Dodaj do ulubionych

GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE

IP: *.toya.net.pl 27.05.04, 15:04
Czy ktoś z was zna znaczenie gwiazdek umiesczonych pod zdjeciem
na wizie? Czy różna ilośc gwiazdek ma jakies znaczenie a jeżeli tak, to
jakie?
Obserwuj wątek
    • Gość: kkk Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 81.21.200.* 27.05.04, 15:07
      Słuchaj a ile masz tych gwiazdek bo ja 3 .
      • Gość: :-) Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.toya.net.pl 27.05.04, 15:17
        nie pamiętam,ale wiem, że porównywalem z wizą kolezanki i mielismy różną ilość.
        więc? jakie one mają znaczenie?
        • Gość: b, Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 27.05.04, 21:10
          ja mam 1*... hmmm ciekawe ciekawe :) to pewnie jakis tajny znak skrocenia
          pobytu ... :)
          • Gość: Monia Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.zambrow.sdi.tpnet.pl 27.05.04, 21:35
            I jak mam 1* , wczesniej na to nie zwrocilam uwagi a teraz mnie ciekawosc
            zrzera :)))))
            • Gość: b, Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 27.05.04, 21:44
              mam nadzieje ze te gwiazdki nie sa przyznawane za ladne oczy!!!!!!!!!!!!!!!
              hehehe
              pozdrawiam
    • Gość: acton Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.w / *.w-net.pl 27.05.04, 21:56
      No właśnie:) Mam już drugą wizę i na obu są dwie gwiazdki. Może chodzi o
      stopień zagrożenia działalnością wywrotową?
    • Gość: Pająk Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 27.05.04, 22:53
      Ciekawy temat ja mam 2 gwiazdki. Może ktos wie co to oznacza?
      • Gość: kkk Co myślicie o tym ?? IP: 81.21.200.* 27.05.04, 22:58
        Słuchajcie może jak napiszemy jakieś ogólne info o sobie to zrozumiemy o co
        chodzi . np. która wiza z kolei, status w polsce ( kawaler... ) , student ,czy
        nie , konto ( 0-10.000 zł , 10-20000...) , zaproszenie ( ( affida.. of supp ,
        czy inne ) i takie tam , wtedy moze ocenimy w oparciu o co co je dają ! Co
        myślicie ?
        • Gość: Pająk Re: Co myślicie o tym ?? IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 27.05.04, 23:03
          Ja mam 2 gwiazdki. Promesa wizowa B1/B2, entries M wydana na okres 14 miesiecy.
          Student dzienny, 3 rok AGH, nie pokazywałem zaproszenia. Sponsor w Stanach
          amerykanin, konsul zapytał tylko o indeks, oraz o miejsce pracy rodziców.
          Miejsce wydania Warszawa w marcu br. Nie mialem zaswiadczen o koncie.
    • Gość: Pająk Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 27.05.04, 22:58
      Być może jest to tajny znak sugerujacy urzednikowi imigracyjnemu, na jak długo
      powinien wydać wize :), albo jak mocno ma sie przyjżec danemu delikwentowi :)
    • Gość: teoo Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 27.05.04, 23:02
      Ja tez mam 2 gwiazdki i to jest moja 2 wiza,wiec moze chodzi o to.
      • Gość: Pająk Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 27.05.04, 23:05
        Chyba nie o to chodzi, bo ja mam 2 gwiazdki, a jest to moja 1 wiza i nigdy
        wcześniej sie nie starałem o żadna wize amerykanska.
        • Gość: zuza Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.ebola.lublin.pl / *.ebola.lublin.pl 27.05.04, 23:19
          a ja poraz kolejny mam J1 no i 1*....fajna sprawa:)pozdrawiam!
          • Gość: tom Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.blt.pl / 80.51.250.* 27.05.04, 23:20
            ja też mam ** pod zdjęciem :) a starałem sie pierwszy raz
    • Gość: Pająk Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 27.05.04, 23:22
      PROSZE PISZCIE ILE MACIE GWIAZDEK POD ZDJECIEM, ORAZ JAKI TYP PROMESY NA JAK
      DŁUGO WYDANA, GDZIE WYDANA JAKI STATUS MAJATKOWY I RODZINNY ITD. MOZE TO
      POZWOLI USTALIĆ CO OZNACZAJA TE TAJEMNICZE GWIAZDKI, BO NA 100% COS OZNACZAJA W
      PRZECIWNYM WYPADKU BY ICH TAM NIE BYLO :)
    • Gość: acton Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.w / *.w-net.pl 27.05.04, 23:31
      Aaaaa tam:) Codziennie prawie przechodzę koło konsulatu w Krakowie, więc
      podejdę i spytam:). Najlepiej to dowiedzieć się u źródła. Ja bym się dalej
      upierał, że chodzi o stopień zagrożenia działalnością wywrotową:)
      • Gość: kkk Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 81.21.200.* 27.05.04, 23:35
        Moim zdaniem skoro są 1 , 2 bądź 3 gwiazdki . To najbardziej przerąbane mają Ci
        z 1 lub 3 . W środku , czyli z dwiema no to 50/50 .
      • Gość: Pajak Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 27.05.04, 23:35
        A może to i stopien zagrożenia dzialalnościa wywrotową, bo dziewczyny z tego co
        widze maja zazwyczaj 1*. Swoja drogą ciekawe ile ludzi na tyle tysiecy zwrocilo
        uwage na te gwiazdki, bo wydaje mi sie że niewiele.
    • gdotb Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE 28.05.04, 01:37
      Ja mam tyle, ze wystarczy, aby byc generalem :))
    • Gość: normalny czlowiek Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.alxndr01.va.comcast.net 28.05.04, 04:14
      Ja sie dowiadywalem i wiem jak to jest.

* - bez problemu cie wpuszcza
      ** - moga byc problemy na granicy... 50/50
      *** - masz przerypane, raczej cie nie wpuszcza, a jezeli ci sie uda to po
      wieeeelu pytaniach....

To by bylo na tyle.....
      • Gość: tom Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.04, 09:28
        do dupy wniosek!!
        Mogą cos oznaczać ale wcale nie jest powiedziane ze ci z * bądź *** mają
        przerypane!! w takim wypadku wpuszczaliby tylko 50% typa:)
        • ed0 Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE 28.05.04, 09:47
          Mi sie niewydaje ze te gwiazdki oznaczaja czy wpuszcza czy nie, bylby to
          nonsens. Ja mam na 10 lat i mam dwie gwiazdki.( jestem student:))
        • Gość: kkk Chyba nie dokońca taki zły ! :-) IP: 81.21.200.* 28.05.04, 12:30
          > do dupy wniosek!!
          > Mogą cos oznaczać ale wcale nie jest powiedziane ze ci z * bądź *** mają
          > przerypane!! w takim wypadku wpuszczaliby tylko 50% typa:)

No chyba nie taki zły . Po za tym policz dokładnie . Nie 50 % "typa" , ale 33
          % , po drugie to nikt nie napisał ,że tych 33 % nie wpuszczają , ale mogą mieć
          większe problemy z wjazdem .

PS. Jak pewnie zauważyłeś , to się nad tym zastanawiamy . Nikt po za jednym
          koleszką nie napisał ,że jego info jest pewne , więc nie krytykuj tylko coś
          wymyśl .:-)

Pozdrawiam :-)
    • Gość: :-) Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 212.244.53.* 28.05.04, 12:44
      A czy jest ktoś kto ma/miał *** lub więcej? Jeżeli tak, prosiłbym o wpis z
      opisem warunków(jaka promesa, na ile, i jakie info było udzielone visa
      clerck'owi)
      • Gość: VIP-1 ja mialem ********** IP: *.cwshs.com 28.05.04, 13:20
        no ale ja VIP jestem, to chyba dlatego
        • Gość: :-) Re: ja mialem ********** IP: 212.244.53.* 28.05.04, 13:23
          Wszyscy bardzo się razem z tobą cieszymy. Gratulujemy i życzymy dalszego
          rozwoju.
    • Gość: acton Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.w / *.w-net.pl 28.05.04, 14:44
      No byłem dzisiaj po drodze w konsulacie i pytałem się o te gwiazdki. Odpowiedź
      była taka, że nikt mi na to pytanie nie odpowie. Jest to absolutnie tylko i
      wyłącznie do informacji wewnętrznej, nie dla aplikantów. Skoro tak powiedzieli,
      to musi to być coś istotnego, zapewne do informacji na granicy. Tak mniemam.
      Drugi raz z rzędu mam dwie gwiazdki. Kolega rok temu miał jedną, albo trzy. Nie
      pamiętam. Razem przechodziliśmy odprawę, razem gadaliśmy z oficerem
      imigracyjnym. Ja dostałem wjazd na 6 m-cy, on na 3. Myślałem, że dlatego, że
      słabiej mówił po angielsku, ale qrcze może chodziło o te gwiazdki?
      • Gość: :-) Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 212.244.53.* 28.05.04, 14:46
        Wielkie dzieki, że pofatygowałeś się żeby osobiście spytać :-)
        Dziękówa!
      • Gość: :-) Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 212.244.53.* 28.05.04, 14:50
        A tak swoją drogą to ciekawe, że do tej pory nikt nie zainteresował się tymi
        oznaczeniami. Sam mam ** b1/b2 i promesę dziesięcioletnią, zastanawiam się czy
        o co naprawdę chodzi.
        • Gość: acton Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.w / *.w-net.pl 28.05.04, 15:25
          Nie no, rok temu też pytałem, ale nikt nie wiedział. Wówczas też miałem b1/b2,
          a teraz mam tylko b2. Wie ktoś co ten typ/klasa oznacza?
          • Gość: :-) Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 212.244.53.* 28.05.04, 15:27
            Wiza TYLKO turystyczna :-); b1/b2 to biznes/turystyka.
            • Gość: acton Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.w / *.w-net.pl 28.05.04, 15:52
              Ciekawe:) Po kiego grzyba mi była biznesowa?
              • Gość: :-) Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 212.244.53.* 28.05.04, 16:34
                To tylko visa clerk i ty wiesz ;-)
                • Gość: Viscon Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.nycmny83.dynamic.covad.net 29.05.04, 06:16
                  ja mam jedna gwiazdke i bylem w Stanach 4 razy w ciagu ostatnich 3 lat.
                  dwukrotnie odsylali mnie na "secondary inspection", ale zawsze dostawalem prawo
                  pobytu na okres taki o jaki prosilem. 6, 3, 3 i 3 miesiace.
    • Gość: Fred The Farmer Wiem co znaczą te gwiazdki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.04, 14:36
      ale nie chce mi sie tego tlumaczyc, na stronie jakiegos urzedu imigracyjnego
      byl wzor wizy i pisalo tam co do czego, gwiazdki to cos w rodzaju okreslania
      sredniej. Tzn, biora wszystkie twoje dane, kase na koncie, kto jak i dlaczego,
      wiek i obliczaja srednia gwiadek. Im niej tym gorzej, mozesz budzic podejrzenia.
      • Gość: b, Re: Wiem co znaczą te gwiazdki IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 29.05.04, 15:22
        mam jedna* czyli co...
        jestem studentem (2 rok) jakby nie bylo w wieku produkcyjnym, nie podawalam ile
        mam na koncie bo rodzice "sponsoruja" mi wakacje (podawalam tylko jakies
        papierki o ich zarobkach) jade turystycznie - jak wszyscy. budze podejrzenia
        tak?
        • Gość: Fred The Farmer Niestety tak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.04, 15:33
          Na 99,97% dostaniesz deport zaraz po wylądowaniu :D:P ;-)
        • Gość: acton Re: Wiem co znaczą te gwiazdki IP: *.w / *.w-net.pl 29.05.04, 15:37
          To by było sensowne. Kumpel też miał jedną i go ostro przetrzepali w
          Washingtonie. Myślał, że już się będzie pakował z powrotem, ale go puścili. No
          ciekawe, byłoby to logiczne.
      • Gość: :-) Skoro wiesz... IP: 212.244.53.* 29.05.04, 15:33
        to może jednak wysil się na tyle,żeby podesłać jakiś link na stronkę z info na
        ten temat. Bylibyśmy bardzo wdzięczni. rozumiem, zę nie chce ci się tłumaczyć,
        ale jak widzisz jest tutaj kilka osoób, które cała sytuacja interesuje :-)
        • Gość: Fred The Farmer wrzuc w wyszukiwarke wzor wizy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.04, 15:36
          znajdziesz na pewno, bylo tam wszystko opisane, liczenie sredniej bylo dosc
          skomplikowane, jakies pierdolki, nawet wyksztalcenie wliczali w to cos. Juz nie
          pamietam co to byla za strona.
          • Gość: :-) Re: wrzuc w wyszukiwarke wzor wizy IP: 212.244.53.* 29.05.04, 15:39
            Stary, ja grzebie w poszukiwaniu tego po sieci od kilku dni i nic na temat
            gwaiazdek nie znalazłem :-)

Pozdro!
            • Gość: Fred The Farmer Re: wrzuc w wyszukiwarke wzor wizy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.04, 15:40
              Moze masz inna wyszukiwarke niz ja? :P
              • marciajn Re: wrzuc w wyszukiwarke wzor wizy 29.05.04, 16:12
                Fredziu Farmerze!
                zamieszales sporo w tej dyskusji i napedziles stracha sporej liczbie ludu co 1
                gwiazdke ma pod zdjeciem.
                apeluje do Ciebie o pewna doze kultury, czy moze humanitaryzmu i zadanie sobie
                trudu znalezienia i podania nam zrodla Twoich news'ow.

pozdr serdecznie wszystkich zdenerwowanych
                marciajn
                • Gość: :-) Re: wrzuc w wyszukiwarke wzor wizy IP: 212.244.53.* 29.05.04, 16:34
                  Ja szukam kompletnych informacji o symbolach zawartych w promesie. Wyjasnienia
                  symboli b1,b2,f1 itp są ogólnie dostepne ,ale nie o takie informacje mi chodzi.
                  Jak już zauważyłeś zastanawiamy się tutaj nad znaczeniem gwiazdek w promesach,
                  reszta nie jest tutaj kluczowych zagadnieniem więc jeżeli potrafisz wnieść do
                  dyskusji jakąś rzeczową informacje to ok, inaczej nie ma sensu dokonywać wpisów.
                  Pozdro :-)
                  • marciajn Re: wrzuc w wyszukiwarke wzor wizy 29.05.04, 19:20
                    Gość portalu: :-) napisał(a):

> Ja szukam kompletnych informacji o symbolach zawartych w promesie.
                    Wyjasnienia
                    > symboli b1,b2,f1 itp są ogólnie dostepne ,ale nie o takie informacje mi
                    chodzi.
                    > Jak już zauważyłeś zastanawiamy się tutaj nad znaczeniem gwiazdek w
                    promesach,
                    > reszta nie jest tutaj kluczowych zagadnieniem więc jeżeli potrafisz wnieść do
                    > dyskusji jakąś rzeczową informacje to ok, inaczej nie ma sensu dokonywać
                    wpisów

Buźka ty do mnie pijesz? jeśli tak to może najpierw przeczytaj co sam napisałeś
                    zakładając ten wątek...

Gość portalu: :-) napisał(a):

> Czy ktoś z was zna znaczenie gwiazdek umiesczonych pod zdjeciem
                    > na wizie? Czy różna ilośc gwiazdek ma jakies znaczenie a jeżeli tak, to
                    > jakie?
    • Gość: miki Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.c3-0.mct-ubr1.chi-mct.il.cable.rcn.com 30.05.04, 05:27
      Ja mam trzy wizy w paszporcie
      1. polroczna B1/B2 z roku 1999 i zero gwiazdek i bez problemow na granicy
      2. J1 i dwie gwiazdki i zadnych problemow na granicy
      3. dziesiecioletnia B1/B2 z dwiema gwiazdkami i rowniez bez zadnych problemow
      na granicy. W tym roku bylem juz 4 razy w Stanach i za kazdym razem dostawalem
      pozwolenie na pobyt 6 miesieczny po standardowej rozmowie z INS na lotnisku.
      • Gość: Andrew Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.home.cgocable.net 30.05.04, 05:54
        Gość portalu: miki napisał(a):

W tym roku bylem juz 4 razy w Stanach i za kazdym razem dostawalem
        > pozwolenie na pobyt 6 miesieczny...
        ________________________________________________________________________________

Wow !! , jestes nominowany do Darwin Awards :
        www.darwinawards.com/
        • Gość: doba Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 30.05.04, 14:27
          Ja dostałam wizę po raz pierwszy i mam jedną gwiazdkę.Promesa na 2 lata.Studia
          dzienne IVrok.Kazali i tylko pokazać indeks.Na granicy nie miałam żadnych
          problemów i wjazd na 6 miesięcy.
        • Gość: miki Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.c3-0.mct-ubr1.chi-mct.il.cable.rcn.com 30.05.04, 15:45
          Andrew, jestes prostak i sam jestes nominowany do nagrody. dla pocieszenia
          jestes glownym faworytem.
        • Gość: hu hu Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.ipt.aol.com 05.06.04, 17:25
          i co za kazdym razem pewnie tyle tam byles w ciagu tego 1go roku? :)
          • Gość: miki Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 06.06.04, 17:16
            Tak właśnie. W ostanią środe przyleciałem po tygodniowej wizycie. Nastepnym
            razem lece na początku lipca na miesiąc.
            czy to jakieś dziwne, że ludzie podróżują?????
            Nie róbcie z tej ameryki jakiejś krainy która jest za siedmioma górami i lasami
            i do której nie ma dostępu.
      • Gość: DUKAN ROZWIĄZANIE ZAGADKI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 23:40
        Ilość gwiazdek pod zdjęciem (a zwłaszcza w wizie turystycznej) oznacza
        prawdopodobieństwo wykonywania innych czynności i wjazd w innym celu niż
        dopuszcza wiza. Tak więc prawdą jest, że jedna gwiazdka upoważnia słuzby
        imigracyjne do tzw. 'secondary inspection'. Dwa lata temu z jedną gwiazdką w
        wizie turyst. zostałem wpuszczony bez wymiany słowa z urzędnikiem imigracyjnym.
        Uważam, że te gwiazdki są jedynie informacją lub sugestią a na pewno nie
        obowiązkiem kontroli i przesłuchań względem wjeżdżającego.
    • Gość: Adam Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 30.05.04, 18:02
      Ja mam 1 gwiazdke, oraz dopisane pod Annotation: Student on summer vacation to
      brother Lyndhurst NJ. Czy ktoś z Was ma podobne dopiski w polu Annotation?
      Jeśli tak to jakie i czy pomoglo/czy przeszlkodzilo to w rozmowie z urzednikiem
      konsularnym?
      • azile1 Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE 30.05.04, 19:07
        www.usainfo.pl/wizadousa.htm tu jest opisana wiza, ale o gwiazdkach nic,
        chociaz na zdjeciu jedna jest,...
        • Gość: kasiapro1 Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: 212.180.158.* 30.05.04, 19:46
          odszukalam swoj stary paszport.pierwsza moja wizyta w ambas zakonczona
          pomyslnie-wiza na 10 lat bez problemu,niezamezna,mialam dobra prace,moze
          dlatego mam jedna gwiazdke?
          Powiedzlam,ze lece do rodziny narzeczonego i tyle-prawda.
          Druga wiza-zmiana nazwiska po slubie,przelozona bez problemow-znow jedna
          gwiazda-czas 10lat.
          To nic nie rozumiem.
          Nigdy nie maialam problemow dostac sie do us
          • ksymena95 Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE 06.06.04, 03:59
            Cześć Kasiu,

Mam pytanko. Naprawde powiedziałaś że jedziesz do narzeczonego i dostalas
            wize?? Z tego co tutaj czytam to lepiej tak nie mowic - po prostu ze do
            znajomych. Rozumiem ze widywaliscie sie wczesniej - musialas przedstawiac
            jakies dowody na to ze jestescie razem? ( zdjecia..etc ) Ja mam faceta w us i
            nie wiem czy mowic prawde, czy ze do znajomych. Bylabym wdzieczna za
            jakiekolwiek informacje.
            Pozdrawiam.

K.
          • ksymena95 Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE 06.06.04, 04:06
            blah blah blah... A ludzie w konsulacie pewnie czytaja to Forum i zasmiewaja
            sie do rozpuku nas tymi naszymi dywagacjami......lol...:P

Cheers
    • Gość: :-) Czy ktoś z was ma dwie gwiazdki... IP: 212.244.53.* 30.05.04, 19:54
      Czy ktoś z was ma dwie gwiazdki i miał, posiadając taką ilość gwiazdek,
      kiedykolwiek problem z przekroczeniem granicy USA?
    • Gość: Adam Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 30.05.04, 23:08
      Proponuje, zeby wypowiedzialy sie osoby z trzema gwiazdkami ( bo tych jest
      chyba najmniej) , czy miały problemy z wjazdem do US. Osoby, które przy
      pierwszym wjażdzie otrzymały wize na 1 miesiac prosze, żeby podaly ilość
      gwiazdek pod zdjeciem, moze w ten sposób uda sie ustalić co oznaczaja te
      tajemnicze gwiazdki, raczej watpie żeby jakies informacje byly w internecie,
      poniewaz sa to chyba tajne dane do uzytku wewnetrznego. Konsulaty nie udzielaja
      informacji na ten temat. Ciekawe, ze nikt wczesniej nie zwrocil na to uwagi i
      nikt nie wie na 100% co to jest.
    • Gość: robert Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.anhmca.adelphia.net 31.05.04, 22:43
      ja mam dwie, żona jedną gwiazdke. Mamy po dwie wizy - turystyczną i studencką.
      Turystyczna jest na 10 lat.
    • Gość: kaya Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.04, 20:10
      ja mam promense b2 na rok i 2 gwioazdki, martwi mniue za to
      annotation:appplicant not same as class entry. co to, kurde, oznacza, bo sie
      zaczynam stresowac...
      • Gość: acton Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.w / *.w-net.pl 04.06.04, 21:16
        Hmm, może skrócili zdanie i chodziło im o "applicant not THE same as class AND
        entry". Dalej mi to dziwnie wygląda. Co masz podane pod ENTRY? W wolnym
        tłumaczeniu znaczy to co znaczy, a jak interpetować to nie wiem. Jedyna
        interpetacja to to, że mają jakieś wątpliwości jeśli chodzi o Twój powód
        podróży (B2 - turystycznie) i ilość wjazdów (może prosiłaś/dostałaś multiple -
        M i tu mają wątpliwości?). Jeśli miał wątpliwości, to chyba nie dałby Ci
        promesy...,a z drugiej strony może ocieplenie stosunków pol.-am. (tak
        zaobserwowałem ostatnio w konsulacie) i chciał zwalić odpowiedzialnośc na
        oficera imigracyjnego na lotnisku? Qrcze, wiesz, tak sobie dywaguję, nie
        koniecznie znaczy to co sobie wymyślę. Osobiście przygotowałbym się na dłuższą
        rozmowę na granicy. pzdr i powodzonka. Obym się mylił:)
      • Gość: iga Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.06.04, 13:42
        Mój chłopak też ma to zdanie jako chyba jedyny z całej organizacji z której
        jedziemy i nawet w tej organizacji nie wiedzą co to znaczy.
    • Gość: pracownikkonsulatu Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.ipt.aol.com 05.06.04, 08:23
      kobiety maja 1 gwiazdke a mezczyzni 2...proste. to taki sposob na falszerzy.
      • Gość: voo voo Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.p-s-inter.net 05.06.04, 09:42
        ciekawe... ty chyba w tym konsulacie kible myjesz...
        ja mam 1 moja dziewczyna 2
        • Gość: pracownikkonsulatu Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.ipt.aol.com 05.06.04, 17:21
          a ty osle jeden wiesz jakiej ty sam jestes plci?? jestes kobieta i nawet o tym
          nie wiesz...
          • Gość: voo voo Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.p-s-inter.net 06.06.04, 17:04
            wiesz slyszalem ze do mycia kibli w konsulacie nie trzeba byc bardzo
            inteligentnym ale twoje IQ to chyba nawet przewodniczacego leppera bije na
            glowe...

pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia (jezeli to tylko okresowe obnizenie formy)
    • Gość: podobno Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.ipt.aol.com 05.06.04, 17:24
      pytalem jednego pana. dobrze zorientowany w tych sprawach...i nic wiecej nie
      powiem. im mniej gwiazdek tym lepiej. wiecej gwiazdek mowi o tym ze przy
      przekraczaniu granicy amerykanskiej urzednik moze zadawac wiecej pytan... czemu
      i jak tego mi nie powiedzial. moze pewne osoby sa bardziej podejrzane...ze chce
      zostac albo pracowac.
      • Gość: Bozka Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.visp.energis.pl 06.06.04, 13:07
        siemka ja mam dwie gwiazdki na wizie J1 to juz druga moja taka wiza a ale za
        to pod annotationa mam napisane BEARER IS NOT SUBIECT TO SECTION 212(E) TWO
        YEAR RULE DOES NOT APPLY (dziwne)mozę wiecie o co tu chodzi???
        • Gość: monroe Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.04, 14:47
          Heh, odgapiliście - ja na początku maja rozpoczałem tę dyskusję na forum 2p
          <http://forum.2p.pl/read.php?f=53&i=797&t=723> :P

Nie no, sam się zastanawiałem nad tym problemem, gdy dostalem wizę
          (turystyczno-biznesowa) i również żadnych info nie znalazłem w necie. Mam 22
          lata, jestem studentem dziennych, mam na stałe brata w USA (który wyjechał tam w
          zeszłym roku razem z żoną na zieloną kartę), do tego miałem zaproszenie, ale nie
          od niego. No i na wizie mam jedną gwiazdkę, jest to moja pierwsza wiza do USA,
          choć zapewne nie o to chodzi. Promesę dostałem bezproblemowo, po dwóch pytaniach
          w konsulacie w Krakowie (o studia i o brata, zaproszenia nawet nie wzięli, choć
          zaznaczyli, że mam). Miejmy nadzieję, że będzie dobrze... :)
        • Gość: mona Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.04, 21:15
          www.mendozamueller.com/212waiver.html
          • marciajn Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE 06.06.04, 22:18
            Gość portalu: mona napisał(a):

> www.mendozamueller.com/212waiver.html

mona sorry ale nie chce mi sie tego calego czytac... - jest tam cos o tych
            gwiazdkach?

pozdr
            • Gość: mona Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.04, 22:53
              niee, tam jest o sekcji 212(E) o ktora pytala bozka...ja mialam ten sam wpis co
              ona 2 lata temu i 2 gwiazdki... a temat wcale czesty, juz na lotnisku we
              frankfurcie gdzie mialam przesiadke ze spotkanymi tam polskimi studentami
              rozmawialismy o tym...i jeszcze jedno; czasem gwiazdki sa kolo siebie, a czasem
              jest miedzy nimi wolne miejsce:)
              • Gość: b, Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 07.06.04, 02:53
                oooooooo robi sie coraz ciekawiej :)
                x oxo xo xoxo x
        • qubis Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE 06.06.04, 23:43
          Gość portalu: Bozka napisał(a):

> siemka ja mam dwie gwiazdki na wizie J1 to juz druga moja taka wiza a ale za
          > to pod annotationa mam napisane BEARER IS NOT SUBIECT TO SECTION 212(E) TWO
          > YEAR RULE DOES NOT APPLY (dziwne)mozę wiecie o co tu chodzi???
          W przypadku wiz J-1 czasami jest wymóg pozostania w USA przez 2 lata (gdy np.
          pobyt jest stypendium rządu USA, itp.). W twoim przypadku oznacza to, że nie
          podlegasz tym obostrzeniom.
          • Gość: A+J Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.waw.pl 07.06.04, 07:29
            W zeszłym roku dostalam z mezem wize na 10 lat - multiple.
            Ja mam 2 gwiazdki, mąż jedną gwiazdkę - oboje B1/B2.
            Byliśmy wcześniej w USA, choć dość dawno. Wizy dostaliśmy bez problemu,
            (bez zaproszenia - tylko list znajomego). Powiedzielismy prawdę,
            że jedziemy na święta na 3 tygobnie do znajomych.
            Visa clerk spojrzał tylko na nasz stan posiadania i zarobki (wysokie)
            i powiedział OK, OK . Dał na czas jak powyżej.

Te gwiazdki znaczą chyba byle co i nie maja wpływu na to,
            czy będą problemy w Imigration czy nie.
            Jeśli mają jakieś wątpliwości, to już tutaj odwalają.
            Na lotnisku, to tylko wtedy jak znajdą w torbie kielnię i młotek.

• Gość: basiarules Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.magma / *.magma-net.pl 09.06.04, 21:30
      Mam kilka wiz w paszporcie ,podobnie corka i syn i zadne z nas nie ma zadnych
      gwiazdek pod zdjeciami. Mamy wizy wydane przed rokiem 1999.Moze w pozniejszych
      juz sa.
    • Gość: Dukan Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 23:41
      Ilość gwiazdek pod zdjęciem (a zwłaszcza w wizie turystycznej) oznacza
      prawdopodobieństwo wykonywania innych czynności i wjazd w innym celu niż
      dopuszcza wiza. Tak więc prawdą jest, że jedna gwiazdka upoważnia słuzby
      imigracyjne do tzw. 'secondary inspection'. Dwa lata temu z jedną gwiazdką w
      wizie turyst. zostałem wpuszczony bez wymiany słowa z urzędnikiem imigracyjnym.
      Uważam, że te gwiazdki są jedynie informacją lub sugestią a na pewno nie
      obowiązkiem kontroli i przesłuchań względem wjeżdżającego.
    • Gość: natalia Re: GWIAZDKI POD ZDJĘCIEM W WIZIE IP: *.resetnet.pl 20.06.04, 19:06
      w tym Is not subject do section 212 chodzi o to, że nie jesteśmy obiektem
      poszukiwanym. CZyli dwoma słowami , że nie jestesmy przestępcami tam u
      nich.kąsacie?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka