Dodaj do ulubionych

Majuwajuczenko!

01.05.12, 00:26
Siewonia prazdnik maja w kraju radnom, pust' muzika igrajet, a my spajom!
My z krasnymi fłażkami pajdiom igrat'...
Młodzieży kształconej w zachodnich językach wyjaśniam, że nie nie jest to hymn opojów wink
Dzień dobry w maju!
Obserwuj wątek
    • tutul Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 06:35
      Na szczęście żadna muzyka nie gra.I teraz jesyna pora ,żeby trochę pożyć.Później można będzie tylko wegetowć,niestety.A na razie jest czym oddychać i to jest najważniejszę.
      Niech się święci 1 maja ( tak to leciało?)
        • the_dzidka Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 09:45
          Świetne! Komentatorem jest oczywiście Łapicki. A z przywódców już z daleka widać łysą pałę Cyrankiewicza, jest Bierut... Czy możliwe, że to małe nerwowe to Gomułka? No i chyba Rokossowski...
            • tutul Re: Majuwajuczenko! 24.05.12, 15:20
              a_weasley napisał:

> the_dzidka napisała:
              >
              > > Czy możliwe, że to małe nerwowe to Gomułka?
              >
              > Zważywszy, że to jest 1953 rok - nie.
              >
              Wydaje mi się,że ten w okularach to Zawadzki.Aleksander.Ale mogę się mylić..
    • embepe Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 09:57
      Macham Szanownym powitalnie i majowo zza zachodniego ogrodzeniasmile. Tu też ciepło i kwitnąco, nawet bzy i kasztanowce kwitną już w pełnym rozkwicie. To całe kwiecie tak pachnie, że ... aż brak słów po prostu!
      Pięknego maja SzanPaństwu życzę, jak najpiękniejszego!

PS.Wyeksportowałam jeden z wiadomych kubków- został przyjęty z dużą radością i zachwytem.

smile
      • czekolada72 Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 10:17
        Zdazylam wstac o 5.45, wypic na balkonie kawke i... wrocic do lozka smile))
        Teraz po lazienkowych ablucjach, nie do konca jeszcze obudzona, choc usuwanie ogromnego kleszcza kudlatemu niestety mi sie nie snilo, bede zmierzac w strone szklarni smile
        Miłego!
    • balamuk Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 11:35
      A niech. Znaczy, niech się święci. smile
      Bardzo piękna Kronika, Stalin w podkoszulku i Marks patrzący z niedowierzaniem, co to się, kurczę, porobiło. Ewuś, kogo ty chcesz przekonać, te krasne flaż(sz)ki to przecież reklama malinowej Soplicy.
      W ogóle wszystko czerowne.
      http://img198.imageshack.us/img198/442/037xof.jpg
      Dzień dobry wyjątkowomajowo! smile))
      • heniulaa Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 12:23
        pięknie dziś i upał jak cholerabig_grin dwa razy już byłam pod prysznicem!wszelkie mirabelki, tawuły i inne krzewy w tym różowe kwitną jak dzikie i pachną jak szalone, mleczyków całe stada... w plener zapraszam, możne być w cieniubig_grin
          • papuga_ara Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 15:04
            Ewa, natchnęłaś mnie! smile
            "Siewodnia prazdnik i wiesna
            ja słyszu smiech i gałasa
            ja padbieżał skariej k aknu
            smatrju, a ulicu swaju
            nikak nie uznaju:
            narod pa ulice idiot
            fłaszki, cwiety narod niesiot
            a sońce swietit żarka
            i stałos w sierdcu jarka" big_grin
            Uwielbiałam ten wierszyk big_grin

A tymczasem naprawdę żarka i jarka, byczę się nieprzyzwoicie w krzach krakowskich, polegując na trawie rodzicielskiej i spryskując wodą bliżnich dookoła. To najlepsza część zabawy, bliźni nie pozostają dłużni zresztą. "Sońce" złapało mi gębę i pół reszty przodu, na tyły nie mam cierpliwości, jestem w wersji black and white (albo raczej i bardziej uczciwie: pink and white) i niech tak chwilowo zostanie.
            • pomaranczuch Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 16:13
              Gorące dzień dobry!
              Przypadkiem obudziłam się o 5 rano, wystawiłam łeb przez okno i...co za zapachy, co za świeżość, upojona tym wszystkim położyłam się znów i zasnęłam. Teraz to już ciężko żyć big_grin a człowiek marzył niedawno o ciepłych krajach.......
              ALe mimo wszystko najlepsiejszych majowych dni!
              • heniulaa Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 21:52
                fenomenalny dzień! ciepło przyjemnie opalanie na PM, piknik, rewelacyjne spotkanie z byłym szefem, parapetówka z bankietem, sympatyczna wódka z psiapsiółką normalnie każdemu polecambig_grin czy ja mogę prosić o więcej?

a tak P.S. bez kwitnie....
                • salam_ji Re: Majuwajuczenko! 01.05.12, 22:49
                  Eh żyzn!
                  Z rosyjskich wstawek to najbardziej z majowymi pochodami od strony Mańki kuchni przetwał taki jeden: siewodnia kancerta nie budiet'. A paczemu? a patamu szto Wańka nasrał w patefon.
                  Dziś z Osobistym przekopalim wreszcie górę iłu i zrobiliśmy iglakową rabatkę... Piękna! Uwielbiamy pracować w ogrodzie w taka pogodę wink Tak jesteśmy masochistami wink
                  • ewa9717 Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 07:56
                    Pozbylim się frekwencji i też możem się pomasochić. My, wsiowe ludzie, wstajemy nad ranem, żeby wydolić, nie tak jak te miastowe, co to się wczasują ino! Dziś ręcamy czarnemy od pługa jadziem kosić, może zdążym przed pokropkiem, któren od zachodu ciemnieje na niebie. Może choć kawy da popić...
                    Wstawać, wstawać!!!
                    Dzień dobry!
                      • salam_ji Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 11:17
                        Z pokropkiem to pamietam jeden taki... no wlaśnie... nie skecz, nie wierszyk, nie wiem jak to nazwać więc opiszę. Pamiętacie takie zeszyciki się kiedyś miewało "Pele-Mele" tam się odpowiadało na szereg kretyńskich pytań, oraz zapisywało rożne śmieszne rzeczy.
                        Był tam taki list zakochanego Piotra Pokropka cały napisany wyrazami zaczynającymi sie na literę "P". Nie pamietam całości ale na początku to mogło iśc tak: "Piekny przebiśniegu pośród pierwiosnków..." List ów przechwycił ojciec niewinnego dziewczęcia, wkurzył się i odpisał mu (tu juz wszystko pamietam):
                        "Łodydź łobuzie łod Łoleńki, łoświadczyny łodwołane, łodpowiedź łodmowna. Łokrutnie łoburzony łociec Łoleńki Łukasz Łodyga.

Ehh... to były czasy wink
                        • salam_ji Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 11:27
                          Własnie sobie wygooglałam i pełno tego w sieci wink Mój Piotr Pokropek występuje tam jako: Piotr Prokopek vel Piotr Paciorek, a Łukasz Łodyga jako Łukasz lub Ładysław Łodyga.
                          Z początku listu Pokropka tez mnie ponioslo bo to zupełnie inaczej sie zaczynało:

"Prawdziwa Perło pośród Polek, Piękna Panienko !
                          Podziwiając Pani prawdziwą piękność, pełną panieńskiego powabu postać, powziąłem pewien pomysłowy projekt. Po prostu pokochałem Panią ponad pojęcie, pragnę prędko Panią poślubić, pośpiesznie porwać pod pachy, potem powiedzieć przyjaciołom. Patrzcie pierony, podziwiajcie Panią Paciorkową. Prawdę powiedziawszy portfel Paciorka piekielnie pusty, przykrość powiedziałbym pozorna. Przecież Pani papcio pieniądze posiada, pomoże przezwyciężyć podobne przeszkody. Prawda? Poczciwie podzieli pszeniczne pola, podaruje pięćdziesiąt patyków, przydzieli prosiaków, parę ptaszków, powiedzmy perliczek, podsunie pociągowego perszorona, podrzuci precyzyjny pług. Pani pilnie popracuje, pomyśli, Paciorek przypilnuje, prędko porośniemy piórkami. Pokupimy przeróżne pomocne przedmioty pralki półręczne, pasiekę pszczół, pierwszorzędne pługi. Potem przyjdą pociechy, powiedzmy pięć pyzatych Paciorków, pozyskamy pomocników przy pracy, parobków. Paciorkowa pracuje, Pacioreczki pomagają, Paciorek poczciwiec poje, popije, przypilnuje, popędzi. Piękna przyszłość, prawda Panienko? Przyjmij Pani promienną prośbę Paciorka, pochwal projekt, przesyłkę poleconą prześlij przez papcię. Pani pachołek, podnóżek pełen poważania, pokorny poddany Paweł Paciorek

Wydaje mi się, że ta moja wersja w moim Pele-Mele była troche inna- krótsza.
                          • minerwamcg Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 00:08
                            Ech, był sobie przed laty w Przekroju taki artysta, co raz do roku pisał opowiastkę na jedną literę. Z tytułów pamiętam tylko "Srebrny skok Szalonego Szakala", a z samych opowieści fragment tej na d - Dragoni doskonale deflorują... Daruj durniowi, droga dobrodziejko - dragoni doskonale dogadzają damom!
                            • minerwamcg Re: Majuwajuczenko! 21.05.12, 00:45
                              Przypomniała mi się jeszcze ta służąca, co mówiła, że u nich w domu wszyscy są na J - mamusia Jagnieszka, tatuś Jambroży, bracia Jantek i Jadam, siostry Jagatka i Janielcia, i tylko ona jedna nie na J - Lulia!
                      • eulalija Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 13:12
                        Pokropek aktualnie odbywa się na Targówku. Zbierało się od rana. Niebo szare. Ale zapach piękny. Tak pachnie zawilgocone ciepłe miasto. Bo ja dziś w mieście. Na włościach wczoraj trawę kosiłam i oblicze sobie pomalowałam na różowo.
                        Ścielę się Szanownym do stóp.
                        • balamuk Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 13:43
                          Dajcie spokój z tym pokropkiem, przez pół dnia szukałam przepisów dotyczących pochówku prochów i wszystko mi się kojarzy...wink
                          Na nic się nie zanosi, upał jak choleha. Bry.
                          • czekolada72 Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 17:07
                            I wspaniale, ze poki co sie nie zaniosło!
                            U mnie przed chalupa termometr odmowil posluszenstwa przy 50 stopniach.
                            Cooodo poprostu - tak to ja moge zyc!!!!!
                            Dzis nieco zamglone, ale i tak niezle...
                            Wczoraj byl grill, dzis kapanie kudlatych, a od piatku - gospodaruje w ogrodzie; fakt - bzy, konwalie i wisnie pachna zabojczo!
                                • tutul Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 19:27
                                  Niwe wiem,czy to można nazwać majówką...o bladym świcie wyjechaliśmy samochodem (ach,jak pięknie się jechało!Pusto na drogach,od czasu do czasu jakiś pojazd na horyzoncie,jakieś patrole policji,ale nic to) I tak zachwyceni dojechaliśmy do Torunia.A co! Fanaberia taka.Zamiast do lasu tym razem.
                                  Wycieczka piękna, Toruń też! Tylko nogi bolą...
                                  I nic nie kropiło,choć postraszyło żdziebko...A teraz poleżeć trzeba.Bo czuję się tak,jakby na piechotę do tego torunia szła...
                                  I dobry wieczór wszystkim,bo z emocji się nie witałam
                                    • salam_ji Re: Majuwajuczenko! 02.05.12, 20:39
                                      Do lata, do lata, do lata piechoootą będę szła aaaaa...oooo... uuuu wink

U nas pokropek wraz pogrzmotkiem jak przyszli ok 17.00 tak siedzą do teraz. Tak im się nasze rabatki spodobały! wink. Jutro grilla zaplanowalim, kto wie, może i pokropek się załapie. Musi grillowanych skrzydełek na miodku mu się chce. Pogrzmotek w tym czasie do stolicy pojedzie wink
                                                  • embepe Re: Majuwajuczenko! 03.05.12, 12:35
                                                    Dzień dobry Szanownym! Miłego świętowania życzę i znad Menu i Renu się kłaniam uprzejmie. Tu nikt dziś nie świętuje, wszyscy pobiegli do swoich normalnych zajęć, więc zaraz udam się na rekreacyjny spacer do lasu. Pokropek u mnie był, ale w nocy i wcześnie rano. Teraz chmury owszem są, ale z każdą chwilą słońce coraz lepiej widoczne.
                                                    No to idę w ten las.
                                                  • papuga_ara Re: Majuwajuczenko! 03.05.12, 12:40
                                                    Dzień dobrysmile Oblewałyśmy wczoraj w Rynku z psiapsiółami świeżutkie prawo jazdy jednej z nich, racząc się wcześniej sycylijskimi lodami na Sławkowskiej. Kto żyw w Kraku i kto lody kocha - niech tam ruszasmile Bossskie i smakują jak w Italii. A w Wawie też lodziarz Włoch jest, na Nowym Świecie urzęduje i specjalnie dla Polskiego konsumenta wymyślił lody buraczane smile
                                                    Dziś wracam z wywczasów, bo jutro (o masochizmie coś było powyżej...) do pracy big_grin Ale że lubię tę robotę, to aż tak bardzo nie boli wink
                                                    Miłego wczasowania, weekendowania i czego komu potrzeba - w obfitości majowej życzę smile
                                                  • salam_ji Re: Majuwajuczenko! 03.05.12, 21:12
                                                    Dziś grillowalim i pogrzmotek postanowił nam towarzyszyć. Pokropek tez przylazł, ale pod koniec. Jako, ze już było po skrzydełkach na miodku to zabrali się oba chłopaki i polecieli dalej.
                                                    Potwierdzam, najlepsze lody na Starowiślnej, ale te koleeejjjki!!! Na Sławkowskiej może mniejsze. Zadrę kiecę i polecę w przyszłym tygodniu sprawdzić.
                                                    Jutro lecę masochić do Kju.
                                                  • tutul Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 08:08
                                                    Za gorąco?? Tak wszyscy o lodach...Teraz na tapecie matury.Podobno już od dzisiaj. Jakoś wcześnie,czy mnie się tylko tak wydaje? Kasztany jeszcze nie kwitną...Na wszelki przypadek kciuki będę trzymać.Chocoiaż wszyscy powinni zdać śpiewająco.Przecież to podstawowy z języka polskiego.
                                                    Wszystkim maturzystom złamania pióra zyczę .Dzień dobry
                                                  • ewa9717 Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 08:22
                                                    Czymcie, czymcie!!! Idolka mi się zaczyna maturzyć o dziewiątej!!!!
                                                    W nocy padało. W życiu bym nie uwierzyła, ale byłam świadkiem. Nawet kałużeczki nie ma...
                                                    Bry.
                                                  • se_nka0 Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 08:59
                                                    Kciuki za maturzystów - połamania pióra. Dzień dobry. Grzmiało i błyskało gdzieś za horyzontem, pokropiło jak kropidłem. Z dużej chmury.. czy jakoś tak to szło.
                                                  • eulalija Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 08:57
                                                    Potrzymamy.
                                                    Tutul, kasztan ma kwiaty na Ratuszowej, w Zoo na wysokości kondorów.
                                                    Dla Szanownej Pani Prezes patronowo!

(ktoś zapytał z jakiej okazji życzone było, to informuję, że ja fachowca życzę urodzinowo a najlepszego albo patronowo z okazji imienin).

Kłaniam się nisko.
                                                  • heniulaa Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 09:41
                                                    Moniom, Monikom, Moniśkom we wszystkich odmianach najlepszego życzę!

Jak to dobrze wysłać rano smsa z info, że się zaspało i bierze na żądanie! Zaplanowałam małe porządki i zakupy - lista już gotowa, a po południu jeszcze nie wiem co.
                                                    Miłego i wbrew zapowiedziom bez deszczusmile
                                                  • czekolada72 Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 12:44
                                                    Na wage jadlam pysznosci w Szczawnicy w latach 80-tych, potem sprawdzilam czy nadal pyszne w 90-tych - nadal, niestety - w 21w przestaly byc pysznosciami, choc jeszcze 3-4 lata temu nadl byly na wage...
                                                  • bbbzyta Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 13:45
                                                    Pani Monika! to jest taka muzyka, o której skrzypce po nocach śnią. Howgh i stolarz!
                                                    Robię dziś za sekretarkę, w pracy trzy osoby na krzyż, tylko czasem jakieś głupie z miasta dzwonią i czegoś chcą, najczęściej oczywiście z marszu biorąc mnie za prawdziwą sekretarkę. Doznają ciężkiego rozczarowania, ale jak jakiś chłop sympatyczniejszy, to sobie z nim pogrucham dla rozrywki (kobiety dziś nie dzwoniły). Takie to życie biurowe, ale mamy piąteczek i jeszcze dwa wolne dni w perspektywie smile
                                                  • papuga_ara Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 17:59
                                                    Kociu - Moniko, niech Ci każdy kłopot szybko zniko!!! O! big_grin

Salam, Czekolada - z całym szacunkiem odnoszę się do lodów na Starowiślnej (przeca żem stary krakus), ale TE na Sławkowskiej są przez Włochów robione i smakują jak tam, a pisała tu już Minerwa o florenckich specjałach no i co tu dużo gadać - oni mają najpyszniejszesmile Spróbujcie przynajmniej. Trzeba swoje w kolejce odstać, owszem, ale jaka to przyjemność w oczekiwaniu na te delicje, mniam!
                                                  • czekolada72 Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 18:03
                                                    Z racji tzw obowiazkow zawodowych to ja nad Starym Miastem okrakiem stoje i wyprawa to dla mnie niczym do samej stolycy.... ale jak sie cos zdarzy - chociaz moze juz jadlam, jak byly one tam przed rokiem?
                                                    Pokosztowac - a pewnie smile
                                                    Ale NAJLEPSZE sa na Starowislnej smile)
                                                  • heniulaa Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 18:06
                                                    Na wszelki wypadek wyjmijcie ciepłe ubrania, kalosze i parasole. Bolą mnie i pieką wszystkie stawy więc będzie na dłużej zmiana pogody... Niestety na gorsze. Nie z mojego powodu broń Boże ja jestem tylko przekaźnikiemsmile
                                                  • goonia Re: Majuwajuczenko! 04.05.12, 18:26
                                                    Dzin dybry. Zrobilo sie znienacka 30plusow, slonce swieci.
                                                    Cale szczescie, ze wczoraj popadalo dosc porzadnie, bo pustynia w ogrodku nieziemska. Co wczesniej nie zmarzlo, to teraz uschlo.
                                                  • embepe Re: Gropo, o lodach gadają 04.05.12, 20:16
                                                    Bry wieczór! Nad Menem dziś rano było buro i ponuro, ale w ciągu dnia się rozsłoneczniło. A teraz znowu jakby pokropek się zbliżał... Nie wiem, kiedy są tutaj matury, ale kasztany kwitną jak szalone. Wszelkie inne roślinności takoż smile

Odkrycie dnia: mam taką przypadłość, że z księgarni nie umiem wyjść bez zakupów, a dziś byłam w czterech...

Wiem, że trochę późno, bo dnia niewiele zostało, ale niech się wszystkim Monikom spełnia to, co sobie wymarzą!
                                                  • eulalija Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 16:06
                                                    Heniula! Weź te fusy od pogody jeszcze raz przegarnij! Uwierzyłam jak jaka głupia i na rajd po sklepach się udałam. Dobrze, że nie w futrze!
                                                    Upał jak jasna cholera.
                                                    Pokornie się kłaniam.
                                                  • heniulaa Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 18:24
                                                    eulalija napisała:

> Heniula! Weź te fusy od pogody jeszcze raz przegarnij! Uwierzyłam jak jaka głup
                                                    > ia i na rajd po sklepach się udałam. Dobrze, że nie w futrze!
                                                    > Upał jak jasna cholera.
                                                    > Pokornie się kłaniam.

Eullalijo no jak Boga kocham łupało mnie po kościach jak cholera i zresztą nadal łupie! Ja cały dzień dziś latałam ze swetrem i parasolką na wszelki wypadek. Weź pod uwagę mój zaawansowany wiek i to że zbliżają się ogrodnicy z Zośką!
          • ewa9717 Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 14:13
            Łoj, egzaminuf jak mrówkuf! Matma normalna i rozszerzona, angielski rozszerzony (i chyba normalny też czy może też ustny?), gegra rozszerzona, durnowata prezentacja z polaka i coś tam jeszcze chyba. Nie ogarniam, ja prosty starodawny mafister...
            • czekolada72 Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 14:24
              ewa9717 napisała:

> Łoj, egzaminuf jak mrówkuf! Matma normalna i rozszerzona, angielski rozszerzony
              > (i chyba normalny też czy może też ustny?), gegra rozszerzona, durnowata prez
              > entacja z polaka

TO PODOBNIE jak moja w zeszlym roku, tylko zamiast geogr - miala chemie

i coś tam jeszcze chyba.

I raczej cos tam jeszcze nie miala juz, ale ja sklerotyczka wink

Ale mowi, ze w tym roku jest lepiej rozwiazane z matemat zwykla i rozszerz, bo w 2 dni, ona miala rano i popoludniu sad
              Nie ogarniam, ja prosty starodawny ma
              > fister...
              • balamuk Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 15:03
                Ja w ogóle nie ogarniam, zwłaszcza tzw. klucza. Poczytałam sobie dzisiaj ten podstawowy polski z czystej ciekawości i stwierdziłam, że a) nie ma sensu komentować, b) bardzo się cieszę, że maturę zdawałam przed, hm, falą reform.
                Kolejny starodawny mafister. big_grin
            • eulalija Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 16:12
              Obecnej matury pojąć nie mogę ale ja na starej edukację zakończyłam, latorośli brak to i wiedza i zrozumienie szwankuje. Co komu przeszkadzało to dawne? Jakoś kretynów w mojej klasie w LO było mało a sporej grupie udało się dużo więcej.

I znowu mi się przypomniał młody człowiek, spotkany kilka lat temu, z klasy biologiczno-chemicznej, który na kilka tygodni przed maturą twierdził, że szerszeń to samiec osy.
              • balamuk Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 16:20
                Bo wtedy były szkoły zawodowe. Teraz wszyscy (no, prawie) idą do liceum, a po liceum, jak gdzieś wyczytałam, około 50% na studia. W dalszym ciągu nie komentuję, ładny dzień. wink
                • kocio_pierzaczek Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 23:40
                  Dziewczyny, jakie wy ładne wierszyki piszecie! smile Dziękuję za fachowców. Właśnie wróciłam z krzy sulejowskich. Przywiozłam wielką torbę szczawiu z prywatnego lasu, kupę siniaków i cholerne zakwasy od siodła (aaa! jakie te konie wysokie!), ale dziób zadowolony, bo sobie pohulał tu i tam. A teraz lulu.
    • heniulaa Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 21:07
      no i tyle było spokojnego majowego łikendu! już miałam nadzieję, że spokojnie się będę nudziła aż do jutro a tu co? jedna wielka chała! lecę właśnie do św. Anki na Barskąbig_grin
        • heniulaa Re: Majuwajuczenko! 05.05.12, 23:29
          zdecydowanie Bar zdobyty i SOR też!
          przez małe ugryzienie jakiegoś owada (podejrzewam, że to mecha) z rozległą opuchlizną prawej nogi (od dużego palca do połowy łydki) moja koleżanka została zwleczona do szpitalabig_grin dostała zyrtek, hydrokortison, wapno i fenistil, w perspektywie była wizyta w zakaźnym na Wolskiej ale ta przyjemność tym razem nas ominęła (uffffffffff)
          • ewa9717 Re: Majuwajuczenko! 06.05.12, 09:48
            U nasz we pipidówku to i mecha mniejsza, jak ukąsi, to najwyżej placek czerwony jak jajco kurzęce...
            Śpijcie, śpijcie, biedulki, jutro do robótki.
            Tak tylko po cichutku dzień dobry mówię wink
              • balamuk Re: Majuwajuczenko! 06.05.12, 13:25
                Cześć! Spędziłam noc z księżycem, tak raz na dwa lata przypomina sobie o mnie i spać nie daje. Nie przesadza, więc nawet nie mam mu za złe. Pomedytowałam trochę, przeczytałam "Depozyt", do łożnicy poszłam grzecznie o wpół do siódmej i wstałam godzinę temu, całkiem mi dobrze. Czego wszystkim życzę. smile
                • papuga_ara Re: Majuwajuczenko! 06.05.12, 17:22
                  A bo też ten Księżyc Bałamuku tej nocy był wyjątkowy - miał swoje perygeum i był najbliżej Ziemi w tym roku, kolejna taka okazja w czerwcu 2013smile Lornetowaliśmy wczoraj w nocy, moja wyobraźnia zobaczyła tam nawet kratery (na 30-krotnym powiększeniu? Hm... To chyba jednak tylko wyobraźnia...)
                  Uczyłam się dziś jeździć po mieście, które zamykane jest coraz bardziej z okazji budowy metra. Papug pokazał ładny objazd, będę teraz do niego mówić per Wisławski smile
                  • balamuk Re: Majuwajuczenko! 06.05.12, 17:42
                    Ano był wyjątkowy, tym bardziej nie mam do niego pretensji. smile
                    Bądź mi siostrą, Papużko, moja dzielnica też jest jest coraz bardziej zamykana z okazji budowy metra. Juz z trzech stron nas okopali, ciekawe, co dalej.
                    • kocio_pierzaczek Re: Majuwajuczenko! 06.05.12, 20:30
                      Robię ci ja sobie kolację, a tu w trójce:

Niedobrze się robi ptaszkom, odbija się myszce
                      Mamcia karmi dziecko kaszką łyżeczka po łyżce.
                      Karmi, nuci coś radośnie: "Jedz, jedz ty łobuzie..."
                      Kaszka dziecku w buzi rośnie i wydyma buzię.

Ma już kaszki pełen brzuszek i płucka, i nereczki,
                      Kaszka sączy mu się z uszek i rozpycha majteczki.
                      Słyszy dziecię matki piosenkę i myśli figlarnie:
                      "Jak cię dorwę, gdy dorosnę, to też cię nakarmię..."

Zaśmiało się miłe dziecię na myśl o igraszkach.
                      Mamcia na to: "A więc przecie smakuje ci kaszka".
                      Dam ci jeszcze, żebyś przytył i miał pulchne policzki!!!"
                      Dziecko żuje myśląc przy tym: "Ach, dajcie mi nożyczki!!!"

Wtem huknęło coś jak mina - gówniarz zwymiotował.
                      "Porzygała się dziecina - zaczniemy od nowa!!!"
                      Kot z rozpaczy skoczył w wannę a pies się wściekł na dworze.
                      Po coś stworzył kaszkę mannę, o sympatyczny Boże ??!!

I jakoś apetyt mi chwilowo minął...
                      A audycję gorąco polecam - czczą w studiu Waligórskiego w doborowym towarzystwie.
    • embepe Re: Majuwajuczenko! 07.05.12, 06:48
      Dzień dobry Szanownym! Czy u Was też taka "piękna" pogoda? U mnie szaro, buro, zimno i leje. I jeszcze trzeba iść do pracy po wakacjach sad
      "Nie chce mi się, nie chce mi się!
      W zimie wzorem są dla mnie misie,
      nie chce mi się!"
      Coś mi się wydaje, że to dziś moja piosenka dnia.