Dodaj do ulubionych

o Świętach, ale dostępne

13.10.13, 12:13
Wiem, że o Świętach już było wielokrotnie, a nawet co roku są linkowane stare posty. Co z tego, skoro większość książek, które tam wymieniono jest już dziś zwyczajnie niedostępna. Na allegro czaaasem się coś pojawi, za to w horrendalnej cenie. Może więc stworzymy listę wartościowych książek o Świętach, które można kupić?
Obserwuj wątek
  • abepe Re: o Świętach, ale dostępne 13.10.13, 14:29
   Proszę bardzo.
   Ja jeszcze w tym roku nie zaczęłam zgłębiać tematu. Mam masę starych książek. Musi się trafić coś naprawdę świetnego, żebym się skusiła. Zwłaszcza, że moje dzieci już nie wierzą w Św. Mikołaja i cały kram Mikołajowy odpada;) Ale na pewno będę rynek przeglądać.
   Jestem za tym, żeby jednak stare wątki podlinkować. Oczywiście głównie zeszłoroczny najświeższy. Jest duża szansa, że książki w nim wymienione jeszcze są do zdobycia:) Poza tym jest bazą do poszukiwań.
   Więc, nieco wbrew Twojej intencji linkuję wątek Boże Narodzenie 2012. Mam nadzieję, że wybaczysz.
   • 1notak1 Findus 13.10.13, 14:45
    ..pewnie byl juz na forum w zeszlym roku, ale warto chyba przypomniec (tak dla zasady ;)
    "niezwykly swiety mikolaj" oraz "goscie na boze narodzenie".
    Poza tym, tradycyjnie, " boze narodzenie w bullerbyn" ;) i koniecznie dodalabym jeszcze "wiersze na boże narodzenie" doroty gellner.
   • blue_romka Re: o Świętach, ale dostępne 13.10.13, 14:52
    Abepe, dzięki za linkowanie. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, tylko warto, żeby oprócz tego pisać o tym, co realnie można kupić. Dla mnie to frustrujące, kiedy znalazłam na liście wiele ciekawych pozycji, które okazywały się później niedostępne. Zresztą to nie tylko moja opinia, ale kilku innych mam (prowadzę zajęcia dla maluszków, więc mam info z pierwszej ręki).
    • abepe Re: o Świętach, ale dostępne 13.10.13, 14:55
     blue_romka napisała:

     > Abepe, dzięki za linkowanie. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, tylko warto
     > , żeby oprócz tego pisać o tym, co realnie można kupić. Dla mnie to frustrujące
     > , kiedy znalazłam na liście wiele ciekawych pozycji, które okazywały się późnie
     > j niedostępne. Zresztą to nie tylko moja opinia, ale kilku innych mam (prowadzę
     > zajęcia dla maluszków, więc mam info z pierwszej ręki).

     Jasne. Ale są wznowienia (patrz janoschowa książka) oraz biblioteki;)
  • laemmchen79 Jak pracuje SM - pop-up 16.10.13, 13:02
   No więc zainspirowana sugestią abepe krótka notka tutaj; wprawdzie "Jak pracuje SW" w tradycyjnym wydaniu wydaje się już niedostępny - chociaż jest właśnie aukcja na aledrogo allegro.pl/jak-pracuje-swiety-mikolaj-alan-snow-i3624326721.html, ale wyjściowa cena jest już dość wysoka i pewnie znowu osiągnie niebotyczny poziom - natomiast na angielskim lub niemieckim amazonie bez problemu można kupić fantastyczne wydanie pop-up-owe
   Tu podgląd na innych stronach, na amazonowych niestety tak dużo widoków z wnętrza nie ma
   www.elizabethsbookshop.com.au/shop/image/id/3595/size/lrg/
   www.booktopia.com.au/how-santa-really-works-pop-up-alan-snow/prod9781847389329.html
    • steffa Re: Wierzcie w Mikołaja! 04.11.13, 23:16
     Jutro postaram się wrzucić podgląd. :) Czytania dużo, zaprojektowano tak, żeby jeden rozdział przypadał na jeden dzień oczekiwania. Chcę zobaczyć tego śmiałka, któremu uda się tak czytać. ;)
    • irmeline Re: Wierzcie w Mikołaja! 11.12.13, 12:48
     Czytamy w rytm adwentowych dni (mniej więcej, bo zdarzyło nam się wybiec do przodu). Ilustracje Benjamina Chauda są absolutnie cudowne, ale... treść. Nie wiem, czy pisał tu ktoś szerzej o tym, w wyszukiwarce nie znalazłam, a sądzę, że wrażliwe dzieci trzeba przygotować na tę lekturę.
     Moja córka na widok szkieletu leżącego w żłóbku zamiast małego Jezuska, po prostu odmówiła dalszego czytania. Ona nie jest mała, ma osiem lat prawie, ale to wrażliwe dziecko, i zwyczajnie była w szoku, wpatrując się w trupią czaszkę małego jezuskowego ciałka. Uznała to za obrazoburcze, mimo że w zasadzie jesteśmy niepraktykujący. Dość długo potem dyskutowałyśmy, i żałowałam, że nie zrobiłam takiego wstępu na początku. Nie przepadam za nagłym serwowaniem dziecku takich emocji. Mój błąd. Jestem ciekawa Waszych opinii.
     • agata3a Re: Wierzcie w Mikołaja! 11.12.13, 13:13
      Dzięki za ten wpis. Moja siedmiolatka dzisiaj będzie czytać ten rozdział, w dodatku czyta jeszcze młodszej siostrze - strasznemu wrażliwcowi, podejrzewam, że też mogłaby być zszokowana. Także będę czuwać...
     • wroblica Re: Wierzcie w Mikołaja! 11.12.13, 15:13
      Ja z tego samego powodu zrezygnowałam z wręczenia książki mojemu niemal 7-latkowi. Uważam, że nie jest jeszcze odpowiednia dla niego.
      Może za rok? Jeśli nie, pójdzie w dobre ręce. W tej chwili czytamy "Kiedy Mikołaj spadł z nieba" i tą lekturą jest zachwycony.
      • abepe Re: Wierzcie w Mikołaja! 11.12.13, 16:31
       Komentarz Steffy do książki przyjemnie wpisuje się w Wasze wątpliwości. Z książki wieje coraz większą grozą, ale jest o czym rozmawiać. U nas po rozdziale "Wierzcie w Mikołaja" czytany jest zawsze rozdział "A w Wigilię przyjdzie Niedźwiedź", który stanowi przeciwwagę wesołą, chociaż także (jak to u janoscha) nie pozbawioną podtekstu zatrzymującego uwagę na przywarach postaci. Ale dzieciaki bawią się na razie warstwą wierzchnią.
        • abepe Re: Wierzcie w Mikołaja! 11.12.13, 23:17
         agata3a napisała:

         > Przeczytałyśmy dzisiejszy rozdział, młodsza jednak przełknęła "szkielecik Jezus
         > ka".

         A my dzisiaj nie czytaliśmy, bo późno dotarliśmy do domu itd.
         Ale umówieni jesteśmy na jutro na podwójną porcję (po wywiadówce;)
         • irmeline Re: Wierzcie w Mikołaja! 12.12.13, 00:11
          Czytamy dalej, wciąż z wyprzedzeniem (dziś doszłyśmy do 17 grudnia). Nad szkielecikiem dyskusje ucichły, ale kilka stron dalej rozgorzały na nowo - tym razem poszło o Boga, który najwyraźniej jest kobietą, co mojej córce wydało się niepojęte. Znowu było o czym rozmawiać.
          Przeczytałam ciekawy wpis na blogu Steffy, i utwierdziłam się w przekonaniu, że książka powinna jednak mieć rekomendację 7+, nie ze względu na kontrowersyjne ujęcie tematu, tylko na samą złożoność idei i płynącego z niej przesłania.
          A u nas jutro też wywiadówka ;-)
         • steffa Re: Wierzcie w Mikołaja! 12.12.13, 00:14
          Pisałam już, że czytałam z 5-latką i 11-latkiem. Czuli dreszczyk emocji, ale ani na chwilę nie pojawił się strach. BARDZO im się podobało, a córka teraz co chwilę zapewnia mnie, że wierzy w ŚM. We mnie ta książka uruchomiła na nowo wątpliwości, czym są święta Bożego Narodzenia. Dla mnie, osoby poza kościołem. Zbyt to trudne, więc kupiłam dziś w szwedzkim sklepie amarylis. Zobaczymy, czy go ŚM zgładzi. ;)
     • poemi123 Re: Wierzcie w Mikołaja! 12.12.13, 20:02
      Czytałam z 5-latkiem i 7-latką. Pomysł czytania zgodnie z adwentowym kalendarzem upadł po 4 wieczorach - książka tak ich wciągnęła. Świetny pretekst do rozmowy o świętach, czym są, czym powinny być itd. Jeszcze lepszy do dyskusji o wierze rozumianej szeroko - od wiary w Boga do wiary we Wróżkę Zębuszkę (ten wątek baardzo wpasował się w potrzeby mojej 7-latki). Mój bojący się wszystkiego syn konwencję łyknął bez mrugnięcia okiem (nawet szkielecik), był bardziej zaintrygowany niż przestraszony. Może też dlatego że niereligijna matka przedstawia od zawsze treści religijne po prostu jako element kultury? Sama nie wiem. Muszę to przemyśleć.
      I motyw luster - dzieciaki zbadały dokładnie wszystkie lustra w domu. Uznały, że szczególnie grzecznym należy być w przedpokoju i w łazience ;-)
       • agata3a Re: Wierzcie w Mikołaja! 13.12.13, 00:00
        Moja córa też już się nie przejmuje szkielecikami. Dzisiaj jak odprowadziłam ją do szkoły słyszałam jak zaatakowała koleżanki streszczeniem książki nie omijając szkielecików, dziewczynki były jednak lekko zniesmaczone. Dzisiejsze czytanie podsumowała: Śmieszna ta książka...
      • steffa Re: Wierzcie w Mikołaja! 12.12.13, 23:58
       U mnie podobnie. My areligijni, dzieci dosyć bojaźliwe, a „lars von trier dla dzieci" ich nie ruszył. Zatem trzeba wypróbować na własną rękę.
       PS. Mój amarylis ciągle żyje. ;)
  • gris_gris Re: o Świętach, ale dostępne 18.10.13, 10:30
   a którą książkę o Świętach polecacie dla trzylatka? Myślę o "Bożym Narodzeniu w Bullerbyn", a czy Findus będzie już w tym wieku ok? Czy coś jeszcze może? Po polsku, ale może też być po angielsku, bo dziecko dwujęzyczne (w sensie jeśli znacie coś nie tłumaczone na polski). Dziękuję!
   • anka2305 Mikołaj lub BN dla 1,5 roczku? 23.10.13, 08:37
    Do tej pory myślałam, ze najlepszą tego typu pozycją jest "Puk, Puk! Kto tam?", ale syna egzemplarz po wypożyczeniu zaginą, a wznowień brak. Będę wdzięczna za wszystkie propozycje, oczywiście dostępne na rynku:)
    • abepe Re: Mikołaj lub BN dla 1,5 roczku? 23.10.13, 21:17
     Faktycznie, nakład "Puk, puk" kolejny raz wyczerpany! Może będzie następne wznowienie, skoro książka jest tak popularna.
     Na razie przyszło mi do głowy Przybieżeli do Betlejem. Muszę się rozejrzeć, dawno już nie miałam tak małego dziecka:)
      • laemmchen79 Re: świąteczne gadżety 26.10.13, 22:41
       Bardzo kusząca ta oferta z Tchibo, zwlaszcza piernikowy domek:-)

       A z kalendarzy idzie do nas Kalendarz adwentowy z ilustracjami Susanne Berner:
       www.amazon.de/Adventskalender-Weihnachten-Wimmlingen-T%C3%BCrchen-Bildergeschichten/dp/3836950138/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1382819904&sr=8-1&keywords=adventskalender+berner
       Bardzo się już cieszę na wieczorne otwieranie okienek i wspólne opowiadanka. Ciekawe tylko, czy uda nam się powtrzymać przed otwieraniem większej ilości na raz:-)
       • agata3a Re: świąteczne gadżety 27.10.13, 21:28
        laemmchen79 napisała:

        > Bardzo kusząca ta oferta z Tchibo, zwlaszcza piernikowy domek:-)

        Robiłam w zeszłym roku:
        https://lh5.googleusercontent.com/-Cv9NMptP5aM/Um12mVrYL5I/AAAAAAAA-4k/gMkDUTNv6_E/w800-h450-no/P1130193.JPG

        Gdyby ktoś się skusił i kupił te foremki, przestrzegam przed zbyt mocnym dekorowaniem, w mojej szopce rozmiękł się dach i zawalił...
       • zo_79 Re: świąteczne gadżety 09.11.13, 17:29
        > A z kalendarzy idzie do nas Kalendarz adwentowy z ilustracjami Susanne Berner:
        > rel="nofollow">www.amazon.de/Adventskalender-Weihnachten-Wimmlingen-T%C3%BCrchen-Bildergeschichten/dp/3836950138/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1382819904&sr=8-1&keywords=adventskalender+berner

        Kalendarz z Wimmlingen! Też go chciałam zamówić! Wchodzę na Amazona i ... już go nie ma w dostępnych! :(
  • muchomorek23 Re: o Świętach, ale dostępne 29.10.13, 19:22
   W Poznaniu w TK Maxx są kalendarze adwentowe ( z czekoladkami) z zającami z książki Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham, były też takie puszki serduszka ( podobne do popularnych z Lindt) z Dużym Brązowym Zającem i Małym + kilka cukierków w środku. Widziałam też zestaw kilku czekoladek i 10 kartek pocztowym z tym motywem. Wszystkie w scenerii zimowej.
  • magdalenka79k Re: o Świętach, ale dostępne 12.11.13, 09:13
   W tamtym roku przymierzałam się do " Mój Bożonarodzeniowy kuferek" Anne Suess merlin.pl/Moj-bozonarodzeniowy-kuferek_Wydawnictwo-Olesiejuk/browse/product/1,1169435.html ostatecznie nie kupiłam więc się nie wypowiem,ale zdaje się że będzie od przyszłego tygodnia w Lidlu.
   --
    • sylwina76 Re: Anne Suess Mój bożonarodzeniowy... 14.11.13, 23:47
     Mój bożonarodzeniowy kuferek za 22zł od poniedziałku w Lidlu.
     A w środku 3 publikacje: album, książka i zeszyt z łamigłówkami.

     Czy ten " kartonowy album z ilustracjami o tematyce świątecznej do opowiadania treści obrazków i przywoływania atmosfery świąt, książeczkę z historyjkami, które zachwycą dzieci...," to jest może pomniejszoną wersją Wielkiej ilustrowanej księgi Świąt Bożego Narodzenia??? Bo tak się przyglądam, i mam coraz większą nadzieję, że może jednak...
  • misialla Re: o Świętach, ale dostępne 21.11.13, 00:38
   Czy możecie polecić książki o Świętach dla 9,5-latki? Czy "Wierzcie w Mikołaja!" jest dla dzieci w tym wieku czy raczej młodszych? Może wydano coś pop-up?
   Niestety z książek, które mamy, moja córka już wyrosła, a nie mam możliwości kupna książek stacjonarnie.
    • abepe Re: o Świętach, ale dostępne 22.11.13, 12:13
     misialla napisała:

     > Czy możecie polecić książki o Świętach dla 9,5-latki? Czy "Wierzcie w Mikołaja!
     > " jest dla dzieci w tym wieku czy raczej młodszych?

     Właśnie zaczęłam czytać "Wierzcie w Mikołaja" i myślę, że mój 10-latek chętnie się przyłączy do czytania z 6,5-latkiem. Bo to taka lektura do wspólnego czytania na głos.

     Z innych dla dzieci w tym wieku typowałabym książki:
     "Opowiadania bożonarodzeniowe" z Media Rodzina
     "Kiedy święty Mikołaj spadł z nieba" (bo to przyjemna lektura dla czytelników od 5 lat do 100)
     "Bóg się rodzi"
     "Troje dzieci i gwiazda"
     "Opowieść wigilijna"
     "Dziadek do orzechów i Król Myszy"
     "Królowa Śniegu" z ilustracjami Wasiuczyńskiej
     Tylko nie gwarantuję, że wszystkie są dostępne.     Ja bardzo chciałabym jakieś piękne wydanie "Dziewczynki z zapałkami".

      • abepe Re: o Świętach, ale dostępne 24.11.13, 10:31
       misialla napisała:

       > 4 książki z zaproponowanych przez Was zamówiłam, a 3 przeniosłam ze swojej półk
       > i na córki. Będzie dużo czytania przed świętami. Dziękuję bardzo.

       Szybko działasz:)) O jakich tytułach piszesz?

       "Troje dzieci i gwiazda" jest na allegro! Polecam bardzo!
       allegro.pl/listing/listing.php?string=troje+dzieci+gwiazda&sourceid=Mozilla-search
       • agata3a Re: o Świętach, ale dostępne 24.11.13, 14:49
        Abepe bardzo dziękuję za namiary na "Troje dzieci i gwiazda", mam tylko nadzieję, że te namiary nie były skierowane tylko do misialla, bo już po zakupie tak sobie pomyślałam. Jeśli tak, to przepraszam. Polowałam na tę książeczkę i jak zobaczyłam, że jest to zaraz kupiłam.
        • abepe Re: o Świętach, ale dostępne 24.11.13, 16:47
         agata3a napisała:

         > Abepe bardzo dziękuję za namiary na "Troje dzieci i gwiazda", mam tylko nadziej
         > ę, że te namiary nie były skierowane tylko do misialla, bo już po zakupie tak s
         > obie pomyślałam. Jeśli tak, to przepraszam. Polowałam na tę książeczkę i jak zo
         > baczyłam, że jest to zaraz kupiłam.

         Nie, były ogólnodostępne. Zawsze tylko mam nadzieję, że pierwszy nie trafi na nie jakiś spekulant. Okaże się niedługo;)
         Poza tym - wrzuciłam tytuły kilka dni temu i misialla miała szansę sama na książkę trafić na allegro;)
         Myślę, że jeżeli teraz były 3 sztuki to może jeszcze się pojawią.
       • misialla Re: o Świętach, ale dostępne 28.11.13, 08:46
        Zamówiłam "Opowiadania bożonarodzeniowe", "Dziadek do orzechów i król myszy", "Królową śniegu i "Wierzcie w Mikołaja!".
        "Troje dzieci i gwiazda" kupiłam kilka lat temu zachęcona opiniami na forum. Wtedy moja córka była jeszcze za mała, a teraz mam nadzieję spodoba się jej.
         • abepe Niedostępna w księgarniach,... 10.12.13, 09:36
          ...ale do wypożyczenia w bibliotekach jest "Tajemnica Bożego Narodzenia" Gaardera.

          Mój 10latek został dzisiaj w domu, bo zaniemówił i dałam mu tę książkę. Najpierw chciał przeczytać tylko do 10. grudnia - jest już przy 18.:) Potem stwierdził, że chciałby dostać taki kalendarz jak Joachim. I to przypomniało mi forumową dyskusję sprzed lat. Czy komuś się udało stworzyć taką opowieść w odcinkach do kalendarza???
           • abepe Re: Niedostępna w księgarniach,... 13.12.13, 19:09
            agata3a napisała:

            > Ale dostępna na allegro... Właśnie kupiłam :) Czekam z niecierpliwością na prze
            > syłkę.

            To gratuluję. Mój syn przeczytał całość bez ostatniego rozdziału. Stwierdził, że chce, żebyśmy przeczytali go razem 24.grudnia.
              • sylwina76 Re: Niedostępna w księgarniach,... 15.12.13, 16:46
               Ja mam granatową - chyba też starą, bo "czerwona" była droższa :) Żałuję, że nie zaczęłam czytać siedmiolatce, ale w tym roku czytamy Wierzcie w Mikołaja i już przeczytaliśmy Troje dzieci i gwiazda (ciekawe, czy Znak w końcu ją wznowi?).
               Mój syn nadal marzy o takim kalendarzu adwentowym :)
                • abepe Wiersze! 17.12.13, 23:51
                 Czy trafił ktoś z was ostatnimi czasy na coś ciekawego świątecznego napisanego wierszem? W zbiorku, bo pojedynczo wydał Zysk. My przeczytaliśmy Strzałkowską (Zielony, zółty, rudy, brązowy), wracamy do Wierszy pod choinkę Zaremby, bo 6,5latek oświadcza, że bardzo lubi wiersze!
                • aggala Re: Niedostępna w księgarniach,... 28.11.14, 21:55
                 "Tajemnicę..." Gaardnera kupiłam już po ubiegłorocznych Świętach. Wypatrzyłam ją wtedy w budce z tanią książką na warszawskim dworcu Śródmieście i teraz czeka na odpowiedni moment. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to kilka dni temu widziałam znowu w tym samym miejscu, też pewnie wyciągnęli ubiegłoroczne zapasy;)
            • steffa Re: Niedostępna w księgarniach,... 17.12.13, 23:56
             Zapytałam o to kiedyś i oto, co odpowiedziano:
             Wszystkie książki są sprowadzane z zagranicy na zamówienie. Pozycje w cenie 999,99 zł są chwilowo niedostępne u naszych stałych dostawców.
             Aby móc sprostać terminowi wysyłki podanemu na stronie aukcji książki musiałby zostać sprowadzone ze źródeł alternatywnych, czego czynić nie chcemy, aczkolwiek możemy i zrobimy, jeżeli ktoś zdecyduje się zapłacić cenę z aukcji (do tej pory takich chętnych nie było i to nam odpowiada).


             Ceny na naszych aukcjach aktualizowane są codziennie.
     • steffa Re: o Świętach, ale dostępne 10.12.13, 11:15
      Czytałam z 5-latką i 11-latkiem. Starszy ani razu nie mruknął, że nieciekawe, wręcz nie pozwalali mi przeczytać tylko jednego rozdziału. Ja także jestem pod wrażeniem tej książki, co zresztą wyłuszczyłam ostatnio na blogu. Klimat i problem do mnie przemawiają.
      • irmeline Re: Prezent dla Cebulki 28.11.14, 13:12
       Nie, bo jej nigdzie nie ma. Wybaczcie, pomarudzę trochę, ale jestem zła, bo wszędzie widzę reklamy tej książki, mam na nią smaka, a nie mogę kupić :( Nie ma jej w ani w księgarniach wysyłkowych, ani stacjonarnych, ani nawet w Empiku. Merlin na przykład informuje, że pozycja będzie w sprzedaży od 15 grudnia (!) - absurdalne, biorąc pod uwagę, że ma ona formę opowieści kalendarza adwentowego. Nie podoba mi się taki monopol, że de facto książkę mogę kupić wyłącznie poprzez stronę wydawcy, płacąc horrendalną sumę, bo nawet jeśli jest tam jakaś (–4,99 zł) promocja, to aby mieć książkę na 1 grudnia, muszę zapłacić 17 zł. za przesyłkę kurierską... Przykro.
        • abepe Re: Prezent dla Cebulki 28.11.14, 21:46
         alexsc napisała:

         > Nie zgodzę się z Wami. Zamówiłam Cebulkę w dniu ukazania. Wybrałam paczkę bizne
         > sową, 9,90 i następnego dnia miałam książki u siebie.


         Na tym przykładzie widać jak rozbisurmanione jest to forum - nie kupujemy w cenach (nawet prawie) okładkowych i nie chcemy płacić za przesyłkę:)
         • alistar1 Re: Prezent dla Cebulki 29.11.14, 07:18
          Przy takiej ilości kupowanych książek liczę na rabaty i niskie koszty przesyłki. Co i tak wychodzi dużo za dużo. Ale nie to mnie rozczarowało najbardziej, tylko książka o tematyce kalendarza adwentowego, która dla przeciętnego czytelnika będzie dostępna w połowie grudnia. Świetnie, że jest już w wydawnictwie i kilku księgarniach, ale czy przeciętny czytelnik zechce zamawiać przez stronę, w cenie mocno jeszcze okładkowej, z dodatkowymi kosztami wysyłki? Wątpię. To dział promocji dał ciała albo była jakaś nieprzewidziana obsuwka. To jedyne wytłumaczenie. W każdym razie szkoda, że tak wyszło.
          • abepe Re: Prezent dla Cebulki 04.12.14, 15:01
           alistar1 napisała:

           > Przy takiej ilości kupowanych książek liczę na rabaty i niskie koszty przesyłki
           > . Co i tak wychodzi dużo za dużo.

           Nie krytykuję, sama mam taką zasadę:)

           I kto już czyta Cebulkę????? Moja powinna dotrzeć jutro!
             • irmeline nie ma :( 05.12.14, 09:39
              A ja znowu będę się pieklić. Wczoraj specjalnie wyprosiłam opiekę nad zasmarkanym dwulatkiem, by pojechać w poszukiwaniu Cebulki, i niestety, wróciłam z pustymi rękami, zła jak osa. W empiku, jak się okazało, książka jest tylko na zamówienie, a w Matrasie w ogóle o niej nie słyszeli (później się dowiedziałam, że nigdy nie mają oferty wydawniczej Zakamarków). A ja już nawet rozpisałam córce na dziś "szukankę" adwentową z tą książką w roli głównej... I tylko rozsierdzają mnie odpowiedzi wydawnictwa na FB, że "zapraszają na kiermasze do Krakowa, Wrocławia..." W sumie to świetną reklamę mają dzięki takiej niedostępności - oto recepta jak wykreować pożądany towar ;-)
              • abepe Re: nie ma :( 05.12.14, 10:19
               Oj, w internecie już od poniedziałku dostępna!
               Nie masz w okolicy księgarni, która zaopatruje się w azymucie? Są w stanie na zamówienie sprowadzić książkę z dnia na dzień. Ja mam taką vademecumgdynia.osdw.pl/szukaj;jsessionid=70F2F053B6C74ECA806629D53FB6B6E3.s15?value=cebulki&grupa=&x=32&y=13

               Miałybyście jutro miłą wycieczkę mikołajkową do księgarni!
         • aggala Re: Prezent dla Cebulki 29.11.14, 10:37
          Myślę, że poza kwestiami ceny dochodzi jeszcze niepewność, co "Cebulka" kryje w środku. W ubiegłym roku hitem było " Wierzcie w Mikołaja". Wiele osób kupiło, znając tylko podgląd na stronie wydawnictwa. Podgląd wyglądał zupełnie niewinnie, a potem okazało się, że to jednak nie jest książka dla każdego i tak naprawdę dla starszych dzieci niż sugerowałyby dostępne fragmenty. Z wypowiedzi i wpisów, na które można trafić w różnych miejscach, wynika, że część osób poczuła się wręcz oszukana przez wydawnictwo, że udostępniony fragment nie oddawał charakteru całości. Podejrzewam, że teraz sporo osób wolałoby zobaczyć najpierw, co tak naprawdę kryje się w środku "Cebulki" zanim zdecydują się na zakup.

          A wracając do głównego zarzutu, że tej książki nie można kupić poza wydawnictwem, to "Cebulka" jest już dostępna przynajmniej w kilku księgarniach, np. w Merlinie z dostawą do 48h: merlin.pl/Prezent-dla-Cebulki_Frida-Nilsson/browse/product/1,1572554.html?place=suggest