Dodaj do ulubionych

Rer B - Wieza Eiffla?

IP: *.4web.pl 09.08.11, 09:38
Dzien dobry,
wiem już że można dojechać rer b do wieży Eiffla bądź w jej pobliże. Mam tylko parę godzin postoju na Charles de Gaulle (13.30 - 22), chciałabym zdążyć zobaczyć wieżę Eiffla,
czy mógłby mi ktoś proszę udzielić informacji na której stacji powinnam wysiąść lub się przesiąść zakładając, że wsiadam bezpośrednio na lotnisku? Zależy mi na czasie, dlatego chciałabym mieć podróż z góry zaplanowaną.
Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Kasia
Obserwuj wątek
    • ela.tu-i-tam Re: Rer B - Wieza Eiffla? 09.08.11, 15:52
      Dwie odpowiedzi na RER B do Denfert-Rochereau, potem linia 6 na kierunek Etoile, przystanek Bir Hakeim. Bardzo dobry pomysl, bo linia 6 ma porzadny kawalek nad ziemia, lacznie z mostem na Sekwanie, Paryz widac z okien.

Nie wiem czy ten czas 13.30-22.00, czyli 8.30 godziny, to juz z uwzglednieniem czasu lotniska czy nie. CDG jest miastem lotnisk, wiec cokolwiek trwa dlugo. Taxi samego samolotu trwa swobodnie 15 min przy przylocie. Jesli przylatujesz na 2F i wylatujesz z 2E, to liczyc 15 min biegiem na przejscie; jesli zmiana 2F na 2A lub 2B, to 30 min, jesli zmiana Terminalu 2 na Terminal 1 czy Terminal 3 to wiecej, bo potrzebny shuttle - to tak ogolnie.
      Powiedzmy ze potrzeba Ci 1 godzine na "to wszystko co trzeba przy przylocie, wlacznie z dojsciem na dworzec RER B, ktory jest nie daleko 2F/2E". Potrzeba Ci na pewno 1.30 godzine przy wylocie (zakladajac ze bez bagazy, masz karte pokladowa w kieszeni, moze byc wydrukowana w domu). Licze 1 godzine na dojazd do Wiezy Eiffla (40 min do Denfert, 20 na metro, na pewno nie mniej). Powrot tyle samo.
      Czyli mamy 8.30 czasu - 1.00 (przylot) - 1.30 (wylot) - 1.00 (do miasta) - 1.00 (powrot) = 4.00

Mozesz po Wiezy Eiffla pojsc pieszo nad Sekwana az do St Michel - Katedra Notre Dame, powiedzmy godzina spaceru, widzisz miasto, jestes od strony Musée d'Orsay, widzisz z drugiej strony Sekwany place Concorde, Luwr - jest ladnie. Rzut okiem na Katerdre, i na stacji St Michel bierzesz RER B spowrotem na CDG.

Bon voyage !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka