Dodaj do ulubionych

azot w oponach

19.10.21, 21:50
jakie są wasze odczucia po przejsciu na azot w oponach , lepiej gorzej
gdzie korzystacie z pompowania z próznią
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: azot w oponach 19.10.21, 22:08
        grzek napisał:

> Ale masz wyobraźnię z tą próżnią.

Zaraz przeloguje i jeszcze poda warsztat, który mu "pierdnął azotem".

A prawda jest taka, że jak nie masz auta sportowego z bardzo grzejącymi się gumami, to lepsza jest mieszanka 78% azotu i 21% tlenu... a przede wszystkim tańsza.
        • car_fox Re: azot w oponach 19.10.21, 22:17
          Ja popieram bo za mieszanke placisz polowe taniej niz za sam Azot.. masz 78% a placisz 50% :)
          A wiecej azotu zostanaie na nawozy sztuczne

Ja nawet w sportowych zuywalem mieszanki i nic sie oponom nie stalo tak ze w tym 100% to sciema.
          • qqbek Re: azot w oponach 19.10.21, 22:22
            Mój wuj, emerytowany już "oponiarz" twierdził, że to taki bajer dla aut o niskich przebiegach/wysokich osiągach.
            Sam miał w warsztacie, ale chyba raz, jak założyłem na samochód nowiutkie 19'' Latitude Sport-y szerokie na prawie 30 centymetrów, to się skusiłem na to... raz jeden. Zresztą nawet wtedy twierdził, że "szkoda zachodu".
          • car_fox Re: azot w oponach 19.10.21, 22:29
            W noralnym zyciu? Poza moze samolotami ....Who F cares. O wiele wieksze wahania cisnieniaa sa kiedy nie sprawdzamy cisnienia.
            W powietrzu masz 78% a jak ci napommuja czystym niby azotem to w zaleznosci od stacji tez masz tylko troche ponad 90% a moze i nie czyli tak naprawde dodaje troche ponad 10% wiecej i to zakladajac ze w oponach nie bylo juz powietrza albo masz ta wysysarke.
            Zawracanie dupy ale jak sa chetnmi do placenia to sa chetni zeby im powietrze sprzedawac :)
          • klemens1 Re: azot w oponach 20.10.21, 16:16
            engine8 napisał(a):

> Czyli interes taki jak bym przyszedl do baru i tam zamowil 75g wodki i nic nie
            > placil ale jakbym zamowil 100g to 10 zlotych?

Dokładnie.
    • car_fox Re: azot w oponach 19.10.21, 22:21
      Odczucia mialem negatywne zwlaszcza jak mi kazali za ten azot placic. Bo K w powietrzu go jest 78%
      A opony nie wygladaly inaczej ani nie czuly sie inaczej z wyjatkiem nakretki na wentylek - bo mi zielony zalozyli.
      A ja "pomuje z proznia" w garazu - odkrecam albo naciskam wentylek i opona sie robi "prozna"
      • bywalec.hoteli Re: azot w oponach 20.10.21, 00:40
        iksde.
        jak byłem młodszy i głupszy to z raz albo dwa razy dopłaciłem po 5 zł za oponę przy wymianie za zaazotowanie.

potem podobnie jak Wy stwierdziłem ze na 78% azotu jest równie zajebiscie jak na pełnym azocie
        • engine8 Re: azot w oponach 20.10.21, 01:26
          I jak jeszcze pomyslisz ze jak chcesz dopompowac to musisz szukac azociarza?
          Oni zas mowili ze mplekuly azotu sa wieksze od powietrza i przez to nie uciekaja przez pory w gumie i rzadziej trzeba dopompowywac... zesrac sie mozna azotem po czyms takim.
          Jak mi ostatnio wymieniali opony to mi powiedzieli ze "azot jest gratis i napompowali" . Whow....
          to mowie niech raczej pompuja wlasnym pierdzeniem bo bede przynajmniej czul kiedy powietrze ucieka - i wszyscy sie rechotali..
    • pixma59 Re: azot w oponach 20.10.21, 12:43
      Na trwałość opony wpływa przede wszystkim właściwe ciśnienie w ogumieniu. Jeżeli zadbamy o ten parametr (pomijam temp.) to pompowanie azotem jest zbędnym dodatkowym zabiegiem by nie być "psem na łańcuchu". Pompowanie z próżnią stosujemy w trakcie pierwszej wymiany, później dobijamy samym azotem. Kumpel w USA jeździ ciężkimi samochodami i nabija opony tylko azotem, twierdzi że w tym przypadku to ma sens, tonaż, długie trasy.
      • tbernard Re: azot w oponach 20.10.21, 15:06
        To idź z tym pytaniem do chemików i fizyków doświadczalnych i niech porobią eksperymenty i stworzą jakieś naukowe opracowanie. Nie będziesz mógł narzekać, że to bełkot laików. Pod tym względem oponiarze, to też w zasadzie laicy, tylko oni mają interes w tym, aby dzięki bajce nieco cenę usługi podnieść.
      • grzek Re: azot w oponach 20.10.21, 15:25
        Oczekiwałeś, że ktoś napisze o lepszych właściwościach jezdnych samochodów z oponami napełnionymi azotem, którego i tak nie będzie 100%? W ślepym teście nie poczujesz różnicy między powietrzem a azotem w oponie.
      • pixma59 Re: azot w oponach 20.10.21, 19:11
        >niewiele sie mozna dowiedziec , jakis belkot laików ale dobre i to dziekuje za POdpowiedzi<

Napompuj to się dowiesz, 5 zeta za koło ci szkoda? Flaszkę odpuścisz, a w kołach będziesz miał azot ;-)
    • hukers Re: azot w oponach 20.10.21, 15:32
      mooosem napisała:

> jakie są wasze odczucia po przejsciu na azot w oponach , lepiej gorzej

to jest pytanie typu:
      jakie są wasze odczucia po bzyknięciu Moniki Belluci?
      lepiej niż z Zofią? gorzej?
      nikt tutaj kurwa nigdy nie bzykał Moniki Belluci!
      A teraz spierdalaj...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka