Dodaj do ulubionych

Czy to normalne????

24.04.07, 10:49
Mam zaplenie żołądka, nadwrażliwość jelit i przepuklinę na zwieraczu
(żołądkowym). Po każdym posiłku mam wzdęty brzuch. Wyglądam jak kobieta w 3
miesiącu ciąży. Nigdy wcześńiej mój brzuch nie wyglądał tak okropnie. Jest
wielki, a chwilę później sflaczały. Moja dieta jest zgodna z zaleceniami
lekarza.. a mimo to puchnę. Czy to normalne? Czy mój brzuch będzie jeszcze
kiedyś mały?
Obserwuj wątek
    • enterol250 Re: Czy to normalne???? 24.04.07, 11:03
      tez mialam stan zapalny zoladka (wywolany helicobacter pylori) i rowniez mialam
      silne wzdecia praktycznie od kazdego pokarmu. niestety wyleczenie infekcji nie
      spowodowalo ustania objawow, innymi slowy mimo iz juz nie mam stanu zapalnego
      ani w zoladku ani w jelicie, mam opisane przez Ciebie objawy. podejrzewam, ze
      silne bole spowodowaly wytworzenie sie chronicznej reakcji na najdrobniejsze
      skurcze w obremie jamy brzusznej. poki co nie wiem jak sobie z tym radzic.
      zaczelam dosc intensywnie cwiczyc joge i czuje poprawe ogolnego stanu
      psychofizycznego, ale to moze byc czasowe, wiec nie ma sie co zbytnio podniecac.
      pzdr.
      • siostraaa Re: Czy to normalne???? 24.04.07, 11:27
        Ja codziennie wieczorem od mniej więcej poł roku wyciskam brzuszki. Efekt widać
        pod biustem, a cała reszta jest do bani...po prostu czuję się jak słoń.
        Stolec oodaję raz dziennie - rano, i oczywiście nie czuję się w pełni
        wypróżniona. To okropne uczucie.
      • marikaa3 Re: Czy to normalne???? 24.04.07, 12:26
        Pytanko do enterol:)
        Czyli jednak mozna miec stan zapalny zoladka i jelita przy ibs?
        Przepraszam jesli zadaje glupie pytanie, ale to są moje początki:)
        Pozdrawiam
        • enterol250 Re: Czy to normalne???? 24.04.07, 14:51
          hehe, mialam stan zapalny przed ibs :] istnieje taka teoria nt. ibs, ze czesto
          rozwija sie on wlasnie jako chroniczna dolegliwosc po infekcjach w obrebie
          przewodu pokarmowego - i w takiej sytuacji formalnie nie ma przeslanek do
          odczuwanych objawow, a objawy sa... czyli klasyczny przyklad hipochondrii :D
          pzdr.
          • siostraaa Re: Czy to normalne???? 25.04.07, 12:07
            Ja właśnie przechodzę równolegle IBS i zapalenie żołądka. Niestety nie wiem co
            było pierwsze. Te dolegliwości trwały tak długo i lekarze cały czas mnie
            zbywali. Kazali mi stosować dietę. Ale to i tak nie pomogło. Męczyłam się tak
            gdzieś ..no będzie niedługo rok. Rok minął a ja dopiero teraz spotkałam
            lekarza, który wie co mi dolega i mnie leczy. Polska rzeczywistość.
            • enterol250 Re: Czy to normalne???? 25.04.07, 12:37
              siostraaa, to brzmi absurdalnie, ze przechodzisz JEDNOCZESNIE ibs i infekcje
              zoladka! ibs nie ma podloza zapalnego, masz po prostu stan zapalny! domyslam
              sie, ze to lekarze zasugerowali ibs, ale ibs to chroniczne zaparcia/biegunki
              pojawiajace sie w okresie dluzszym niz 2-3 miesiace i bez wyraznej przyczyny
              organicznej, wiec ALBO stan zapalny ALBO ibs! zmien koniecznie lekarza i nie daj
              sie zwodzic zadnymi ibsami. lecz stan zapalny zoladka, polecam preparaty ziolowe
              - dzialaja wolno, ale skutecznie i nieinwazyjnie (np. propolis). bierz
              priobiotyki i prebiotyki. pamietaj o aktywnosci fizycznej. dieta oczywiscie tez
              jest wazna - jedz lekko i pozywnie, zarzuc uzywki, pij duzo wody mineralnej i
              herbatek ziolowych i owocowych. no i ostatecznie, postaraj sie myslec
              pozytywnie, wez sie w garsc (sama powatarzam to sobie od 5 lat, hehe).
              trzymaj sie cieplo, pozdrowki.
              • siostraaa Re: Czy to normalne???? 25.04.07, 13:26
                Chroniczne zaparcia to ja mam od więcej jak pół roku. I nie zamierzam zmieniać
                lekarza, który jako jedyny jest mi w stanie pomóc. A tak w ogóle moje
                dolegliwości mogą się nazywać jak tylko sobie chcą. Jest mi to obojętne. Chcę
                być tylko zdrowa. To dla mnie najważniejsze..żeby żyć i jeść jak normalny
                zdrowy człowiek.
                Dziękuję jednak za porady.
                Pozdrawiam.
                • enterol250 do siostraaa 25.04.07, 16:39
                  zle mnie zrozumialas ;) nie sugeruje, ze Ty sie mylisz, a lekarze, ktorzy
                  probuja Ci wmowic cos, co nie jest mozliwe. i radze Ci z wlasnego doswiadczenia
                  (a mecze sie z ibsem juz ponad 5 lat) - nie trzymaj sie kurczowo jednego
                  lekarza. to tez tylko ludzie, moga sie mylic i moga wyciagac wnioski z blednych
                  zalozen, nie ma przeciez ludzi, ktorzy wiedza wszystko. nie chodzi tez o
                  nomenklature, a o podejscie do terapii. jesli mamy do czynienia ze stanem
                  zapalnym to logiczne, ze nalezy podniesc odpornosc i zastosowac leki oslonowe
                  (np. omeoprazol, polprazol). natomiast w przypadku ibs mamy do czynienia z
                  dolegliwosciami chronicznymi o nieznanej etiologii - stad leczenie jest niestety
                  tylko objawowe (i poki co nie ma mowy o "wyleczeniu") i wiaze sie najczesciej
                  rowniez z taka czy inna terapia psychologiczna (bo ibs to schorzenie
                  psychosomatyczne). tyle moich wynurzen. trzymaj sie, pzdr.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka