Dodaj do ulubionych

Wyspa Elba

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.10, 21:07
Cześć,

Rozważam na ten rok m.in włoską Elbę i chciałbym poznać zdanie osób, które spędziły choć jeden dzień na tej wciąż mało popularnej wyspie.

Co warto zobaczyć, gdzie warto być (miejscowości, plaże), co warto przywieźć. Czekam na Wasze opinie, sugestie i wrażenia.

Pozdrawiam
Moje podróże małe i duże | noclegi karpacz | noclegi krynica zdrój | ibiza | wynajem autokarów kraków
Obserwuj wątek
    • Gość: agatulka Re: Wyspa Elba IP: *.61-82-r.retail.telecomitalia.it 18.02.10, 22:25
      Gość portalu: aj napisał(a):

> Co warto zobaczyć, gdzie warto być (miejscowości, plaże), co warto przywieźć.
      > Czekam na Wasze opinie, sugestie i wrażenia.

Trudne pytanie bo na Elbie raczej nie ma takich miejsc, ktorych nie warto zobaczyc. Ja moge polecic Portoferraio z wieloma zabytkowymi budynkami, fortecami, murami obronnymi, starowka, rezydencja Napoleona. Gorska wioske Marciana wraz z gora Monte Capanne - najwyzszy punkt na wyspie z wspaniala panorama i Maria Walewska :) Piekny jest tez polwysep S. Andrea.
      Z ladnych plaz polecam przede wszystkim Fetovaia, Capo Bianco i Ghiaie przy Portoferraio oraz plaze na Costa dei Gabbiani.
      Warto przywiesc oliwe z oliwek, miod ziolowy i kasztanowy, produkty z kasztanow, likiery z cytrusow, wino.
      • Gość: amica_zolwica Re: Wyspa Elba IP: *.cmbg.cable.ntl.com 19.02.10, 22:25
        Hej! Bylam we wrzesniu w zeszlym roku na tej cudnej wyspie!!!
        Miejsca urokliwe ,nieziemskie ,przepiekne!!! W tym roku mysle czy
        wybrac sie na Elbe czy na Sycylie.. Obie wyspy godne polecenia!!!
        Widoki fantastyczne ,moze lekko drogi na Elbie przyprawiaja o zawal
        serca szczegolnie niedaleko Pomonte ,Chiessi.. ale plaza w Fetovaii
        rekompensuje wszystkie strachy po drodze. (moze troche zatloczona
        ale piekna!) Jeszcze Ilforno zrobilo na mnie wrazenie , cudna
        plaza , mala i ... rewelacyjna!!! Scalierii ,Biodola i Proccio ,
        Sant Andrea,tez niczego sobie.. A tak ponadto majac samochod mozesz
        dojechac wszedzie gdzie bedziesz tylko chcial Naprawde warto tam
        byc! Pozdrawiam i juz zazdroszcze!Amanda
        • jeepwdyzlu Re: Wyspa Elba 09.03.10, 09:36
          Co masz na myśli, pisząc "inna bajka" ?
          -------
          Sama chciałaś...
          Ibiza to plastikowy raj dla niedorozwiniętej młodzieży z problemami
          alkoholowymi..
          Elba - to piękna, CICHA, spokojna wyspa, idealna dla romantyków i
          rodzin z dziećmi
          Alkoholicy, wielbiciele seksu za dwa piwa i poszukujący ofert za 100
          euro allinclusive - nie będą się tam dobrze czuli...

jeep
          • Gość: aj Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.10, 12:11
            Po pierwsze informuję, że poglądy wymieniasz z facetem.

jeep : "Ibiza to plastikowy raj dla niedorozwiniętej młodzieży z problemami
            alkoholowymi.."

Byłeś ? Moim zdaniem szufladkujesz. Zapewniam Cię, że poza San Antonio i poza
            Eivissą, Ibiza również potrafi być wyjątkowa, przyjemnie romantyczna. I takich
            miejsc szukałem podczas 21 dniowego tripu po wyspie. Imprezowni jest tam
            mnóstwo, ale z żoną nie dotarłem na żadną, woleliśmy zachody w rytmie Chill Out.

Elba - "to piękna, CICHA, spokojna wyspa, idealna dla romantyków i
            rodzin z dziećmi"

To wspaniale, bo takie wyspy lubię bardzo i tym samym polecam Thassos (choć ta w
            ostatnich 2 latach ma coraz więcej zwolenników :/)

Pozdrowienia,
    • neilos Re: Wyspa Elba 09.03.10, 21:00
      To piękne i ciche miejsce, można je objechać 2 dwa dni, z pobytem na plażach może w 5 dni.
      Wszystko jest tam miniaturowe, oprócz bujnych kwiatów.
      Tak wielkich pelargonii nigdzie indziej nie spotkałam.
      W pizzeri na plaży byliśmy wieczorem tylko my i obsługa, czyli 5 osób.
      Mieszkaliśmy w uroczym malutkim hoteliku
      Zamieściłam trochę zdjęć na portalu o Włoszech, w dziale Italia w obiektywie.
    • aseretka Re: Wyspa Elba 19.05.10, 12:37
      Na Elbie spędzę w tym roku 8 dni. Czytając watki na forum wymyśliłam
      sobie, że trzy dni przeznaczę na wycieczki, a resztę na plażowanie i
      kąpiele morskie. Gdy jednak trafiłam w necie na strony:
      www.infoelba.com/
      www.isoladelba.ca/
      zrozumiałam, ile pięknych miejsc ma ta wyspa do zaoferowania.
      Teraz już wiem, że zbyt długo nie poleżę do góry brzuchem:)
    • Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.10, 22:14
      Cześć, wróciliśmy.

Na wyspę spędziliśmy 9 dni, jeśli ktoś się wybiera i ma pytania odnoście transportu na wyspie, miejsc, czy cen spożywczych itd. spróbuję pomóc.

Pozdrawiam
      Moje podróże małe i duże | noclegi karpacz | ibiza | wynajem autobusów kraków
        • Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.10, 21:22
          Nie, ceny nie są wyższe. No może ciutkę paliwo. Zachęcam do zakupów do dużych
          marketach spożywczych, np. sieci CONAD. Uwaga ! Ceny spożywki niższe niż w polsce.

Wyspę oceniam wysoko względem interioru, ale plażowanie zdecydowanie lepsze na
          Balearach ! Miasta, miasteczka, roślinność na korzyść Elby. Polecam choć raz
          zapuścić się na plaże położone 2-3km od Portoferraio, np. Cap Bianco i 2 dalsze.
          Warto zobaczyć również Marcianę, Capoliveri i poświęcić 1 dzień na stolicę.
          Przyjemnie jest również w Porto Azzuro.

Pozdrawiam
          Moje podróże małe i duże | autobusy kraków | thassos
          • yaranga Re: Wyspa Elba 14.07.10, 23:08
            Gość portalu: ~xon napisał(a):

> Nie, ceny nie są wyższe. No może ciutkę paliwo. Zachęcam do
            zakupów do dużych
            > marketach spożywczych, np. sieci CONAD. Uwaga ! Ceny spożywki
            niższe niż w pols
            > ce.

Nie wiem skąd masz te dane,ale mieszkam we Włoszech i ceny jedzenia
            na Elbie były w zeszłym roku wyższe nawet o 50%!!! niz na
            kontynencie!!!

A od kiedy ceny żywności we Włoszch są niższe niż w POlsce?
            Pół kilo chleba we Włoszech to koszt około 5 złotych,w Polsce chyba
            troche mniej...
            • linn_linn Re: Wyspa Elba 15.07.10, 06:57
              Tez mnie to zdziwilo. Ogolnie ceny, moim zdaniem, czesto sa takie same, czasem
              nizsze, ale na wyspach wszystko kosztuje drozej. Na Elbie nie moze byc inaczej.
              Tym bardziej w czasie sezonu turystycznego.
            • Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.10, 22:51
              yaranga napisał(a):

"Nie wiem skąd masz te dane,ale mieszkam we Włoszech i ceny jedzenia
              na Elbie były w zeszłym roku wyższe nawet o 50%!!! niz na
              kontynencie!!!"

Nie byłem w zeszłym roku na Elbie, tylko w tym, całkiem niedawno, bo kilka dni
              wstecz, czyli w sezonie turystycznym. Zakupy robiłem w sieci CONAD i LOOP (chyba
              tak, ta druga się nazywała). Kupywałem różne rzeczy, od napoji, wina, kawę
              (taniocha !!!, 6 PLN tansza niż w PL, np. Lavazza), pieczywo, środki chemiczne.
              Za wszystkie te rzeczy płaciłem mniej niż w Polsce w markecie typu Biedronka,
              np. woda mineralna, 0,14 Euro za 1,5 litra, co przy kursie 4,00 za Euro daje
              niecałe 60 gr. To tylko przykład. Identyczne ceny zastałem...na Ibizie rok temu,
              również w szczycie sezonu, np. w sieci sklepów SPAR.

Aha dodam jeszcze, czekolada Milka, 0,7 Euro. Jeśli w Polsce kupisz czekoladę
              Milkę orzechową za 2,80 PLN to faktycznie Elba jest droższa. Przy okazji
              napiszę, iż zakupy robiłem w Portoferraio (w tym mniejszym CONADzie), gdyż jest
              jeszcze większy, ale tam ceny winny być identyczne, o ile nie lepsze.

"A od kiedy ceny żywności we Włoszch są niższe niż w POlsce?
              Pół kilo chleba we Włoszech to koszt około 5 złotych,w Polsce chyba
              troche mniej..."

Przyjedź do PL i sprawdź aktualne ceny.

Wyspy mają to do siebie, że żywność jest tam droższa. To mit, zdanie opieram na
              podstawie odwiedzin różnych wysp (hiszpańskich - Ibiza, Majorka, Formentera),
              (greckich - Skiathos, Thassos), (włoskich - Sycylia, Elba), (francuskich -
              Korsyka), (chorwackich - Hvar).

Po prostu uwielbiam wyspy.

Pozdrawiam
              Moje podróże małe i duże | thassos | ibiza
          • Gość: agatulka Re: Wyspa Elba IP: *.19-79-r.retail.telecomitalia.it 15.07.10, 09:56
            A ja sie zgadzam z wszystkim, wyjatkowo nawet z tym, ze plazowanie na Balearach jest lepsze (choc moze nie tak zdecydowanie) ;) Jednak trudno porownywac duze mimo wszystko Baleary (szczegolnie Majorke) do malej Elby. No i Baleary nie maja przede wszystkim wloskiego "klimatu".
            To, ze ceny art. spozywczych we Wloszech sa nizsze (a przynajmniej nie sa wyzsze) niz w Polsce to dla mne zadna nowosc. Oczywiscie zawsze znajdzie sie jakis konkretny produkt, ktory moze kosztowac nawet znacznie wiecej, ale nie samym chlebem czlowiek zyje. Na wyspach ceny bywaja wyzsze niz na kontynencie, racja, ale raczej nie w sieciowych supermarketach typu Conad.
            • Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.10, 23:03
              agatulka napisała:

"A ja sie zgadzam z wszystkim, wyjatkowo nawet z tym, ze plazowanie na Balearach
              jest lepsze (choc moze nie tak zdecydowanie) ;) Jednak trudno porownywac duze
              mimo wszystko Baleary (szczegolnie Majorke) do malej Elby. No i Baleary nie maja
              przede wszystkim wloskiego "klimatu"."

Baleary nie mają włoskiego klimatu, ale mają hiszpański temperament i za to
              kocham Baleary :-) Poza tym balearski kolor morza, np. na Formenterze jak
              narazie nie ma sobie równych. Być może za pośrednictwem niemal białego piasku...ahh.

"To, ze ceny art. spozywczych we Wloszech sa nizsze (a przynajmniej nie sa
              wyzsze) niz w Polsce to dla mne zadna nowosc."

Wygląda to tak, wraca Polak do PL i mówi jak drogo było, bo w sklepie obok
              hotelu woda min. po 1,5 Euro. To nie prawda, bo tuż za rogiem znajdzie się
              zawsze większy market, gdzie dokładnie ta sama woda min. kosztuje 0,20 Euro. Tak
              samo jest na Ibizie.

"Na wyspach ceny bywaja wyzsze niz na kontynencie, racja, ale raczej nie w
              sieciowych supermarketach typu Conad."

Dokładnie ! Conad na Elbie, SPAR, EroSki na Balearach.

Noi te PYCHA włoskie lody, gałka za Euro, a jej wielkość jak 3,5 w Polsce. Więc
              wychodzi znów...taniej.

W każdej wyspowej podróży, uświadamiam sobie jak w drogim, polskim kraju żyjemy :(

Pozdrawiam
              Moje podróże małe i duże | tunezja | hvar
              • linn_linn Re: Wyspa Elba 20.08.10, 00:12
                Dzis bylam w 2 sklepach. To samo opakowanie tunczyka / 4 puszki / w jednym
                kosztuje 3,45 euro, a w drugim 2,45. Trzeba pamietac o przyslowiu: pokorne
                ciele 2 matki ssie. Nalezy porownac aktualne promocje w 2-3 pobliskich sklepach
                i odpowiednio zrobic zakupy.
    • aseretka Re: Wyspa Elba 23.08.10, 13:32
      Mam pytanie odnośnie promu. Rezerwowałam przez stronę Moby.
      Otrzymałam bilet z nunerem oraz numerem rezerwacji. na tym samym
      bilecie jest przeprawa z Piombino do Portoferraio oraz droga
      powrotna z Portoferraio do Piombino. I mam pytanie. Czy z takim
      biletem udaję się bezpośrednio na prom, czy muszę go najpierw
      wymienić na kartę pokładową: jedną na przejazd tam, a drugą na
      przejazd spowrotem? Jeżeli mam go gdzieś wymienic, to gdzie?
      Kiedy dwa lata temu płynęłam na Korsykę orzymałam pocztą dwa odrębne
      bilety, a teraz trochę jestem zaskoczona.
    • aseretka Re: Wyspa Elba 21.09.10, 17:34
      W sobotę wróciłam z Elby. 8 dni minęło jak mgnienie oka. Wyspa prześliczna, wprost tonąca w bujnej zieleni. Urocze zatoczki z krystalicznie czystą wodą, różnorodność plaż: od kamienistych czarnych, po kamieniste białe, żwirowe, piaszczysto-żwirowe, aż po piaszczyste ze złocistym piaskiem. Choć wyspa jest niewielka absolutnie odradzam wybierać się na tam na 1-2 dni, a już za zupełnie bezsensowny pomysł uważam zwiedzanie wyspy bez własnego samochodu. Przejechanie ok. 100 km wąskimi krętymi drogami Elby ze średnią prędkością 20 km/h zabiera ok. 5 godzin. Dodając do tego 6-7 godzin czasu na zwiedzanie wybranych miejsc to już całodzienna wyprawa. Ja podzieliłam zwiedzanie wyspy na 3 części: wschodnią, środkową i zachodnią i każdy wyjazd zajmował cały dzień, a i tak nie zobaczyłam wielu miejsc, które planowałam odwiedzić. Do tego trzy krótsze wyjazdy: zwiedzanie Portoferraio i willi Napoleona w St. Martin, wyjazd na Przylądek Enfola i plaże Capo Bianco oraz La Paduella i trzecia wyprawa na plaże Biadola i Scaglieri zajęły kolejne dni. I aż żal było opuszczać wyspę.
      Jak pisała Agatulka na prom wystarczył wydrukowany z komputera bilet. Obsługa w porcie przejechała po kodzie kreskowym czytnikiem i nie było najmniejszych kłopotów. Zdziwiło mnie przy tym, ze choć miałam rezerwację na późniejsza godzinę wpuszczono nas na prom odpływający 2 godziny wcześniej.
      Jeżeli chodzi o ceny żywności to w marketach na wyspie nie odbiegają one od cen na kontynencie. Nawet benzyna nie była droższa.
      Obszerniejszą relację z pobytu na Elbie oraz w Toskanii napiszę, jak znajdę trochę czasu.
      • lafenda Re: Wyspa Elba 21.09.10, 19:57
        Z niecierpliwością czekam na Twoją relację Aseretko :) Już od kilku dni wchodzę na forum z nadzieją, że już wróciłaś i zaczęłaś opisywać :)
        Ja już mam zarezerwowany tydzień na Elbie na przełomie sierpnia i września oraz kilka dni w Toskanii, przed Elbą spędzimy jescze tydzień nad Gardą :) Gdzie byliście w Toskani?

Pozdrawiam
        Joanna.
        • aseretka Re: Wyspa Elba 22.09.10, 09:04
          Przed Elbą byliśmy w Bibonna na campingu La Capanne. Camping bardzo ładny, dużo sanitariatów, przyjemny kompleks basenów. Z namiotu mielismy zaledwie kilka kroków do sanitariatów i niewiele więcej do basenów. Na plażę, bodajże co godzina odjeżdża bezpłatny autobus z campingu.
          Po Elbie trzy dni spedziliśmy w Park Albartos. Mobilhoumy Eurocampu ustawione na samym końcu campingu. Aby dojść do basenów lub do sklepu potrzeba było 10-15 minut. Lepiej wspominam pobyt w namiotach.
          Jeśli chodzi o Elbę, to camping Rosselba le Palme jest jednym z najbardziej zielonych zakątków wyspy. Położony na wzgórzu, w pięknym Ogrodzie Botanicznym, pełnym palm, drzew tropikalnych i subtropikalnej roślinności z całego świata. Namioty ustawione tarasowo, odgrodzone są od siebie zielonymi żywopłotami, co daje poczucie intymności. Duży i ładny plac zabaw dla dzieci, kompleks basenowy też dość ładny. Do plaży 10-15 minut spacerkiem, przy czym droga nie jest specjalnie uciążliwa. Jedyny problem dla osób z dziećmi w wózkach stanowi końcowy odcinek drogi, czyli zejście z góry schodami na plażę. Plaża niezbyt szeroka, piaszczysto-żwirowa.
          • lafenda Re: Wyspa Elba 22.09.10, 19:58
            Ja zarezerwowałam jednak ten drugi camping na Elbie. Rosselba le Palme bardzo mi się podobał (na zdjęciach) ale z dziećmi i wózkiem wygodniejszy będzie dla nas ten drugi. I ta plaża na Rosselba le Palme jakaś taka mało zachęcająca.
            Ale po przeczytaniu Twojego mini-opisu pobytu na Elbie zadzwoniłam dzisiaj do Eurocampu i przedłużyłam rezerwację o dwa dni czyli zamiast 7 będziemy tam 9 nocy. Pobyt na Elbie przedłużyłam kosztem Toskanii ale w Toskanii już nie raz byliśmy i na pewno jeszcze będziemy, często jest nam tam po drodze :) W Toskanii będziemy w Serteano.

Pozdrawiam
            Joanna.
            • aseretka Re: Wyspa Elba 23.09.10, 08:52
              I słusznie, ze przedłuzyłaś, bo naprawdę warto pobyć dłuzej na Elbie.
              Jeśli chodzi o Sarteano, to bardzo dobry wybór. Delle Piscine to camping nieprzypadkowo uważany za jeden z lepszych w Europie. Wszystkie namioty są oddzielone od siebie gęstym pasmem krzewów, co zapewnia poczucie prywatności. Dogodne położenie campingu, tuż przy obrzeżach średniowiecznego miasteczka Sarteano, daje możliwość wyboru, gdzie miło spędzić
              letni wieczór i to bez konieczności jazdy samochodem. Zdecydowanie największą atrakcją campingu jest fantastyczny kompleks basenów, słynny przez to, że jest napełniany źródlaną wodą termalną o stałej temperaturze 24 C. Dużo zieleni i kwiatów i chociaż nie ma tu atrakcji typu zjeżdżalnie, całkiem miło tu spędzić czas. W tle widok na Sarteano z Rocca na
              szczycie wzgórza. Miasto oddalone jest od campingu o ok. 500 m.
              Jeśli chcesz wiedzie, co warto zobaczyć w okolicach Sarteano zajrzyj tu:
              forum.gazeta.pl/forum/w,184,2843088,29758293,Re_Wycieczka_samochod_Pamietnik_Aseretki_Dz_.html
                • aseretka Re: Wyspa Elba 24.09.10, 08:06
                  Najbliżej od San Vincenzo leży Piombino, z którego odpływaja promy m.in. i na Elbę. Cena biletu zależy od wielu czynników, jak chociażby od terminu, w którym chcesz płynąc oraz daty, kiedy wykupujesz bilet. Nie piszesz też, czy ma być to koszt dla jednej osoby bez samochodu, czy dla kilku osób z samochodem. Najprościej cenę biletu sprawdzić na stronie:
                  www.moby.it/
                  Oczywiście, są też inni przewoźnicy, ale ceny są raczej porównywalne.
                    • Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.10, 22:04
                      Witam,

i zapraszam do zapoznania się z moją foto-relacją z pobytu na Elbie i po Elbie (miejskim autobusem), jest juz gotowa, link : elba a w niej,

- portoferraio
                      - lacona
                      - marciana
                      - poggio
                      - seccione
                      - słynne capo bianco
                      - padulella
                      - biodola (najładniejsza plaża piaszczysta na wyspie moim zdaniem)
                      - scaglieri
                      - capoliveri
                      - porto azzurro
                      - inne

Pozdrawiam
                      Moje podróże małe i duże | ibiza | tunezja
                      • aseretka Re: Wyspa Elba 27.09.10, 12:36
                        Witaj Kondi!
                        Fotorelacja jak zwykle piękna. Oglądając zdjęcia stwierdziłam, że w moich zbiorach znajdują się niemal bliźniacze. Widocznie niektóre miejsca na Elbie są bardzo fotogeniczne:)
                        Jak na podrózowanie publicznymi środkami komunikacji i tak udało Wam się sporo zoboczać. Najładniejsze widoki są jednak na na zachniej części wyspy pomiędzy St. Andrea a Marina di Campo. Droga wzdłuż zachodniego wybrzeża wiedzie zawieszonymi nad brzegiem skalnymi tarasami. Zbocza gór porastają tu winnice, a po prawej stronie można podziwiać z góry zapierające dech w piersiach widoki na morze, śliczne zatoczki i plaże.
                        • Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.10, 21:32
                          Witaj droga Aseretko :)

Dziękuje. Miło, że Ci podobają się zdjęcia, a tak naprawdę cel każdej z foto-relacji jest jeden...przybliżyć miejsce turystom i zachęcić do poznania/podróży :)

Tak, też jestem zadowolony, że udało się nam dotrzeć tu, czy tam na Elbie, bo jak zapewne wiesz...transport publiczny nie działa tam tak sprawnie jak np. na Balearach (szkoda!).

Na Elbę już nie wrócę by poznać miejsca o których piszesz, gdyż mam zasadę, że nie wracam na wyspę którą już odwiedziłem*.

* z wyjątkiem Balearów :) To jest "mój" świat przeżywany indywidualnie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam na Baleary po turkus intensywny :-)
                          k
                          • aseretka Re: Wyspa Elba 29.09.10, 08:09
                            > cel każdej z foto-relacji jest jeden...przybliżyć miejsce turystom i zachęcić do
                            > poznania/podróży : )
                            Cel bardzo chwalebny i podobny do mojego, choc nie mogę się zebrac do założenia własnej strony internetowej.

> jak zapewne wiesz...transport publiczny nie działa tam tak sprawnie jak np. na B
                            > alearach (szkoda!).
                            To prawda, jeżdżąc samochodem nie zauważyłam zbyt wielu lokalnych autobusów. Zdziwiona więc byłam, że ktos na forum pisał, że komunikacja publiczna jest bardzo dogodna i że korzystając z niej można w jeden dzień zwiedzić całą wyspę. Widocznie pisząca to osoba nigdy na Elbie nie była.

> Na Elbę już nie wrócę by poznać miejsca o których piszesz, gdyż mam zasadę, że
                            > nie wracam na wyspę którą już odwiedziłem
                            Też uważam, że jest za wiele miejsc do zobaczenia, aby ciągle wracać w jedno nawet najpiękniejsze. Na Balearach jeszcze nie byłam, ale mam nadzieję, że któregoś roku się tam wybiorę.

Pozdrawiam i życzę wielu kolejnych podróży, z których chętnie obejrzę zdjecia i poczytam rzetelne relacje.

• Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 20:26
                                Ten link daje jedynie obraz możliwości. Posiadam gdzieś konkretne info w postaci listy przystanków każdej linii autobusowej, włącznie z przystankami "po trasie". Wiele mi to pomogło poruszając się po wyspie.

Pozdrawiam
                                Moje podróże małe i duże | noclegi w górach
                            • Gość: ~xon Re: Wyspa Elba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 20:36
                              Witaj Aseretko,

>"Cel bardzo chwalebny i podobny do mojego, choc nie mogę się zebrac do założenia własnej strony internetowej."

Niby prosta sprawa, a jednak kosztuje naprawdę wiele czasu, ale jeśli robisz to co lubisz, czas nie gra roli.

>"To prawda, jeżdżąc samochodem nie zauważyłam zbyt wielu lokalnych autobusów. Zdziwiona więc byłam, że ktos na forum pisał, że komunikacja publiczna jest bardzo dogodna i że korzystając z niej można w jeden dzień zwiedzić całą wyspę. Widocznie pisząca to osoba nigdy na Elbie nie była."

Wiesz jak to jest, Polacy mają tendencję do (...) i tym samym już nie raz się spotkałem z tą "całą", "moja Elba" itd. W roku ubiegłym podczas pobytu w Bieszczadach słyszałem jak przy ognisku przed pensjonatem jedna rodzinka wręcz krzyczy "my to Włochy CAŁE zjedźiliśmy", a ktoś inny odbił piłkę..."a co widzieliście "? No...Rimini i Rzym, tyle. A byliście może w Livorno ? Nie, do Turcji planujemy wybrać się w przyszłym roku. Ot co.

>"Też uważam, że jest za wiele miejsc do zobaczenia, aby ciągle wracać w jedno nawet najpiękniejsze. Na Balearach jeszcze nie byłam, ale mam nadzieję, że któregoś roku się tam wybiorę."

Baleary polecam.

>"Pozdrawiam i życzę wielu kolejnych podróży, z których chętnie obejrzę zdjecia i poczytam rzetelne relacje. "

Rownież pozdrawiam i życzę kolejnych, pięknych podróży...z pasją (wiesz dobrze co mam na myśli).

Pozdrawiam Cię
                              Moje podróże małe i duże | tunezja
                    • aseretka Re: Wyspa Elba 27.09.10, 12:25
                      Jeżeli chcecie jechać na jeden dzień, to chyba tylko po to, aby poczuć klimat wyspy. Ograniczyłabym się wtedy do zwiedzenia Portoferraio, położonej ok. 5 km dalej willi Napoleona w St. Martino ( wydaje mi się, że kursuje tam miejski autobus z Portoferraio ) i ewentualnie położone w poblizu miasta plaże: Seccione, Capo Bianco, Padulella. Więcej raczej nie zdążycie zobaczyć, a szkoda, bo widoki są prześliczne. Chyba, że zamierzacie dopłynąć na wyspę we wczesnych godzinach rannych ( np. ok. 6 ) i wrócić późnym wieczorem. Wtedy można pokusić się na zwiedzenie jeszcze jakiegoś miasta, np. Marciany, czy Porto Azzurro.
    • lafenda Aseretko... 05.11.10, 19:51
      ... i jak tam Twoja relacja? Pisałaś, że postrasz się napisać do końca października.... ja czekam na nią z wielką niecierpliwością :)

Pozdrawiam
      Joanna.
    • Gość: Radek Re: Wyspa Elba IP: *.mik.metro-networks.pl 17.01.11, 17:16
      witajcie
      dzisiaj zdecydowaliśmy z żoną, ze chcemy wybrać się na Elbę na pare dni (ok. tygodnia)
      wyjazd samochodem, możliwe, że weźmiemy z sobą dwuletnie dziecko.
      I prosiłbym Was o pare wskazówek:
      1. Czy dziecko będzie bardzo nam ograniczało możliwość zwiedzenia wyspy, dostęp do plaż itd.
      mamy możliwość zostawienia go w domu, dlatego pytam :)
      2. Nie mam jeszcze zaplanowanego terminu urlopu... czy pierwsza połowa czerwca to dobry okres na pobyt na wyspie, czy będzie możliwość skorzystania z uroków plaż, czy może planować na lipiec?
      Jakie będą różnice w cenach?
      3. Czy znacie jakieś konkretne miejsca zakwaterowania z ładnymi widokami i dość bliską ładną plażą?
    • Gość: mika Re: Wyspa Elba IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.11, 22:11
      Elba jest piękna i klimatyczna bardzo. W cudnym małym miasteczku MARCIANA przeżyłam jedną z najmilszych chwil w podróżach. Usiadłam ze znajomymi na podeście przy plaży, zamówiliśmy martini bitter. Fale rozbijały się o pomost. Nad nami świecił księzyc a właściciel knajpy zaczął śpiewać głośno w duecie z Bocellim - a głos miał znakomity. Och dużo wypiło się oj dużo tej nocy martini bitter:)))
      twierdza Pana N też znakomita. Fajne miejsce - gdzie pozierał -pewnie ze smutkiem w stronę Francji..
      Byłam tylko 3 dni i marzę o spedzeniu tam ze 3 tygodni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka