Dodaj do ulubionych

..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciarska)

IP: *.it-net.pl 05.12.07, 20:41
Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciarska albo skitury)
uprawiany jest zazwyczaj na trasach letnich ścieżek turystycznych
Czerwonych Wierchów i szczytów otaczających Polanę Chochołowską.
Wygodna nartostrada prowadzi ze szczytu Grzesia do schroniska, przy
sprzyjających warunkach jeździ się też z Wołowca na Wyżnią
Chochołowską. Amatorzy ryzyka podejmują próby jeżdżenia na nartach i
w innych okolicach.


Specjalnym uznaniem narciarzy, zwłaszcza na wiosnę, cieszą się stoki
w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i w okolicach Morskiego Oka.
Uprawianie narciarstwa alpejskiego wymaga jednak doskonałej
umiejętności jazdy na nartach, dobrego sprzętu i znajomości terenu.
Dlatego też należałoby polecić amatorom przygód narciarskich w
terenie tatrzańskim wybieranie się na jazdę w towarzystwie
zawodowych przewodników - narciarzy alpejskich.

A co Wam jesy potrzebne do uprawiania skialpinizmu? Czytajcie i
zapraszamy. Skialpinizm to sposób na uprawianie narciarstwa z dala
od wyciągów, zatłoczonych tras, i udeptanych stoków. To powrót do
korzeni narciarstwa, możliwość przebywania w cudownej górskiej
scenerii, szansa na niezapomniane zjazdy w dziewiczym śniegu i
najlepszy sposób poruszania się po górach zimą.

fotoforum.gazeta.pl/72,2,853,71029616,71643594.html
www.tatry.z-ne.pl/s,menu,pol,tatry,1275,0,1267,ski-alpinizm.html
Obserwuj wątek
    • Gość: narciarz Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.07, 12:36
      wiecej fot!
      • Gość: j...a Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.07, 15:18
        PrzyjeżdZaj, to sobie zrobisz, albo ja Tobie. Czekamy

        narty.onet.pl/481366,kamery.html
      • ciupazka Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars 28.01.08, 08:18
        Gość portalu: narciarz napisał(a):

        > więcej fot!

        A może na Łomnicę zimą???

        fotoforum.gazeta.pl/72,2,853,64321860.html
    • Gość: nie"ciupaszka" Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars IP: *.euv-frankfurt-o.de 20.01.08, 20:39
      szkoda tylko ze autorka artykuliku ("Ciupaszka") nie rozroznia narciarstwa
      alpejskiego od skialpinizmu i turystyki narciarskiej (te 2 pojecia tez nie sa
      zreszta rownoznaczne).
      jesli ktos jest powaznie zainteresowany ta tematyka, to polecam zagladniecie na
      www.skitury.fora.pl
      • Gość: ciupazka Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars IP: *.it-net.pl 23.01.08, 13:23
        Frankfurt sie czepio??? Hehe... A Ty co uprawios, jazde, ino na rzyci, he?
        Hehe...
        • ciupazka Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars 28.01.08, 07:37
          Popatrzcie na foty stare w galeriii:

          www.skialpinizm.pl/
          forum.gazeta.pl/forum/0,62489,1540823.html?f=170&w=72943187&a=74758816&rep=1
      • ciupazka Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars 28.01.08, 08:34
        Teloś mendrol to weź udział w konkursie:

        www.skitury.fora.pl
        narty.gazeta.pl/narty/0,85733,4679365.html
      • Gość: ciupazka .Zawody skialpinistyczne 28-30 0.3 Tatry Zachodni IP: *.it-net.pl 21.02.08, 18:52
        Ka tyn artykulik?

        Info:

        W dniach 28-30.03 br., Słowacki Klub Wysokogórski (JAMES) organizuje zawody
        skialpinistyczne w Tatrach Zachodnich. Każdego dnia do pokonania będzie trasa z
        suma przewyższeń ok. 2200 m i zjazdami w żlebach o nachyleniu do 40 stopni.

        Więcej informacji:

        bokami08.skialpfest.sk/
        • ciupazka Re: .Zawody skialpinistyczne 25.02.08, 13:52
          A tu ciekawostka i powodzwenia:

          adrenalina.onet.pl/0,0,5757,newsy.html
    • Gość: szperacz Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 22:18
      racja ciupazko! to jest to!
      www.zakopianskibazar.pl/content/view/485/34/
    • Gość: szperacz Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 22:19
      Mozna też trochę łatwiej

      www.zakopianskibazar.pl/content/view/477/34/
      • przeszlakowska1 Re: ..Skialpinizm (lub inaczej turystyka narciars 25.02.08, 22:33
        To jest to! Foty fajne, a co sie adrenalinka na kwile Wom podniesie, to Wase
        i na zdrowie idzie! Zimą to jo byłak ino na Granatach, ale wspinaczkowo, no
        i na Zawracie, robiyli my se tam witacke Nowemu Rokowi, downo, nei w
        Bieszczadach z Ustrzyk Górnych do Berehów Górnych przez Połoninę Caryńską,
        hale na nogach, a pote z Berehów tyz nogach do UstrzyK Górnych, bo nom
        uciekł ostatnu PKS. Do dzisiok tom zimową wyrype boce. I tyz to było w Nowy
        Rok, zima piykno... telo,ze nie na nartach. Fajnie, ześ to pokozol , dalej
        się pchojcie ka i relacjonujcie. Pomogojcie to Forum Zakopane ciągnąć, pytom
        piyknie.
        • przeszlakowska1 ..Skialpinizm - Plebiscyt Dz. P - A. Bargiel ! 04.03.08, 12:34
          Plebiscyt "Dziennika Polskiego" na Najpopularniejszego Sportowca Podhala i
          Młodego Asa Podhala 2007. Nasi kandydaci - Andrzej Bargiel

          Nadzieja ski-alpinizmu to Andrzej Bargiel, jest zawodnikiem, z którym wiązane
          są duże nadzieje w środowisku ski-alpinistów. W swojej kategorii jest najlepszy
          w kraju, i to od lat, potwierdził to takze w minionym sezonie.
          Bargiel ma już na swoim koncie zwycięstwa w ważnych krajowych i start w wielu
          imprezach zagranicznych. - Na nartach zacząłem jeździć cztery lata temu dzięki
          namowom brata Grzegorza, który od lat mieszka w Zakopanem i również startuje w
          zawodach ski-alpinistycznych.
          W 2007 r. startował w mistrzostwach Europy w Morzine we Francji. Sztafeta naszej
          młodzieży (Julia Wajda, Andrzej Bargiel, Piotr Grzegorzek) zajęła piąte miejsce.
          W tym roku Bargiel osiągnął ponadto wiele innych dobrych wyników sportowych: w
          Memoriale Piotra Malinowskiego zajął 8. miejsce w konfrontacji z czołówką
          najlepszych ski-alpinistów ze Słowacji, Czech i Polski. Ten wynik rokuje na
          dalsze udane starty.

          Andrzej Bargiel urodził się 16 kwietnia 1988 r. w Rabce. Trenuje w klubie TKN
          Tatra Team, a jego trenerem jest Piotr Sadowski

          Głosujemy na niego w Plebiscycie "Dziennika Polskiego" na
          Najpopularniejszego Sportowca Podhala i Młodego Asa Podhala 2007????

          TAAAK!!!

          -
          • przeszlakowska1 Re: ..Ski "wyrypa" na Krzyżne 30.05.08, 10:02
            „Wyrypę” na Krzyżne (2112 m), przełęcz słynącą z wyjątkowego widoku na Tatry
            Wysokie zaliczyli Maciek Bielawski i Wojtek Szatkowski na zakończenie sezonu
            ski-turowego. Relacja piykno , fotki tyz!

            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0021.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0057.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0053.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0054.JPG
            A w górach tak:

            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0074.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/IMG%20176.jpg
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0085.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0096.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0104.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0105.JPGBrawo!
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/IMG%20056.jpg
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/IMG%20057.jpg
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/2008-05-18DSC_0055.JPG
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/IMG%20054.jpg
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/IMG%20106.jpg
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/IMG%20228.jpg
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/foto42/IMG%20229.jpg
            www.watra.pl/rozne/skialpinizm/krzyzne.html
            • ciupazka1 Re: Info dla Taterników 10.11.08, 09:05
              Cytuję:
              "Od dnia 01. 11. 2008 będzie obowiązywać nowe konto bankowe COS „Betlejemka”.

              Informujemy, że został zmieniony numer konta bankowego COS „Betlejemka”.
              Nowy numer konta w Kredyt Banku: 82 1500 1126 1211 2009 3935 0000.


              [16 października 2008, ostatnia modyfikacja: 17 października 2008, Biuro Zarządu
              PZA]
              www.pza.org.pl/news.acs?id=148831
              Nowe:
              Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w najbliższy piątek 15 listopada 2008
              mija termin składania do Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA wniosków o
              dofinansowania.

              Można starać się o pomoc w organizacji:

              * wypraw w góry średnie i wysokie,
              * wyjazdów alpejskich w sezonie zimowym 2009.

              Dofinansowania wypraw i wyjazdów sportowych w 2009
              Wnioski nie spełniające kryteriów formalnych, merytorycznych bądź przesłane po
              terminie nie będą rozpatrywane.
              Jednocześnie przypominamy nielicznym nadgorliwym, że termin składania wniosków
              o dofinansowania wyjazdów alpejskich w sezonie letnim 2009 mija dopiero 15. 05.
              2009!Informacje wyjaśniające procedurę przyznawania dofinansowań znajdują się tutaj.
              Pod wskazanym adresem można również zapoznać się ze wzorami rzetelnie
              sporządzonych aplikacji.
              W dziale wnioski na stronach KWW znajdziecie również kilka takich, których nie
              warto naśladować ;-)

              Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o poważne potraktowanie sprawy jakości
              składanych aplikacji."

              www.pza.org.pl/news.acs?id=149333
              • ciupazka1 Re: Gratulacje dla M. Bielawskiego!!! 10.11.08, 09:23
                Współpracownik Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego Watra - Maciej Bielawski
                zdobył nagrodę w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Polski Związek
                Alpinizmu i firmę Salewa. Najlepsze zdjęcie w kategorii narciarstwo
                wysokogórskie zatytułowane „Znowu pierwszy”, było zarazem ocenione jako drugie
                w całym konkursie.

                www.watra.pl/rozne/rozne/pzaa.html
                Gratulujemy!
    • peryhelium SCARPA F3 26.01.09, 14:46
      Witam

      Z żalem sprzedam świetne buty skiturowe SCARPA F3. Po pierwszym, krótkim
      wypadzie w góry wiem, że są o jakieś pół numeru za małe innych wypadów nie było.
      Buty są oczywiście na gwarancji bez jakichkolwiek śladów zużycia. Sprzedaję z
      żalem, ale cóż za gapowe się płaci, nawet nie zdążyłem termicznie utrwalić
      botków. Rozmiar 8,5, komplet dokumentów do gwarancji, komplet do mocowania
      wiązań, nalepki wzmacniające, pudełko.

      Cenę będziem negocjować:

      pozdrawiam

      Piotr

      tel:
      502-519-784
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka