Dodaj do ulubionych

Parki rozrywki

26.07.05, 10:51
Obserwuj wątek
      • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 10:56
        koralka 28.02.2005 19:59 + odpowiedz

Czego dokladnie chcecie sie dowiedziec? Wszystkie spektakle i inne info macie
        na stronie Disneyland Paris. Bylam tam kilka razy,oczywiscie z dziecmi, bo moim
        zdaniem dla doroslego nie ma tam zbyt wiele atrakcji; chyba, ze defilada pstaci
        disney'owskich no i spektakle, ktore naprawde sa profesjonalne i wjezyku
        francuskim i angielskim na raz, zrozumiale przez wszystkich, duzych i malych.
        Dla osob doroslych polecalabym Walt Disney studios park i tam spektakl motors
        action,armageddon i studio tram tour. Piknikowanie jest zabronione na terenie
        parkow, ale przygotujcie sobie sporo kanapek, zeby nie kupowac na miejscu, bo
        nie dosyc, ze strasznie drogo to jeszcze to niedobre, a we wszystkich snackach
        i tak mozna usiasc i zjesc swoje. Tu tez radze raczej posilac sie w studio,
        gdyz bary sa nowsze, wieksze i czysciejsze...
      • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 10:59
        mazi27 15.07.2004 22:35 + odpowiedz

Bylam w Disneylandzie,bylo fajnie. Ale niestety padalo i bylo zimno. POza
        tym myslalam ze park jest wiekszy i w ciagu jednego dnia nie zdaze "zaliczyc"
        wszsytkich atrakcji. ALe pogoda wlasciwie podzialala na nasza korzysc bo nie
        bylo kolejek. Rozczarowala mnie kolejka (Indiana Jones w Adventurerland).
        Sadzilam ze bedzie to ogromny rolecoster a nie mala chociaz fajnie zrobiona
        kolejka. Na dodatek siedzi sie tylem do kierunku jazdy i po takiej przejzzdze
        wyszlam z wagonika zielona a mdlosci meczyly mnie przez pol dnia. Ale za to
        niesamowite wrazenie zrobila na mnie kraina piratow (bylam tam 3 razy) i nie da
        sie tego opisac! Po prostu fantastyczne. Rownie fantastyczna byla kolejka w
        Discoveryland - Space Mountain. Tez poszlam tam 2 razy. Jazda ekstremalna! No i
        cos co jeszcze mnie rzucilo na kolana to sklepiki z gadżetami Disneya, nie
        moglam sie oprzec i kupilam jakies drobnostki na pamiatke. Raj dla dzieci i
        bankructwo dla potrfeli rodzicow:-)
        I cos jeszcze co zwrocilo moja uwage juz na poczatku to niesamowita dokladnosci
        dbalosc o szczegoly i detale wykonania. Wszystko jest perfekcyjnie zrobione i
        wychuchane. Kazde drzewko, kazdy kamien, dzwiek, kolory, rosliny - perfekcja :-
        ) Mysle ze warto tam pojechac przy okazji pobytu w Paryzu.
        • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 10:59
          aseretka 16.07.2004 09:08 + odpowiedz

Też tak myśleliśmy za pierwszym razem, że nie da się zaliczyć wszystkiego w
          jeden dzień. Ale daje się, pomijając oczywiście jazdy na karuzelach dla pięcio-
          siedmiolatków. Lot na Księżyc w ciemnościach jest niesamowity. Lecieliśmy chyba
          z pięć czy sześć razy pod rząd. Brat za drugim razem otworzył jedno oko, a za
          trzecim oba. Oczarował mnie Świat dzieci ( "It`s small world" ), z uroczymi
          laleczkami obrazującymi dzieci z całego świata.
          Niestety jak byliśmy ostatnio ( bodajże 3 lata temu, nie było jeszcze czynne
          Walt Disney Studios, a słyszałam, że na to potrzeba też przeznaczyć cały dzień.
          • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 11:00
            mazi27 16.07.2004 18:01 + odpowiedz

Faktycznie na Walt Disney Studios potrzeba jeszcze jednego dnia. ALe to
            nastepnym razem :-)
            It's a small world jest rzeczywiscie fantastyczny !
            A co do opinio Disneyu i Astrixie, to zasiagalam jezyka wczesniej i opinie byly
            podzielone, jednym sie podobalo mniej niz w Disneyu, innym bardziej. Mysle ze
            nastepnym razem odwiedze Asterixa i bede mogla sama ocenic :-)A przy okazji
            moze Aqua...cos tam - podobno super park wodny :-)
      • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 11:02
        szpulkaa 16.07.2004 10:40 + odpowiedz

nie przepadam za takimi atrakcjami, ale mam znajomych, ktorzy maja dzieci i
        czesto odwiedzaja takie miesjca. wszyscy sa zgodni, ze Disnayland jest o wiele
        mniej ciekawy niz Park Asterixa. nastepnym razem proponuje go odwiedzic;-)
        • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 11:02
          aseretka 17.07.2004 16:20 + odpowiedz

A ja choć stara baba, lubię takie atrakcje. I reszta mojej rodziny też. Dlatego
          podczas każdego wyjazdu jeden dzień przeznaczony jest na jakiś park rozrywki.
          I każdy jest inny. Więc porównanie nie na wiele się zdaje. W Parku Asterixa też
          byliśmy.
      • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 11:06
        Wątki o Disneylandzie na forum Europa:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=11578651&a=11578651
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=12960254&v=2&s=0
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=12265548&v=2&s=0
        • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland - ceny 26.07.05, 11:07
          koralka 03.04.2005 13:47 + odpowiedz

Najtanszy gadzet ok. 10 euro, tee-short ok.15-20 euro, bluza polarowa z
          wizerunkiem Mickey'a 40, suknie ksiezniczek tyle samo; sa tez tansze zabawki,
          ok.5 euro typu miecze, szable itp. drobiazgi, czyt. g...
          jedzenie nie jest tanie, drozsze niz w zwyklych McDonaldach francuskich, no i
          niesmaczne, a w snackach nie pachnie za ladnie. Najlepiej miec wlasne
          kanapki... A jak isc do snacka to polecem te w Walt Disney Studio, nowsze i
          czysciejsze i mniej ludzi.
        • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland - ceny 01.08.05, 08:42
          m_wait 24.08.2004 17:09 + odpowiedz

Do parku Disney'a 50 euro-dorosły(cały dzień zwiedzania,a i tak zobaczycie
          połowę!!!warto),
          pamiątki typu:pocztówka 1-1.6 euro,podstawki pod szklankę z obrazkami Paryźa 6
          euro,breloczek 3 euro
          do Luwru 8.9 euro
          bilet autobusowy 1.4euro
          Dobre rady:
          uśmiechaj się to każdy Ci pomoże,
          w pierwszej kolejności idź do informacji turystycznej po komplet map (musisz
          mieć mapę ROR-szybkiego metra),
          Jedzenie jest drogie,
          do parku rozrywki pojedziesz ROR linia A-uwaga -łatwo się pomylić bo się
          rozwidla-dokładnie sprawdz na peronie czy jedziesz w dobrym kierunku i od razu
          kup bilet powrotny ,bo póżniej nie kupisz w kasie tylko z automatu-a to problem
          gdy nie znasz języka...
          Jeżeli Disney jest za drogi to możecie jechać do zoo-tam jest specjalny budynek
          a pięknymi rybami,polipami etc.

jeżeli jedziesz z dziećmi -to pamiętaj,że muszą mieć legitymację-wiele atrakcjii
          jest gratis.
      • aseretka Re: Parki rozrywki - Disneyland 26.07.05, 11:22
        annica 24.06.2004 14:17 + odpowiedz

Witam raz jeszcze:)
        Czy zna ktos adres internetowy lub stronkie w sieci, gdzie byl;aby mapa
        Eurodisneylandu?
        wrzucam w google ale zadnej mapy nie moge znalezc
        nawet na stronie Eurodisneyland sa tylko zdjecia a mapy nie ma...:(
        pozdrawiam
      • aseretka Re: Parki rozrywki - disneyland czy Park Asterixa 26.07.05, 11:13
        sasha_m 03.09.2004 09:34 + odpowiedz

Dla mnie zdecydowanie Asterix. Dużo atrakcji wodnych, spory rollercaster pod
        gołym niebem i mnóstwo innych atrakcji dla starszych... dzieci ;-))) Chociaż na
        razie po fakcie, bo ze względu właśnie na atrakcje wodne - park jest już
        zamknięty.
        Dinsneyland już z daleka pachnie amerykańską tandetą. Na pewno wszystko
        zrobione jest z większym rozmachem, co niekonicznie idzie w parze z jakością.
        Kolejka górska - osławiona rakieta (Discoveryland), usytuowana jest w namiocie,
        w dodatku jedzie się w zupełnych ciemnościach i przez to wrażenia są słabsze.
        Poza tym są chyba jeszcze tylko dwie podobne kolejki wagonikowe i wsio jeśli
        chodzi o mocne wrażenia. Sporo atrakcji dla młodszych dzieci, a nawet tych
        całkiem malutkich. Dużo do zobaczenia - do skorzystania (dla dorosłych rzecz
        jasna) - niewiele :-( Ale przecież parki rozrywki są w końcu dla dzieci, nie?
        No i te tłumy ludzi... :-(((
        Aczkolwiek to są tylko moje subiektywne wrażenia, znam ludzi, którym
        zdecydowanie bardziej podobał się Disney :-)
        • aseretka Re: Parki rozrywki - disneyland czy Park Asterixa 26.07.05, 11:15
          liloom 29.04.2005 21:21 + odpowiedz

lama_83 napisała:

> disneyland polecam tylko i wyłącznie jeśli jedziesz z dzeićmi, jeśli nie to
          > lepiej parc asterix. Jesli dzieci sa starcze to tel lepiej asterix,
          disneyland
          > tylko dla malych dzieci :o)
          >
          ale co ty dziecko opowiadasz? wyraznie nie bylo cie tam wcale...
          studio walt disney nie sa zupelnie dla malych dzieci - pokazy kaskaderskie,
          awaria na statku kosmicznym etc . co w tym dla malych dzieci?
          disneyland to nie tylko parady, krolewny i myszka miki...
          jest futurworld, kraina indian, wyspa skarbow, parowiec, dom,w ktorym straszy i
          mnostwo innych atrakcji, ktore podobac sie beda mlodszym i starszym doroslym;)
          • aseretka Re: Parki rozrywki - disneyland czy Park Asterixa 26.07.05, 11:16
            lama_83 02.05.2005 14:33 + odpowiedz

Gdybym tam nie była nie pisałabym i wypraszam sobie ten ton. Disneyland zyskuje
            głównie reklamie i temu, że Disneyland to znane miejsce i każdy o nim słyszał. O
            parku Asterix nie każdy wie, a wierz mi nawet niemiecki Hyde Park jest o wiele
            ciekawszy niż "obstukany" Disneyland, gdzie nudziłam się(inni zresztą też) po
            3-4 godzinach zwiedzania. Te atrakcje o których piszesz nie są rewelacyjne,
            jedynie godna polecenia jest wyspa skarbów. Dom strachów jest zabawny, w żadnym
            wypadku straszny... Jesli kierujesz się innymi motywami niż pokazaniem zdjęć z
            różowym zameczkiem i powiedzeniem "byłam w Disneylandzie" warto jechać do parcu
            asterix, bo każdy kto był w obydwu miejscach, tam bawił się lepiej

• aseretka Parki rozrywki - Park Asterixa 26.07.05, 11:29
      aneta131 03.09.2004 20:48 + odpowiedz

Doszły mnie słuchy, że park Asterixa jest juz zamknięty??? Czy ktos może mi
      to potwierdzić? Mam nadzieje, ze nie! bo za tydzien wybieram sie z dziecmi do
      paryża i chcielismy troche poszalec...:)
      • bo.tak Re: Parki rozrywki 12.09.05, 16:51
        www.disneylandparis.com/uk/good_to_know/index.htm
        park --> park hours

Disneyland Park®

Until August 28th, 2005:
        9.00 - 23.00 daily

from August 29th to September 4th, 2005:
        9.00 - 20.00 daily

from September 5th to October 21st, 2005:
        10.00 - 20.00 from Monday to Friday
        9.00 - 20.00 on Saturday and Sunday

from October 22nd to November 1st, 2005: