Dodaj do ulubionych

Toyota D4D - jaki olej?

09.10.07, 16:44
Autoryzowany serwis wlewa do tego silnika mineralny 15W40 (no name,
pod marką Totota) .
Czy to nie pomyłka???
Obserwuj wątek
    • sum_tzw_olimpijczyk Re: Toyota D4D - jaki olej? 09.10.07, 17:16
      Mineralny??? Do uturbionego, w miarę nowego diesla? Minerał to się leje po 500
      tys km, jak żre więcej półsyntetyka na 100km niż ropy
      • skyddad Re: Toyota D4D - jaki olej? 09.10.07, 18:19
        Podaj rok produkcji Twojej Toyci?
        Pzdtr.Sky.
        • rraaddeekk Re: Toyota D4D - jaki olej? 10.10.07, 13:25
          Rok produkcji 2007.
          To była pierwsza wymiana oleju, stąd moje ogromne zaskoczenie.
          Oleju nie bierze.
    • skyddad Re: Toyota D4D - jaki olej? 10.10.07, 16:54
      Witaj,
      1.Twoja Toycia posiada silnik najnowszej generacji diesli w wykonaniu
      Toyoty.Jest to super czysty silnik tzw Clean Power.
      D4D 180 Clean Power posiada najwieksze cisnienie wtrysku w samochodach
      osobowych na swiecie.Wynosi ono 1800 bar im wieksze jest cisnienie wtrysku tym
      lepsze spalanie i mniejsze zanieczyszczenie srodowiska
      naturalnego.Czy te 1800bar to duzo ?Twoj Kärcher wysokocisnieniowy do mycia auta
      ma max 130bar.
      2.Twoj motor- block czyli silnik jest wykonany caly z lanego aluminium.Jest to
      inowacja swiatowa, zamiast laczyc stalowe elementy masz gotowy jeden
      kompozyt.Tutaj masz olbrzymie korzysci,niska waga a zatym przyjemniej sie
      prowadzi.Oraz aluminium ma bardzo duza
      wytrzymalosc i zywotnosc.
      3.Twoj silnik ma bardzo niska kompresje.Nie potrzeba tyle sily aby przezucic
      tloki przez punkt zwrotny tzn sprezyc mieszanke paliwa i powietrza.Wzamian
      dostaniesz niskie zuzycie paliwa.Jest nizsza temperatura pracy silnika co za tym
      nizsze wydalanie zwiazkow trujacych do atmosfery.D-4D Clean Power jest 20%
      bardziej efektywny
      w oszczednosci w paliwie niz takie same diesle innych marek.Roniez pracuje cicho
      i bez wibracji.
      4 Piezolektryczne wtryskiwacze
      Ceramiczne wtryskiwacze w momencie otrzymania zasilania natychmiast reaguja i
      zmieniaja forme.Ten typ pracuje o dwa razy szybciej niz starego typu z cewkami
      selenoidalnymi.Zaleta bardzo dokladna dawka wtrysku oraz sa praktycznie nie do
      zdarcia.
      5. Elektronicznie aktywowane turbo.
      zamiast mechanicznego sterowania turbo agreegatem zastepuje te dzialke
      elektronika.Zalet jest wiele:Regulacja i kontrola sily jest bardzo dokladna
      otrzymujesz jej rowny silny rozwoj(momentu)silnik odrazu reaguje niz regulacjá
      przy pomocy pedalu gazu i ciegiel przy silnikach sterowanych mechanicznie.
      6.Katalizator do czyszczenia z malych czesci zanieczysczen i kväveoxid.
      To jest pierwszy
      katalizator ktory czysci spaliny z dwoch najwiekszaych i najgrozniejszych
      trucizn z zanieczysczen smoly i kväve oxid.Dzieje sie to w unikalnnym
      katalizatorze, kiedy ten jest juz pelny automatycznie specjalny zawor wtryskuje
      paliwo do spalin i wystepuje spalenie. system jest wolny od jakiekokolwiek servisu.
      Emisja spalin zD-4D 180 Clean Power jest mnijesza od najbardziej ostrych norm,
      ktore beda obowiazywac najblizsze 10 lat.
      Takze Stary nie przejmuj sie tylko lej ten olej co Toyota kaze.
      Napewno silnika nie uszkodzisz. Poprostu dopasowuje sie silnik do kieszeni
      uzytkownika i ochrony srodowiska.
      Dzisiaj jest problem z gora oleju zuzytego syntetycznego.
      Zreszta nie wiesz jakie normy posiada ten olej. Podaj viskoze tego oleju.
      Pzdr.Sky.
      • skyddad Re: Toyota D4D - jaki olej? 10.10.07, 16:58
        www.toyota.se/index.aspx
        Zobacz jak chlopy wydziwiaja i porownuja z silnkiem V8 amerykanca.
        pzdr.Sky.
      • crannmer Skyddad, blagam... 10.10.07, 18:26
        Ja Cie bardzo prosze: dla wlasnego dobra, a takze higieny umyslowej innych
        uzytkownikow tego forum nie wchodz wiecej na strone, na ktorej znalazes powyzej
        cytowane bzdury. I nie powtarzaj ich na publicznych stronach.

        Ja rozumiem, ze dzien bez walniecia bzdury dniem straconym, ale wszystko winno
        miec jakies granice.

        MfG
        C.
        While a stretto diminution is an obvious solution
        • skyddad Re: Skyddad, blagam... 10.10.07, 20:11
          Witaj Crannmer,
          Pozwolilem sobie przetlumaczyc oficjalne strony Toyoty,jezeli to tez maja byc
          bzdury,to moze zajmij jakies stanowisko w tej sprawie.
          Oto orginal;
          www.toyota.se/innovation/diesel.aspxPzdr.Sky.
          • skyddad Re: Skyddad, blagam... 10.10.07, 20:12
            Oczywioscie jak zwykle bezzzemnie,

            www.toyota.se/innovation/diesel.aspx
            • skyddad Re: Skyddad, blagam... 10.10.07, 20:12
              Prosciej,
              www.toyota.se/innovation/diesel.aspx
              • skyddad Re: Skyddad, blagam... 10.10.07, 20:15
                Crannmer moze poczytaj cos o nowszych osiagnieciach Toyoty a nie grzeb sie w
                starych encyklopediach? Toyota tez nie puszcza za wiele wiadomosci do obiegu
                publicznego.
                Pzdr.Sky.
      • crannmer Sam tego chciales 10.10.07, 20:56
        skyddad napisał:

        > Jest to super czysty silnik tzw Clean Power.
        > D4D 180 Clean Power posiada najwieksze cisnienie wtrysku w
        > samochodach osobowych na swiecie.Wynosi ono 1800 bar

        Bzdura nr 1
        Juz w 2005 roku byly na rynku masowym samochody osobowe z cisnieniem wtrysku
        2200 bar.

        > im wieksze jest cisnienie wtrysku tym
        > lepsze spalanie i mniejsze zanieczyszczenie srodowiska
        > naturalnego.

        Uproszczenie w swej ogolnosci nieco nieprawdziwe, ale niech tam.

        > 2.Twoj motor- block czyli silnik jest wykonany caly z lanego
        > aluminium. Jest to inowacja swiatowa,

        Bzdura nr 2
        Aluminiowe silniki (w tym aluminiowe diesle) buduje sie od polowy ubieglego wieku.


        zamiast laczyc stalowe elementy masz gotowy jeden
        > kompozyt. Tutaj masz olbrzymie korzysci,niska waga a zatym
        > przyjemniej sie prowadzi. Oraz aluminium ma bardzo duza
        > wytrzymalosc i zywotnosc.

        Wynoszaca jaki ulamek wytrzymalosci stali czy zeliwa?

        > 3.Twoj silnik ma bardzo niska kompresje.Nie potrzeba tyle sily aby
        > przezucic tloki przez punkt zwrotny tzn sprezyc mieszanke paliwa
        > i powietrza.

        Bzdura nr 3.
        Stopien sprezania nie ma nic wspolnego z oporem "przerzucania tlokow przez punkt
        zwrotny". A samo wyrazenie jest rowniez bzdurne.


        > Wzamian
        > dostaniesz niskie zuzycie paliwa.
        > Jest nizsza temperatura pracy silnika co za tym nizsze wydalanie
        > zwiazkow trujacych do atmosfery.

        Nie nizsza temperatura pracy, lecz nizsza temperatura spalania.

        > D-4D Clean Power jest 20%
        > bardziej efektywny
        > w oszczednosci w paliwie niz takie same diesle innych marek.

        Czcza gadanina bez pokrycia w rzeczywistosci.

        > Roniez pracuje cicho
        > i bez wibracji.

        Dobra dobra.

        > Zaleta bardzo dokladna dawka wtrysku oraz sa praktycznie nie do
        > zdarcia.

        ROFTL
        Zobaczymy za kilka lat. Poza tym zuzycie dysz wtryskiwaczy, iglicy i pompy
        wysokiego cisninia nie zalezy od rodzaju napedu iglicy.

        > Emisja spalin zD-4D 180 Clean Power jest mnijesza od najbardziej ostrych norm,
        > ktore beda obowiazywac najblizsze 10 lat.

        ROFTL

        > Takze Stary nie przejmuj sie tylko lej ten olej co Toyota kaze.
        > Napewno silnika nie uszkodzisz. Poprostu dopasowuje sie silnik do kieszeni
        > uzytkownika i ochrony srodowiska.

        Zapewne. A zaszlamiony silnik zostanie na gwarancji wymieniony.

        > Dzisiaj jest problem z gora oleju zuzytego syntetycznego.

        ROFTL. Olej syntetyczny nie rozni sie w utylizacji od mineralnego.


        Masz dosc, czy chcesz wiecej?
        (pytanie retoryczne. W kwestii bajania jestes przeciez impregnowany na fakty)

        MfG
        C.
        While a stretto diminution is an obvious solution
        • sum_tzw_olimpijczyk Re: Sam tego chciales 10.10.07, 21:24
          Co do technicznych rzeczy to się tak nie znam, ale lanie mineralnego do nowego
          uturbionego diesla to wymysł chyba tylko kompletnego barana.
          • skyddad Do Crannmera 11.10.07, 21:37
            Zadalem sobie trud i poszukalem polskie oficjalne strony Toyoty,prosze
            poczytajcie te bzdury wedlug Crannmera ale juz pisane polszczyzna;
            www.toyota.pl/innovation/technology/engines/d_4d.aspx
            www.d-4d.nextmedia.pl/ok.html
            prosze po otwierac wszystkie okienka.

            Pzdr.Sky.
            • skyddad Re: Do Crannmera 11.10.07, 21:39
              I Jeszcze;
              www.d-4d.nextmedia.pl/ok.html
            • crannmer Re: Do Crannmera 11.10.07, 21:46
              skyddad napisał:

              > Zadalem sobie trud i poszukalem polskie oficjalne strony
              > Toyoty,prosze poczytajcie te bzdury wedlug Crannmera ale juz pisane
              > polszczyzna;

              Nie osmieszaj sie. W tekscie powyzej podales kilka konkretnych tez, ktore sa po
              prostu bzura i ktore wyliczylem. Podawanie tych samych tez w innych jezykach
              swiata nie zmieni nic w ich bzdurnosci.

              Czy tez moze jednak chcesz sie wycofac z kilku danych wczesniej wypowiedzi?
              Przyznaj po prostu, ze wiadomosci ze szwedzkiej strony byly cokolwiek niescisle
              i nie bedzie sprawy.

              Ale brnac w zaparte osmieszasz sie tylko ponad zwykly sobie poziom.

              MfG
              C.
              Pay no mind to what we've told you
              • sum_tzw_olimpijczyk Re: Do Crannmera 11.10.07, 21:57
                A ja czekam na potwierdzenie tego lania mineralnego oleju;)
              • skyddad Re: Do Crannmera 11.10.07, 21:58
                Kazdy kraj dopasowuje swoje informacje techniczne do poziomu swoich
                odbiorcow.Szwedzi tak to odbieraja to tak im podano Polacy w ten sposob to tez
                im tak podano.Ja tylko tlumaczylem.
                Jak to wyglada w praktyce
                TOYOTA jest No-1 w swiecie.
                Pzdr.Sky.
                • skyddad Re: Do Olimijczyka 11.10.07, 22:06
                  Czy te butelke miales w reku?
                  Czy widziales napis mineralny,jakiego producenta byl ten olej.
                  Wiele firm sprzedaje do swoich aut tak wlasnie oznakowane oleje np Ford ma swoja
                  nazwe.Toyota swoja i napewno w tej butelce jest naprawde dobry olej i
                  wlasciwy.Tak miedzy nami to poco ma uzytkownik wiedziec zaduzo, servis to sa
                  duze pieniadze i firma tylko czeka na nie.
                  W Szwecji Toyota leje tylko Mobil 1 do swoich aut w servisach,teraz zaczynaja
                  firmy przechodzic na Castrol ale to sa umowy miedzy producentami a odbiorcami.
                  Albo wes probe z silnika pare cm szescienych tego oleju i udaj sie labolatorium.
                  Pzdr.sky.
                  • sum_tzw_olimpijczyk Re: Do Olimijczyka 11.10.07, 22:11
                    To po cholerę są oleje syntetyczne? Po co 0W60 czy inne wynalazki? Skoro taka
                    mądra Toyota leje do nowoczesnego diesla 15W40, to po kiego grzyba wydawać
                    więcej kasy na syntetyk?
                • crannmer Re: Do Crannmera 11.10.07, 22:15
                  skyddad napisał:

                  > Kazdy kraj dopasowuje swoje informacje techniczne do poziomu swoich
                  > odbiorcow.Szwedzi tak to odbieraja to tak im podano Polacy w ten
                  > sposob to tez im tak podano.

                  Nie traktuj mnie jak idiote, bo na cos takiego reaguje agresywnie.

                  Napisanie "D4D 180 Clean Power posiada najwieksze cisnienie wtrysku w
                  samochodach osobowych na swiecie. Wynosi ono 1800 bar" jest po prostu klamstwem,
                  bo juz dwa lata temu VW stosowal w seryjnym Passacie 2200 barow.

                  Napisanie "block czyli silnik jest wykonany caly z lanego aluminium. Jest to
                  inowacja swiatowa" jest klamstwem, bo to zadna inowacja nie jest.

                  Napisanie "Twoj silnik ma bardzo niska kompresje.Nie potrzeba tyle sily aby
                  przezucic tloki przez punkt zwrotny tzn sprezyc mieszanke paliwa i powietrza"
                  jest bzdura techniczna niezaleznie od poziomu technicznego odbiorcow.

                  Chyba ze Toyota uwaza Szwedow za kompletnych glabow i idiotow, ktorym kazda
                  glupote i klamstwo mozna podac.

                  No wiec jak, wycofujesz sie, czy brniesz w zaparte?

                  MfG
                  C.
                  Pay no mind to what we've told you
                  • robox Powinien być olej syntetyczny 12.10.07, 10:23
                    Powinien być to olej syntetyczny, a nie jakiś tam minerał.Olej najwyższych
                    parametrów, a nie jakaś tam toyota.Manual auta i tam jest napisane jakie
                    lepkości.Marki mobil, shell czy castrol zapewnią temu silnikowi przy odpowiednim
                    go traktowaniu długi żywot.Minerał zapewni niedługo problemy.
                    Swoją drogą dawno mnie tu nie było ale już widzę że nic się nie zmieniło pod
                    względem merytoryki.Hej skyddad jak tam camry,jeździ jeszcze?
                    • skyddad Re: Powinien być olej syntetyczny 12.10.07, 11:30
                      Witaj Robox,
                      Tak dzieki za zainteresowanie.Camra ma sie bardzo dobrze.Cholera przez tyle lat
                      nie stracila grama kompresji,oleju nie bierze i dalej jezdze na orginalnym
                      wydechu i jak zwykle oleju Mobil nr-1 i juz jej cyknelo 432 000 km.Myslalem o
                      zmianie ale rozmawiajac z ludzmi dochodze do nastepujacych wnioskow od stycznia
                      ide na emeryture,zona ma swoje auto komu mam sie podobac przedluzacza mnie nie
                      trzeba a ta stara Camcia
                      chodzi jak nowe Volvo zupelnie bez awaryjnie,roczne koszty to olej i
                      filtry,mycia konserwacja.Servisy w wlasnym zakresie dokladnie co 10 000km duze
                      co 100 000km.Zmienie na nowke bede mial problemy na poczatku i gwaltowny spadek
                      wartosci auta. Moje sie juz zatrzytmalo
                      i nie spadaa na wartosci.Zreszta na rynku tych starych Camer od 92 do 99 niema
                      wogule dosteopnych nikt niechce sprzedac a chetnych jest na zakup i nie patrza
                      na ilosc przejechanych kilometrow.zamiast aucianych wydatkow beda teraz narty za
                      kazdymn razem po jednym miesiacu w Alpach.Odbije sobie te wszystkie lata i te
                      gonitwe z gor do robola.W lecie bedzie zeglowanie i nikt mnie nie zapedzi na lad.
                      Srodek lata bedzie Hiszpania,jest dom u rodziny i mozna sie zatrzymac na duzy
                      szmat czasu.Na polnoc nie predko wroce.Pzdr.Sky.
                      Witaj Sum_tzw_olimpijczyk ,
                      Toyota ma w swoich butelkach najwyzszej jakosci oleje i najlepszych firm.Napewno
                      jest to polsyntetyk gdyz do silnikow z lancuchami rozrzadu zalecany jest wlasnie
                      taki. Zreszta poca te rozwazania udac sie do Toyoty i zapytac, napewno odpowiedza.
                      Moze na pierwsze wymiany Toyota stosuje swoj olej(wykonany przez dobra firme)
                      ktory zawiera jakies srodki na ulatwienie sie lepszego ulozenia silnika i
                      zalozmy po pewnym przebiegu przejda na olej ogolnodostepny markowy.
                      Witaj Crannmer,
                      Czy to ma znaczenie co te wszystkie firmy pisza i tak prawdy nie wyjawia.Kto
                      pierwszy a kto pozniej niema znaczenia ale chwyt reklamowy dobry.Dokladnie
                      ptrzetlumaczylem i rzeczywiscie to wyglada jak tezy ale to ich sprawa.Sam dobrze
                      wiesz jak czlek ma wiecej pieniedzy to sie nie interesúje co jest wsrodku
                      zreszta sie na tym niezna i jego to nieobchodzi. Niestey dzisiaj Toyoty naleza w
                      skandynawi do najdrozszych samochodow masowo sprzedawanych porownujac je z
                      innymi markami o tej samej klasie.Lexus ktory jest najmlodszym dzieckiem Toyoty
                      jego ceny masz juz w modelach duzych milionowe co stawia
                      jego w klasie takich aut jak Porsche,Mercedesy S klasy, luxusowe samochody
                      sportowe wloskie.
                      Reszta masowki to zaczyna sie od Avensisa w dol plus terenowki i bussy.Camra
                      zostala usunieta z programu sprzedazy w >Europie gdzy niemoga nastarczyc z
                      prodkucja jej dla USA.
                      To co pisza firmy o swoich produkatach i je reklamuja to wszystkie chwyty sa
                      dozwolone tak by spuscic towar z polki a forsiaci na te tezy leca..
                      Pzdr.Sky.
                      • rraaddeekk Re: Powinien być olej syntetyczny 12.10.07, 21:53
                        Nie widziałem butelki (zapewne jest to olej z beczki), bo olej
                        nalewał serwisant z "konewki" metalowej.
                        Widziałem to przez szybę z poczekalni.
                        Gdy zapytałem co to za olej, to dostałem takie info od kierownika
                        serwisu.
                        • radek99990 Re: Powinien być olej syntetyczny 12.10.07, 23:44
                          Bodajże w C2 fabrycznie zalany jest olej mineralny na okres docierania,ale w tym samym silniku w toyocie Aygo od nowości jest syntetyczny.Być może w szczegółach co do modelu się pomyliłem ,ale nie w tezie,która brzmi:
                          Niektórzy producenci na fazę docierania silnika przewidują olej mineralny.
                          Może więc kierownik zrozumiał,że pytasz o olej zalany na montażu?
                          Ciekawie zaczęła się ta dyskusja,ale trochę zboczyła .
                          Mam kolegę,który pracował w ASO peugeota,a obecnie pracuje w ASO Toyoty i twierdzi,że gdyby mieli na hali olej mineralny w beczkach straciliby autoryzację.
                          • rraaddeekk Re: Powinien być olej syntetyczny 13.10.07, 09:28
                            Rozmawiałem też z administratorem floty.
                            Taki olej jest na fakturach i tak jest OK wg niego.
                            Być może dlatego, że samochody wymieniane są zawsze po roku, a przez
                            rok to nawet na najtańszym oleju jakoś przeżyje silnik ;-)
                            • prawdziwy.krzychoks Jacyś dziwni jestescie. 14.10.07, 14:37
                              Ludzie co wy na głowy poupadaliście? Uważacie, że toyota zaleca niestosowny olej
                              do swoich silników? Bo tańszy? Bo klient to debil? A skąd sie wzięła
                              niezawodność tych aut? Jak robią coś w serwisie to tak żeby to było zrobione
                              dobrze. Gdyby wbrew zaleceniom TMP na stacji robili coś po swojemu i według
                              swojego widzimisię to autoryzację tracą od razu. No i najważniejsza sprawa, olej
                              pod nazwą toyota to po prostu, castrol robiony wyłącznie dla toyoty a nie jakiś
                              tam "najtańszy" olej.
                              Pozdrawiam
                              • sum_tzw_olimpijczyk Re: Jacyś dziwni jestescie. 14.10.07, 14:50
                                I dlatego nowoczesnego i młodego diesla z turbiną zalewa się mineralnym?
                                • prawdziwy.krzychoks Re: Jacyś dziwni jestescie. 14.10.07, 16:10
                                  Nie mam pojęcia, ale naprawdę nie wydaje mi się żeby w autoryzowanym serwisie,
                                  robili coś co może zaszkodzić silnikowi. Zwłaszcza że jest to nowy samochód, na
                                  gwarancji, domyślam się. Być może cały ten wątek jest stratą czasu, bo autor
                                  pierwszego postu po prostu coś pokręcił, może to nie był minerał, może serwisant
                                  na odczepnego albo dla żartu odparł, że zalewają mineralnym, nie wiem. Nie
                                  wydaje mi sie po prostu, żeby firma która chorobliwie stara się utrzymać status
                                  producenta samochodów najmniej awaryjnych pozwoliła sobie na taki numer. Bo
                                  taniej?
                                  • rraaddeekk Re: Jacyś dziwni jestescie. 14.10.07, 18:12
                                    Nic nie pokręciłem.
                                    Potwierdzałem to w kilku źródłach.
                                    U wykonawcy, czyli w autoryzowanym serwisie oraz u zamawiającego
                                    usługę, czyli u administratora floty.
                                    Wszelkie źródła moich informacji podają, że jest to mineralny marki
                                    Toyota 15W40.
                                    • skyddad Re: Jacyś dziwni jestescie. 16.10.07, 03:36
                                      Jezeli sa to nowe auta,to prawdopodobnie ten olej jest dopasowany wlasnie do
                                      uzytkowania w okresie docierania czyli ulozenia sie silnika.To jest najczulszy
                                      moment w zyciu diesla te pierwsze 10 lub 15 tys km.Taki nowy silnik zalany
                                      pelnym syntetykiem nigdy nie uleglby dotarciu to tez trzeba wiedziec.
                                      Firmy naprawde bogate maja swoje oleje przebadane na wszystkie strony i
                                      zamawiane u najlepszych producentow i sa pakowane w wlasne opakowania.
                                      Poco konkurencji wiedziec za wiele.Zreszta ktos niech sprawdzi na sobie kupi
                                      nowego diesla i zaleje syntetykiem odrazu zobaczymy jakie bedzie mial problemy i
                                      straci gwarancje.Ha ha ha.
                                      Pzdr.Sky.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka