Dodaj do ulubionych

Poddaje się

12.04.06, 14:46
Mierzyłam 2 cykle. Oba 31 dni i w obu skok wystąpił 22 dnia, tak więc po
doliczeniu jeszcze 3 dni po skoku, zostaje zaledwie 7 dni na seks. To
stanowczo za mało. Z niepłodności przedowulacyjnej trochę boję się korzystać
(na razie nie możemy pozwolić sobie na trzecie dziecko). Pozostają więc
pigułki niestety.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • maalza Re: Poddaje się 12.04.06, 15:04
      E tam, najprościej jest powiedziec sobie "nie da się". Mierzenie 2 cykli nie
      daje zbyt wielu informacji, nie zawsze druga faza trwa punkt 10 dni, moze
      jeszcze sie wydłuzy? Sa kobiety, ktore mają fazę wyższych temperatur nawer 15-
      16 dni. Moze warto wspomoc sie prezerwatywami np. na początku cyklu, wtedy
      będzie kilka dni więcej?
    • spokofacet Re: Poddaje się 12.04.06, 21:21
      >zostaje zaledwie 7 dni na seks...

      7 dni to malo?? pewnie przy kolejnych cyklach wyjdzie , ze bedzie ich 10. tyle
      to juz dla zawodowcow styknie. placic cene zdrowia za kilka dni wiecej... i to
      tak bez czekania?
    • mamalgosia Re: Poddaje się 13.04.06, 11:05
      To nie jest prawidłowy cykl z tak krótką II fazą, powinnaś się leczyć
    • emilia_a Re: Poddaje się 13.04.06, 12:09
      > Mierzyłam 2 cykle. Oba 31 dni i w obu skok wystąpił 22 dnia,

      To nie jest prawidłowa faza lutealna. Brałaś wcześniej pigułki?
      Ja po ich odstawieniu miałam 11 dniowa fazę lutealną i cykle 30-34dni, obecnie
      po leczeniu mam faze lutealna 15 dni i cykle 28-29.
    • maria.ck Re: Poddaje się 13.04.06, 13:11
      Pigułki brałam jakieś 5 lat temu, przez niecały rok. Potem 6 miesięcy przerwy
      (dla oczyszczenia organizmu), miesiąc starań i I synek. Następnie rok
      karmienia, miesiąc starań i II synek. Młodszy ma teraz 1,5 roku i nadal go
      karmie. Może więc ta krótka faza z tego wynika. Bo jak widać z zachodzeniem w
      ciąże nie miałam problemów.
      Na razie i tak jeszcze nie zdecyduję się na pigułki, bo synek nie chce
      się "odstawić" od cyca, a jego zdrowiem ryzykować nie zamierzam (pomimo
      zapewnień lekarzy, że to dla dziecka bezpieczne). Może więc pomierzę jeszcze
      ten cykl i zobaczymy co z tego wyniknie,
      • emilia_a Re: Poddaje się 13.04.06, 13:49
        Dodam, że na wydłużenie fazy lutealnej brałam Castagnus, magnez+wit.B6 i
        dodatkowo witaminę B6 w większej dawce. Castagnusa nie można brać w trakcie
        karmienia piersią.
        O Castagnusie i B6:
        www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=20&s_id=1&ss_id=3
      • agax4 Re: Poddaje się 14.04.06, 16:17
        Myślę, że karmienie ma decydujące znaczenie. Ja właśnie przstałam karmić miesiąc
        temu a faza lutealna ciągle 10 dniowa, ale wcześniej była i 7 i 9 dniowa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka