Dodaj do ulubionych

Carcassonne - przewodnik

22.03.12, 16:00
Witam! W maju jadę z grupą na objazdówkę po Francji. Zachaczymy też o Carcassonne. Nigdy nie byłam w tym podobno pięknym miasteczku. Stąd moje pytanie: co grupie pokazać? I jak pokazać. Czy jest policja turystyczna?
I może ktoś ma kontakt do jakiegoś miejskiego przewodnika (polsko lub anglojęzycznego)?
Obserwuj wątek
    • mair Re: Carcassonne - przewodnik 23.03.12, 17:50
      Sorry, co by sie stalo gdybys poszperala na necie ?
      Kliknij tu, moze cos ci to pomoze www.carcassonne.org/carcassonne2.nsf/vueTitre/DocWys20081159525890545641DE?opendocument&DE&Visiter&Informations pratiques&15&Informations pratiques
      • Gość: toulouse-lautrec Zahaczanie we Francji IP: *.phlapa.east.verizon.net 23.03.12, 19:40

Przed napisaniem czegokolwiek na publicznym forum warto zahaczyc o slownik
        ortograficzny so.pwn.pl/lista.php?begin=zahaczyc

Piszacy poprawna polszczyzna maja wieksza szanse na otrzymanie informacji.
        Z wyjatkiem tych dziecinnie elementarnych jakim jest szukanie info o miescie.
        • ossolinea Re: Zahaczanie we Francji 23.03.12, 20:45
          Dziękuję bardzo za uwagę odnośnie ortografii.
          Co do dziecinnie elementarnych informacji o mieście to takie nie są mi potrzebne, już je znalazłam.
          Prosiłam o radę i kontakt do być może komuś znanego i godnego polecenia przewodnika. Takich rzeczy wujek google nie wyszukuje. Do tego, jak mi się wydaje, służą fora.
          Pozdrawiam!
          • Gość: beret francuski Carcassonne Travel Guide IP: *.phil.east.verizon.net 24.03.12, 00:57

I beg to differ. Google wyszukuje wszystko. Jezeli czegos nie moze znalezc
            to najwidoczniej to nie istnieje. Prosze wiec, nie usprawiedliwiaj swojego
            lenistwa bezradnoscia.

Wpisz temat do google i zdziw sie glosno. Ewentualna pogode tez znajdziesz
            podobnie. I droge z lotniska do miasta. I podobne...
            • ossolinea Re: Carcassonne Travel Guide 24.03.12, 09:00
              Ludzie kochani! Strasznie to przykre, że ktoś traci swój cenny czas, żeby napisać mi na forum jaką frazę wpisać w google. Myslałam, że już wytłumaczyłam o jaką informację mi chodzi. A właściwie nie informację tylko radę.
              Nie ma o czym mówić, pisać...
      • ossolinea Re: Carcassonne - przewodnik 23.03.12, 20:46
        Dziękuję! Co prawda chodziło mi o jakieś rady, ewentualnie kontakt do znanego i godnego polecenia przewodnika. Pozdrawiam!
        • Gość: www Re: Carcassonne - przewodnik IP: *.acn.waw.pl 02.04.12, 13:49
          Nie wiem jak dużo czasu chcecie poświęcić na Carcassonne, ale tak naprawdę przewodnik nie jest potrzebny. Zespół "starego miasta" jest niewielki i dzisiaj to bardziej miejsce do robienia fajnych fotografii i ew. krótkiej opowieści o średniowiecznej urbanistyce. Wiedza która będzie wystarczająca dla turysty, o ile nie jest fanatykiem historii średniowiecza, mieści się w każdym przewodniku i sadzę, że sama możesz się śmiało do oprowadzenia przygotować. Cała reszta w Carcassonne to malownicze plenery i spacer w duchu średniowiecza ( trochę poprawionego w XIX wieku)
          infointravel.com/info.htm#22968/pl/i/carcassonne
          • Gość: www Re: Carcassonne - przewodnik IP: *.acn.waw.pl 02.04.12, 13:57
            Jeszcze jedna uwaga, w informacji/sklepiku za brama wejściową są w sprzedaży przewodniki ( jak wszędzie ) widziałem również książeczkę w języku polskim ( co we Francji nie zawsze się zdarza )

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka