Dodaj do ulubionych

szukam pomocy dydaktycznych:)

24.05.06, 20:33
Jestem psychologiem w Ośrodku Wczesnej Interwencji. Przychodzą do mnie rodzice
z dziećmi po diagnozę i terapię. Staram się nie ograniczać do testów ale
obserwuję je w zabawiei na tej podstawie stawiam diagnozę. Generalnie pracą
typowo pedagogiczną zajmuje się pedagog ale czasm daję rodzicom zalecenia, jak
pewnych umiejętności uczyć w domu. Pracujemy na zestawie gier, które już mi
się znudziły (np. stare Granny - "Tęcza","Gdzie jest Gacek","Zagadki Smoka
Obiboka", jakieś z Nowej Szkoły). Szukam sobie teraz różnych nowości w typie
"Jaki to miesiąc?" Znalazłam na przykład taką książkę - oglądałam w księgarni,
wydaje się ciekawa
www.merlin.com.pl/frontend/towar/384802
Czy znacie coś podobnego - do ćwiczenia spostrzegania, logicznego myślenia,
percepcji wzrokowej i tym podobnych umiejętności? Nie tylko książki ale też
gry (częściowo stąd też moje ostatnie zainteresowanie nowościami Granny:)

Katalog Nowej Szkoły jest pełen zakładek. Może zarząd rzuci trochę grosza to
zaszaleję:)
Na "małe" księgi Skokowskiego też mam chęć:) Do nazywania, spostrzegania też
dobre:)I wiem, gdzie są:)
Obserwuj wątek
    • bea-sjf Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 24.05.06, 20:47
      Mamy obie części "Coś tu się nie zgadza "- oglądanie po raz pierwszy zakończyło
      się czkawką ze śmiechu u Jędrka ( miał jakieś 5 lat ).
      Pzdr
      Bea
    • gordianus Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 24.05.06, 21:18
      Może spróbuj z Ravensburgerem?
      www.merlin.com.pl/frontend/search/1?q=logo&gdzieSzuk=fraza&oferta=O&dzial=206
      • abepe Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 24.05.06, 21:59
        Aha,już dorzucam do koszyka.
        Przeszukuję też przeceny(bo cóż zrobię, jak zarząd nie rzuci zbyt wiele grosza:(?)
        Czy znacie tę serię:
        www.merlin.com.pl/frontend/search/1?seria=Maluchy%20poznaj%B1%20%B6wiat&oferta=O&dzial=1&ile=
        • abepe Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 24.05.06, 22:02
          oooooo, milusie:
          www.merlin.com.pl/frontend/towar/457914
          • abepe Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 24.05.06, 22:04
            No nie - tego, co podałam powyżej jest cała seria.
            • abepe Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 24.05.06, 22:56
              Hehe, mam w koszyku towaru za 400 zł, będzie co wyrzucać:(
          • katarzyna2222 Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 25.05.06, 12:34
            mnie ten conector travel też zainteresował, na zakupach zadałam pytanie o
            opinie, ale chyba nikt jeszcze nie miał z ta zabawka doczynienia :)
            jeśli sie zdecydujesz, napisz proszę choć kilka słów :)
            • abepe Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 25.05.06, 17:16
              katarzyna2222 napisała:

              > mnie ten conector travel też zainteresował, na zakupach zadałam pytanie o
              > opinie, ale chyba nikt jeszcze nie miał z ta zabawka doczynienia :)
              > jeśli sie zdecydujesz, napisz proszę choć kilka słów :)

              Jak dostaniesz jakąś odpowiedź to daj znać. Chyba się skuszę dla Grzesia ale nie
              wiem, którą "część".
              • abepe Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 25.05.06, 17:41
                Znalazłam w sąsiednich gabinetach kilka fajnych gier firmy adamigo.
                Polecam "Bystre oczko"- loteryjka z ogromną ilością obrazków.
                strona firmy www.adamigo.com.pl/www/l_loteryjki_uklad1.html
                • abepe educa w nowej szkole 26.05.06, 14:41
                  Z ciekawości przeglądam katalog Nowej Szkoły. I odkryłam Conector travel za 39
                  zł, czyli 9 zł taniej niż w merlinie. Generalnie wszystkie produkty firmy educa
                  są u nich w bardzo dobrych cenach. Nowa szkoła zrobiła sprytny zabieg - nie
                  podaje nazw producenta danego artykułu, ale po przeanalizowaniu kodów wiem, że
                  wszystkie ED to educa a GR to granna (ceny wyższe niż gdzie indziej),
                  podejrzewam, że Ra to ravensburger:)

                  Cena za przesyłkę jest wygórowana-20 zł, free dopiero przy 450 PLN!!!!
                  Ale jeśli ktoś chce kupic parę sztuk educa'i - warto:)
                  Firma mieści się w Łodzi, może można odebrac osobiście:)

                  Link do conector travel
                  www.nowaszkola.com.pl/advanced_search_result.php?keywords=ed+281&x=0&y=0
                  • abepe Miś 27.05.06, 22:19
                    Hehe, sama sobie podrzucam pomysły ale z myślą o tym, że może ktoś jeszcze
                    zechce skorzystać:)
                    Przejrzałam kilka numerów "Misia",które mamy. I proszę - kopalnia pomocy. Są
                    obrazki,na których należy odszykac fragmencik podany na górze strony. Są
                    obrazki, które należy poustawiać w odpowiedniej kolejności, żeby tworzyły
                    historyjkę (jest w tej chwili na rynku kilka układanek z tym samym problemem,
                    ale nie odpowiada mi to,że większośc dzieci układa nie zwracając uwagi na treść
                    obrazków ale na to, czy pasują do siebie jak puzzle). Są obrazki, których treść
                    można opowiadać, zagadki, pary obrazków do porównywania i inne ćiwczenia. Chyba
                    zacznę Grzesiowi kupować regularnie "Misia" i pożyczać do pracy. Myślę, że się
                    zgodzi:)
                    Przejrzałam ostatnio w księgarniach książeczki typu "Elementarz trzylatka".
                    Strasznie się powtarzają,pełne sa naklejek (które niestety nie wchodzą w
                    rachubę, bo są jednorazowego użytku), brak mi naprawdę fajnych ilustracji i
                    zabaw. Może macie jakieś sprawdzone, na jakie nie trafiłam? Oprócz
                    WSIPowskiego,bo to mam zamiar Grzesiowi sprawić a jak się sprawdzi to i dopracy
                    kupić.
                    A może są tu jakieś nauczycielki przedszkolne (mam pacjentów do siódmego roku
                    życia)i mogą mi polecić podręczniki wychowania przedszkolnego?
                    • i2h2 Re: Miś 30.05.06, 22:54
                      Te wsipowskie też nie są do wielokrotnego użytku :-(
                      Natomiast polecam pusy, pusy i ... pusy ;-) W końcu będę musiała przejść się do
                      tej księgarni i Ci cała ofertę opisać ;-)))To, co mają na stronie, niewiele
                      mówi o całości materiałów. Młoda co jakiś czas wyciąga i kombinuje (nawet
                      sama!).
                      • abepe PUSy 31.05.06, 22:58
                        Dzięki:)
                        Jakieś PUSy u pedagog są, ale nie wiem które; muszę przejrzeć, i na pewno nie
                        te, dla najmłodszych. Proszę więc o opis:) W nowej szkole też jest kilka.
    • katarzyna2222 Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 31.05.06, 12:05
      jeśli mowa o pusach to ja też jak najbardziej za!
      www.edukacyjna.pl/ksiazka.php?id=1248
      do jednych klocków (zestawu kontrolnego) można dobrać książeczki na różnym
      poziomie wiekowym !
      a także logico
      www.edukacyjna.pl/lista.php?poddzial=385
      tu z podziałem na primo i piccolo

      w tej księgarni jest sporo fajnych rzeczy jeśli jeszcze nie przeglądałaś to
      polecam www.edukacyjna.pl/

      • abepe Re: szukam pomocy dydaktycznych:) 31.05.06, 23:00

        Katarzyno - Tobie także dzięki za namiary. Przejrzę na spokojnie w weekend. Na
        razie jest problem z ekwiwalentem za obuwie w pracy (w życiu nie dostałam:),
        więc nie wiem, co będzie z wyposażeniem. Ale drążę temat;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka