Dodaj do ulubionych

Świąt takich, żeby nie żałować!

IP: *.range86-151.btcentralplus.com 24.12.08, 08:39
Panie Filipie! jest Pan tendencyjny! Szkoda!
"...spędzają Boże Narodzenie w namiastkach swoich domów w UK."
"Niektórzy gnieżdżą się na niewielkich powierzchniach, a niektórzy decydują
się na wynajmowanie domów wraz ze znajomymi z różnych stron świata."
Otoz sa tacy, ktorzy maja swoje domy, 3-4 osobowe rodzine i po prostu
zapraszaja rodzicow z Polski, bo tak jest latwiej niz jechac tam z 2 malych
dzieci.

A poza tym wszystkim spedzajacym Swieta na Wyspie - Spokojnych, Radosnych Swiat!
Obserwuj wątek
    • Gość: TomekSouthampon Świąt takich, żeby nie żałować! IP: *.sotn.cable.ntl.com 24.12.08, 09:03
      Inni mają inne Święta takie polskie. Maja swoje dom i nie muszą gnieździć się w
      dziesięciu w jednym wynajętym od Hindusa. Wszystko po staremu. Brakuje tylko
      Świątecznej atmosfery na ulicy ale takiej przez duże Ś. Wszędzie tylko
      wyprzedaże, brak śniegu i Święta stały się komercyjnym biznesem.
      • Gość: xxx Re: Świąt takich, żeby nie żałować! IP: 92.19.50.* 24.12.08, 14:45
        W Polsce jest za to super świąteczna atmosfera. Czarne błoto pośniegowe,
        tandetne ozdoby z czasów Jaruzelskiego, reklamy wywrzaskiwane przez sklepowe
        szczekaczki, biedacy kupujący na Wigilię kiełbasę z Tesco po 3.49 za kilogram, a
        później kościoły pełne nalanych panów podtrzymywanych przez zawstydzone i
        zrezygnowane żony. Ja dziękuję za taką atmosferę. Wolę bajkowe dekoracje,
        kolędy, czyste ulice i szczęśliwych, dobrze ubranych ludzi z torbami pełnymi
        prezentów.
    • Gość: Tutu Co tu zalowac IP: *.nhs.uk 24.12.08, 11:25
      Ale co tu wlasciwie swietowac? 2000 lat wciskania kitu? do bajki o
      elfach czy kopciuszku tez mozna by usmarzyc karpia ;)))
      Zdrowych i Radosnych... oraz Szczesliwego Nowego...
      Pozdr.
      • eulalia11 Re: Co tu zalowac 24.12.08, 12:06
        To jest ciągła nagonka na nas, bo udało się nam normalnie żyć. Bo
        władza w UK nie kłóci się o samoloty i nie działają tu Poalikoty,
        tylko myśli się o obywatelu. A jak róznica świętowania czy w Polsce
        czy w UK? Święto to duchowość, a jeśli idzie o handel to pan
        REDAKTOR NIE RUSZYŁ 4 LITER I NIE PRZELECIAŁ SIĘ PO CENTRACH
        HANDLOWYCH, TAK WYGLĄDAJĄ TEKSTY LENI, PISANE Z SUFITU...
    • Gość: tain bo Świąt takich, żeby nie żałować! IP: *.range86-147.btcentralplus.com 24.12.08, 12:15
      Bardzo tendecyjnie... Ja tam w koncu bede miec takie swieta jak mi sie marza- z
      christmas songs, cartoons, movies, z serbskim mezem i litewskimi przyjaciolmi.
      Wesolo miedzynarodowo. Bez oplatka i sztucznych zyczen skladanych przez rodzine
      samych ateistow. Do rodziny zadzwonie,tesknie za nimi ale ja tez mam juz swoja
      rodzine swoj swiat i swoje obyczaje;) A czegos tak pieknego jak wspolne
      spiewanie koled w ogrodzie botanicznym w Polsce nie przezylam...Orkiestra deta,
      chor i my, zwykli ludzie...ach jej! Wesolych Swiat!!
      • Gość: Iwona Re: Świąt takich, żeby nie żałować! IP: 91.143.186.* 24.12.08, 12:27
        Nie wspominam Swiat spedzonych w Polsce za milo, zawsze klotnie z
        matka i okropna atmosfera, w Anglii natomiast od zawsze wspominam je
        cieplo, z przyjaciolmi, sasiadami roznych narodowosci i obyczajow. W
        Wigilie ryby i barszcz z uszkami tradycyjnie z synem i synowa po
        polsku, jutro indyk z rodzina synowej jak najbardziej po angielsku,
        Milych Swiat Wszystkim zycze gdziekolwiek jestescie.
    • tfu.tfu Świąt takich, żeby nie żałować! 24.12.08, 12:35
      nie wiem, jakie będą, to moje pierwsze w UK. wiem, że spędzę je z moimi
      cudownymi sąsiadami i przyjaciółmi :) wiem, ze nie zarobię się na śmierć stojąc
      w garach i wecując podłogi ;)
    • rekin.finansjery Wegetacja 24.12.08, 16:28
      "Sama zrobię śledzie z cebulką, kupię uszka i zrobię je z barszczem z torebki,
      usmażę rybę i będę sobie jadła wigilijną kolację przed komputerem, bo po drugiej
      stronie, na Skypie będą moi rodzice i moi bracia. Kupiłam sobie nawet prezent."



      I to jest zycie? Wegetacja.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka