alfa36
25.10.09, 23:24
Już to kiedys pisalam.
Pozornie super rodzina. piękny dom, oni wykształceni, dobra praca,
udane dzieci. Kilka lat temu dziewczyna zorientowala się, a może
inaczej,,,, zrozumiała, że on pije....że to juz alkoholizm.
Dziewczyna chodzi na terapię, przez te lata probowala zrozumiec,
probowala żyć z alkoholikiem, próbowala walczyc o niego. W tym domu
nie ma przepmocy fizycznej, ale jest przemoc psychiczna. On kiedy
jest pijany , wrzeszczy, beka.... dzieci wstydza się zapraszac
kogokolwiek. Duzo by pisać.....
I sedno: dziewczyna wlasnie stwierdziła, że ma dośc takiego życia,
ma dośc obiecanek ze strony męża, że zacznie się leczyć, ze pójdzie
do zamkniętego osrodka (on od lat też chodzi na terapię, ktora nic
nie daje, on robi swoje, nie pije kilka miesięcy o czym znow wpada w
ciąg.... a nawet, jak nie pije, to bierze leki.... od lat, więc
pewnie też od nich jest uzalezniony)).
W kazdym razie dziewczyna po latach takiego zycia podjęła decyzję,
ze chce się rozwieść. Tylko... co po kolei? O jego alkoholizmie
wlasciwie niewiele osob wie: wie jego rodzina (ktora nie przyjmuje
tego do wiadomosci i uważa dziewczynę za wariatkę, ktora wykorzytala
faceta) i jej rodzina. Nigdy nie bylo interwencji policji, choc ona
niejednokrotnie policję wezwać chciala, kiedy on chodzil za nią
pijany po calym domu (ae przeciez to nie przestępstwo) , kiedy
krzyczal na dzieci (glosno byly). Braklo jej odwagi, czy inaczej....
chyba policja nic do takiego zachowania nie ma (facet nie bije....
wolnośc tomku w swoim domku). Dziewczyna boi się, ze zostanie bez
dachu nad glową. On pracuje i niezle zarabia. Ona budowala dom,
urządzala, zajmuje się domem, dziecmi, zarabia raczej skromnie. Jak
to jest z udowodnieniem, ze rozpad małżeństwa to jego wina? To chyba
trudne, a dziewczyna ma coraz mniej sily. Czym się różni rozwod z
orzeczeniem winy, a jak to jest bez orzekania? Przy czym ewidentnie
jego picie to powod rozpadu tego związku. Ech, szkoda .... a
pamiętam, jak kilkanascie lat temu byli w siebie wpatrzeni. Szkoda
ludzi.... poradzic, jak to ugryść, co poradzić. Myśle, ze
dziewczynie potrzeba teraz duzo wiedzy i duzo siły.