Dodaj do ulubionych

Cel Rosji.

06.04.22, 12:19
Wbrew wielu opiniom wskazującym na trudności z jednoznacznym określeniem, co tak naprawdę jest celem Rosji Putina, moim zdaniem cel ten został wyraźnie określony przez wypowiedzi rosyjskich notabli i potwierdzany jest działaniami armii putinowskiej. Jest nim otoczenie Federacji Rosyjskiej państwami satelickimi całkowicie uzależnionymi do Rosji. Bytami takimi jakimi jest Białoruś. Po fiasku szybkiego opanowania Kijowa i instalacji tam rządu na miarę Łukaszenki, kolejnym rozwiązaniem jest odcięcie Ukrainy od morza Czarnego, co spowoduje całkowite uzależnienie Ukrainy od Rosji niezależnie od patriotycznego nastawienia rządu i samych Ukraińców. Taką rolę Putin przewidział dla wszystkich państw, które graniczą z Rosją i leżą w obszarze wpływów, który zdefiniowała sobie Rosja. Rosja a nie Putin.

To jest moja opinia.
Obserwuj wątek
  • oleg3 Re: Cel Rosji. 06.04.22, 13:27
   > Jest nim otoczenie Federacji Rosyjskiej państwami satelickimi całkowicie uzależnionymi do Rosji.
   Zgoda. Cel jest taki. Ten cel można było jednak zrealizować w zasadzie bez wojny. Przynajmniej bez wojny "pełnoskalowej". Dalej w grze pozostaje pytanie o cel wojny. I jej prawdziwe przyczyny. Rosja zażądała od NATO, jesienią 2021, linii demarkacyjnej na Odrze. NATO czyli USA powiedziało NIET.
   • hymenos01 Re: Cel Rosji. 06.04.22, 14:25
    Na początek analiza Francuzów
    Cel i jego realizacja to dwie odrębne sprawy. Wydaje się, że pierwszym zamiarem było uniknięcie wojny "pełnjoskalowej". Zgromadzone siły były niewystarczające do opanowania Ukrainy. To co udało się z Kazakami, Mołdawią i w innym znaczeniu podporządkowania z Niemcami i Węgrami było niemożliwe z Polską, Litwą i Łotwą i mocno wątpliwe z pozostałymi krajami byłego Układu Warszawskiego. Inaczej sformułowany ten sam cel, to odsunięcie NATO od własnych granic najdalej jak to możliwe. Putin i jego otoczenie to doktryna wojskowa i korzystanie z przewag militarnych w pełnym zakresie.
  • qwardian Re: Cel Rosji. 06.04.22, 13:33
   hymenos01 napisał:

   > Cel Rosji


   Oczywisty, wyrżnąć wszystkich Żydów, polują na Żeleńskiego, przed chwilą zagazowali Żyrińskiego..
   • hymenos01 Re: Cel Rosji. 06.04.22, 14:42
    A ten Żyriński to, kto to zacz? Akurat Żyrinowskiego wykończył chiński COVID a nie ruski gaz. Putin wie co robi sadzając przyjaciół z drugiej strony kilkumetrowego stołu.
      • hymenos01 Re: Cel Rosji. 07.04.22, 11:34
       qwardian napisał:

       > Już 25 marca

       Tą datę podali Ukraińcy. Z złożenia nie mam zaufania do informacji podawanych przez obie strony. 75 letni staruszek chyba nie był aż takim zagrożeniem dla Kremla, żeby go dobijać na szpitalnym łóżku.
   • kalllka Re: Cel Rosji. 06.04.22, 15:31
    Cel-pal czyli wojna.

    Natomiast czym innym, wedle mnie był zamysł (polityki) Putina, polityki wielkorosyjskiej- zmiana znaczenia Rosji w Europie. Powrót do zimnowojennego podziału świata.
    Decydujące znaczenie w tej zmianie / imienia/ ma rosyjski (oligarchiczny) kapitał inwestycyjny którego Putin( już ) użył by zbudować od nowa siatkę powiązań walutowo handlowych. Zbudowanie blockchain’u , bądź przejęcie / na Ukrainie/ bezpiecznych dla jego kryptowaluty siatki kanałów handlowych.
    podczas każdej wojny spekulacje na gieldach są norma. Na taka norme polityka putiniowska liczy.
    Kraje ościenne, terytoria monetarnie- satelickie- hrywna, złotówka, forint, walutowo niezależne- są mu potrzebne -koszyk walutowy.
    Więc żądanie: NATO do Odry to jak hitlerowski korytarz… pretekst; szutka- strzał w potylice.

      • qwardian Re: Cel Rosji. 06.04.22, 18:41
       Nowy świat bez globalizacji i Big Mac, mamy za to 700 miliardów w kieszeni Brukseli i drugie tyle zaszyte w spodniach i kiecach Ukraińców.
       tvn24.pl/pomorze/uchodzcy-z-ukrainy-kobiety-uciekly-przed-wojna-w-gdansku-zostaly-okradzione-policja-szuka-sprawcow-5664669
  • t_ete "Denazyfikacja Ukrainy" plan szczegolowy 06.04.22, 22:26
   hymenos01 napisał:

   > Wbrew wielu opiniom wskazującym na trudności z jednoznacznym określeniem, co ta
   > k naprawdę jest celem Rosji Putina, moim zdaniem cel ten został wyraźnie określ
   > ony przez wypowiedzi rosyjskich notabli i potwierdzany jest działaniami armii p
   > utinowskiej. Jest nim otoczenie Federacji Rosyjskiej państwami satelickimi całk
   > owicie uzależnionymi do Rosji. Bytami takimi jakimi jest Białoruś. Po fiasku sz
   > ybkiego opanowania Kijowa i instalacji tam rządu na miarę Łukaszenki, kolejnym
   > rozwiązaniem jest odcięcie Ukrainy od morza Czarnego, co spowoduje całkowite uz
   > ależnienie Ukrainy od Rosji niezależnie od patriotycznego nastawienia rządu i s
   > amych Ukraińców. Taką rolę Putin przewidział dla wszystkich państw, które grani
   > czą z Rosją i leżą w obszarze wpływów, który zdefiniowała sobie Rosja. Rosja a
   > nie Putin.
   >
   > To jest moja opinia.

   Timofej Sergiejewicz obublikowal w Ria Novosti tekst
   pt. "Что Россия должна сделать с Украиной"

   ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html

   Poniewaz mam problem z bukwami (od zawsze) - siegnelam do tlumaczenia. Oto link :

   medium.com/@kravchenko_mm/what-should-russia-do-with-ukraine-translation-of-a-propaganda-article-by-a-russian-journalist-a3e92e3cb64
   Gdy czytalam - mialam wrazenie, ze jestem w rzeczywistosci rownoleglej, w swiecie wykreowanym
   przez ruska propagande, w ktorym jakis politolog zupelnie serio - bezczelnie kresli plan rosyjskiej okupacji
   - czyli "denazyfikacji Ukrainy', do ktorej to 'denazyfikacji' - aktualnie realizowany 'etap militarny' - jest wstepem.
   A tak w ogole to 'denazyfikacja' to za malo, powinna byc "deukrainizacja" (zgodnie z putinowska narracja
   Ukraina jest panstwem "sztucznym") oraz 'deeuropeizacja', uwolnienie i oczyszczenie z wszelkich
   zachodnich wplywow.

   A w koncowce tego 'ruskiego matriksa' pojawia sie takie cos :

   "Everything that Russia has done for the West, it has done at its own expense, by making the greatest sacrifices. The West ultimately rejected all these sacrifices, devalued Russia’s contribution to resolving the Western crisis, and decided to take revenge on Russia for the help that it had selflessly provided. From now on, Russia will follow its own way, not worrying about the fate of the West, relying on another part of its heritage — the leadership in the global process of decolonization.

   As part of this process, Russia has a high potential for partnerships and alliances with countries that the West has oppressed for centuries and which are not going to put on its yoke again. Without Russian sacrifice and struggle, these countries would not have been liberated. The denazification of Ukraine is at the same time its decolonization, which the population of Ukraine will have to understand as it begins to free itself from the intoxication, temptation, and dependence of the so-called European choice."


   Bardzo bym chciala zeby Rosja przestala sie troszczyc o los 'Zachodu' i 'poszla swoja droga'.
   Dopoki jednak na tej 'swojej drodze' zechce 'dekolonizowac' i 'deeuropeizowac' populacje, ktore
   'musza zrozumiec' ... to sie bardzo martwiesad


   tete

   • xiazeluka Re: "Denazyfikacja Ukrainy" plan szczegolowy 06.04.22, 23:34
    Standardowe, tradycyjne wielkorosyjskie (a nie putinowskie - Putin jedynie powtarza, niczego nie wymyśla) widzenie świata. Wydaje się, że przez "nazizm" autor rozumie poczucie przynależności do narodu ukraińskiego, który - w rozumieniu wielkorusów - nie istnieje. Tak więc skoro nie jest to świadomość odrębności narodowej, to jest to narzucona przez nacjonalistów/banderowców ideologia. Ideologia nazistowska, ponieważ słowniku postsowieckiego dialektu nie istnieje cięższe wyzwisko.
   • hymenos01 Re: "Denazyfikacja Ukrainy" plan szczegolowy 07.04.22, 10:02
    Odróżniam tu dwie rzeczy, propaganda to jedno, rzeczywista doktryna, ideologia i cele to drugie. Tekst jest oczywiście elementem propagandy i napisany został na użytek wewnętrzny Rosji. Odwołuje się do wrażliwości społecznej Rosjan, która w swojej masie wynika z historycznych doświadczeń. Stąd nazizm, sentyment do komunizmu jako alternatywy dla zachodniego kapitalizmu czy przypisanie Rosji wyłączności na zlikwidowanie niemieckiego nazizmu - tworu zachodniej cywilizacji. Zastanawia mnie natomiast co siedzi w głowach kremlowskiej arystokracji ludowej, która z jednej strony wykazuje się sprawnością dyplomatyczną, rozeznaniem relacji światowej polityki itp. a z drugiej tak jakby doradzał doradzał im nasz K52. Imperialne europejskie ciągotki mieli Hitler, Napoleon czy Stalin. Różnica między nimi a putinowską wersją władcy Europy polega chociażby na rzetelnym przygotowaniu się do akcji podboju, co w żadnym przypadku nie ustrzegło uzurpatorów od klęski, jednak tylko Putinowi udało się doznać goryczy porażki na samym wstępie.
    • xiazeluka Re: "Denazyfikacja Ukrainy" plan szczegol 07.04.22, 10:16
     A gdzie, według Ciebie, biegnie granica między propagandą a doktryną?

     Chełpienie się zwycięstwem nad nazizmem jest jednocześnie zagłuszaniem odpowiedzialności za wszczęcie II wojny światowej ramię w ramię z III Rzeszą i sojuszem z lat 1939-41. Komunizm z kolei to okres władania nad Europą, pokonania owego nazizmu, bycia jednym z dwóch najpotężniejszych obozów polityczno-militarno-gospodarczych na świecie. To są elementy wzajemnie się przenikające w propagandzie i doktrynie.
     • hymenos01 Re: "Denazyfikacja Ukrainy" plan szczegol 07.04.22, 10:27
      xiazeluka napisała:

      > A gdzie, według Ciebie, biegnie granica między propagandą a doktryną?

      > To są elementy wzajemnie się przenikające w propagandzie
      > i doktrynie.

      Doktryna to pomysł i idea, propaganda to przekonanie społeczeństwa do swoich pomysłów. W tym przypadku w skrócie idea, to likwidacja Ukrainy, propaganda to metoda na przekonanie Rosjan do akceptacji wszelkich konsekwencji "likwidacji Ukrainy".
      • oleg3 Re: "Denazyfikacja Ukrainy" plan szczegol 07.04.22, 10:54
       > w skrócie idea, to likwidacja Ukrainy
       Nie, nie!
       Likwidacja Ukrainy to cel. Idea to teza, że nie ma narodu ukraińskiego. I ta idea poniosła spektakularną klęskę. Putin został ojcem założycielem narodu ukraińskiego. Poza innymi oczywistymi kwestiami (typu rosyjskojęzyczni Ukraińcy uznali, że są Ukraińcami), Patriarchat Moskiewski (w skali historycznej najważniejszy czynnik łączący Rosjan, Ukraińców i Białorusinów) zostanie wyparty z Ukrainy. Poroszenko zdołał doprowadzić do powstania alternatywnej struktury opartej o Patriarchat w Konstantynopolu.
    • oleg3 Re: "Denazyfikacja Ukrainy" plan szczegol 07.04.22, 10:22
     Rządząca Rosją elita, to nie są pospolici złodzieje. Złodziejami oczywiście są wedle naszej miary. W ich cywilizacji są po prostu ludźmi władzy. Miliardy, które posiadają traktują jako należne im błyskotki. W rzeczy samej realizują niezmienną od wieków misję Moskwy. Ta misja polega na nieustannym poszerzaniu ruskowo mira To jest podstawowy paradygmat ich cywilizacji. Sens ich istnienia. J e d y n a w ich cywilizacji legitymizacja władzy.
    • benek231 Vicenaczelny strateg oraz znafca zabral glos :O) 07.04.22, 17:23
     hymenos01 napisał:

     Zastanawia mnie natomiast co siedzi w głowach kremlowskiej arystokracji ludowej, która z jednej strony wykazuje się sprawnością dyplomatyczną, rozeznaniem relacji światowej polityki itp. a z drugiej tak jakby doradzał doradzał im nasz K52.

     **
     K52 nie moglby im doradzac gdyz K52 nie jest antydemokratycznym gownem, a tylko takie jest tam akcetowane. Sadzac po wynikach to pewnie to wlasnie ty im doradzasz, skoro tak wskazujesz paluchem mozliwych odpowiedzialnych, niedorajdo.


     PS.... Czy ty, Hymenosie01, jestes tan samym ktory zwal sie wczesniej Hymenos, a jeszcze wczesniej Hymen czyli blona dziewicza?

     KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
     Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
  • benek231 Re: Cel Rosji. 07.04.22, 17:29
   hymenos01 napisał:
   >
   > To jest moja opinia.

   **
   Ja oczywiscie wierze, ze to jest twoja opinia ale, tak sie sklada, te sama opinie przedstawil Putin, jakies 3 tygodnie temu. Czyli wychodzi na to, ze nawet twoje opinie sa plagiatami.   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.   • hymenos01 Re: Cel Rosji. 07.04.22, 18:21
    benek231 napisał:


    > Ja oczywiscie wierze, ze to jest twoja opinia ale, tak sie sklada, te sama opin
    > ie przedstawil Putin, jakies 3 tygodnie temu. Czyli wychodzi na to, ze nawet tw
    > oje opinie sa plagiatami.

    Ja oczywiście zdaję sobie sprawę z Twojej ułomności, ale jakbyś się postarał i przedstawił opinię, na którą się powołujesz, to sprawa byłoby jasna i czytelna. Gdyby się jednak okazało, że Putin mówił coś innego, jak na przykład o planie dezanyfikacji Ukrainy, to byłby to jasny sygnał, że jako doradca kremlowski zdałbyś egzamin.
     • benek231 Re: Cel Rosji. 07.04.22, 20:31
      hymenos01 napisał:

      > Putin opowiadał oczywiście o denazyfikacji Ukrainy a nie o podboju kolejnych kr
      > ajów satelickich Rosji.

      **
      Mowil tez o potrzebie otoczenia Rosji krajami neutralnymi, w celu zwiekszenia bezpieczenstwa Rosji.      PS.... Czy ty, Hymenosie01, jestes tan samym ktory zwal sie wczesniej Hymenos, a jeszcze wczesniej Hymen czyli blona dziewicza?
      KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
      • hymenos01 Re: Cel Rosji. 07.04.22, 21:29
       benek231 napisał:

       > Mowil tez o potrzebie otoczenia Rosji krajami neutralnymi, w celu zwiekszenia b
       > ezpieczenstwa Rosji.

       Benio, kręcisz niczym doradcy Putina z Ławrowem na czele. Nie musisz na siłę wykazywać czegoś, co wiadome jest wszystkim tutaj. Gdzie ten plagiat, gdzie ta wypowiedź Putina i co wspólnego ma wskazywana przeze mnie chęć uzależnienia od Rosji wszystkich jej sąsiadów każdą dostępną metodą z jakimś bajdurzeniem o neutralności.

       >
       >
       >
       > PS.... Czy ty, Hymenosie01, jestes tan samym ktory zwal sie wczesniej Hymenos,
       > a jeszcze wczesniej Hymen czyli blona dziewicza?

       Nie wyjaśnia się Kretynie52 rzeczy oczywistych, niezależnie w ilu miejscach idiota się zapyta..
       • benek231 Re: Cel Rosji. 07.04.22, 21:50
        hymenos01 napisał:

        Nie musisz na siłę wykazywać czegoś, co wiadome jest wszystkim tutaj.

        **
        No popatrz, wszystkim tutaj wiadome sa imperialne tendencje Rosji ale ty jeden mowisz "To jest moja opinia." I usilujesz zaprezentowac to (co wszyscy wiedza) jako cos odkrywczego, do czego doszedles sam. W takim razie skad wszyscy o tym wiedzieli wczesniej i bez twojej pomocy? No to juz kompletne wodoglowie musi byc z ciebie, bauwanie.

        *
        > > PS.... Czy ty, Hymenosie01, jestes tan samym ktory zwal sie wczesniej Hymenos,
        > > a jeszcze wczesniej Hymen czyli blona dziewicza?
        >
        > Nie wyjaśnia się Kretynie52 rzeczy oczywistych, niezależnie w ilu miejscach idi
        > ota się zapyta..

        **
        Nie jest to wcale oczywiste gdyz dopiero co pojawiles sie tutaj. Za malo wiem o tobie, pod obecnym nickiem, a nie chce mi sie rozgryzac ciebie przez pol roku - dlatego wolalem od razu zapytac. Przeciez mozesz byc kims nowym kto podszywa sie pod stary nick ale nie zna jego smiesznej historii. Na te okolicznosc chcialem byc uczynny wobec ciebie, ty chamski lbie.


        PS.... Nie jestem pewien czy chce nabijac ci watek, przez co upieszczac twoje chore ambicje.        KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
        Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
        • xiazeluka Re: Cel Rosji. 07.04.22, 22:42
         "Nie jestem pewien czy chce nabijac ci watek"

         Kretynie52, Mła także będzie uczynny i wyjaśni, że nie ma najmniejszego znaczenia czy nabijesz czy nie nabijesz wątku swoimi kretyńskimi wpisami.
        • hymenos01 Re: Cel Rosji. 07.04.22, 23:08
         benek231 napisał:


         > No popatrz, wszystkim tutaj wiadome sa imperialne tendencje Rosji ale ty jeden
         > mowisz "To jest moja opinia." I usilujesz zaprezentowac to (co wszyscy wiedza)
         > jako cos odkrywczego, do czego doszedles sam. W takim razie skad wszyscy o tym
         > wiedzieli wczesniej i bez twojej pomocy? No to juz kompletne wodoglowie musi by
         > c z ciebie, bauwanie.

         Co to szanowny Kretynie52, rozumek za krótki, percepcji zabrakło?! W tym momencie nie było mowy o imperializmie Rosji a o kretynizmie benek231         > **
         > Nie jest to wcale oczywiste gdyz dopiero co pojawiles sie tutaj. Za malo wiem
         > o tobie, pod obecnym nickiem, a nie chce mi sie rozgryzac ciebie przez pol roku
         > - dlatego wolalem od razu zapytac. Przeciez mozesz byc kims nowym kto podszywa
         > sie pod stary nick ale nie zna jego smiesznej historii. Na te okolicznosc chci
         > alem byc uczynny wobec ciebie, ty chamski lbie.

         Idiotyzmy wsparte chamstwem, czyli standard w wykonaniu benek231 czy jak mu tam było.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka