Dodaj do ulubionych

Buty Hi-Tec - opinie

20.07.11, 20:32
Co sądzicie o butach tej firmy? Spotykam się z różnymi opiniami - z jednej strony czytam, że dobry stosunek ceny do jakości, z drugiej, że są słabe. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • wloczy.kijek Re: Buty Hi-Tec - opinie 20.07.11, 20:44
      Nie miałem nigdy ich butów tylko kurtkę, ale przymierzałem się kiedyś do jednego modelu i zauważyłem to samo co ty. Generalnie jest tak, że kolesie którzy każdą wolną chwilę spędzają na szlaku, bardzo dużo chodzą po górach w ciężkim terenie itd. mają swoje ulubione marki i wszędzie piszą, że jeżeli buty nie kosztują min. 600 PLN to są lipne.
      Co do Hi-Teca, to sprawdź opinie na forum ngt.pl. Tu masz dwie pierwsze z brzegu:
      ngt.pl/528,hi-tec-ascent.html
      ngt.pl/924,hi-tec-altitude-iv-wp.html
      • piotrekbeti Re: Buty Hi-Tec - opinie 04.03.16, 23:51
        Totalny badziew, chińskie z marketu masakrują je jakośćią.Model R156 Hitec. Pierwszy rozkleił się po tygodniu. Drugi rozpadł od spodu i rozkleił po kolejnym. Z Lidla czy Bidy wytrzymują po kilka miesięcy w całośći. Odradzam Hitec jako kompletny szajs i badziewdź
    • wadera01 Re: Buty Hi-Tec - opinie 21.07.11, 17:24
      Moje pierwsze buty górskie to były hi-tec z skóry nubukowej z waterprof najpierw służyły mi cała zimę jako buty codzienne i były rewelacyjne,wygodne wreszcie pojechałam w góry i tam przy podchodzeniu obtarły mnie straszliwie ,sytuacja się powtarzała -po równym super przy podchodzeniu(inne położenie stopy pod kątem)obtarcia i to ogromne z tym ,że ogólnie mam problem bo często i inne obuwie mi nie służy,buty te mam już 6 lat z tego od 3 używam ich tylko w pracy w terenie i naprawdę służą dzielnie są nie do zdarcia,sym ma też inny model jako zimowe i sobie chwali
      • niewinnyczarodziej Re: Buty Hi-Tec - opinie 22.07.11, 10:45
        Możliwe, że źle wybrałaś rozmiar butów. Jeśli chodzi o trekkingi, to kupuje się je trochę inaczej niż normalne buty na miasto. Tu masz poradnik jak wybierać buty do łażenia po górach:
        www.female.pl/artykul/12503/Jak-dobrze-wybra%C4%87-buty-turystyczne.html
        • katja_24 Re: Buty Hi-Tec - opinie 20.10.11, 11:35
          Wszystko ladnie pieknie, tylko jak mozna stwierdzic, ze buty beda obcieraly na szlaku? Moje np. robia mi sieczke z piet po kilku godzinach chodzenia. Jak mialam to stwierdzic po przymiarce? Pytam z ciekawosci. Rozmiar wieksze niz nosze nie wchodza w gre,w swoim rozmiarze mam przed palcami cm luzu, wiec w wiekszych chyba bym sie zabila ;)
          • wloczy.kijek Re: Buty Hi-Tec - opinie 21.10.11, 15:21
            katja_24 napisała:

> Wszystko ladnie pieknie, tylko jak mozna stwierdzic, ze buty beda obcieraly na
            > szlaku?

Takiej pewności chyba nie możesz mieć nigdy :-) Ja zawsze staram się rozchodzić nowe buty przed wycieczką. Najlepiej chodzić w jakimś lekkim terenie, na przykład w lesie, jakichś skałkach itp. Poza tym dużo daje wiązanie buta. Zwracaj uwagę żeby stopa nie poruszała się góra-dół w bucie. Można to załatwić mocnym zawiązaniem buta na cholewce.
    • m-kurowicz Re: Buty Hi-Tec - opinie 25.07.11, 12:00
      > Spotykam się z różnymi opiniami - z jednej strony czytam, że dobry stosunek ceny do jakości, > z drugiej, że są słabe.
      Dobry stosunek ceny do jakości - tak, słabe - nie, chyba że chcesz w nich zdobywać Mount Everest ;-) Poszukaj sobie modelu z Ion Mask pl.engadget.com/2008/09/01/zegnaj-gore-texie-nadchodzi-ion-mask/ Dobra rzecz na takie lato jak mamy w tym roku ;-)
      • gorak_22 Re: Buty Hi-Tec - opinie 18.08.11, 12:39
        W przypadku Hi-Teców stosunek ceny do jakości faktycznie jest super. Nie są to może jakieś całkowicie profesjonalne buty, ale na codzień i w nieduże góry sprawdzają się dobrze. Ja mam jakiś kilkuletni model i tak już drugi rok planuję je zmienić, no ale nie chcą się rozwalić, więc nie mogę się do kupna zmobilizować, bo i po co w sumie. :P
        • hankam Re: Buty Hi-Tec - opinie 26.08.11, 20:50
          E tam. W butach hi-tec byłam zimą na Mount Whitney.
          Potem nosiłam je jeszcze wiele lat. W końcu zaczęły przemakać, więc zaczęłam ich używać w ogrodzie i na budowie.
          Letnie Salomony zużyły się znacznie szybciej.
          • zbyniub2007 Re: Buty Hi-Tec - opinie 16.10.11, 22:39
            Moje buciki HI-TECa kupiłem chyba z 8 lat temu i do tej pory mi służą i nie chcą się rozwalić. Były kupione w przecenowej promocji poniżej 200zł i są używane zimą do spacerów po lesie z psem, a latem do chodzenia po Tatrach. Natomiast buty syna Alpinusy rozkleiły się po drugiej wyprawie w TATRY
            • zeta88 Re: Buty Hi-Tec - opinie 29.06.14, 22:21
              Ja bym Hi-Tec nie kupił, dla mnie jednak co marka to marka i tak już od wielu lat. Najpierw kupiłem buty Hi-Mountain, niestety też nie były zbyt wysokich lotów, szybko się rozleciały i wtedy postanowiłem, że zawsze cosik dołożę :)

orlabaszta.pl/wysokie/946-buty-scarpa-terra-gtx.html
              Teraz mam te Scarpy i są to naprawdę świetne buty!
    • rzdrozny1 Re: Buty Hi-Tec - opinie 11.02.19, 13:32
      To marka mocno budżetowa - do regularnego i częstego chodzenia odradzam. Jeżeli ktoś chodzi rzadko, parę dni w roku - wystarczające. Uznane marki: m.in. Garmont, Salewa, Scarpa. Przetestowane na własnych stopach, służą latami:)
    • mariuszewski2 Re: Buty Hi-Tec - opinie 04.09.21, 21:29
      Kupiłem model Casian Mid Wp i powiem tyle, że te buty nie nadają się w góry! Może i są wygodne, lekkie i w miarę oddychające, oraz podeszwa idealnie trzyma się podłoża na górskich szlakach, to niestety jest zbyt miękka i po wycieczce stopy bolą do tego stopnia, że ciężko było mi prowadzić samochód, czuć każdy kamień, jeszcze kilka km szlaku, i wylądowałbym chyba na rehabilitacji w szpitalu. Dodatkową wadą jest to, że nabierają wody jak Titanic, kałuża głębsza niż 3 cm i do dalszej wycieczki niezbędne stają się wiosła. Te buty to niestety amatorka jeśli chodzi o buty trekkingowe, na zimę na przechadzkę do spożywczaka na drugi koniec osiedla jak najbardziej.
      • kornel-1 Re: Buty Hi-Tec - opinie 06.09.21, 14:13
        mariuszewski2 napisał(a):

> Kupiłem model Casian Mid Wp i powiem tyle, że te buty nie nadają się w góry!

Witaj na Forum ;-)

> Może i są wygodne, lekkie i w miarę oddychające, oraz podeszwa idealnie trzyma si
        > ę podłoża na górskich szlakach, to niestety jest zbyt miękka i po wycieczce sto
        > py bolą do tego stopnia, że ciężko było mi prowadzić samochód,

Otóż to! Stopy zmęczone, bo nieprzyzwyczajone do długiego chodzenia po górach. Mniej samochodu, więcej chodzenia! Przy intensywnym chodzeniu skóra stopy twardnieje, pęcherze i nagniotki nie powstają.

> dodatkową wadą jest to, że nabierają wody jak Titanic, kałuża głębsza niż 3 cm i
        > do dalszej wycieczki niezbędne stają się wiosła.

Buty mają membranę. Trzeba obcinać paznokcie, aby jej nie uszkodzić.

Powodzenia!

Kornel
    • strefa.ski Re: Buty Hi-Tec - opinie 11.10.21, 09:22
      Posiadam buty tej marki i dla osób niewymagających pewnie się sprawdzą na niedługie wypady w góry. Ja nie narzekam podczas letnich wypadów, aczkolwiek przy śniegu niestety buty w środku całe mokre, ale to może kwestia modelu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka