Dodaj do ulubionych

To był wyrok śmierci dla Tu-154

IP: 213.251.189.* 29.06.10, 20:35
[size=18]To był wyrok śmierci dla Tu-154[/size]

Wieża w Smoleńsku podała pilotom prezydenckiego Tu-154, gdy dolatywał do
lotniska: „zejdźcie do 50 metrów”. Tak wynika z zeznań pilota Jaka-40,
porucznika Artura Wosztyla, złożonych w prokuraturze (karta 1165), do których
dotarli informatorzy „Gazety Polskiej”. Samolot był już wówczas wprowadzony na
fałszywą ścieżkę, wprost w głęboką na 60 m dolinę, a widoczność we mgle w
pionie wynosiła 30 metrów. Był to wyrok śmierci dla prezydenckiej maszyny.


Porucznik Wosztyl słyszał słowa kontrolera wieży wydawane po rosyjsku pilotom
Tu-154 w radiostacji pokładowej Jaka-40, który wylądował w Smoleńsku 10
kwietnia o godz. 7.22. Rosyjski kontroler wypowiedział je, gdy drugi pilot
Tu-154, Robert Grzywna, podał na wysokości 80–70 metrów komendę: odchodzimy.
To dowodzi, że wieża kontrolna w Smoleńsku kierowała prezydencką maszynę do
zderzenia z ziemią. Kontrolerzy na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj wiedzieli, że
polski samolot był na fałszywej ścieżce schodzenia – był kierowany wprost w
dolinę, głęboką na 60 metrów. Jak zeznał Wosztyl, rosyjski kontroler
powiedział do pilotów prezydenckiego tupolewa: „jak na wysokości 50 metrów nie
zobaczycie pasa, odlatujcie”. Wieża wiedziała, że widoczność w pionie w
rejonie lotniska wynosiła wówczas zaledwie 30 metrów. Zejście polskiego Tu-154
do poziomu 50 metrów oznaczało nieuchronne zderzenie ze zboczem kończącej się
doliny. Gdy piloci dojrzeli przez gęstą mgłę wyłaniające się zbocze, byli bez
szans. Tylko znakomite umiejętności pierwszego pilota Arkadiusza Protasiuka
spowodowały, że maszyna nie rozbiła się od razu o zbocze, lecz udało mu się
poderwać samolot na kilkanaście metrów. Ale zaraz tupolew stracił fragment
skrzydła, co stało się początkiem dramatu. To jednak nie tłumaczy tak
ogromnych zniszczeń samolotu po upadku z kilku metrów. Co stało się w
samolocie przed jego uderzeniem w ziemię, dlaczego kabina pasażerska
praktycznie zniknęła w wyniku wypadku, dziś jeszcze nie wiadomo.

Zeznania polskiego pilota, co ciekawe, są w sprzeczności z zeznaniami Pawła
Plusnina, kontrolera lotów w Smoleńsku. Zeznał on (karta 2538), według naszych
informatorów, że zabronił schodzić pilotom Tu-154 poniżej 100 m.
Zastanawiające, że ani komendy Rosjan, którą słyszał porucznik Wosztyl
mówiącej o zejściu do 50 metrów, ani nawet tej z zeznań rosyjskiego kontrolera
mówiącej o 100 metrach, która byłaby dowodem dobrych intencji wieży, nie ma w
stenogramach. Jest to kolejna przesłanka dowodząca, że stenogramy, podobnie
jak całe niemal śledztwo, sfałszowano.

Mijają trzy miesiące od katastrofy, a w śledztwie pojawia się coraz więcej
niejasności. Tymczasem p. o nieżyjącego Prezydenta, Bronisław Komorowski, nic
w wyjaśnieniu tej tragedii nie zrobił. Poza odznaczeniem rosyjskich
milicjantów za ich poświęcenie w zabezpieczeniu miejsca katastrofy....

(lm, gw)

Źródło
Obserwuj wątek
    • Gość: hmm... Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.chello.pl 29.06.10, 23:33
      kaczor podskakiwał Putinowi to go Putin posadził
    • Gość: pogromca kretynów wyrok śmierci dla rozumu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.10, 00:15
      Gość portalu: Tu-154 napisał(a):
      Ale zaraz tupolew stracił fragment
      skrzydła, co stało się początkiem dramatu. To jednak nie tłumaczy
      tak
      ogromnych zniszczeń samolotu po upadku z kilku metrów.

      Rzeczywiście dziwne: samolocik wisiał sobie nieruchomo nad ziemią na
      wysokości kilku metrów a następnie spadł jak kamień i rozleciał się
      na kawałki. Dziwne
    • Gość: Sasza Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.06.10, 08:26
      to tłumaczy, dlaczego dochodzenie prowadzili Rosjanie
      • Gość: Ari Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.147.227.133.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.06.10, 09:29
        To nic nie tłumaczy gdyz taka jest poprostu procedura, że
        dochodzenie prowadzi kraj w którym doszło do wypadku. Poza tym
        dowodów jest tak dużo,ze mozna je interpretowac w każdą stronę.A co
        myslicie o takiej oto intrpretacjii: W czasie lotu wchodzi do
        kokpitu gen.Błasiak,wieża podaje,ze londowanie jest niemożliwe,pilot
        Protasiuk stwierdza,że nie wylonduje w takich warunkach.Nagle
        Gen.Błasiak stwierdza-to zamieniamy sie skororo ty nie wylondujesz
        to jak to zrobię.To tłumaczy fakt popełniania podstawowych
        błędów,milczenie podczas schodzenia,nie reagowanie na dalsze
        komunikaty itd itd.bo samolot był już pilotowany przez
        Błasiaka.Dlaczego np.Protasiuk nagle zamilkł?Błasiak nie mógł się
        oddzywać z obawy ujawnienia zamiany.Wiem ze to szalona teoria,ale
        tak też mogło być.
        • Gość: wtajemniczony Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.10, 11:47
          To wcale nie jest szalona teoria, generał znany był z tego,
          że "wyrabiał" brakujące mu godziny wylatania, podczas takich własnie
          vipowskich podrózy.
          • Gość: pogromca kretynów Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.10, 13:21
            Gość portalu: wtajemniczony napisał(a):

            > To wcale nie jest szalona teoria, generał znany był z tego,
            > że "wyrabiał" brakujące mu godziny wylatania, podczas takich
            własnie
            > vipowskich podrózy.

            Dokładnie tak! W środowisku lotniczym wszyscy wiedzą, że
            trzygwiazdkowy gen. Błasik ubiegał się o czwartą gwiazdkę
            generalską. Aby dostać się na odpowiedni kurs NATO w USA, musiał
            mieć wylataną odpowiednią ilość godzin. Wykorzystywał w tym celu
            każdą okazję aby uzupełnić brakujący nalot. Wszystko jest w
            stenogramach! "Za wielką wodę na czterogwiazdkowego
            generała" "Dlatego tak zapie... bo brakuje mu 40 godzin". O tym
            plotkowali na początku lotu piloci TU154. Znamienne, że przed
            odlotem meldunek o gotowości składał prezydentowi nie kapitan
            Protasiewicz ale właśnie Błasik! Czego jeszcze chcecie, wystarczy
            włączyć myslenie.
            • Gość: PFF Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.chello.pl 30.06.10, 21:46
              Bzdury piszecie jeden z drugim tyle w temacie.
          • Gość: Gośc Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.adsl.inetia.pl 01.07.10, 20:41
            Srata tata. Polecenie zejścia na 50 m jest faktem słyszanym przez
            polskiego pilota. Te inne dyrdymały sobie odpuśćmy póki nie ma
            dowodów
    • Gość: ja Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.10, 09:31
      Po pierwsze "gazeta polska" to ścierwo. Po drugie nie da się sfałszować
      stenogramów i zamknąć tym sprawę. Stenogramy muszą współgrać z zapisem rozmów, a
      ten musi współgrać z reakcjami załogi zapisanymi na różnych rejestratorach.
      Tylko idiota może sądzić, że wystarczy kliknąć "del" i sprawa załatwiona. Trzeba
      czekać na poskładanie tego wszystkiego przez prokuraturę i polską i rosyjską i
      to jest po trzecie i najważniejsze. I nie szczekać gdy się nie zna faktów, bo to
      oznaka niskiej inteligencji i zwykłego awanturnictwa bazującego na ludzkiej
      tragedii.
      • Gość: lol Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.chello.pl 30.06.10, 21:53
        No widzę znalazł się znawca i ekspert rodem z onetowskich dyskusji. Najpierw
        najechał na gazetę i to był jego pierwszy "argument" zaczynający dyskusję... A
        fakt jest taki, ze jest zwykłym lewackim pajacem nie potrafiącym kontr
        uargumentować faktów oczywistych. Dlatego posuwa się do bezpodstawnych oszczerstw.

        Nie da się wykasować? Wszystko się da. Nie takie cuda już robiono. Na szczęście
        nie wykasowali pamięci pilota Jaka. Stąd rozbieżność w zeznaniach.
        • Gość: s Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.chello.pl 30.06.10, 22:08
          scierwo to wyborcza tylko zapach perfumujes
          • Gość: jurus Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.06.10, 22:24
            Pilot z lotnictwa cywilnego powiedział: "nie ma widoczności ziemi na
            wys 500 metrów ....odlatujemy, bezwzglednie, bez dyskusji, bez
            kombinowania".
            A jak chłopcy wojacy chcieli sie popisać, to już szatański pomysł,
            a przecież nie chcieli zginąć, ale robili takie błędy ,że tylko
            smierć ich mogła spotkać i ....reszty pasażerów.
            I nie ma co tu szukać innych winowajców, gazetowych i rydzykowych
            komentarzy i takie tam. rożne i różniste... ble ble ble.

        • Gość: pogromca kretynów Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.10, 08:24
          Gość portalu: lol napisał(a):
          > Nie da się wykasować? Wszystko się da. Nie takie cuda już robiono.
          Na szczęście
          > nie wykasowali pamięci pilota Jaka. Stąd rozbieżność w zeznaniach.


          Jak na razie to rydzykowo-pisowskie media kasują ludziom mózgi.
          Insynuować można wszystko, gorzej z wytłumaczeniem tego co
          faktycznie jest zapisane w rejestratorze TU154:

          rozmowy pilotów-

          "Za wielką wodę na czterogwiazdkowego
          generała"

          "Dlatego tak zapie... bo brakuje mu 40 godzin"

          „To będzie... makabra będzie. Nic nie będzie widać”

          „Nie, no ziemię widać... coś tam widać... może nie będzie tragedii”

          „Na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robić”

          „Warunków do lądowania nie ma”

          pilot JAK-a do pilotów TU154-

          „Wiesz co ogólnie rzecz biorąc, to p...a tutaj jest. Widać jakieś
          400 metrów około i na nasz gust podstawy są poniżej 50 metrów,
          grubo”.
          • Gość: lol Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.chello.pl 01.07.10, 08:53
            No chyba sobie nie wyobrażasz, że kto inny mógł sterować samolotem...
            • Gość: Ari Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.182.131.29.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.07.10, 09:50
              W wojsku wszystko jest mozliwe,jedynie dwie rzeczy są nie możliwe
              (ci co byli to wiedzą)Więc raczej bym dopuszczał i taką teorię.
              • Gość: raz dwa Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.chello.pl 01.07.10, 10:05
                1. Okopać się na placu apelowym.

                2. ...
    • Gość: prawda cala prawda IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.10, 15:28
      Wg mnie w tej tragedii ktos bral udzial sa w to zamieszane osoby 3 z
      wyzszych sfer ,znam sie na wypadkach na postepowaniu i procedurach
      wypadkowych ktore powinny miec miejsce a nie byly wykonane w
      strefie zero,

      - brak służb ratunkowych na miejscu katastrofy były ale to tylko
      prowizorka ( co do służb ratunkowych to mam wiele zastzerzen , kto
      zna sie na tym wie o czym pisze )

      - rażąca sprawa z zabezpieczeniem dowodów ( ubrań , rzeczy
      osobistych , czy też szczątków samolotów i ludzi )

      - nieznany czas katastrofy oraz błędne informacje przekazywane do
      mediów przez osoby które miały za zadanie dowodzić tym wszystkim

      - zeznania swiadkow oraz obsługi lotniska ( rażąca sprawa przy
      wywiadze przez jedną z TV obsługa twierdziła co innego później
      zmienili zdanie i twierdziła co innego już jak sytuacja nabrała
      tępa )

      - jednym słowem brak podstawowych procedur które powinny być na
      miejscu katastrofy
      Przypominam że był to rzadowy samolot i takie procedury które nie
      zostały wykonane wykonuje sie przy zwykłych wypadkach , co o dziwo w
      smolensku tego nie było,

      - co do filmu z katastrofy przypominam ze prokuratura wojskowa
      potwierdzila ze film nie byl montowany czyli byl orginalny ale nie
      potrafia dojsc kto to byl czyje glosy to sa ,

      wiec smialo moge powedziec ze w tej katastrofie braly udzial 3
      osoby i sie do niej przyczynily ,

      z tego co wiem Pani Kopacz nawet nie widzial ciał ofira tylko
      widzial dokumentacje , nie byla bezposrednio przy badaniach DNA ,
      wiec w dokumentach ktos moze napisac rozne historie rozne dane ,

      ciala tez mogly byc podlozone inne niz powinny ,

      Przypomnijcie sobie jak dlugo badania DNA byly robione przy wypadku
      autokaru w grenobl tam zginelo mniej osob ,

      Dlaczego tez CBS zaraz po katastrofie nie wiedzac kto zginol wesli
      do mieszkan bez zgody rodzin i niby szukali materialow do DNA więc
      kolejna dziwna sprawe

      czy podczas katastrofy i sledztwa moglo dojsc do tylu pomylek czy to
      zbieg okolicznosci , czy tez ktos sie juz pogubil i zaczelo im sie
      wymykac to z podkontroli miom zdaniem byla to zbrodnia przygotowana
      a przez kogo to juz sie nie dowiemy i czy w ogole wyjdze to na jaw
      • Gość: Anonymous Deliver Re: cala prawda IP: 213.251.189.* 01.07.10, 16:19
        Polsko - Rosyjska robota. Wiadomo kto...
        • Gość: smok Re: cala prawda IP: *.220.116.74.dsl.dynamic.eranet.pl 01.07.10, 17:56
          Dobrze, że się rozbili. Kilkudziesięciu chorych psychicznie fanatyków mniej,
          • Gość: no i...? Re: cala prawda IP: *.chello.pl 01.07.10, 23:24
            No i gdzie Ty teraz będziesz się biedaku leczył za darmo, gdy Ci wszystkie
            psychiatryki sprywatyzują?
        • Gość: prawda Re: cala prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.10, 02:34
          Gość portalu: Anonymous Deliver napisał(a):

          > Polsko - Rosyjska robota. Wiadomo kto...

          wiadomo kto zyskał: Jarosław - skok poparcia z 3% przed Smoleńskiem
          do 38% po tragedii. Marta Kaczyńska 3 mln odszkodowania.
    • Gość: do smok Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.10, 20:31
      do smok .

      Moze u ciebie sie ktos rozbije z calego serca ci tego zycze wtedy
      zobaczysz jak to jest jak sie traci bliskie osoby a ktos po
      tragedii nie daje spokoju i nagadywanki robi i ubliza mam nadzie ze
      cie to spotka zycze ci tego z calego serca zebys poczul to
    • Gość: niuniek Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.walbrzych.vectranet.pl 02.07.10, 08:18
      Po pierwsze takie teorie zamachowe to tylko dla idiotów piszą. Bo podstawowe
      pytanie brzmi. PO CO?!? Jaki sens i w ogóle strategiczny zysk z zabicia
      "naszego" prezydenta??? Polska żadnym mocarstwem nie jest. Co Rosjanie by z tego
      mieli? I to zabicie jeszcze prezydenta w roku w którym i tak by kończył swoją
      kadencje!! Jedyny kto na tym zyskał to jego Brat i rodziny co dostały po 40 tyś
      odszkodowania. Jakoś nie słyszałem żeby inne rodziny których bliscy zginęli w
      katastrofie dostawali po 40 tyś od rządu.
      • Gość: Ari Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 02.07.10, 14:37
        Oczywiście,że tak,również się z tym zgadzam.Jednak teoria z
        pilotowaniem przez Błasiaka może byc realna.Zresztą Rosjanie
        doskonale znają przyczynę katastrofy,siedzą cicho gdyż nie chcą
        mieszać, do Polaków należy ogłoszenie rzeczywistych i głównych
        przyczyn.A czy poznamy faktyczą prwdę,to już inna sprawa.Zdolności
        manipulacji śledztwami poznaliśmy juz nie raz,chociazby wypadek
        Kasy,gdzie moim zdaniem wszyscy byli pod wpływem alkoholu i wyrywali
        sobie stery doprowadzając w ten sposób do teagedii.
    • Gość: kk Re: To był wyrok śmierci dla Tu-154 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.10, 13:32
      A ja wam powiem jedno-To wszystko wina tej osoby<byc moze szpiega> co nie nakrecila zegarka i ś.p. Prezydent zaspal..spoznil sie na odlot ..tak z pol godziny.. i ta tagedia wlasnie przez to!
      I z tego trzeba wyciagnac daleko idace wnioski-nakrecac zegarki i nie zasypiac jak sie w daleka podroz udaje!
    • Gość: do Ari do Ari IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.10, 22:03
      Ari ja nie wiem ty to zawsze masz swoje teorie, juz ci kiedys
      pisalem ze wypowiadasz sie na tematy jak bys byl specjalista, A CO
      PRAWDA NIM NIE JESTESi nigdy nim nie bedziesz, Ari w jednym temacie
      mozesz sie znac ale nie na wszystkim wiec daruj sobie te glupie
      dziecinne wymyslone scenariusze , i co ty tam wiesz czy ktos byl
      pijany czy trzezwy i czy wyrywali stery czy nie ,jednym slowem
      jestes glupio madry
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka