Dodaj do ulubionych

Wymiana oleju!!!

IP: *.lublin.mm.pl 15.05.04, 18:44
Jestem posiadaczem nowej Fabki 1.2 i w zwiazku z tym mam pytanko do
użytkowników tych aut.Jak nam wszystkim wiadomo po 15 tys km lub po roku
należy wymienic olej,ale od wielu osób (nie tylko skodziarzy) słyszałem takie
opinie że po okresie "docierania" ok.1500 km zaleca sie wymianę.Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • meps Re: Wymiana oleju!!! 15.05.04, 21:13
      Myślę że warto wymienić. Bo chociaż klasycznego docierania już niby
      nie ma, to jakies mikroopiłki zawsze mogą się znaleźć. A ponieważ nowy
      samochód kupuje się na nieco dłużej, to taka wymiana nie zaszkodzi,
      a może coś pomoże.W sumie nie są to jakieś wielkie koszty.
      • kilovolt Re: Wymiana oleju!!! 15.05.04, 23:41
        Ja natomiast słyszałem odmienną opinię, że nie należy raczej wymieniać oleju
        szybciej niż po tych 15 000 km, najlepiej jest przejechać na oleju do
        pierwszego przeglądu i dopiero wtedy wymienić i też tak zrobię, wymienię olej
        dopiero na pierwszym przeglądzie.
        • Gość: Adam Re: Wymiana oleju!!! IP: 65.203.88.* 17.05.04, 22:47
          Mam ten sam problem, przejechałem 4600km i już też sporo
          osób pytało się czy wymieniłem olej. Bo ten fabryczny
          to zawsze w trakcie docierania jakies opiłki, drobinki itd.
          Koszt jak dla kogo dla mnie spory 40zł za litr oleju
          wchodzi okolo 4,5l + koszty wymiany. Poczekam do pierwszego
          przeglądu. A tak wszystko wporządku, chodzi ładnie...

Pozdrawiam
          Adam F.
          frackowiaka@gazeta.pl
          • Gość: Wojtek Re: Wymiana oleju!!! IP: *.pekao-fs.com.pl 18.05.04, 10:23
            Kochani jakie opiłki? Prosze nie mylcie silnika bądź co bądź VW z sieczkarnią.
            Czy nie czytacie gazet? W autach z przebiegiem ok 100.000 km pomiary wykazuja
            mikronowe zużycia - często nie mierzalne! Jakie opiłki? Ja przejechałem 14980
            km i dopiero teraz jadę na przegląd. Nie przesadzajcie z tą wymianą. Jak ktoś
            ma za dużo kasy to chętnie podam nr swojego konta bankowego. Pokażcie mi w
            gwarancji chociaż malutki zapis o tym, że producent zaleca wymaię oleju po
            przejechaniu 1500 km. Dla mnie to po prostu przesada.
            pozdrawim
      • Gość: Gość Re: Wymiana oleju!!! IP: 217.96.0.* 04.06.04, 21:37
        Wymiana oleju przy tak krótkim czasie jego eksploatacji nie ma sensu, ponieważ
        olej silnikowy osiąga swoją pełną wartość smarującą, antypieniącą, myjącą i
        jakie tam jeszcze inne ma wartości dopiero po przejechaniu ok 2000km. Szkoda
        forsy, no i pozwólmy mu (olejowi)zrobić swoją robotę. Jestem za 15000 -ma
        tysiacami.
    • Gość: Andrzej Re: Wymiana oleju!!! IP: *.debniki.sdi.tpnet.pl 04.06.04, 23:43
      WYMIENIAĆ ZAWSZE.
      I to bez względu na markę i typ auta. Nie będę wiele się rozpisywał na temat co
      się dzieje w nowym silniku w tym czasie ale powiem wam tylko tyle, że jeszcze
      niedawno ta pierwsza wymiana była na koszt producenta i dlatego znikneła z
      programu serwisowego. A efekt tego producent odczuł odrazu (~ $20 x liczba
      wyprodukowanych aut) zaś klienci odczują to dopiero jak auto będzie mieć 150-200
      tyś na liczniku a więc już dawno po gwarancji.
    • hdp Re: Wymiana oleju!!! 05.06.04, 12:04
      Gość portalu: vega napisał(a):

> Jestem posiadaczem nowej Fabki 1.2 i w zwiazku z tym mam pytanko do
      > użytkowników tych aut.Jak nam wszystkim wiadomo po 15 tys km lub po roku
      > należy wymienic olej,ale od wielu osób (nie tylko skodziarzy) słyszałem takie
      > opinie że po okresie "docierania" ok.1500 km zaleca sie wymianę.Pozdrawiam!
      ________________________________________________________________________________

... 1,5 tys.km. to minimum podawane przez producenta,-w okresie docierania
      nalezy olej zmienic po ok.700-800 km. nie spiesz sie-opilki musza miec czas na
      splyniecie,w tym okresie czasu nie ma sensu kupowac drozszego oleju niz
      producent rekomenduje,-zmieniasz czesto.
      Dotyczy to nie tylko Skody,lecz wszystkich aut. Pzdr.
      ________________________________________________________________________________

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka