Dodaj do ulubionych

droga 62 - równoległa do Jadranskiej Magistrali

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.08, 18:35
Drodzy Forumowicze! Czy ktoś z Was wie jak wygląda droga nr 62 między Sestanovac a Ploce (Sestanovac - Grabovac - Zupa - Vrgorac - Ploce)? Wąska? Strome podjazdy/zjazdy? Szaleni Chorwaci w swych zastavach? Traktory? Rozbójnicy ;)? A może miny wzdłuż granicy z BiH? ;)

Będę jechał wzdłuż wybrzeża w sobotę (nie ma na to rady) i zastanawiam się, czy ta droga przez góry jest lepszym wyjściem niż jadranska magistrala z jej makarskimi i tucepi zapchanymi w soboty do niemożliwości.

pozdrav (i ciekawe, czy i Wy nie potraficie doczekać się wyjazdu, co?)
Obserwuj wątek
    • Gość: Kir bardzo dobra droga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.08, 09:26
      Ta droga jest bardzo dobra, z dobrym asfaltem.
      Bardziej niebezpieczne miejsca:
      - za Sestanowaczem trzeba skręcić w lewo w trochę wąską drogę bez pobocza, jak
      się jedzie szybko bo z naprzeciwka dużo samochodów to ciężko wyrobić a zamiast
      pobocza jest stoma skarpa

      Nie ma stromych długich podjazdów, choć takie się zdarzają,
      Chorwaci zdarzają się szaleni ale już dawno w zastawach nie jeżdzą, traktora
      raczej nie spotkasz, droga jest naprawdę dość szeroka żeby je wyprzedzić a jest
      też dość pusta, rozbójników brak, miny się przy tej drodze nie zdarzają, na
      drodze ich nie ma, choć w okolicy są jeszcze miejsca z tablicami o minach

      Droga robi się ciut kręta za Vrgoracem (tu ma numer 513), koło bacińskich jeziorek:

      fotoforum.gazeta.pl/3,0,808289,2,7.html
      www.panoramio.com/photos/original/8191759.jpg
      , warto się tam zatrzymać nawet dla widoków, podobnie jak nad deltą Neretwy:
      img311.imageshack.us/my.php?image=18dsc1035deltaneretwypola6ce.jpg
      Piękny widok na Vrgoracko Pole:
      img310.imageshack.us/my.php?image=58dsc3155vgoraczkopoljeib3.jpg
      ciekawostka: blisko Sestanovaca jest w miejscowości Cista Provo składowisko
      bogomilskich ostańców. O Bogomilach znajdziesz w Wikipedi

      a wygląda to tak:
      img310.imageshack.us/my.php?image=iso88592q585f5fdsc31845fcista5fprovo5fkamienie5fbogommh6.jpg
      img310.imageshack.us/my.php?image=58dsc3187cistaprovokamieniebogomilowko0.jpg
      • Gość: boriss Re: bardzo dobra droga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.08, 16:19
        Drogi Kir! Dziękuję Ci serdecznie za Twoją - jak zwykle z resztą - wyczerpującą i wspaniale zilustrowaną odpowiedź. Chętnie zatem skorzystam z tej trasy - będę nią jechał z południa na północ, wracając z Korculi i jadąc w okolice Sibenika. W zeszłym roku jakoś nie wpadło mi to do głowy i w okolicach Makarskiej utknąłem w wielkim korku (powinienem był to przewidzieć). Mam nadzieję, że ta alternatywna dla jadranki droga jest luźniejsza, a i te bogomilskie ostańce bardzo mnie zainteresowały.

        A tak nawiasem pisząc, dolinę Neretwy pamiętam jeszcze z czasów Jugosławii (chyba z 1984), kiedy to dziecięciem będąc sunęliśmy wzdłuż niej z rodzicami i bratem maluchem z przyczepką (tak, tak). Było pięknie. No i były niezłe hocki-klocki jak musieliśmy zawracać nad przepaścią, bo przejechaliśmy nasz zjazd. :-)

        Miłych wakacji dla Ciebie i jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka