Dodaj do ulubionych

Bogu ducha winien

12.07.11, 18:54
Czym zastąpić wyrażenie "Bogu ducha winien" w poniższym tekście, żeby chodziło o to samo ale żeby Boga w to nie mieszać:

"Pełna szczerych chęci i ochoty
Emilia W.
oraz Bogu ducha winien
Błażej W.
ogarnięci nieodparcie wzniosłymi ideałami życia małżeńskiego
oraz gwoli skrócenia niebezpiecznie przedłużającego się narzeczeństwa
postanowili zawrzeć Związek Małżeński."
Obserwuj wątek
    • six_a Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 18:59
      otusz, rzeczonego Boga można zastąpić w zasadzie dowolnym słowem, np. glonojad
      • velis Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:01
        Nie ma to jak skomplikowane poczucie humoru.
        • six_a Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:20
          ojtam, skomplikowane, skomplikowane to są kałamarnice:)

          to napisz: nie w pełni władz umysłowych - to z grubsza to samo będzie;)

          a wogle:) to już nudne jest, że baba ciągnie bogu ducha winnego do ołtarza, zrób odwrotnie.
          • velis Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:23
            Też miałam taki pomysł...
      • fajnajozia Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:29
        "otusz, rzeczonego Boga można zastąpić w zasadzie dowolnym słowem, np. glonojad"

        Zaplułam monitor ze śmiechu :D
        • wez_sie Re: Bogu ducha winien 13.07.11, 10:33
          pokaz foto
    • necessity Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:05
      ja za bardzo nie rozumiem tego tekstu - on jest nieszczęśliwy, że zawiera ten związek małżeński?
      • velis Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:07
        Ja to bardziej odbieram jako zabawne potraktowanie tematu.
        • tygrysio_misio Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:10
          no ale zabawnosc chyba tez musi byc z sensem

          a jak ktos przy tekscie o kims znajacym przyczyny nieudzialenia slubu powie, ze on wcale nie chce.... bo tak zescie napisali i on sie podpisal?
          • velis Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:14
            No może i coś w tym jest...
            A czy to miało by sens:
            "Pełni szczerych chęci i ochoty
            Emilia W. i Błażej G.
            ogarnięci nieodparcie wzniosłymi ideałami itd."
            Chociaż oboje mamy poczucie humoru i pierwsza wersja bardziej nam chyba odpowiadała.
          • sundry Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:35
            Taki tekst to chyba w Hameryce tylko:)
            • tygrysio_misio Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:38
              a ja ogladalam ostatnio "4wesela i pogrzeb" ;]
      • best.yjka Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:43
        Od razu nieszczęśliwy. Nieświadomy jeszcze "tych obowiązków" ;D
    • tygrysio_misio Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:08
      przypadkowo zamieszany

      Słownik
    • necessity Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:08
      to może ogarnięty niepewnością
    • fajnajozia Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:09
      Najwyższemu 21 gramów dłużny
    • milad.a Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:12
      Bosz, co za kicz.
      Uwielbiam to żartobliwe sugerowanie, że on wcale nie chce ślubu (czasem w wersji takiej, że oni oboje), tylko na siłę go ciągną.
    • marguy Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:16
      Pełna szczerych chęci i ochoty
      > Emilia W.
      > oraz pograzony w blogiej nieswiadomosci > Błażej W.
      > ogarnięci nieodparcie wzniosłymi ideałami życia małżeńskiego
      > oraz gwoli skrócenia niebezpiecznie przedłużającego się narzeczeństwa
      > postanowili zawrzeć Związek Małżeński."
      • tygrysio_misio Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:19
        o to jest znosne ;]

        nawet bardzo
      • velis Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:20
        To mi się podoba, nawet bardziej niż wersja pierwotna:)
    • uleczka_k Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:19
      Bogu ducha winien = niewinny. Ale jak to milad.a napisała kretyńskie poczucie humoru z tą furtką na domysły, że to kobita ciągnie go na siłę do ołtarza, a on wcale nie chce.
      • marguy Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:26
        albo, dla wyeliminowania pejoratywnego znaczenia slowa "pograzony", pozostajacy lub trwajacy w blogiej nieswiadomosci

        Pełna szczerych chęci i ochoty
        > Emilia W.
        > oraz pozostajacy w blogiej nieswiadomosci > Błażej W.
        > ogarnięci nieodparcie wzniosłymi ideałami życia małżeńskiego
        > oraz gwoli skrócenia niebezpiecznie przedłużającego się narzeczeństwa
        > postanowili zawrzeć Związek Małżeński."
    • kapselodtymbarka Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:41
      Widziałam kiedyś identyczne zaproszenie. To pewnie jakiś dowcipny inaczej szablon.
    • best.yjka Re: Bogu ducha winien 12.07.11, 19:45
      Inteligentny inaczej?
    • annjen Re: Bogu ducha winien 13.07.11, 10:14
      strasznie pretensjonalny ten tekst... polecam felieton Mariusza Cieślaka w aktualnym Newsweeku - co prawda głownie o politykach, którym się wydaje, że mają poczucie humoru, ale w tym wypadku się nada...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka