Dodaj do ulubionych

Kodeks drogowy a zachowanie

07.11.03, 14:24
Gdy skręcamy w drogę wielopasmową (np. trzy pasy), na skrzyzowaniu są światła.
Przyjęło się że w sytuacji gdy osoba skręca w lewo to zajmuje pas lewy a
ta co skręca w prawo prawy. Ale nie raz widziałem jak skręcający w prawo
zajmował lewy pas (bo najszybszy, niby) a skręcajacy w lewo musiał go
przepuszczać . Czy zajmowanie pasu po manewrze skrętu jakoś jest regulowana,
czy jest to wolna amerykanka tzn. z prawej zajmują to co chcą a ty z lewej
sobie czekaj aż światło zrobi się czerwone to może zdążysz.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka