Gość: michal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.05, 18:26 czy jak mieszkam i jestem zameldowany w niemczech lecz niemam obywatelstwa niemieckiego to o wize ubiegam sie w polsce czy moge w niemczech?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
stellabell Re: wiza 06.05.05, 18:49 IP: *.internetdsl.tpnet.pl - jestes w pl, to po co kombinowac? jesli sie jednak upierasz, zeby tam sie starac o wize to owszem mozesz to zrobic. oczywiscie musisz przebywac w niemczech legalnie (czyli pracujesz lub uczysz sie tam z blogoslawienstwem urzednikow niemieckich)- nic w rodzaju "a bo jestem na wakacjach w niemczech i tak sobie pomyslalem zeby tu sie o wize starac" (jestes tam zameldowany, wiec chyba nie wyglupisz sie tak). bedziesz musial im udowodnic jak bardzo jestes z tamtym krajem zwiazany etc. Odpowiedz Link Zgłoś