Dodaj do ulubionych

ceny paliw w Europie

04.03.05, 22:46
Czy na Starym Kontynencie są kraje, gdzie ON jest droższy od 95?
Obserwuj wątek
    • typson Re: ceny paliw w Europie 04.03.05, 23:13
      z tego co pamietam to w Niemczech cena jest prawie rowna. Ale moze potwierdza to
      mieszkancy krainy piwem i wurstem plynacej
      • kierowiec1 Re: ceny paliw w Europie 04.03.05, 23:37
        typson napisał:

        > z tego co pamietam to w Niemczech cena jest prawie rowna.

        Diesel jest tanszy o ok 10..20 centow zaleznie od pory roku i innych nieznanych
        parametrow.
        Np. dzisiaj u mnie w okolicy diesel 0,96, normal 1,10, super 1,12.

        Pozdr.

        K.
        • typson Re: ceny paliw w Europie 04.03.05, 23:56
          A czy to prawda, ze od nowych diesli jest pobierany jakis duzy podatek przy zakupie?
          • crannmer Podatek drogowy 05.03.05, 00:08
            typson napisał:

            > A czy to prawda, ze od nowych diesli jest pobierany jakis duzy podatek przy zak
            > upie?

            Przy zakupie podatek na wszystkie samochody jest taki sam - 16 % VAT.
            Natomiast co roku placi sie podatek drogowy, ktory jest tym wyzszy, im auto ma
            gorsza norme spalin, a ogolnie stawki diesli sa znacznie wyzsze od stawek
            benzynowych.

            Stawki w Euro rocznie za kazde 100 ccm pojemnosci skokowej.
            Euro 3, Euro 4,
            benzyna 5,11..6,75
            diesel 13,80..15,44

            Euro 2
            6,14..7,36
            diesel 14,83..16,05

            Euro 1
            benzyna 6,75..15,13
            diesel 18,97..27,35

            inne
            benzyna 21,27..25,36
            diesel 33,49..37,58

            Przy czym do konca ubieglego roku za rejestracje nowego samochodu o najwyzszej
            mozliwej klasie czystosci spalin dostawalo sie jednorazowy upust podatku (np.
            300 Euro). W tym roku juz tego nie ma. Dlatego pierwsza stawke roczna placi sie
            teraz zaraz po rejestracji.

            Pozdr.

            K.
            • typson Re: Podatek drogowy 06.03.05, 14:29
              > Stawki w Euro rocznie za kazde 100 ccm pojemnosci skokowej.
              > Euro 3, Euro 4,
              > benzyna 5,11..6,75
              > diesel 13,80..15,44

              czyli jakby przyjac jakas srednia stawke dla benzyny 6EUR i dla klekota 14,5EUR
              to za silniki 2.0 placi sie odpowiednio 120 i 290 EUR czyli dwa lub 5 bakow paliwa.

              Czy w Niemczech nowe dizle sa drozsze od benzyn?
              • kierowiec1 Re: Podatek drogowy 06.03.05, 17:11
                typson napisał:

                > czyli dwa lub 5 bakow paliwa.

                To nie podatek jest tani, ale paliwo drogie ;-)
                A do kosztow odpowiednika paliwa za 5000 km dochodza jeszcze wyzsze koszty za
                krotsze przebiegi miedzyserwisowe i wyzsze oplaty ubezpieczeniowe.
                I czasem wyzsza cena nowego, a zawsze wyzsza cena uzywanego diesla. Patrz tez nizej.

                > Czy w Niemczech nowe dizle sa drozsze od benzyn?

                Ogolnie rzecz biorac tak, ale z wyjatkami. Niektorzy producenci robia czasem
                akcje albo na wszystkie (np. Peugeot), albo na wybrane modele (np. BMW X5) i
                sprzedaja diezle za cene benzynowca.

                Pozdr.

                K.
    • oban Re: ceny paliw w Europie 05.03.05, 10:06
      Na tej samej stacji to chyba nie, ale pod koniec ubieglego roku w Austrii
      trafilem na jednej stacji (Wieden stacja OMV na wyjezdie w kierunku Bratyslawy)
      na cene ON wyzsza niz 98 (!) na innej (tez OMV tyle ze 60 KM od Wiednia)
      Ale wtedy ceny ON szalaly
      • wlk.brytania Re: ceny paliw w Europie 05.03.05, 11:22
        W UK diesel jest drozszy od benzyny
        • sherlock_holmes Re: ceny paliw w Europie 05.03.05, 11:34
          Z tego co pamiętam, to ON jest droższy również w Szwajcarii - tam wiedzą jak chronić środowisko naturalne ;)
          • lewarek5 Re: ceny paliw w Europie 06.03.05, 12:54
            Lund (Szwecja)

            stacja samoobslugowa "Jet" - 10,04 sek = 4,56pln (95 Okt)
            • lewarek5 Re: ceny paliw w Europie 06.03.05, 12:57
              mapmuh 04.03.2005 22:46 + odpowiedz


              Czy na Starym Kontynencie są kraje, gdzie ON jest droższy od 95?

              --------------------------------------------------------------------------------

              ..., nie doslownie na kontynencie , na Islandi ON zawsze byl drozszy od petro
    • mapmuh Re: ceny paliw w Europie 07.03.05, 21:01
      Proponuję spojrzeć na zdjęcie w linku poniżej:
      marcin.0catch.com/gasst.jpg
      Pozdrawiam wszystkich :)
      • mapmuh Re: ceny paliw w Europie 07.03.05, 22:09
        Tamtego pewnie nikt nie zobaczył ;), ale jest szansa zapoznać się z nim tutaj:
        mapmuh.freefronthost.com/pub/gasst.jpg
        • derwisz911 Re: ceny paliw w Europie 07.03.05, 22:55
          Serce roście!
          Niech bulą truciciele!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka