21.12.21, 07:53
Stwierdzono u mnie trądzik różowaty. Czytałam ze nużeniec może go powodować. Mam swędzenie i pieczenie oczu oraz rumień na policzkach, alergia wykluczona. Czy są jakieś naturalne metody walki z tym pasożytem.
Obserwuj wątek
    • biofilipinka Re: Nużeniec 21.12.21, 16:52
      Naturalnie na nużeńca można zastosować olejki eteryczne a szczególnie olejek drzewa herbacianego. Google ma wiele info na ten problem. Ja stosowałam - czego nie polecam bo jest to trochę ryzykowny sposób, alkohol 70% z olejkami herbacianym, lawendy, cedru i róży do smarowania powiek w miejscach u nasady rzęs. Smarowałam 2 x dziennie po dokładnym umyciu oczu z ogromna ostrożnościa przy zamkniętych oczach, by spirytus do nich się nie dostał. Po 6 tygodniach nużeńca nie było. Przestrzegam, trzeba to robić bardzo ostrożnie z wyczuciem bez pośpiechu, po posmarowaniu odczekać spokojnie na odparowanie spirytusu. Olejki musza mieć atest do kontaktu ze skóra. Smarowałam opuszkiem palca bo oczy zamknięte, więc na wyczucie trafiałam na właściwe miejsce.
    • wozny1234 Re: Nużeniec 14.03.22, 08:52
      We Wrocławiu jest gabinet Herbasol - oni specjalizują się w różnych chorobach i mają ogóle podejście do organizmu. Na pewno ci pomogą lub doradzą co robić dalej.
    • fury11 Re: Nużeniec 01.10.22, 21:33
      Okłady z odwaru wrotyczu na oczy i twarzy, przepłukiwanie wlosow roztworem wodnym octu wrotyczowego na noc + turban na noc , na 3 miesiące.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka