IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 23:38
Wróciłem z wakacji z Kostaryki.Służę uwagami.
Obserwuj wątek
      • rozaliap Re: Kostaryka 16.12.05, 12:28
        ja również chętnie służę informacjami - z tym, że należę do grupy leniwych i
        małoodważnych - a zatem byłam przez 2 tygodnie pod opieką TUI - przez tydzień
        na objazdówce i tydzień w hotelu nad Pacyfikiem.
        • Gość: www Re: Kostaryka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.05, 15:50
          Ja zafundowałem sobie wszystko oprócz skoku spadochronowego ( no może prawie
          wszystko).Podstawowe rzeczy :prąd 115V - w jednym hotelu miałem obok suszarki w
          łazience 250V (musiałem za 3$ kupić transformatorek); telefon kom.tylko Plus
          (drrrrogo).Kupowałem karty ( z chipem lub pre paid).Pre paid za 10$ na jakieś
          15-20 min rozmowy do Polski z dowolnego telefonu (nie musi być budka tel.)
          Wynająłem Toyotę Land Cruiser.Disel. Około 150$ za dzień (cena za czas powyżej
          tygodnia).Paliwo (olej) około 0,80$.
          Drogi - katastrofa .Szczególnie odcinek Puntarenas - San Jose. O dziwo boczne
          lepsze niż główna tzw.Transamerican , może dlatego,że ogromne ciężarówki (MAC)
          nie jeżdżą bocznymi.Dużo szutrowych.
          Polecam : las chmurowy Monteverde ,wulkan Poas,park Manuel Antonio,park
          Carara.Nie polecam Arenalu.Świetne kąpieliso Tabacon.
          Wspaniały rafting i canopy tour (profesjonalne zabezpieczenia).Wejścia do
          parków płatne.Płatne również niektóre plaże (oprócz oczywiście hotelowych).
          Na północy dokuczliwe owady typu polskich meszek , tylko dużo mniejsze i
          bardziej zaciekłe.Nie widać ich wieczorem a efekty widoczne po godzinie.
          Raj dla turystów.Spokojnie na ulicach,miło i uprzejmie.
          Płacić można wszędzie w dolarach.Małe sklepy nie chcą przyjmować nominałów od
          100$ w górę (mają problem w banku - tak mi tłumaczyli - ale 2x50$
          przyjęli).Bardzo dobry sprzęt żeglarski i wędkarski (do wynajęcia 100$ od osoby
          za dzień wędkowania na łodzi w grupie max.4 os.)
          Pytajcie.
          W.
          Pozdrawiam
          W.
    • czernikowo Re: Kostaryka 15.03.21, 12:20
      Mam zamiar tam jechać, interesuje mnie przede wszystkim natura, świat roślin, kwiatów. Jaka pora jest najlepsza? Słyszałem, że deszczowa. Jaki miesiąc, żeby było jak najmniej uciazliwie. Pozdrawiam i dziękuję za życzliwe podpowiedzi.
      • kornel-1 Re: Kostaryka 15.03.21, 21:34
        czernikowo napisał:

> Mam zamiar tam jechać, interesuje mnie przede wszystkim natura, świat roślin,
        > kwiatów. Jaka pora jest najlepsza? Słyszałem, że deszczowa. Jaki miesiąc, żeby
        > było jak najmniej uciazliwie
        .

Best time to visit costa rica

Są faktycznie amatorzy pory deszczowej. Mniej turystów łazi po dżungli. Ja jednak na pewno nie wybierałbym okresu polskiego lata. Nawet w porze suchej w lesie mglistym jest mokro i błotnisto i myślę, że to żadna frajda taplać się w rozmokłej ziemi. Jeśli nastawiasz się na obserwacje przyrody - to sugeruję późną jesień.

Kornel

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka