Forum Kuchnia Wino
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    muscat de mireval ? co to za cudo

    IP: 217.11.134.* 07.01.04, 12:18
    biale wino o zawartosci alk. 15.5. Francuskie ale z gibraltaru
    Obserwuj wątek
      • amsti Vin Doux Naturel 08.01.04, 09:24
        czyli wino słodkie wzmocnione z Langwedocji

        • Gość: giezik Re: Vin Doux Naturel IP: 213.25.170.* 08.01.04, 09:37
          ale czy warto probowac (ok.45 zl)?
          • amsti Re: Vin Doux Naturel 08.01.04, 09:42
            Gość portalu: giezik napisał(a):

            > ale czy warto probowac (ok.45 zl)?

            Jak lubisz słodkie to powinno smakować. Tylko trzeba pożądnie schłodzić, żeby
            potem w kieliszku doszło do odpowiedniej temperatury. Co to za wino, może przez
            przypadek piłem (tzn. kto jest producentem?)


            • winoman Gibraltar 08.01.04, 13:00
              Niepokoi mnie trochę ten Gibraltar. Cóż wspólnego może on mieć z muscatem de mireval?
              Zresztą czy w ogóle istnieje jakieś wino z Gibraltaru? Otóż pomimo braku tam choćby skrawka winnicy,
              istnieje wino gibraltarskie, nazywa się "Herakles, Pride of Europe" i jest mieszanką win z Francji, Włoch i Hiszpanii!

              www.globalgourmet.com/food/wineday/2000/wd1100/wd112800.html
              Na stronie
              www.panorama.gi/archive/980112.html
              można zaś znaleźć taki fragment:

              "Gibraltar never fails to impress the Spaniards even if they tend not to admit it.
              The Gibraltarians, says one such Spaniard (a writer in a Campo paper), are now going to bottle wine without
              having vineyards. In other times, he adds, they used to produce tobacco without having the plantations.
              He goes on: One of these days they will produce tinned milk without having cows, or ham without having pigs.
              In the same way they built an airport without having land. "

              Pozdrawiam!
              • winoman miało być pod pierwszym postem :-(( (n/txt) 08.01.04, 13:02
              • Gość: Jacek-t Re: Gibraltar IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 22.01.04, 09:41
                Widziałem to wino ostatnio w którymś sklepie w Warszawie. Słowo Gibraltar było
                po prostu w nazwie winnicy. Ale wino było tak jak powinno być - z południa
                Francji.
      • Gość: jasio wino z regionu Languedoc-Roussillon IP: *.ipt.aol.com 09.01.04, 15:47
        białe, słodkie z winogron gatunku Muskat; podobne wina Muscat de Lunel, Muscat
        de Rivesaltes, Muscat de Saint-Jean-de-Minervois;
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka