Dodaj do ulubionych

czy ocet jabłkowy odchudz?

• stara.baba Re: czy ocet jabłkowy odchudz? 31.10.03, 09:25
      Moja ciotka zmarła w wieku lat 40 po kuracji odchudzającej octem, zniszczyła
      sobie nerki, a wtedy, w latach 50-tych jeszcze nie było przeszczepów ani
      dializ.
      Piła ocet po pół szklanki przed jedzeniem. Weźcie to pod rozwagę jesli
      jesteście w stanie.
    • coffee1 Re: czy ocet jabłkowy odchudz? 03.11.03, 11:15
      jablkowy czy nie i tak uwazam, ze piszecie straszne bzdury. Zamiast siegac po
      watpliwe metody, ktorymi mozna sobie zaszkodzic, lepiej popatrzcie w lustro czy
      na pewno musicie sie odchudzac, bo jak czytam, ze ktoras wazy 50 kilo i ma 170
      cm i twierdzi, ze jest gruba, to mi sie smiac chce. A jesli macie kilka kilo do
      zgubienia, to zamiast sie opychac slodyczami, rozczulac nad soba i spedzac
      godziny przed kompem, ruszcie tylki i zacznijcie sie wiecej ruszac. Mysle, ze
      to przyniesie oczekiwany efekt, a nie trucie sie octem!!
    • coffee1 Re: czy ocet jabłkowy odchudz? 06.11.03, 11:02
      Nie mozna wierzyc wszystkiemu, co jest napisane w internecie. Uwazam, ze picie
      octu przed kazdym posilkiem (nawet jablkowego) jest szkodliwe. Mozna zrobic
      sobie krzywde. Jeszcze raz powtarzam, ze zeby schudnac nalezy podniesc
      siedzenie z kanapy i sie zaczac ruszac. Slodycze, drogie panie, pozeracie z
      nudow. Zajmijcie sie czyms pozytecznym, a przestaniecie o tym myslec. Wiem to z
      wlasnego doswiadczenia. Pozdrawiam.
      • deczi Re: czy ocet jabłkowy odchudz? 06.11.03, 17:33
        coffee1 napisała:

> Nie mozna wierzyc wszystkiemu, co jest napisane w internecie. Uwazam, ze
        picie
        > octu przed kazdym posilkiem (nawet jablkowego) jest szkodliwe. Mozna zrobic
        > sobie krzywde. Jeszcze raz powtarzam, ze zeby schudnac nalezy podniesc
        > siedzenie z kanapy i sie zaczac ruszac. Slodycze, drogie panie, pozeracie z
        > nudow. Zajmijcie sie czyms pozytecznym, a przestaniecie o tym myslec. Wiem to
        z
        >
        > wlasnego doswiadczenia. Pozdrawiam.

Ocet jabłkowy nie ma (poza nazwą) nic wspólnego z octem spirytusowym
        sprzedawanym w każdym sklepie spożywczym, którego picie faktycznie nie jest
        mądrym pomysłem. Do jabłkowego nie dodaje się spirytusu. Jest to po prostu
        cydr, powstaje w wyniku fermentacji. Może usprawnić trawienie i przez to
        wpłynąć na wagę, ale nie jest cudownym eliksirem. I nie pije się go szklankami,
        tylko po kilka łyżeczek dziennie.
        Z drugiej strony masz, Coffee1, rację, jeśli chodzi o ruszenie tyłka z krzesła.
        Jak się nie ma prawdziwej nadwagi tylko masę wyobrażeń o tym, jak się powinno
        wyglądać i ile ważyć, to ruch, silna wola wobec słodyczy i rozsądna dieta są
        jedynym słusznym wyjściem;-)
        Pozdrawiam
        D.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka