Dodaj do ulubionych

PODEJŚCIE HOMEOPATYCZNE DO LECZENIA CUKRZYCY

10.09.10, 10:57


James Tyler Kent,mistrz homeopatii,stwierdził 100 lat temu to,do czego nowoczesna medycyna doszła niedawno. Powiedział: "Osoba,która stawia rozpoznanie >>cukrzyca<<,jest niespełna rozumu.Trzeba mówić o rodzajach cukrzycy."

W homeopatii nie popadamy w sidła rozważań nad tym,czym jest cukrzyca i czy jest ona podwyższeniem poziomu cukru,czy zmianami w naczyniach.Twierdzimy,że oba stany są cześcią procesu cukrzycowego.
Każdy pacjent ma specyficzną konstytucję.W związku z tym ma specyficzne,indywidualne ciało,umysł i choruje na specyficzne choroby.To właśnie dlatego różni ludzie zapadają na cukrzycę w różnym czasie. Choroba ta ma u nich różny przebieg,różne powikłania i odpowiedź na takie samo leczenie jest również różna.
W homeopatii staramy się znaleźć lek,który pasuje do stanu psychicznego,cech fizycznych,jak również do różnorodnych powikłań.To jest przyczyna,dla której homeopata stara się dobrać odmienne leki dla odmiennych pacjentów,cierpiących z powodu cukrzycy.

Dla homeopaty przedmiotem leczenia jest nie cukrzyca, lecz człowiek cierpiący z jej powodu.Najnowsze odkrycia nowoczesnej medycyny podkreślają psychosomatyczny czynnik rozwoju choroby.Wielokrotnie potwierdzono,że stres jest podstawowym czynnikiem wzbudzającym rozwój procesu cukrzycowego. Jeżeli stres zostanie usunięty,dochodzi do wyraźnej poprawy stanu pacjenta.Stres jak wiemy,związany jest z naszą fałszywą percepcją rzeczywistości i to jest właśnie to,co nazywamy chorobą.Każdy diabetyk ma swój własny,indywidualny stan chorobowy,który powoduje zaostrzenie między innymi jego cukrzycy. Homeopata dąży do zidentyfikowania tego stanu chorobowego i do leczenia go lekiem podobnym.Kiedy stan chorobowy jest usunięty,cukrzyca traci swój punkt podparcia i jest jak pnącze bez podpory.
Obserwuj wątek
  • wiktor.online Re: PODEJŚCIE HOMEOPATYCZNE DO LECZENIA CUKRZYCY 10.09.10, 11:19
   w homeopatii diagnoza alopatyczna nie jest decydujaca dla wyboru liekarstwa

   ma znaczenie zespol objawow u konkretnego pacjenta

   rozne objawy daja rozne lekarstwa

   dla tego tez "badania" alopatyczne "skutecznosci" lekow homeopatycznych przy roznych diagnozach to jest poprostu glupota i bez sensu, ale daje trollom alopatycznym powody dla prszesladowania homeopatii
   • szlamsi Re: alleluja 10.09.10, 15:06
    Pomijając twoje skandaliczne zachowanie które przypomina bardziej żula pod sklepem niż lekarza jakiej kol wiek specjalizacji nie wyłączając weterynarii.
    Mam pytanie do ciebie jako do przeciwnika homo.
    Skoro Homeopatia nie działa to dlaczego klasyczni lekarze pediatrzy stosują Viburkol z dobrym skutkiem po szczepieniach jak i podczas ząbkowania?
    Ba nawet moja pediatra sobie zachwala jego działanie. I nie wmawiaj mi tu efektu placebo bo taki efekt u 6 tygodniowego dziecka nie może wystąpić.
  • pulsmed2018 Re: PODEJŚCIE HOMEOPATYCZNE DO LECZENIA CUKRZYCY 08.11.18, 14:59
   Szpital Pulsmed w ramach Kliniki Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych (ADSC), prowadzi badania oraz wykorzystuje komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej w leczeniu wielu schorzeń zwyrodnieniowych oraz medycynie naprawczej i regeneracyjnej między innymi w leczeniu niegojących się ran i owrzodzeń żylakowych lub niedokrwiennych w przebiegu miażdżycy i cukrzycy (tzw. stopa cukrzycowa)
   Pulsmed Spółka z o.o.
   Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych
   ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26
   90-248 Łódź
   tel.: (+48) 42 633 32 75
   faks: (+48) 42 633 32 65
   email: komorkimacierzyste@pulsmed.com.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka