15.04.07, 10:39
Witam,
jako ze najwyzszy czas zmienic Alfe na ..... inna Alfe to czy ktos ma moze
jakies rozeznanie ile trzeba mniej wiecej zaplacic za Alfe rocznik 2002 za
granica ? Mowie tutaj o silniku 1.9 m-jet lub 2.4 jtd - ze wzgledu na
ekonomike bralbym diesla ale jesli trafi sie benzynka to tez nie pogardze -
2.0 jts najlepiej,bo slabszego nie chce. Bron Boze automat ale skorka musi
byc :)

Oczywiscie autko bez dzwona.
Obserwuj wątek
    • lechu1233 Re: dudix83 15.04.07, 12:02
      6000Euro-dobrze poszukasz to znajdziesz. Najlepiej z Niemiec, byle nie z Włoch
      (włosi nie dbaja o samochody, z reguły sa poobijane i zakatowane)
      • dudix83 ceny uzywanych alf..... 15.04.07, 13:02
        • dudix83 Re: ceny uzywanych alf..... 15.04.07, 13:07
          kurcze wcisnalem enter za wczesnie :)

          Z tego co szukalem na mobile.de to niektore ceny wydaja sie albo zawyzone albo
          zanizone. Najlepiej szukac od jakiejs osoby prywatnej, ktorych niestety malo na
          mobile
          Ujme to jeszcze tak - dysponuje funduszem 25 000 zl wiec do tej kwoty musze
          sie zmiescic :)

          • lechu1233 Re: ceny uzywanych alf..... 15.04.07, 13:37
            jesli szukasz przez net to patrz tylko na oferty od osob prywatnych autokomisy
            prowadza same turasy na zdjeciu wygladaja ok, a jak przyjedziesz na miejsce to
            nie ma polowy wypozazenia,auto jest zaniedbane i z usterkami.Te ćwoki wychodza
            z załozenia ze jesli Tobie na kłamia przez telefon ze wszysko jest z autem ok,
            Ty przyjedziesz i tak kupisz, bo np przejechales 600km.Oni tylko parza jak by
            Cie oszukac.Kupujac u takich auto trzeba uwazac na wszysko i długo sie
            targowac.
            Zycze udanych zakupow
            • dudix83 Re: ceny uzywanych alf..... 15.04.07, 14:18
              Te ćwoki wychodza
              > z załozenia ze jesli Tobie na kłamia przez telefon ze wszysko jest z autem
              ok,
              > Ty przyjedziesz i tak kupisz, bo np przejechales 600km.

              swiete slowa.

              teraz gdy troche przeszedlem ze swoja ala to wiem na co dokladnie patrzec przy
              zakupie.

              dzieki za wszelkie info

              pozdrawiam
              dudix83

    • malgoska1 Re: dudix83 15.04.07, 14:19
      Witam.

      Strona niemieckich dealerów Alfy Romeo:
      www.alfadue.de/
      Najtańsze spełniające Twoje kryteria, to 8210 euro:
      miniurl.pl/ar156_niemcy

      Popatrz na ceny. Auta kupione od osób prywatnych będą pewnie z 10% tańsze.
      Problem w tym, że ciężko na takie trafić. Ogłoszeń od osób prywatnych szukaj
      też na stronach ZweiteHand...
      Ja być może niedługo również będę zmieniał auto i prawie na pewno albo będzie
      od dealera z Niemiec (prawdopodobnie z gwrancją) albo od pierwszego
      właściciela, kupiona od polskiego dealera...

      Pozdrawiam,
      Maciej Loret
      • lechu1233 Re: dudix83 15.04.07, 14:52
        ja kupilem ar 156 w serwisie Volkswagena w Niemczech i tak do konca wszysko w
        niej nie bylo zrobione, zepsuty jeden z pilotow kluczyka i nie odbijajacy
        kierunkowskaz-niby drobne rzeczy ale bardzo kosztowne...
        • malgoska1 Re: dudix83 15.04.07, 15:12
          Witam.

          > ja kupilem ar 156 w serwisie Volkswagena w Niemczech i tak do konca wszysko w
          > niej nie bylo zrobione, zepsuty jeden z pilotow kluczyka i nie odbijajacy
          > kierunkowskaz-niby drobne rzeczy ale bardzo kosztowne...

          Ale nie poinformowali Cię o tym przed transakcją?
          Nawet jeśli, to były to wady, które sam swobodnie mogłeś odkryć...

          Pozdrawiuam,
          Maciej Loret
          • lechu1233 Re: dudix83 15.04.07, 16:09
            KUpilem przez posrednika(turasa...), ktory sprowadził mi go za zaliczka,wlasnie
            dlatego zostawilem mu zaliczke, bo to auto z serwisu, a jak juz sprowadził to
            po ptakach z negocjacji...
        • k.borsuk Re: dudix83 15.04.07, 15:18
          Witaj,
          Obawiam sie za 6tys euro to nie kupisz za wiele, masz spore oczekiwania i malu
          budzet. Musisz wiec ze za granica auta sa drozsze niz w PL, rozne podatki.
          Jezeli ktos jedzie po tanie auta na tzw. zachod to po takie "trupki" najczescie
          po tzw. szkodzie calkowitej sprzedawane przez ubezpieczalnie. Lepiej sprzedac za
          grosze na wschod niz utylizowac wrak w DE lub NL. Inna sprawa to AR jest
          bardziej ceniona na zachodzie niz w PL, dodatkowym mitem jest to ze Wlosi nie
          dbaja o furki a Niemcy czy Holendrzy tak, auto jest przedmiotem, sluzy do pracy
          i ma na siebie zarabiac.
          ... w Holandii znalazlem az jedna:) za 5999€, moze poszukaj czego tanszego? Moze
          starszy rocznik? Przebieg znacznie powyzej 200tys to norma.
          Pozdrawiam i zycze udanych lowow.
          www.autotelegraaf.nl

          Krzysiek

          P.S. Za 147 1,9jtd w czerwcu ubieglego roku zaplacilem prawie 12tys€ (bez
          skory), roczna gwarancja (rok 2002)
          • malgoska1 Re: dudix83 15.04.07, 19:17
            Witam.

            > Obawiam sie za 6tys euro to nie kupisz za wiele, masz spore oczekiwania i malu
            > budzet.

            Skąd wiesz jakie mam oczekiwania i budżet?

            Pozdrawiam,
            Maciej Loret
            • malgoska1 Re: dudix83 15.04.07, 19:18
              Witam.

              Oops... Pomyłka... ;)

              Pozdrawiam,
              Maciej Loret
              • ars156 Re: dudix83 15.04.07, 22:09
                prawda jest taka jak napisal Krzysiek ! Alfa Romeo w pelni sprawna i zadbana na
                zachodzie jest drozsza niz u nas ! i w dodatku nikt takiej nie chce sprzedac !
                mozesz próbowac kupic z walnietym silnikiem tylko musisz skalkulowac koszty
                naprawy . KAZDE AUTO W SUPER OKAZYJNEJ CENIE TO W 85% ZLOM !tak ze musisz
                bardzo uwazac i nie wierzyc w mity typu (autem jezdzil dziadek, kobitka , i
                tylko wniedziele !)
      • dudix83 Re: dudix83 16.04.07, 09:17
        troszke mnie zmartwiliscie ze az tak tanio nie bedzie :/

        ale nie poddam sie i bede szukal, moze jakis nagly pzyplyw gotowki sie
        pojawi :) i kupie alfe taka jaka chcialem..... :)

        > Ja być może niedługo również będę zmieniał auto i prawie na pewno albo będzie
        > od dealera z Niemiec (prawdopodobnie z gwrancją) albo od pierwszego
        > właściciela, kupiona od polskiego dealera...

        To jakby cos Ci przypadkiem wpadlo w oczko to daj znac :)

        pozdrawiam
        Łukasz


        • marcconi Re: dudix83 16.04.07, 12:06
          6k EUR to za mało, ewentualna okazja byłaby podejrzana, Twoje oczekiwania
          byłyby do spełnienia za ok 9k EUR (w Reichu), anyway powodzenia!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka