smamila 26.03.06, 10:22 Witam znalazłam post o rzedach skróconych, czyli jak mam " w co2rz. 5x13o. i 1x17o.powinnam zacząć robótkę i zrobić 13o. i tak 10 razy i potem 17o. ? Czy dobrze to rozumiem? Dziękuję PozdraWIAM Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
malgoha1 Re: Do malgoha1 26.03.06, 13:11 Jeśli masz pięć x 13 oczek to znaczy,że pięć razy (nie dziesięć) w rzędach parzystych przerabiasz 13 oczek nie kończąć rzędu, potem jeden rząd jest skrócony, ale dłuższy, przerabiasz pierwsze 17 oczek. Nie rozumiem tylko stwierdzenie w co drugim rzędzie: albo jeden rząd robisz skrócony ,drugi normalny czyli wszystkie oczka, albo 5x robisz skrócone za kazdym razem . Musisz spróbować. Trudno tłumaczyć jesli nie wiem co robisz i jak to wygląda Pozdrawiam Małgorzata Odpowiedz Link
smamila Re: Do malgoha1 26.03.06, 16:32 Robię spodenki dla maluszka z gazetki diana bobas 1/2006.Dokładnie napisane jest w co 2rz. 5x12o. i 1x17o. dlatego myslę że chodzi o miejsce na pieluchę, taki zkret na tyłeczku tylko nigdy nie robiłam takich rzów skróconych a jestem samoukiem, więc się pytam bardziej doświadczonej drutowniczki Pozdrawiam Sylwia Odpowiedz Link
alisiecka1 Re: Do malgoha1 27.03.06, 09:57 Wlasnie zrobilam spodenki dla corki z tej gazety. To nie jest zaden zakret na pieluche. Po prostu podkroj kroku zawsze sie rozni wysokoscia miedzy tylem a przodem, zeby pupa sie zmiescila tyl musi byc glebszy ( zobacz sobie kroj pierwszych lepszych spodni). Dlatego w co drugim rzedzie odkladasz wskazana liczbe oczek tym samym uzyskujesz plytszy przod, a przerabiasz oczka, ktore skladaja sie na glebszy tyl, potem wszystkie oczka przekladasz na dryty z zylka i na okraglo robisz pas. A w co drugim rzedzie jest dlatego, ze robisz to jednostronnie. gdybys robila to w kazdym rzedzie, to na obu koncach mialabys nizszy stan. Gdybys miala jakies watpliwosci, to pytaj, postaram sie pomoc. Moje spodenki wyszly idealnie. Pozdrawiam, Agnieszka Odpowiedz Link
alisiecka1 Re: Do malgoha1 27.03.06, 10:05 Dla ulatwienia postaram sie to pokazac na schemacie xx xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tak wygladaja w uproszczeniu rzedy skrocone. Odpowiedz Link
isabell80 Re: Do malgoha1 31.03.06, 09:45 Ja jestem jeszcze bardziej początkująca niż forumowiczki wypowiadające się w tym poscie. Dlatego proszę jak chłop krowie na rowie. Czy odłożyć oznacza, przełożyć na jakiś pomocniczy drut? I czy mam to robić na początku rzędu czy na końcu??? Czy da się te kombinacje zrobić bez pomocy drutów z żyłką? Odpowiedz Link
alisiecka1 Re: Do malgoha1 31.03.06, 10:35 Dokładnie tak, oznacza to odlożyc na drut pomocniczy albo na agrafkę dziewiarską, tą dużą, bo to sporo oczek, albo na nitkę - ja tak robiłam, przez oczka, które chciałam odłożyć przeciągałam włóczkę innego koloru igłą i ściągałam je z drutu. taka metoda jest o tyle wygodna, że można zobaczyc dokładnie jak sie spodenki układają, poza tym, zszywanie kroku jest bardzo wygodne. Po zszyciu kroku przekładasz oczka na drut okrągły na żyłce, albo druty pończosznicze i robisz pas (ściągacz). Oczka możesz tylko odkładać na końcu, po prostu nie przerabiasz rzędu w całości, tylko zostawiasz odpowiednia liczbę oczek. Pamiętaj jednak, że jedną redukcję robisz na prawej stronie robótki a drugą na lewej, zebyś nie zrobiła dwóch prawych lub lewych częsci spodni. Można to robic na drutach prostych. Jak będa wątpliwosci to śmiało pytaj. Zdaję sobie spraw, że to moje tłumaczenie, ma wiele do życzenia... Mimo wszystko mam nadziję, że troszkę pomogłam. Powodzenia. Agnieszka Odpowiedz Link
isabell80 Re: Do malgoha1 31.03.06, 11:31 No to już mi się rozjasniło. Zostało mi jeszcze 8 centymetrów bez kombinacji, a potem przejde do tych skróconych rzędów. Jakbym sobie nie radziła to się odezwę, ale na sucho wydaje mie się, że już wszystko rozumiem. Dzięki za pomoc. Odpowiedz Link
alisiecka1 Re: Do malgoha1 31.03.06, 11:50 Życze powodzenia i w razie potrzeby służę pomocą. Odpowiedz Link