Dodaj do ulubionych

wybory samorządowe 2010

21.09.10, 22:17
Mamy jeszcze 2 miesiące do wyborów. Czy ktoś słyszał o jakichś kandydatach na wójta lub radnego? Na internecie na razie udało mi się znaleźć jednego chętnego ([url=http://www.glosujteraz.pl/wybory-samorzadowe/woj-mazowieckie/powiat-minski/gmina-debe-wielkie/rada-gminy-debe-wielkie]tutaj[/url]). Czy myślicie, że to jeszcze za wcześnie?
Obserwuj wątek
      • zdebe Re: wybory samorządowe 2010 01.10.10, 12:45
        A kandydatów Ci u nas dostatek.
        Ja osobiście jestem zwolenniczką Pana Krzysztofa Kalinowskiego. Z tego co wiem będzie można spotkać się z nim w Górkach w najbliższą niedzielę... A namawiać do poparcia chyba nie trzeba :)

Pozdrawiam,
        • zgoorek Re: wybory samorządowe 2010 02.10.10, 23:48
          zdebe napisała:

> A kandydatów Ci u nas dostatek.
          > Ja osobiście jestem zwolenniczką Pana Krzysztofa Kalinowskiego. Z tego co wiem
          > będzie można spotkać się z nim w Górkach w najbliższą niedzielę... A namawiać d
          > o poparcia chyba nie trzeba :)
          >
          > Pozdrawiam,
          Pan [b]Krzysztof Kalinowski[/b] jest [b]kandydatem na wójta[/b] (już chyba wszyscy mamy dość pomysłów na władzę pani Wodnickiej!). Jutro ma spotkanie w góreckiej remizie. Ale nie tylko on.
          Powyżej piszę o [b]kandydatce na radną[/b] - każde sołectwo powinno się postarać o kandydatów na swoich przedstawicieli.
          W Górkach naszą kandydatką jest [b]Jolanta Gruber[/b], która już się bardzo uaktywniła, gdy tylko dowiedziała się, jak kiepsko w naszej wiosce wygląda sprawa Ochotniczej Straży Pożarnej. Jola ma poparcie naszej pani sołtys. Zamierza też dołączyć do [b]komitetu wyborczego pana Krzysztofa Kalinowskiego[/b] - obok innych kandydatów na radnych w innych wioskach, jak p. [b]Monika Tkaczyk[/b] (kandydatka na radną w Dębem Wielkim).

Zapewniam forumowiczów, że prezentuję tu osoby o niemałej wiedzy, kulturze i chęci do działania.
      • zdebe Re: wybory samorządowe 2010 07.11.10, 00:17
        Witam,
        Polecam: [url=http://www.kalinowskinawojta.pl] Strona Komitetu Wyborczego Wyborców Kalinowski na Wójta.pl [/url],
        swoją stronę ma też obecna Pani wojt. Adres to www.rozis.pl

Szczegółowe informacje o zarejestrowanych kandydatach z poszczególnych okręgów można również znaleźć na stonie Państwowej Komisji Wyborczej: [url=http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/141205.html} Wybory Samorządowe 2010 [/url]
        Pozdrawiam,
        • zdebe Re: wybory samorządowe 2010 07.11.10, 00:23
          mała pomyłka w adresie strony PKW. Powinno być: [url=http://wybor
          > y2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/141205.html] Wybory Samorządowe 2010 [/url]

zdebe napisała:

> Witam,
          > Polecam: [url=http://www.kalinowskinawojta.pl] Strona Komitetu Wyborczego Wyborców Kalinowski na Wójta.pl [/url],
          > swoją stronę ma też obecna Pani wojt. Adres to www.rozis.pl
          >
          > Szczegółowe informacje o zarejestrowanych kandydatach z poszczególnych okręgów
          > można również znaleźć na stonie Państwowej Komisji Wyborczej: [url=http://wybor
          > y2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/141205.html] Wybory Samorządowe 2010 [/url]
          > Pozdrawiam,
        • magda_100 Re: wybory samorządowe 2010 09.11.10, 21:32
          No właśnie wróciłam ze spotkania wyborczego A. Wiaderka. Szkoda niestety, że o sprawach dotyczących bezpośrednio naszej gminy i wyborów prawie nie było mowy. Przez 2 godziny spotkania były prawie wyłącznie wypowiedzi i wykłady zaproszonych gości, głównie na tematy nie dotyczące gminy. Była np. mowa o związkach emerytów w Niemczech, współpracy z Białorusią i Ukrainą, kręceniu x-lat temu w naszej gminie filmu o doktorze Judymie i tego typu mądrości. Sam kandydat odczytał tylko z laptopa kilka haseł wyborczych i nie chciał publicznie odpowiedzieć na żadne pytanie publiczności. Ciekawe czy gdyby został wybrany na wójta na sesjach przemówi czy będą w jego imieniu zabierać głos członkowie Komitetu Honorowego jak dzisiaj? Na debacie w Chrośli nie był i na debatę w Dębem Wielkim (sobota godz. 16
          w remizie straży pożarnej w Dębem Wielkim) zapewne też się nie wybierze. Na debacie przecież kandydat na wójta musi przecież coś mówić i odpowiadać zadawane mu pytania.
          Pozdrawiam
          • pprokopc Re: wybory samorządowe 2010 10.11.10, 01:00
            Hmmm... też tam byłem.
            Owszem, prawie całe spotkanie to było przedstawienie członków Komitetu Honorowego. Miałem wrażenie, że nie do końca to spotkanie zostało zaplanowane, ale z drugiej strony czego wymagałaś od członków Komitetu Honorowego? Każdy mniej więcej starał się przedstawić kim jest i co robi/robił. Dla mnie przekaz był dość jednoznaczny - ten człowiek ma znajomości w dość poważnych kręgach i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będąc wójtem i napotykając problemy dostanie od nich wsparcie - podzielą się z nim wiedzą, udzielą rady. To może znaczyć, że nie będzie się uważał za alfę i omegę i chwalił nic nieznaczącym "mgr" przed nazwiskiem tylko pytał mądrzejszych od siebie. Takie jest moje osobiste wrażenie.
            >" Szkoda niestety, że o
            > sprawach dotyczących bezpośrednio naszej gminy i wyborów prawie nie było mowy."
            No jak nie było. Przedstawił program? Przedstawił. Przedstawił kandydatów na radnych, którzy z kolei mówili o problemach gminy? Przedstawił. A o wyborach co miał gadać? Oczerniać innych kandydatów? Chyba nie. Ba, przedstawił nawet będącego na sali kontrkandydata o którym zresztą po raz pierwszy usłyszałem.
            A że nie mogłaś zadać publicznie pytania - fakt, mógł Cię dopuścić do głosu. Z drugiej strony nic nie stało na przeszkodzie, żebyś po spotkaniu podeszła do niego i z nim porozmawiała jak zrobiło to wiele osób i do czego sam zachęcał. Mogłabyś potem opisać nam na forum co Ci powiedział a i osoby stojące w pobliżu też by usłyszały. Poza tym zawsze można wpaść do biura wyborczego w byłym sklepie wędliniarskim, koło Topazu w Dębe.

Powiem szczerze, że mam obecnie "na oku" dwóch kandydatów na wójta - A. Wiaderka oraz K. Kalinowskiego. Nie słyszeliście może o spotkaniu przedwyborczym Pana Kalinowskiego?
            • gaweda3 Re: wybory samorządowe 2010 10.11.10, 19:21
              Witam. To spotkanie w Choszczówce z P.Wiaderkiem to kompromitacja na starcie. Człowiek, który niewiele się wypowiada skrywa pewną nieszczerość. Dobry gospodarz powinien dać się poznać z najlepszych stron. Powiedział niewiele i to wystarczyło, by ocenić jakim jest człowiekiem. Wyrażnie podkreślił, że jest przeciwko demokracji co skreśla go od razu jako kandydata. W swoich planach ma wybudowanie elitarnego Liceum dla bogatych dzieciaków w naszej Gminie. Czyżby w przyszłości chciał podzielić mieszkańców na biednych i bogatych? W ogóle kto to jest ? Ktos widuje tego Pana w życiu publicznym naszej Gminy: festynie, w Kościele, w szkole ? Co dobrego dotychczas zrobił dla naszej społeczności ? Obwiesza się plakatami. Pojawia się i znika wyłącznie w okresie wyborów na Wójta. Gazeta "Wieści piastowskie" nieżle reklamuje tego Pana, ciekawe jaki ma w tym interes? A pojawiła się właśnie w okresie blisko przedwyborczym. Zastanowiające? Jedynym kandydatem mogącym coś dobrego jeszcze tu zrobić jest Pan Krzysztof Kalinowski-założyciel Stowarzyszenia "Przyjazne Dębe". To człowiek skromny, o wysokiej kulturze osobisttej takcie i nie obiecuje może wiele, ale szczerze. Sprawdził się w wielu rolach. Nie zależy mu w ogóle na władzy czy pieniądzach, poniewaz wypracował sobie stabilizację zawodową. To człowiek blisko związany z Kościołem .Głosujmy na niego i mówmy naszym bliskim o Jego kandydaturze. Liczy na Wasze głosy.
              • grzesiek7905 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 08:57
                APELUJĘ do wszystkich, którzy chcą zmiany na lepsze, nie głosujcie na Wiaderka, za tą osobą stoi człowiek który w swoim życiu już miał szanse i jej nie wykorzystał, mówię o Panu Krzewskim, jeśli ktoś nie widzi, że jest to układ to jest poprostu zaślepiony. Pan Wiaderek nabawił się syndromu złotej rybki, ale że go nikt nie chce złowić to organizuje takie spotkania na których każdemu obiecuje, że spełni jego trzy życzenia. Niestety, ostrzegam wybierając tego człowieka na Wójta fundujemy sobię bajkę w której napewno nie będzie szczęśliwego zakończenia. Aha i jeszcze jedno do wiadomości, ten jego Komitet Honorowy, pewną informacją jest to, że Pani Krystyna Janda nie jest jego członkiem za co już w najbliższych numerach lokalnych gazet Pan Wiaderek będzie musiał nas wszystkich przeprosić. Ciekawe ile osób z tego komitetu jeszcze nie wie, że w nim jest :)
              • eskel123 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 09:05
                Witam. To spotkanie w Choszczówce z P.Wiaderkiem to kompromitacja na starcie.

[b]Na starcie to ty nie rozumiesz tematu spotkania
                chodziło o przedstawienie ludzi jacy sensownie moga gospodarowac gminą
                a nie przemówienia rodem z PRL-u
                [/b]

Człowiek, który niewiele się wypowiada skrywa pewną nieszczerość. Dobry gospodarz powinien dać się poznać z najlepszych stron. Powiedział niewiele i to wystarczyło, by ocenić jakim jest człowiekiem.

[b]Wiaderek czy jego rodzina mieszkają od ponad 100 lat w Dębem i jak odczuwac wiekszość na sali go zna . Jak wspomniał jest do dyspozycji w lokalu przy warszawskiej dla chetnych poznania . Gwarantuje ze ma duzo do powiedzenia i podziwiam ze sie wychamował i tam ludzi nie zagadał . [/b]

Wyrażnie podkreślił, że jest przeciwko demokracji co skreśla go od razu jako kandydata.

[b]co ty pierniczysz .[/b]

W swoich planach ma wybudowanie elitarnego Liceum dla bogatych dzieciaków w naszej Gminie. Czyżby w przyszłości chciał podzielić mieszkańców na biednych i bogatych?

[b]To juz idiotyzm wymysliłes słuchac nie potrafisz . Aby krytykowac to troche inteligencji trzeba .
                Na podstawie działan lokalnych w europie powstają nowe obiekty dla wszystkich mieszkańców.
                I ten kierunek rozwoju jest niezbedny inaczej bedziemy mieli pozamiatane .
                [/b]

W ogóle kto to jest ? Ktos widuje tego Pana w życiu publicznym naszej Gminy: festynie, w Kościele, w szkole ? Co dobrego dotychczas zrobił dla naszej społeczności ? Obwiesza się plakatami. Pojawia się i znika wyłącznie w okresie wyborów na Wójta. Gazeta "Wieści piastowskie" nieżle reklamuje tego Pana, ciekawe jaki ma w tym interes?

J[b]aki jest interes bycia wójtem to juz wszyscy wiemy
                1. Wodnicka bez 10 000 zł to ciekawe do jakiej roboty pójdzie - mięsny czy do baletu
                podobno szantazuje ludzi sam słyszałem ze lubi obcinac etaty pracownikom jak
                za brak lojalności

2 . Kalinowski
                Każdy chlpoaczek czy facecik w jego wieku nie pogardzi 10 000 zł na rączke mieszkając na wiosce
                wg. mnie jest za młody na wójta to po 40 -stce
                moge sie wylic co do kwoty ae to cos około
                [/b]

[b]3. i tu dochodzimy do przedstawienia Wiaderka
                nie faworyzuje siebie lecz przedstawia fachowców jacy go poprą
                i moze cos załatwią
                przedstawia kandydatów na radnych
                jak chcesz poznac wiaderka to przydrepcz sobie do jego biura to go poznasz

[/b]

A pojawiła się właśnie w okresie blisko przedwyborczym. Zastanowiające? Jedynym kandydatem mogącym coś dobrego jeszcze tu zrobić jest Pan Krzysztof Kalinowski-założyciel Stowarzyszenia "Przyjazne Dębe". To człowiek skromny, o wysokiej kulturze osobisttej takcie i nie obiecuje może wiele, ale szczerze. Sprawdził się w wielu rolach. Nie zależy mu w ogóle na władzy czy pieniądzach, poniewaz wypracował sobie stabilizację zawodową. To człowiek blisko związany z Kościołem .Głosujmy na niego i mówmy naszym bliskim o Jego kandydaturze. Liczy na Wasze głosy.

[b]Młodzieniec z niego a dla gminy jest najistotniejsze :

dotacje unijne
                eksperci w pozyskiwaniu pienędzy

sory ale Waderek to przedstwł

ARMIE LUDZI DO TEGO PRZYGOTOWANYCH

w europie to najwazniejsze sa kontanty
                kontakty to mozliwosci

[/b]
                • grzesiek7905 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 09:47
                  Znam Pana Wiaderka od lat, również jestem mieszkańcem tej Gminy, śmiało mogę powiedzieć, że jest to żerujący na niewiedzy innych ludzi oszust. Osobiście miałem z nim do czynienia, ma gadanę i umie obiecać wiele rzeczy, szkoda tylko, że danego słowa nie dotrzymuje. Znam również wielu ludzi z jego branży, dobrym słowem potrafią go obdarzyć tylko ci którzy są od niego zależni, pozostali nie zostawiają na nim suchej nitki. A jak mi ktoś mówi, że zrobi coś dobrego dla mieszkańców tylko wtedy kiedy będzie sprawował urząd to życzę powodzenia. W tej Gminie jest wiele możliwości pokazania się z dobrej strony, wiele programów w których realizację można się włączyć. Pan Wiaderek umie krytykować innych, potrafi skrytykować imprezę która wbrew temu co napisał w tym śmiesznym promującym go piśmie nie była promocją Romów, ale została zorganizowana by pomóc ludziom pokrzywdzonym w powodzi. Promuje się po wszystkich gminach tylko nie po swojej, dla mnie tak jak do tej pory był nie widoczny tak nadal nim pozostaje. Nie żyjemy w ciemnogrodzie i jestem przekonany, że ludzie nie złapią się na te puste bez pokrycia obietnice.
                  • eskel123 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 10:27
                    trzeba jasno stwierdzic ze reszta nie jest lepsza

mamy nieudolną wójtową
                    oraz kandydata bez poparcia
                    jaki prawdopodobnie bedzie sie uczył na nas przez 4 lata

kazdy ma prawo miec swojego kandydata

[url=http://www.wiaderek.info.pl]Dla mnie tu jest kandydat[/url]
                    • eskel123 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 10:33
                      Jasne 15 punktów

1. Edukacja w tym rozwój bazy oświatowej, sportowej i kulturalnej, rozwój opieki przedszkolnej nad dziećmi poprzez pozyskanie środków z programu Kapitał Ludzki działanie 9.5
                      2. Bezpieczeństwo
                      3. Właściwie opracowany plan zagospodarowania przestrzennego sójny z nowoprzygotowaną 20 letnią strategią rozwoju
                      4. Przedsiębiorczość – regionalne programy operacyjne, innowacyjna gospodarka
                      5. Infrastruktura – RPO, PROW ( Drogi,kanalizacja, wodociągi , czyszczenie rowów, ciągi piesze i rowerowe, )
                      6. Ochrona środowiska – RPO województwa mazowieckiego i program operacyjny infrastruktura i środowisko
                      7. Praca , tworzenie miejsc pracy i walka z bezrobociem
                      8. Promocja gminy RPO innowacyjna gospodarka, priorytet 6
                      9. Komunikacja społeczna i dostęp do informacji- bezpłatny internet
                      10. Pomoc społeczna
                      11. Współpraca z organizacjami
                      12. Idea spółdzielczości
                      13. Lokalne grupy działania, lokalne grupy rybackie, grupy producentów rolnych
                      14. Szerokorozumiana współpraca z samorządami różnego szczebla
                      15. Zminimalizowanie skutków niewłaściwego postępowania obecnych władz np. sprawa AVISTY

[url=http://wiaderek.info.pl]Reszta jest tutaj[/url]
                  • eskel123 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 10:55
                    grzesiek7905 napisał:

> Znam Pana Wiaderka od lat, również jestem mieszkańcem tej Gminy, śmiało mogę po
                    > wiedzieć, że jest to żerujący na niewiedzy innych ludzi oszust.

[b]Poczytaj o komitecie honorowym.
                    Zanim kogos zaczniesz oczerniac to sie zastanów
                    Jak cie oszukał to idz z tym do sądu
                    albo przynajmniej sie podpisz [/b]

[b]kazdego z kandydatów mozna tak nazwac jak masz innego typa to go chwal od tego jest forum [/b]

Anna Sędzińska dr nauk ekonomicznych , pracownik PAN, ekspert Krajowej Rady Spółdzielczej;

Wiceprzewodniczący Komitetu:

Profesor Kazimierz Olesiak wicepremier, minister rolnictwa, twórca BGŻ, obecnie pracownik naukowy;

Wiceprzewodniczący Komitetu:

Teofil Stanisławski, ambasador RP w Zairze, radca handlowy w Maroku, obecnie doradca wicepremiera do spraw zagranicznych;

Wiceprzewodnicząca Komitetu:

Barbara Bielicka-Malinowska, przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet – SP (status doradczy przy Radzie Europy oraz przy Organizacji Narodów Zjednoczonych);

Sekretarz Komitetu:

Edward Hurtuk, dyplomata, pedagog, socjolog, dyrektor zagranicznych placówek edukacyjnych, publicysta, wieloletni pracownik i działacz samorządowy.

Członkowie Komitetu:

Jacek Bąk, przedsiębiorca z Chrośli;

Kazimierz Boguta, pedagog, dyrektor Szkoły Polskiej w Kolonii (Niemcy), pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, obecnie pracujący w Mazowieckim Kuratorium Oświaty w Warszawie;

Anna Cichocka, dyrektor gabinetu prezydenta Warszawy Marcina Święcickiego, ekspert ds. spółdzielczości i funduszy pomocowych;

Janusz Dudek, naczelnik gminy Dębe Wielkie, działacz OSP;

Stanisław Górka, aktor (między innymi z popularnego serialu “Plebania” jako Zbigniew Sroka, mąż Haliny, kościelny);

Zdzisław Izdebski, działacz społeczny

Krzysztof Jurgiel, poseł na Sejm RP, senator RP , Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2005–2006. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także członkiem Komisji Finansów Publicznych;

Henryk Kowalski, dr nauk technicznych Uniwersytetu Harvarda, pierwszy dyrektor budowy rurociągu jamalskiego, doradca Ministra Budownictwa i Infrastruktury, przedstawiciel międzynarodowych grup inwestycyjnych;

Krzysztof Lachowski, dr nauk ekonomicznych, ekspert ekonomiczny ds. funduszy unijnych;

Wojciech Majda, międzynarodowej sławy scenograf filmowy i teatralny, bliski współpracownik Andrzeja

Wajdy, Agnieszki Holland i Allana Starskiego, ekspert w dziedzinie kinematografii i architektury;

Witold Prandota, pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, obecnie Radca-Minister WPHI w Pekinie;

Edward Pikus, pedagog, dyrektor Zespołu Szkół, wiceprezes Stowarzyszenia Polska- Białoruś;

Henryk Smuga, sołtys wsi Ruda, działacz sportowy;

Ewa Turlej, sołtys wsi Choszczówka Stojecka;

Wojciech Szkiela, sekretarz Klubu Dziennikarzy Sportowych, międzynarodowy działacz sportowy, publicysta;

Janusz Witak, międzynarodowy działacz społeczny, wiceprezes ZG SWPW.

Jerzy Wojciewski, Prezes Zarządu Klubu Publicystów Polonijnych
                    • grzesiek7905 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 12:04
                      Staram się tylko zwrócić uwagę ludziom którym ten człowiek obiecuje załatwić wiele spraw, jest to kiełbasa wyborcza. Rozmawiałem z wieloma kandydującymi na radnych z jego komitetu, nieśmiało w rozmowie twierdzą, że trochę się wstydzą kandydować od niego ale chcieliby coś zrobić więc jest to jedyna szansa. Poza tym pan Wiaderek pewnie się nie pochwalił, że postanowieniem sądu musi sprostować kłamstwo, które zamieścił w " Wieściach Piastowskich" ale o tym napewno bardzo szybko dowiemy się z lokalnych gazet. Pozostawiam do oceny innych to, że już teraz żeby zdobyć urząd posuwa się do takich czynów. Dla mnie sprawa jest jasna, kandydatów poważnych jest dwoje, H. Wodnicka i K. Kalinowski, proponuję się skupić na ich programach i wizji naszej gminy. Zachęcam również wszystkich do wpisywania na forum co obiecał każdemu z was Pan A.W., tylko w ten sposób dowiecie się jaki naprawdę jest i na ile go stać.
                    • jerzyk_debe Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 19:54
                      Te kontakty p. Wiaderka to przesada. Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, w jakich sprawach PRAKTYCZNIE pani ekspert Krajowej Rady Spółdzielczej, czy wicepremier komunistycznego rządu Rakowskiego mieliby wspierać naszą gminę? Ciekawe w jaki sposób poseł PiS Krzysztof Jurgiel wspiera p. Wiaderka a nie własną listę PiS? Ale to szczegóły...
                      Najważniejsze, co sami kandydaci (tak na urząd wójta jak i radnych) chcą zrobić dla NAS - mieszkańców. Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie co poniektórych kandydatów skutecznie działających np. na rzecz poprawy organizacji ruchu w naszej wsi po przebudowie Warszawskiej. Jedyny wkład pani Wójt to kartka poparcia budowy obwodnicy na szybie samochodu. Na spotkaniu p. Wiaderka była za to mowa o zarządzaniu, emerytach i spółdzielczości, jakby to były najważniejsze problemy naszej gminy. Do tej pory jedynie Krzysztof Kalinowski, wraz z kilkoma kandydatami na radnych z jego listy, działając całkowicie społecznie - po pracy, zdołali uzgodnić zmianę niekorzystnego dla nas mieszkańców projektu przebudowy.
                      W obecnej chwili, kiedy jeszcze można skorzystać z programów unijnych, musimy mieć wójta i radnych, którym po prostu coś się chce, za cztery lata może być po prostu za późno. Warto się przejechać po Polsce, gdzie w najbardziej zapadłych dziurach widać inwestycje, zadbane chodniki, ulice, szkoły, place zabaw. Mam nadzieję, że Krzysztof Kalinowski i jego lista radnych wygra wybory inaczej Dębe pozostanie sypialnią.
                    • przewoz_pw Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 18:09
                      Ja tylko przypomnę, że to nie komitet honorowy ma za zadanie pilnowania porządku (w szerokim znaczeniu tego wyrażenia) na terenie naszej gminy, ale Wójt i radni osobiście. Ludzie z naszego terenu, a nie "komitet honorowy".

Póki co obecna ekipa jest marna... Żeby się pochwalić, co zrobili w gazetach zamieszczają zdjęcia inwestycji spartaczonych, do których z resztą złotówki nie dopłacili - ale się chwalą. Otwierają tuż przed wyborami w blasku fleszy drogę, na które to otwarcie nie zaprosili nawet mieszkańców miejscowości, do której droga prowadzi... Przyglądają się bezsilnie poczynaniom starostwa na naszym terenie... no i tyle. W zasadzie wychodzi, że niewiele robią. Ale kandydat nie przekona mieszkańców swoim komitetem honorowym, tylko pomysłami na poprawę sytuacji (przy marnym i dziurawym budżecie gminy). Pomysły w stylu "Internet w każdej wsi" też mogą nie trafić. Po co Internet, skoro nie ma drogi dobrej na przykład. No chyba, że po to żeby wysłać po jakiejś ulewie zdjęcia na forum, żeby wszyscy zobaczyli, co się dzieje w gminie.
                • zdebe Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 23:01
                  Witam.
                  Ciekawe czy sensowni ludzie będą mieli swoje gabinety w UG i jakie pensje.Przemówienia faktycznie zalatywały PRL-em. Problemy gminy poruszyli tylko radni i tylko czterech,czyżby inni nie wiedzieli co chcą zaoferować swoim wyborcom?
                  Większosć faktycznie go znała 15 radnych razy 5-6 osób z rodziny daje nam ok. 80 osób.Widocznie chodziło o zapełnienie sali żeby zdjęcia fajnie wyszły w gazetce.Pan Wiaderek pewnie jest dobrze znany ze swych osiagnięć dla naszej gminy i stąd marginalne zainteresowanie mieszkańców.
                  Wybitne było przemówienie kandydata na radnego powiatowego z Cyganki!!
                  Pan Wiaderek pochwalił się że podpisuje list intencyjny na bezpłatny internet w gminie Dębe Wielkie, zapytany o to przy kawce nie potrafił powiedzieć jako kto podpisuje! z jakim operatorem! a potem stwierdził że to taki ogólny projekt i gmina musi przystąpić!
                  Szkoda że kandydat na wójta naszej gminy buduje swój wizerunek na kłamstwach.
                  Co do krytyki Pana Kalinowsiego to trzeba się starać poznać kandydata czy na spotkaniu czy na debacie, zarzut młodego wieku jest beznadziejny (widocznie taka wiedza o kandydacie) a praca w samorządzie to nie wczasy i pełny relaks.
                  Dotacje unijne - co takiego przedstawił kandydat Wiaderek, że są takie! dlaczego nie powiedział nic o finansach gminy, jak zwiększyć dochody, ograniczyć wydatki, może komitet nie zdążył się tym zająć. Na wkłady własne do projektów będzie zrzuta w komitecie kandydata Wiaderka.
                  Po dotychczasowych spotkaniach z kandydatami na wójta dla mnie jedynym kandydatem jest Pan Krzysztof Kalinowski, ale kto wie? czekamy na więcej!
            • magda_100 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 17:52
              Tak się składa, że po spotkaniu podeszłam do p. Wiaderka i zapytałam. Moim głównym pytaniem było dlaczego nie brał udziału w debacie kandydatów w Chrośli i czy weźmie udział w debacie w Dębem Wielkim. Odpowiedział, że weźmie udział jeżeli debata będzie w jego ocenie prawidłowo przygotowana. Debacie w Chrośli zarzucał, że nie była dobra, gdyż prowadził ją obecny Radny. Podejrzewam więc, że pod tym samym pretekstem nie weźmie udziału w debacie w Dębem. Szkoda tylko, że skoro te warunki mu nie odpowiadały nie chciał zgłosić swoich. Do udziału w debacie i do ustalania warunków jej przeprowadzenia zostali zaproszeni wszyscy kandydaci na Wójta, pan Wiaderek też. Zasady przeprowadzenia debaty były ustalane w Urzędzie Gminy po losowaniu numerów list na którym komitet p. Wiaderka reprezentowała jego żona. Nie chciała zostać i brać udziału w ustalaniu zasad debaty - argument więc o złych zasadach przeprowadzenia debaty jest więc bez sensu, skoro sam kandydat czy też jego komitet nie chcieli uczestniczyć w ich ustalaniu. Jeżeli więc kandydat nie jest w stanie samodzielnie odpowiadać na pytania wyborców, nie wyręczając się komitetem honorowym, to każdy wykręt jest dobry.

Jeżeli natomiast chodzi o członków komitetu honorowego to wysiliłam się i dotarłam do kilku osób z komitetu (mailowo lub telefonicznie) - tak się składa dziwnie, że akurat do tych których nie było na spotkaniu:
              - zadzwoniłam do biura poselskiego p. Jurgiela - byli zdziwieni, poprosili o zapytanie mailem - mail z prośbą o potwierdzenie że to prawda wysłałam, nie dostałam odpowiedzi z potwierdzeniem - czyli nie potwierdził
              - wysłałam zapytanie do p. Witolda Prandoty do Pekinu - nie dostałam potwierdzenia, najwyraźniej też nie potwierdza
              - zadzwoniłam do menadżer p. Jandy - dostałam pisemną odpowiedź, że odmówiła p. Wiaderkowi i nie zadeklarowała wsparcia o którym informował komitet w artykule sponsorowanym w "Wieściach Piastowskich". Najwyraźniej komitet p. Wiaderka minął się trochę z prawda. Kwestia tego wydawnictwa to zresztą temat na osobny wątek.

A na spotkanie z p. Kalinowskim zapraszam na debatę oraz spotkanie, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. W przeciwieństwie do p. Wiaderka wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania zadawane mu przez wyborców.

Pozdrawiam
              • magda_100 Re: wybory samorządowe 2010 11.11.10, 20:49
                Ciekawe jest także to, że niektórzy członkowie komitetu honorowego, w tym sekretarz, nie wiedzieli jak dokładnie nazywa się kandydat, którego popierają i zamiast Andrzej Wiaderek mówili o nim Andrzej Wiaderko...
                Pozdrawiam
                    • eskel123 Re: wybory samorządowe 2010 12.11.10, 13:58
                      Jak mozna rzeczowo polemizowac z osobami jakie wprost oczerniają innych
                      ale moje zdanie jest wiadome inni takze wiadomo kogo popierają takie sa nasze prawa

bardzo ciekawie zapowiada sie spotkanie wyborcze w sobote
                      mam nadzieje ze bedzie minimum tyle osób co u Wiaderka

mam wrazenie ze to forum to scieranie sie i ataki komitetów wyborczych

i mam takze nadzieje ze najblizsze spotkanie dostarczy tematów do pisania
                      na forum

z drugiej strony to przykro ze sąsiedzi tak sobie dupe obrabiają
                      • superdorina3d-1 Re: wybory samorządowe 2010 13.11.10, 23:04
                        Nie zgadzam się, że to forum to ścieranie się komitetów wyborczych. Ludzie wbrew pozorom dużo orientują się w temacie. Wiedzą bardzo dużo o kandydatach na Wójta. Myślę, że większości zależy by nasza Gmina odbiła się od dna i funkcjonowała na lepszym poziomie. Osobiście nie należę do sztabu Wyborczego K.Kalinowskiego, ale o Jego kandydaturze jestem przekonana. Wychował sie tu od dziecka, daje się ciągle poznać z najleszych stron. Ujmujące są te teatrzyki dla dzieci, których jest inicjatorem. Zajrzyjcie na Jego blog. Wierzę, że wygra. Ma duży potencjał.
                        • teofil45 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 07:20
                          Faktycznie droga pani, ludzie orientują się w sytuacji i dlatego większość z nich zagłosuje za dalszym rozwojem naszej gminy czyli za Wodnicką, ona jako jedyny kandydat jest tego gwarantem. Co do organizacji teatrzyków, to czy wydaje się pani, że to doświadczenie w ich organizacji faktycznie daje mu predyspozycje do prowadzenia Urzędu Gminy. Poza tym z tego co się orientuję pan Kalinowski pełnił już wcześniej funkcję radnego to może niech się pochwali jakich to cudów których kiedyś mu się nie udało zrealizować dokona teraz. Mnie osobiście sukcesy stowarzyszenia nie ujmują, poza kilkoma teatrzykami nic konkretnego się nie dzieje. Jeszcze jedo, pani kandydat cały czas przekonuje nas jak wielkim jest katolikiem, to napewno dlatego obydwoma rękoma był za tym, żeby nałożyć na parafię prawie półtora milionową kwotę kary za wycinkę drzew na jej terenie co w konsekwencji doprowadziłoby do przejęcia przez gminę parafii. Rozumiem, że wtedy mógłby się spełnić jako proboszcz i odprawiać za niego msze.
                          • magda_100 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 11:24
                            do teofil45

Faktycznie ma Pan rację, że organizacja teatrzyków nie jest wskaźnikiem predyspozycji do kierowania urzędem gminy. Proszę jednak zauważyć, że zanim powstało Stowarzyszenie w naszej gminie nie działo się zupełnie nic. Stowarzyszenie oprócz teatrzyków zorganizowało także bezpłatne zajęcia dla dzieci przedszkolnych, wspólnie z ks. Proboszczem koncert Magdy Anioł na 100-lecie parafii oraz kilka innych imprez. A wszystko to całkowicie społecznie, po pracy - nikt z członków stowarzyszenia nigdy nie wziął za to ani złotówki. A wójt i urzędnicy biorą co miesiąc pensje - i co? I nic.

Dużym osiągnięciem p. Kalinowskiego i Stowarzyszenia jest uzyskanie poparcia mieszkańców (1300 podpisów) oraz Wicewojewody Mazowieckiego dla zrobienia trzeciego wyjazdu w Dębem Wielkim na ulicę Warszawską. W trakcie rozmowy z Wojewodą Mazowieckim udało się wypracować kompromis - ulica Kościelna ze względu na małą odległość do nowego skrzyżowania nie będzie raczej mogła być otwarta, wyjazd najprawdopodobniej będzie z ulicy Strażackiej.
                            Musi Pan obiektywnie przyznać, że jest to wymierne osiągnięcie, szczególnie że nasza gmina pod kierunkiem pani wójt nie była w stanie tego załatwić. Podczas rozmów członków Stowarzyszenia w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jej przedstawiciele wydawali się być zaskoczeni, że w naszej gminie są ludzie, z którymi można rzeczowo rozmawiać. Już w trakcie rozmów z GDDKiA Stowarzyszenie zdołało wynegocjować wykonanie przejazdu pod wiaduktem kolejowym z połączeniem dróg lokalnych po obu stronach ulicy Warszawskiej (teraz tego nie ma) oraz przesunięcie planowanego za skrzyżowaniem przystanku autobusowego bliżej centrum miejscowości. Gminie też się tego nie udało uzyskać.

Gmina jak na razie realizuje się w budowaniu chodników niedochodzących do końca ulicy. Na Kościelnej (chodnik wspołfinansowany przez gminę) - nie dochodzi do stacji i kończy się w błocie - podobno nie da się uzyskać zgody PKP? Z drugiej strony nie dochodzi do Warszawskiej - dlaczego? Na Pedagogów - kończy się ok 15 m przed ulicą Przemysłową - bo droga powiatowa i podobno też się nie da z powiatem dogadać (dobrze, że chociaż asfalt na Pedagogów dochodzi do Przemysłowej). Na drugim końcu - chodnik nie dochodzi do ul. Strażackiej, mimo że jest to droga gminna - dlaczego tak jest pozostaje wielką zagadką. Zastanawiam się więc dla kogo gmina buduje te chodniki za nasze w końcu pieniądze - dla ludzi żeby mieli po czym chodzić czy dla statystyki, że wybudowano ich kilka (?) km?

Pozdrawiam
                            • hermenegilda83 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 13:47
                              Moim zdaniem Dębe Wielkie to wielce zaniedbana miejscowość. W promieniu kilometra od Urzędu Gminy ścieki płyną rowami zanieczyszczając bakteryjnie i chemicznie spore połacie terenu w tym prywatne posesje i znajdujące się na ich terenie studnie. Trwa to latami i niektóre miejsca zamieniły się w bagienka i aby je móc użytkować zgodnie z przeznaczeniem należy rekultywować glebę. Problem jest nie tylko trujący ale również mocno cuchnący bo nawet w suche, bezdeszczowe lato ścieki płynęły co było widać i czuć.Taki stan rzeczy sprawia że faktycznie zostają zaniżane ceny działek a mieszkanie w takich warunkach nie jest komfortowe. Podatki płacimy wszyscy ale ani lokalna władza ani lokalni działacze zdają się nie czuć i nie widzieć śmierdzącego problemu. Co po spotkaniach i teatrzykach gdy gospodarstwa domowe nie mają do do użytku czystej wody pitnej bo to co piją bardzo często jest tak zwaną wodą niezdatną do picia. Grunty są zanieczyszczane latami , domów przybywa i dziurawych szamb też. Należy zapytać gdzie kanalizacja.
                              Pani wójt przez osiem lat nie poczuła unoszącego się zapachu fekaliów a nasi działacze przyzwyczaili się do tej sytuacji.W Gminie potrzebne są radykalne zmiany czas by zniknęły wstydliwe problemy a miejscowość w pobliżu stolicy ucywilizowała podstawowe potrzeby mieszkańców.Wierzę , że pan Andrzej Wiaderek znajdzie sposób aby polepszyć jakość życia mieszkańców i nie odwróci się od tego ważkiego problemu plecami. Walka idzie o zdrowie nasze i naszych dzieci. Mam dość liftingu politycznego w naszej małej ojczyźnie, czas na zmiany. Będę głosować na pana Andrzeja :)
                              • grzesiek7905 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 14:10
                                Z całym szacunkiem dla Pana Andrzeja, ale nie wydaje mi się, żeby człowiek bojący się konfrontacji ze swoimi kontrkandydatami był odpowiednim człowiekiem na urząd wójta gminy. Świadczy to tylko o tym, że za każdym razem kiedy pojawi się problem, któremu nie potrafi sprostać będzie chował głowę w piasek. Masz prawo tak jak każdy głosować na kogo chcesz, ale przypomnę, że ta gmina wpadła w największe kłopoty za czasów poprzedniej władzy,obecna zrobiłą co mogła aby ją postawić na nogi. W odpowiedzi na zarzut w kierunku stowarzyszenia jakim jest "przyjazne dębe", to nie powstali po to, żeby zajmować się problemem szamb ale po to by organizować czas wolny dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom. Zanim postawisz krzyżyk w kratce przy nazwisku Wiaderek odpowiedz uczciwie sam sobie, co rdzenny mieszkaniec tej małej ojczyzny o której mówisz zrobił dla niej do tej pory ?
                                • hermenegilda83 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 14:40
                                  Co za zaskoczenie dowiaduję się, że kandydat na wójta pan Kalinowski i jego stowarzyszenie specjalizują się jedynie w organizacji czasu dzieciom i ich rodzicom a inne problemy dla nich nie istnieją . Rozumiem , że w razie wygranej śmierdzący problem kandydat zostawi następcy a nas mieszkańców pozostawi z nim tak jak jego poprzednicy , wiadomo nie od dziś, że psy szczekają a karawana idzie dalej .
                                  Co do pana Andrzeja Wiaderka to ma on dużą wiedzę i praktyczne doświadczenie w działalności na rzecz lokalnych społeczności. Mazowieckie Centrum Rozwoju wspierało i pilotowało nie jedną inicjatywę pochodzącą od gmin które szukały w nim wsparcia i pomocy w znalezieniu źródeł finansowania dla zaplanowanych przez siebie przedsięwzięć.
                                  • fajny-wyborca Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 21:45
                                    Może w takim razie opowiecie Państwo o tych wszystkich inicjatywach Pana Wiaderka w innych gminach i podacie więcej konkretów które można sprawdzić?? Jakieś referencje?? Czy te inicjatywy są tak samo prawdziwe jak poparcie Pani Krystyny Jandy?
                                    Pozdrawiam,
                                • przewoz_pw Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 23:41
                                  > Zanim postawi
                                  > sz krzyżyk w kratce przy nazwisku Wiaderek odpowiedz uczciwie sam sobie, co rdz
                                  > enny mieszkaniec tej małej ojczyzny o której mówisz zrobił dla niej do tej pory
                                  > ?

Ja zrobię inaczej. Rozliczę obecną p. Wójt za jej ostatnie 8 lat. Miała sporo czasu. Nie wiem czy następny będzie Wiaderek czy kto tam, ale chyba najwyższy czas na zmianę.
                            • teofil45 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 14:34
                              Szanowna Pani, zapytałem o predyspozycje ponieważ odwiedziłem stronę internetową stowarzyszenia którego prezesem jest Pan Kalinowski. W zakładce wydarzenia na palcach jednej ręki można policzyć ile imprez zostało zorganizowanych w mijającym roku. Jeśli to wszystko to ich liczba musi Pani przyznać nie rzuca nas na kolana.
                              Czytając o kompromisie z GDDKiA nie bardzo mogę stwierdzić do jakiego komromisu doprowadziliście. Jeśli myśli Pani, że sukcesem jest zebranie 1300 podpisów za otwarciem trzeciej ulicy to myślę, że znajdzie Pani tyle samo przeciwników co zwolenników. Nie ma pewności co do otworzenia ul. Strażackiej więc i o kompromisie w tej sprawie nie można powiedzieć.
                              Jeśli zaś chodzi o inwestycje które zatrzymały się na pewnym etapie, to nie jestem znawcą w tym temacie, i nie wiem co jest ich powodem. Nie sądzę, żeby włodarzowi Gminy zależało na niedokończeniu jakiejkolwiek inwestycji. Jeśli mowa o chodniku na ul. Kościelnej to wydaje mi się, że znaczenie miały tam względy własnosi działek przed którymi się urywa ów chodnik.
                              Wczytując się w Pani wypowiedzi na forum odnoszę wrażenie, że nie jest Pani zadowolona z żadnej z prowadzonych inwestycji.
                              Wyczuwam nutkę złośliwości, kochana jeśli chcemy kogoś uderzyć to kij się zawsze znajdzie.
                          • pprokopc Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 22:43
                            teofil45 napisał:

> Poza tym z tego co się orientuję pan Kalinowski pełnił już wcześniej funkcję radnego to
                            > może niech się pochwali jakich to cudów których kiedyś mu się nie udało zrealizować
                            > dokona teraz.
                            > Jeszcze jedo, pani kandydat cały czas przekonuje nas jak wielkim jest katolikiem, to
                            > napewno dlatego obydwoma rękoma był za tym, żeby nałożyć na parafię prawie półtora
                            > milionową kwotę kary za wycinkę drzew na jej terenie co w konsek wencji doprowadziłoby
                            > do przejęcia przez gminę parafii. Rozumiem, że wtedy mógł by się spełnić jako proboszcz i
                            > odprawiać za niego msze.
                            Zaraz, zaraz. Być katolikiem to jedno a przestrzegać prawa to drugie. Drogi teofilu45, jeśli już przytaczasz jakieś argumenty to niech chociaż będą miały jakiś sens. Z tego co wiem to proboszcz wyciął drzewa nielegalnie czyli bez pozwolenia. Jako pasterz powinien szczególnie przestrzegać prawa. To po pierwsze. Po drugie, dlaczego wójtowa (bo jak rozumiem było to za jej kadencji) okazała się aż tak niegospodarna, że odstąpiła od tej kary? Przecież, jeśli się nie mylę, to są to pieniądze dla gminy? Skoro szary człowieczek, chcąc wyciąć nawet jedno drzewo (i to nawet nie zdrowe, tylko takie, które przewróciło się np. podczas wichury) musi starać się o pozwolenie to z jakiej racji ksiądz może wycinać sobie drzewa bez takowych papierów i bez konsekwencji? Co on, święta krowa i prawo go nie obowiązuje?
                            Dlatego akurat w tym przypadku popieram Pana Kalinowskiego.
                    • fajny-wyborca spotkanie z KWW Kalinowki na Wójta.pl 13.11.10, 00:54
                      Witam,
                      W dniu 14.11 o godz. 16.00 w sali OSP [b]w Górkach [/b]odbędzie się spotkanie z kandydatem na wójta p. Krzysztofem Kalinowskim i kandydatką na radną p. Jolantą Gruber;
                      W dniu 16.11 o godz. 19.00 w sali OSP [b]w Dębem Wielkim [/b]odbędzie się spotkanie z kandydatem na wójta oraz kandydatami na radnych z sołectwa Dębe Wielkie I i Dębe Wielkie II.
                    • superdorina3d-1 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 18:19
                      Pan Kalinowski to facet, który idealnie rozumie co to rodzina i stawia ją na pierwszym miejscu. Założył to Stowarzyszenie, bo pomyślał co dzieciach, które dotychczas nie miały możliwości rozwoju. Pojawiły się tteatrzyki, koncerty, zabawy choinkowe, bale karnawałowe itd. Robiąc to wszystko super współpracował ze Strażą Pożarną, która użyczała swojej sali. Stowarzyszenie wyremontowało za to drzwi, okna, załozył ogrzewanie w tej sali. Zostały dokupione kurtyny, oświetlenie. Wiele by jeszcze pisać. Pani Wodnicka wypięła się na potrzeby. Nie udostępniła i innych rzeczy o które była proszona. Po za tym kto postrarał się o wymianę ogrodzenia w przedszkolu gimnnym , jak nie właśnie Pan Kalinowski oraz wymianę zabawek na całym placu zabaw. To była zgroza patrzeć jak dzieci bawiły się w otoczeniu wystających drutów i kołków. Po za tym w kontaktach z rodzicami szkół Górki , Cyganka wielokrotnie poznała się ze złej strony. Dała dowód, że nie posiada zadnych uczuć. Głowa do góry i do przodu. Nieważne czy się kogoś rani, obraża. Zawsze była mało delikatna nawet wśród swoich współpracowników. To nie przystoi kobiecie. Niech przygotuje się emocjonalnie lepiej do emerytury i da porządzić komuś innemu. A Wiaderkowi ... szerokiej drogi życzą Katowice- niech się lepiej schowa. Już krąży o nim mnóstwo ksywek, które nie są pochlebne. Mieszkańcy Mińska wiedzą to najlepiej.
                      • madzik79-0 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 20:30
                        Zastanawiające jest to,dlaczego Pan Wiaderek nie pojawił się na debacie w Dębem.Moim zdaniem zwyczajnie stchórzył.Boi się konfrontacji z pozostałymi kandytami na wójta.Organizuje sobie spotkania z wyborcami i oczernia Panią Wodnicką.Łatwo jest obiecywać złote góry i złote lasy,tylko trzeba się z tego wywiązać.Ciekawa jestem czy na spotkaniu z pozostałymi kandydatami też byłby tak elokwentny.Daleko Wiaderkowi doświadczeniem,inteligencją i kulturą osobistą do bycia wójtem.Mam nadzieję,że ludzie zobaczą jaki z niego kłamca i krentacz.
                      • magda_100 Re: wybory samorządowe 2010 14.11.10, 22:53
                        Małe sprostowanie do wpisu superdoriny - Stowarzyszenie w straży sfinansowało (i osobiście zawiesiło) kurtyny i wystrój sceny oraz zasłony do okien. Oświetlenie także zostało zakupione przez Stowarzyszenie. Niestety Stowarzyszenie nie dysponuje budżetem pozwalającym na sfinansowanie remontu drzwi, okien i ogrzewania czego bardzo żałuje. Stowarzyszenie nie będąc właścicielem obiektu nie jest w stanie uzyskać dofinansowania na jego infrastrukturę.

Do teofil45 - Stowarzyszenie robi to co jest w stanie zrobić własnymi siłami i pozyskanymi przez siebie środkami. Większość członków Stowarzyszenia pracuje w Warszawie co oznacza min. 8 godzin pracy i 2-3 na dojazdy, w związku z czym niewiele czasu zostaje dla rodziny i na działania społeczne. W sprawie szamb i budowy kanalizacji Stowarzyszenie nie da rady wyręczyć gminy.
                        Mam pytanie - skoro uważa Pan, że Stowarzyszenie zrobiło za mało proszę się pochwalić co Pan zrobił społecznie dla naszej gminy?

Pozdrawiam
                          • zdebe Re: wybory samorządowe 2010 15.11.10, 10:02
                            Szanowny obiektywny,
                            Widać dla kogo pracujesz, szkoda tylko że tak niewiele wiesz o naszej miejscowości że nawet nazwy poprawnie nie potrafisz napisać! nie mówiąc już o ilości błędów ortograficznych w Twoich tekstach.
                            Być może na debacie w OSP w Dębem było mniej osób niż u pana Wiaderka ale nie byli to krewni i znajomi królika tylko normalni mieszkańcy żywotnie zainteresowani tym co się dzieje.
                            Pozdrawiam,
                            • superdorina3d-1 Re: wybory samorządowe 2010 15.11.10, 13:01
                              Nawiązując do wypowiedzi -Magda: o założeniu instalacji grzewczej(grzejników) przez Stowarzyszenie, wiem to od członka Stowarzyszenia. Być może sami osobiście tego nie robili. takie prace miały miejsce. Wiem, że pozyskiwali też środki z 1% podatku na różne wydatki.
                              Fajny wyborca - ma rację. Wybór dobrego radnego to podstawa. Może byśmy wszyscy obalili już tych którzy od lat zasiadają na stołkach i decydują o nas. Mam na myśli p.z Ośrodka lub p. Piotrkowicz i innych. Czas na dopuszczenie młodszych, którzy też mają gadane i poradzą sobie z problemami.
                      • super_debesciak Re: wybory samorządowe 2010 15.11.10, 15:48
                        Odwiedzili mnie kandydaci na radnych w moim okręgu pani Monika i pan Mirek byli już drugi raz, poświęcają swój czas 5-10min rozmowy z mieszkańcem( sobota,niedziela) żeby przedtawić swoje poglądy plan działania (bardzo ciekawe),mówią że mieszkają w okolicy gdzie już jest woda ,kanalizacja,droga oświetlenie, ale chcą działać globalnie dla całej gminy brawo za zaangażowanie i pomysły.Czy w waszych okręgach radni też was odwiedzają?
                        • zgoorek nasze wybory 19.11.10, 23:24
                          Reasumując:

W moim przekonaniu pani Wodnicka już się na-samo-rządziła i wystarczy. Przez 8 lat zrobiła niewiele i tym niewiele chwali się na okrągło. Z jednej strony opowiada, jak gmina się wzbogaciła, ile milionów przybyło, a z drugiej - nie starcza tej kasy na błoto wielu wiejskich dróg, które szumnie przemianowano na ulice i które nie pozwalają mieszkańcom normalnie poruszać się poza domem. Pani [b]Wodnickiej [/b]mówię [b]NIE[/b].

Pan [b]Wiaderek [/b]nie budzi mojego zaufania, unikając kontaktu z mieszkańcami, dyskusji z kontrkandydatami i chowając się za znajomości w Warszawie. Temu panu mówię [b]NIE[/b].

Pan [b]Kalinowski [/b]- młody człowiek o dużej wiedzy i doświadczeniu przede wszystkim jest otwarty na wszelkie dyskusje, przychodzi do domów zwykłych ludzi i jest żywo zainteresowany rozwiązaniem naszych problemów. Na swojej stronie internetowej przedstawia również [b]kandydatów na radnych[/b], których znaliśmy wcześniej lub poznaliśmy teraz - stawiam na ich wiedzę i chęć pracy w samorządzie. Panu [url=http://www.kalinowskinawojta.pl/]Kalinowskiemu [/url]mówię [b]TAK[/b].

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka