Dodaj do ulubionych

Jaką część Waszych miesięcznych dochodów...

04.02.09, 10:38
udaje Wam się odłożyć (np na konto) ? Nie pytam o konkretną kwotę,
bo nie chcę żeby moje pytanie zostało uznane za kontrowersyjne, poza
tym nie interesuje mnie to i to nie moja sprawa. Ciekawi mnie jednak
jaki to procent łącznego dochodu np. małżeństwa. Mam nadzieję, że
nikogo nie urazi to pytanie.
Obserwuj wątek
    • ivinka275 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 10:49
      właśnie policzylam
      odkladamy 1/6 dochodu miesięcznego, mamy jedno dziecko.
      • roxa79 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 11:08
        Też właśnie podliczyłam i wyszło że odkładamy ok 1/4 miesięcznych
        dochodów (wiadomo raz więcej raz mniej w zależności od miesiąca),
        Ale jest nas tylko dwoje w domu, mamy małe potrzeby.
    • serendepity Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 11:04
      30-40% na inwestycje lub oszczedzanie, ale ostatnio nic nie odlozylam na konto,
      wszystko poszlo na inwestycje.
      • malgosia.w Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 11:23
        Zamirzamy odkładać 1/8 miesiecznego dochodu. Łatwo nie będzie bo nie
        mieliśmy nawyku oszczędzania, ale jest to realne.
        • sorbek Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 11:27
          My odkładamy 1/5 dochodów wspólnych jak spłacimy kredyt to odkładać chcemy 1/3
          dochodów zobaczymy jak to będzie
    • lolka.77 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 12:17
      Zaczynam od 10%, ale prawie 30% odchodzi mi na kredyt.
      • zajonce Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 12:36
        w tym momencie ok.40%, ale to bywa roznie - czasem wiecej, czasem
        mniej. Chcemy kupic mieszkanie i nie brac jakiegos duzego kredytu,
        wiec mamy motywacje wink poza tym byly takie lata, ze nie
        oszczedzalismy ani grosz/wrecz przeciwnie... wiec teraz nas to po
        prostu cieszy wink
        • magda.o3 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 12:52
          Nam udaje się odłożyć ok. 1/14 (7%) dochodu. W porównaniu do Was to
          malutka część - ale bardzo nas cieszy wink
          • zajonce Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 15:19
            kazda zlotowka sie liczy - bo o kazda blizej do wiekszego komfortu,
            finansowego "zapasiku" a jakby co.. wink
    • iberia.pl 0 , n/t 04.02.09, 14:46

      • sorbek Re: 0 , n/t 04.02.09, 14:48
        chyba coś nie zakumałam wink
        • iberia.pl Re: 0 04.02.09, 17:58
          w moim przypadku odpowiedz na postawione wyzej pytanie brzmi:
          zero smile.
          • ula27121 Re: 0 04.02.09, 18:36
            Uff...w moim teżsmile
            • lesia27 Re: 0 04.02.09, 22:12
              w moim też, słownie "ZERO" ale zamierzam to zmienić. W zeszły rok i tak wypadł
              dość dobrze, bo udało mi się spłacić kredyt odnawialny, który ciągnął się za
              nami od lat smile
    • gogologog Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 17:56
      W granicach 40-60% miesięcznego dochodu.
      Natomiast miesięczne wahania wartości "kupki" są większe ze względu na
      zmieniające się kursy walut i notowania spółek z portfela.
    • pasadenkaa Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 18:20
      1/4 lub 1/5 - w zależności od miesiąca. Jestem singlem.
    • araceli ok 40% n/t 04.02.09, 20:04
    • kaamilka Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 20:30
      ok 1/4 ale to nic nie mówi... bo nasza 1/4 to może być 1/10 kogoś innego lub 3/4...
      • kasiaaaa24 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 21:11
        Dokładnie, ale nie chciałam pytać o konkretną kwotę, bo nie chciałam
        być posądzaną o przesadną ciekawość.
        • mamusia79 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 21:18
          ok.15%
          • miska_malcova Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 21:55
            to ja kwotowo smile Co miesiąc odkładam 500zł na tajne konto smile
    • konto_calkiem_nowe Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 04.02.09, 22:49
      wlasnie zajrzalem do excela, wzrosly mi ostatnio koszty wynajmu mieszkania wiec
      teraz to 67% to oszczednosci roznego rodzaju (3 filar, polisy, fundusze itp)
    • tezromantyczka Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 05.02.09, 10:34
      Przed wzięciem kredytu na samochód: 1/3 dochodu.
      Po wzięciu kredytu: 1/7 dochodu.
    • gochalodz Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 06.02.09, 00:16
      Połowa, czasem mniej...

      Gospodarstwo jednoosobowe wink bez kredytu hipotecznego (brak
      zdolności podobno), mieszkam w wynajmowanym pokoju. Skromnie,ale bez
      przesady.
      • nela12 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 06.02.09, 07:57
        procentowo to nic nie mowiwinkwiec my tylko 350zł-ale własnie po to tu
        jestem zeby było wiecejsmile
        • mirabeela Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 06.02.09, 13:44
          Nie zastanawiałam się nad tym.

          Po podliczeniu: 80-85% idzie na oszczędności. Reszta to naprawdę niezbędne
          rzeczy, ale nie oszczędzam na jakości..
          Dzieje się tak od ok. 2 lat.
          • myszencja6 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 07.02.09, 20:22
            min. 10% ale ze stycznia zostało dodatkowe 10% więc na początku
            lutego odłożyliśmy 20% (10% które zostało ze stycznia i 10% za luty).

            Jakbym odłożyła 80% to by nam tylko na ratę kredytu starczyłowink
            Rodzina 2+1.
    • niewygodny Re: 50 % ale ... 07.02.09, 21:46
      ... niestety "problem" polega na tym ze im wiecej zarabiasz to tym
      wiecej procentowo odkladasz.
      Wiec odpowiedz na Twoje pytanie niczego do konca nie wyjasni.
      Latwiej byloby robic jakies porownanie przy odpowiedziach na pytanie
      np : ile odkladacie procentowo miesiecznie zabrabiajac 4000 netto
      (na przyklad)
    • e_ustachy Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 07.02.09, 23:21
      niestety zero a często jestem na minusie sad
    • irima2 Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 09.02.09, 11:00
      Mam zasadę, że minimum 15%, jak mamy mniej wydatków to jeszcze
      dokładam.
      Dodatkowo ok. 30% idzie na kredyty hipoteczne - a to swego rodzaju
      inwestycja.
      • kreatywni Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 09.02.09, 14:15
        zero
    • bentelerek Re: Jaką część Waszych miesięcznych dochodów... 18.02.09, 13:28
      my odkładamy jakieś 20 % wiecej raczej nie damy rady narazie sad

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka