mapmuh 04.03.05, 22:46 Czy na Starym Kontynencie są kraje, gdzie ON jest droższy od 95? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
typson Re: ceny paliw w Europie 04.03.05, 23:13 z tego co pamietam to w Niemczech cena jest prawie rowna. Ale moze potwierdza to mieszkancy krainy piwem i wurstem plynacej Odpowiedz Link
kierowiec1 Re: ceny paliw w Europie 04.03.05, 23:37 typson napisał: > z tego co pamietam to w Niemczech cena jest prawie rowna. Diesel jest tanszy o ok 10..20 centow zaleznie od pory roku i innych nieznanych parametrow. Np. dzisiaj u mnie w okolicy diesel 0,96, normal 1,10, super 1,12. Pozdr. K. Odpowiedz Link
typson Re: ceny paliw w Europie 04.03.05, 23:56 A czy to prawda, ze od nowych diesli jest pobierany jakis duzy podatek przy zakupie? Odpowiedz Link
crannmer Podatek drogowy 05.03.05, 00:08 typson napisał: > A czy to prawda, ze od nowych diesli jest pobierany jakis duzy podatek przy zak > upie? Przy zakupie podatek na wszystkie samochody jest taki sam - 16 % VAT. Natomiast co roku placi sie podatek drogowy, ktory jest tym wyzszy, im auto ma gorsza norme spalin, a ogolnie stawki diesli sa znacznie wyzsze od stawek benzynowych. Stawki w Euro rocznie za kazde 100 ccm pojemnosci skokowej. Euro 3, Euro 4, benzyna 5,11..6,75 diesel 13,80..15,44 Euro 2 6,14..7,36 diesel 14,83..16,05 Euro 1 benzyna 6,75..15,13 diesel 18,97..27,35 inne benzyna 21,27..25,36 diesel 33,49..37,58 Przy czym do konca ubieglego roku za rejestracje nowego samochodu o najwyzszej mozliwej klasie czystosci spalin dostawalo sie jednorazowy upust podatku (np. 300 Euro). W tym roku juz tego nie ma. Dlatego pierwsza stawke roczna placi sie teraz zaraz po rejestracji. Pozdr. K. Odpowiedz Link
typson Re: Podatek drogowy 06.03.05, 14:29 > Stawki w Euro rocznie za kazde 100 ccm pojemnosci skokowej. > Euro 3, Euro 4, > benzyna 5,11..6,75 > diesel 13,80..15,44 czyli jakby przyjac jakas srednia stawke dla benzyny 6EUR i dla klekota 14,5EUR to za silniki 2.0 placi sie odpowiednio 120 i 290 EUR czyli dwa lub 5 bakow paliwa. Czy w Niemczech nowe dizle sa drozsze od benzyn? Odpowiedz Link
kierowiec1 Re: Podatek drogowy 06.03.05, 17:11 typson napisał: > czyli dwa lub 5 bakow paliwa. To nie podatek jest tani, ale paliwo drogie ;-) A do kosztow odpowiednika paliwa za 5000 km dochodza jeszcze wyzsze koszty za krotsze przebiegi miedzyserwisowe i wyzsze oplaty ubezpieczeniowe. I czasem wyzsza cena nowego, a zawsze wyzsza cena uzywanego diesla. Patrz tez nizej. > Czy w Niemczech nowe dizle sa drozsze od benzyn? Ogolnie rzecz biorac tak, ale z wyjatkami. Niektorzy producenci robia czasem akcje albo na wszystkie (np. Peugeot), albo na wybrane modele (np. BMW X5) i sprzedaja diezle za cene benzynowca. Pozdr. K. Odpowiedz Link
oban Re: ceny paliw w Europie 05.03.05, 10:06 Na tej samej stacji to chyba nie, ale pod koniec ubieglego roku w Austrii trafilem na jednej stacji (Wieden stacja OMV na wyjezdie w kierunku Bratyslawy) na cene ON wyzsza niz 98 (!) na innej (tez OMV tyle ze 60 KM od Wiednia) Ale wtedy ceny ON szalaly Odpowiedz Link
wlk.brytania Re: ceny paliw w Europie 05.03.05, 11:22 W UK diesel jest drozszy od benzyny Odpowiedz Link
sherlock_holmes Re: ceny paliw w Europie 05.03.05, 11:34 Z tego co pamiętam, to ON jest droższy również w Szwajcarii - tam wiedzą jak chronić środowisko naturalne ;) Odpowiedz Link
lewarek5 Re: ceny paliw w Europie 06.03.05, 12:54 Lund (Szwecja) stacja samoobslugowa "Jet" - 10,04 sek = 4,56pln (95 Okt) Odpowiedz Link
lewarek5 Re: ceny paliw w Europie 06.03.05, 12:57 mapmuh 04.03.2005 22:46 + odpowiedz Czy na Starym Kontynencie są kraje, gdzie ON jest droższy od 95? -------------------------------------------------------------------------------- ..., nie doslownie na kontynencie , na Islandi ON zawsze byl drozszy od petro Odpowiedz Link
mapmuh Re: ceny paliw w Europie 07.03.05, 21:01 Proponuję spojrzeć na zdjęcie w linku poniżej: marcin.0catch.com/gasst.jpg Pozdrawiam wszystkich :) Odpowiedz Link
mapmuh Re: ceny paliw w Europie 07.03.05, 22:09 Tamtego pewnie nikt nie zobaczył ;), ale jest szansa zapoznać się z nim tutaj: mapmuh.freefronthost.com/pub/gasst.jpg Odpowiedz Link
derwisz911 Re: ceny paliw w Europie 07.03.05, 22:55 Serce roście! Niech bulą truciciele! Odpowiedz Link