, dlaczego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka