Dodaj do ulubionych

domy opieki, spokojnej starości okolice chorzowa

25.08.08, 23:36
Hej, szukam jakiś opinii na temat sprawdzonych domów opieki lub spokojnej
starości. Moja babcia potrzebuje stałej opieki a my niestety już nie dajemy
sobie rady i potrzebujemy pomocy, dlatego prosiłabym o jakieś opinie jeżeli
słyszeliście coś dobrego lub złego o domach w chorzowie lub jego okolicach. Z
góry dzięki
Obserwuj wątek
    • iglica83 Re: domy opieki, spokojnej starości okolice chor 15.07.09, 15:26
      Witam.

Mam mamę 73 lata po lekkim wylewie i marudną.
      Zapraszam do linku forum.gazeta.pl/forum/w,488,94562268,94562268,Wymogi_dla_opiekujek_OPS_w_Zbaszynku_.html Chodzi o to że Opieka Społeczna w Zbąszynku dała, wprost wcisnęli a bardzo chętnie "opiekunkę". Moje skrajne zdanie to : Opiek Społeczna (OPS) żeby nie było problemu z chorym (biura chcą mieć luz), dają zarobić znajomej opiekunce, która do podopiecznych jest nawet bardzo ordynarna. Jednak jak ktoś nie ma wyjścia to musi wybrać mniejsze zło. Na siłę się opiekują, wyręczając podopiecznego we wszystkim aby udowodnić że są potrzebni. Potem chory niedołężnieje zupełnie i uzależnia się od opieki, którą bierze potem w pełnym, zakresie. Nie zapominajmy że są to tak zwane 'usług opiekuńcze " i płatne. Gdy chory już jest kłopotliwy bo go uzależnili, dają go do domu opieki. Tam z kolei wyciągają kasę i podobnie dają do hospicjum, gdzie starszy doczekuje śmierci. Jak widzicie tu jest handel żywym towarem, taki ukryty marketing. W międzyczasie ktoś sępi na mieszkanie, majątek (jak jest) itp. Kiedy na dziedzińcu domu opieki usiądzie starzec, nie wie nawet komu wytłumaczyć to co się stało. Do m mu zajęli, coraz mniej sprawny i niekiedy bity przez opiekunki. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam ale mam takie skrajne moje zdanie. Jak narazie, to opiekunkę, k trą chcieli wepcha wywaliłem z domu a mamy nigdzie nie dam. Wytłumaczyłem jej że musi mnie uszanować, gdyż to też w jej interesie. Tak że ja mam sytuację opanowaną a wy spokojnie przemyślcie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka