nrg67 28.10.07, 23:35 Co sie bardziej oplata, tzn. co jest tansze w eksploatacji: auto z silnikiem diesla czy auto benzynowe przerobione na gaz? T L:) Link Zgłoś Obserwuj wątek
programistajava Re: GAZ czy ropa? 29.10.07, 08:33 wez kalkulator i sobie policz. Ilez razy w miesiacu mozna czytac posty na ten sam temat. Nawet wyszukiwarki nie użyłes, nawet nei kliknales 3razy na przewiniecie strony z postami a bylo bodajze 2tyg temu o tym. Wez kalkulator do łapki googla i licz. Rusz głową! Link Zgłoś
p.bera Re: dzieX :) 30.10.07, 21:11 gaz odrobine taniej wychodzi ale diesel masz wyzszy komfort jazdy, zakladam ze gazujesz starego raszpla a jesli diesel to punktem wyjscia dajmy na to bedzie VW 1,9TDI Astra 1,7DTI, FOCUS 1,8TDDi Link Zgłoś
loyezoo Re: dzieX :) 31.10.07, 22:11 p.bera napisała: > gaz odrobine taniej wychodzi ale diesel masz wyzszy komfort jazdy, zakladam ze > gazujesz starego raszpla a jesli diesel to punktem wyjscia dajmy na to bedzie V > W > 1,9TDI Astra 1,7DTI, FOCUS 1,8TDDi No to "poszedłeś po bandzie".Gazowanie starego "raszpla" a diesel w nowszych technologiach? Może porównaj "raszpla" na gaz z "raszplem" dieslem (ten drugi często nie chce jeździć szczególnie jak mu zimno:)) Teraz porównaj gazowanie nowej genracji silnika gazem sekwencyjnym z dieslem typu tdi,dti itp. Link Zgłoś
sum_tzw_olimpijczyk Re: dzieX :) 31.10.07, 22:18 Ok. Zagazuj sobie 1.6 16V, takie jak np. w Focusie 1, a ja sobie jeżdżę 1.9 TDI 110KM. Co jest lepsze? Link Zgłoś
loyezoo Re: dzieX :) 01.11.07, 10:36 sum_tzw_olimpijczyk napisał: > Ok. Zagazuj sobie 1.6 16V, takie jak np. w Focusie 1, a ja sobie jeżdżę 1.9 TDI > 110KM. Co jest lepsze? Nie wiem co lepsze, ale to już lepsze porównanie.Licząc koszty paliwa wychodzi podobnie z delikatną przewagą Fokusa.Niestety ogólnie eksploatacja tdi jest droższa (pasek rozrządu,wadliwe dwumasowe koła zamachowe itd.)Nie wspomne że jak zatankujesz "dupną" ropę a to się zdarza to kicha natomiast gorszy LPG co najwyżej stracisz trochę mocy.Jednoznacznego osądu nie wydam bo jeżdżę i tdi właśnie 1,9 i benzyną 2.0 zagazowaną i drugą 2.0 niezagazowaną więc mam jakieś spektrum pogladu:) P/S właśnie w tdi "kończy" mi się koło 2-masowe a mam "całe" 34tys. przebiegu:-/ Link Zgłoś
sum_tzw_olimpijczyk Re: dzieX :) 01.11.07, 11:19 Mi też pada koło dwumasowe, z tym że przy 240 tys km przebiegu, z czego ostatnie 10 tys na nieco zmodyfikowanym sofcie:) Tak więc może padający dwumas to kiepski egzemplarz albo nieumiejętna jazda? Częste ciągnięcie silnika z bardzo niskich obrotów z gazem w podłodze nie wpływa dobrze na żywotność. Droższa eksploatacja przez pasek rozrządu? Ja za rozrząd (pasek Contitech, koło zwrotne, napinacz i pompa wody SKF) z wymianą dałem 650zł. Drogo? Do kosztów eksploatacji gazu dodaj koszt samej instalacji i możliwe efekty. Dla mnie głównym bólem jest dość wyraźny spadek mocy w tańszych instalacjach gazowych (albo dość wysoka cena sekwencyjnego wtrysku). Zaletą diesla za to jest łatwość w podnoszeniu mocy i (dla TDI przynajmniej) dobra dostępność i uniwersalność części. Za to ceny TDI (szczególnie tych trwalszych, na pompie wtryskowej) są koszmarne, gdybym miał brać używanego TDI za taką cenę jak stoją na rynku to chyba wybrałbym benzyniaka (ale bez gazu:) Link Zgłoś
loyezoo Re: dzieX :) 01.11.07, 15:01 sum więc ciesz się że ty masz udany egzemplarz bo ja mówię o nowych VW i to nie mój przypadek tylko norma,podpytaj w serwisie.Na szczęście robią to w ramach gwarancji ale komus się skończyła to bieda.Co do sekwencyjnego wtrysku to obecnie nie jest już taki drogi,a nawet jak coś to zakup diesla zazwyczaj wiąże się z większym wydatkiem "na dzień dobry". P/S u mnie w firmie na 7 aut tdi w 2 "padło" już koło w pozostałych bardziej lub mniej zaczyna się kończyć.Żaden nie ma więcej jak 50tys. km. Link Zgłoś
sum_tzw_olimpijczyk Re: dzieX :) 01.11.07, 15:13 Czyli potwierdza się opinia że nowe TDI to kicha. Mój dieselek ma już 9 lat i jest z poprzedniej epoki, może dlatego jakoś lepiej to wygląda. Spalanie nowych diesli też nie jest takie malutkie (Doblo JTD 100KM bierze spokojnie 7,5l w mieszanym cyklu, na trasie udało się zejść poniżej 6l), zdarza się sporo kosztownych napraw (wtryski w common rail itp)... Komplet wtrysków do mojego diesla to 800zł... I naprawdę mocno trzeba się zastanowić co bardziej się opłaca (jeśli to jest decydujące kryterium przy zakupie), diesel czy gaz. Link Zgłoś
p.bera Re: dzieX :) 01.11.07, 23:54 no ale piszac golf TDI mozesz tez kupic autko z 1997 roku, prawie jak astra 1,7tdi z 1998, nie wiem o jakim benzynowcu kolega autor myslal, co sadzicie o awaryjnosci np 1,9TDI Volkswagena, czy ten silnik uwazacie za "nowy technologicznie" przeciez montuja go juz ponad 10lat, astra 1,7DTi to tez ju zstary silnik po isuzu. Link Zgłoś
sum_tzw_olimpijczyk Re: dzieX :) 02.11.07, 08:01 Może i montują go od 10 lat, ale to nie ten sam silnik. Stary TDI 90KM (np. 1Z) różni się od nowszego TDI 90KM (np. AGR), ma inne turbo, wtryski. Tak samo jest między pierwszymi TDI 110KM (AFN), a nowszymi wersjami (ASV). Ogólnie silnik jest podobny, ale 1.9TDI ma tyle wersji że trzeba się zastanowić co brać :) Jakbym miał kupować TDI to szukałbym raczej ASV - silnik na pompie wtryskowej, końcówki wtryskiwaczy po 230 barów (lub 216, w pierwszych ASV), turbo o zmiennej geometrii. Silnik oszczędny, mocny i z potencjałem do chiptuningu. Link Zgłoś
konrad022 Re: GAZ czy ropa? 31.10.07, 00:54 Napisz konkretnie jakie samochody cie interesuja (marka, model, rocznik, silnik) Link Zgłoś
naprawdetrzezwy Podaj ceny zakupu, przeglądów, wymień wszystkie 01.11.07, 14:03 awarie, podaj spalanie, ilośc kilometrow i policzymy to za ciebie. Link Zgłoś