rapapo Re: Bylem na pizzie w LaCosta... 14.11.04, 00:24 I bardzo wszystkim polecam! Bogate menu, mila i rzetelna obsluga, krotki czas oczekiwania na zamowienia, niskie ceny, bardzo mile urzadzone wnetrze!!! No i pizza z prawdziwego wloskiego, opalanego drewnem pieca!!! Zlota lista??? :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lex Re: Bylem na pizzie w LaCosta... IP: 80.51.255.* 14.11.04, 15:58 Nie wiem.Jeszcze tam nie byłem.Pewnie jest czego żałować.Ja osobiście polecam Labambe, Margherite, Ramzesa i Hit.Bardzo fachowa obsługa, przystępne ceny i smak.Tam dbają o klienta.Moze być takze Morfeusz.Nie wiem jak jest w Don Vito.A nie polecam Piramidy i Wirtualnego.Tam klient jest na dalszym miejscu, bo najważniejszy jest zysk.Zatrudniają niekompetentnych pracowników.Ale czy te dwa lokale nie mają (miały) jednego właścieciela??????? Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Re: Bylem na pizzie w LaCosta... 14.11.04, 16:08 Hit i LaBamba jak najbardziej godne polecenia, u nich ciasto jest innego typu niz w LaCosta, ale bardzo smaczne!!! Ramzes troche nie po drodze... LaCosta nadaje sie jednak na bardziej oficjalne spotkania, dosc duzy wybor win i mocniejszych trunkow, oprocz pizzy (ktora umowmy sie nie jest szczegolnie oficjalnym daniem) mozna zjesc pyszne lasagne, spaghetti, salatki... Gdzie jest Don Vito??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lex Re: Bylem na pizzie w LaCosta... IP: 80.51.255.* 14.11.04, 16:18 Don Vito jest na 3 maja.Tuż przed blokiem naprzeciw jednostki wojskowej w któym sa przychodnie.Nie byłem w lokalu ale jadłęm w domu.W smaku może być.Nawet polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gantr Re: Bylem na pizzie w LaCosta... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.04, 02:03 w Margharicie bylem ostatnio rok temu , sprawdzic czy poprawili szybkosc reakcji... niestety wiecej tam nie pójdę, wolę posiedzieć 40 min w Rynku. Tragedia! Nie polecam ! Nie dajcie sie nabrac na zapewnienie w karcie o 15 min. oczekiwaniu ! La Costa ok, starają sie naprawdę , brawo ! Tiramisu palce lizać :) Odpowiedz Link Zgłoś
rychu_z_przemysla Re: Bylem na pizzie w LaCosta... 15.11.04, 12:58 rapapo napisał: >No i > pizza z prawdziwego wloskiego, opalanego drewnem pieca!!! Widzialem prawdziwy piecv opalany drewnem i ten w La Costa To chyba dwa rozne piece. Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Re: Bylem na pizzie w LaCosta... 15.11.04, 14:17 Chyba jednak jest prawdziwy i wloski :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoom Re: Bylem na pizzie w LaCosta... IP: *.vt.pl 15.11.04, 13:15 Nie żeby się czepiać, ale chyba mówi się na pizzy, a nie na pizzie. A najbezpieczniej jest powiedzieć "jadłem pizzę". Czyż nie? Ale i tak na zdrowie. Polecam lasagne. Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Pizzie czy pizzy 15.11.04, 15:51 Ja chodze na pizze, ale czy bylem na pizzy (fon: piccy) czy pizzie (fon: piccie)... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbychu z Przemyśla Re: Pizzie czy pizzy IP: 80.51.255.* 16.11.04, 10:06 1.Byłem na pizzy,tzn.stałem na niej,czy.......... Pizza,rzeczownik,który odmienia się przez przypadki,liczby,rodzaje. mia.co? - Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Re: Pizzie czy pizzy 16.11.04, 11:41 Zbychu! Bylem na obiedzie i to nie znaczy, ze na nim stalem... Sprawa jest ciezka, bo slowo "pizza" to zapozyczenie z jezyka wloskiego i jak inne zapozyczenia wcale nie musi sie odmieniac (np. Salto, nazwa przemyskiego klubu serwujacego, nomem omen, to wloskie danie :) ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: Pizzie czy pizzy IP: 217.98.81.* 16.11.04, 12:23 Aktualnie Pompon, Salta juz nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoom Re: Pizzie czy pizzy IP: *.vt.pl 16.11.04, 12:34 Upieram się jednak, że byłem na pizzy. W pisowni "na pizzie" to może i jakoś wygląda, ale jak to sobie wyobrażasz fonetycznie? Na pic-cie? Czy tak mówisz faktycznie? Pytam z czystej ciekawości, bo słowo jest obcego pochodzenia, trudne w odmianie (zwłaszcza w celowniku i miejscowniku). A jak coś jest trudne w odmianie, to należy - moim zdaniem - omijać tę formę i zastąpić ją innym wyrażeniem. Po to mamy tak bogaty język! No i fantazję! Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Re: Pizzie czy pizzy 16.11.04, 13:09 Doskonale pamietam scene z "40-to latka 20 lat pozniej", jak posel (grany przez Wojciecha Pokore) mowil o slowianskich podplomykach... Wiec bylem na podplomykach :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mamebdo Re: Bylem na pizzie w LaCosta... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.04, 21:57 A gdzie jest La Costa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: Bylem na pizzie w LaCosta... IP: 217.98.81.* 14.11.04, 22:10 ul. Wybrzeże Piłsudskiego 19, dawna Lazurowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daro z krakowa Re: pizza z kaszą gryczaną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.04, 15:29 A jak się nazywa ta mała pizzeria przy Placu na Bramie - podają tam wspaniałą pizzę z kaszą gryczaną, rzadkość na skalę krajową ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andj Re: pizza z kaszą gryczaną IP: *.vt.pl 16.11.04, 15:50 nie wiem, jak oficjalnie... ale ja i znajomi mówimy po prostu: "u Dominiaka" (od nazwiska wlasciciela: Krzysztofa Dominika) pozdruffki, andj Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Re: pizza z kaszą gryczaną 16.11.04, 16:00 "PIZZA PO PRZEMYSKU" A i barszcz maja calkiem przyzwoity :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbychu z Przemyśla Re: pizza z kaszą gryczaną IP: 80.51.255.* 16.11.04, 17:20 Po wielu wypowiedziach mam prawo sadzić,że pizza,pizzy,pizzę,po pizzy,do pizzy była i były smaczne.Pamiętajcie,są tuczące.Pizza o wadze 250 dag.to ok.270kcal. Dla pięknych i sprawnych mężczyzn jakimi są niewątpliwie członkowie forum wystarczy dieta 1800 kcal.dziennie.Bogatego zdrowia życzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daro z krakowa Re: pizza z kaszą gryczaną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.04, 17:30 Przemieszczam się na rowerze, dziennie przejeżdżam ponad 30 km, a więc i odżywiac się muszę odpowiednio ! Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Re: pizza z kaszą gryczaną 16.11.04, 17:33 30 km dziennie??? To ile Tobie to czasu zajmuje??? Jak sobie radzisz w "trudnych warunkach atmosferycznych"??? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbychu z Przemyśla Re: pizza z kaszą gryczaną IP: 80.51.255.* 16.11.04, 17:22 Przepraszam,zapomniałem.Piwko to 200kcal.Ale to kalorie lotne więc..... Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Bylem na pizzy/pizzie/pizza/POPLOMYKU* w SP13 16.11.04, 17:35 A wszyscy absolwenci SP13 pamietaja napewno slawetne "pizze" z "gastronomika" :) Smaczne byly :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
rapapo Zapiekanki.... 16.11.04, 22:55 A czy lubicie zapiekanki z budki na Kazimierzowskiej??? Mniam :))) Tylko koniecznie jak gornej (polokraglej) czesci sztangla... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kojak Re: Zapiekanki.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.04, 23:06 Ale mi teraz smaka zrobiłeś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbychu z Przemyśla Re: Zapiekanki.... IP: 80.51.255.* 17.11.04, 11:13 Polecam wszystkim smakoszom zapoznanie się z takimi pojęciami jak np.cholesterol i jego frakcje,trójglicerydy,nadwaga i otyłość(BMI),nadciśnienie tętnicze,cukrzyca i inne podobne bajery.Zdrowia i napitku. Odpowiedz Link Zgłoś
natasza789 Re: Bylem na pizzie w LaCosta... 24.01.17, 18:40 Świetne zapiekanki są w Party Pizza, pizza również, nie powiem, bardzo smaczne i syte :) Odpowiedz Link Zgłoś