beverly07 08.07.07, 13:54 czy łatwo jest dostać pracę w charakterze II pilota? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
peekay4 Re: praca jako II pilot 09.07.07, 01:14 Zakładam, że chodzi Ci o pracę jako osoba chcąca zdobyć doświadczenie w pracy pilota pracując pod okiem kogoś już doświadczenie mającego. Jeśli tak to wszystko zależy od biura i od zapotrzebowania na pilotów ogólnie. Zasadniczo nie powinno być problemu z załatwieniem sobie takiej pracy tylko czasami wiąże się to z np. częściowym pokryciem kosztów wyjazdu. Najlepiej skontaktować się z danym biurem i podpytać jak to u nich wygląda. Odpowiedz Link Zgłoś
a.bierowiec Re: praca jako II pilot 09.07.07, 16:15 Drugi pilot to generalnie pojęcie określające osobę jadącą na daną trasę w celu "doszkolenia się", nauczenia czegoś, wyciągnięcia z wycieczki jak najwięcej. Ja byłam na takim wyjeździe "szkoleniowym". Pojechałam do Włoch. Wycieczka 9 dniowa. Bardzo wiele wyniosłam z niej praktycznych informacji dot. np. czasu przejazdu, gdzie parkować autokar, gdzie WC w danym mieście. Poza tym przypomniałam sobie wiele (bo we włoszech byłam ale w 5 klasie podstawówki - czyli z jakieś 9 -10 lat temu). Ogólnie wyszłam z założenia, że opowiadać o danym kraju, miejscach atrakcyjnych turystycznie itp itd zawsze można się nauczyć, coś poczytać, poprzeglądać strony internetowe na ich temat. A tego, jak w praktyce wygląda wyjazd na daną trasę, jaka jest procedura przekraczania granic europejskich, kwestie zakwaterowania, wyżywienia, czasu wolnego, rozplanowania wszystkiego w czasie - to właśnie zyskałam z tego wyjazdu. Jeśli jesteś zainteresowana wyjazdem jako drugi pilot to musisz liczyć się z tym, że powinnaś pokryć pewne koszty związane z twoim uczestnictwem w wyjeździe czyli nocleg, wyżywienie, niekiedy koszty wstępów do obiektów. Wszystko zalezy od biura z którym jedziesz na taki wyjazd szkoleniowy. Pozdrawiam, Agnieszka Odpowiedz Link Zgłoś