Dodaj do ulubionych

problem z tabelą

30.07.10, 11:34
Witam i proszę o wyrozumiałość, dopiero się uczę ;)
Mam problem z okiełznaniem tabeli :/
W tle części strony ma być obrazek, który umieściłam w bloku.
Wewnątrz tego bloku jest 2 kolumnowa tabela. Tabela powinna być odsunięta o 50px od lewej strony "strony" a tym samym obrazka.
I jest, ale tylko w explorerze, w firefoxie trzyma lewą krawędź :/.

Co robić żeby w firefoxie dobrze się wyświetlało?
Mam nadzieję że mój opis jest zrozumiały ;).
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • szczurek1983 Re: problem z tabelą 31.07.10, 23:36
      Podaj jakiś link z opisu niewiele wynika.
      • nikitka78 Re: problem z tabelą 01.08.10, 19:15
        www.prokon.org.pl
        Mam nadzieję, że nie będzie to odebrane jako kryptoreklama ;).
        Wyśrodkowałam i jest ok, ale nie wiem co zrobić żeby np "margines" z lewej nie równał się marginesowi z prawej. W explorerze działa (jeśli nie wyśrodkuję i ustawię sobie odsunięcie) ale już w firefoxie nie :/
        • szczurek1983 Re: problem z tabelą 01.08.10, 21:53
          Styl DIV'a popraw na
          .tlotabeli {
          background-image:url("pic/tlolewa2.gif");
          background-position:right center;
          background-repeat:no-repeat;
          height:700px;
          margin:0;
          width:1283px;
          }

          a dla tabeli daj w stylach

          padding: 0pt 0pt 0pt 312px;

          To powinno dać efekt taki jak oczekujesz. Ale żeby tak prosty układ tabelą
          zaśmiecać?

          Pełno przecież w sieci układów dużo lżejszych i bezproblemowych.

          Ot chociażby
          www.456bereastreet.com/lab/developing_with_web_standards/csslayout/2-col/finished.htmlczy
          www.dynamicdrive.com/style/layouts/item/css-fixed-layout-21-fixed-fixed/
          www.maxdesign.com.au/articles/css-layouts/
          • nikitka78 Re: problem z tabelą 02.08.10, 08:02
            dziękuję!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka