bigbabs Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 16.09.10, 16:59 To i ja sie ujawnie, chociaz podczytuje to forum juz ponad 2 lata Karmie synka (26 m-cy), a od 5 dni rowniez swoja nowonarodzona coreczke. Co tu duzo pisac, karmie, bo to dla mnie tak naturalne jak oddychanie (i jak noszenie w chuscie, i spanie z dziecmi Pozdrawiam cieplo wszystkie Mamy DKP ! Odpowiedz Link
dzikiedzieci Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 16.10.10, 19:04 witam karmiłam "długo", bo 2,5 roku może się na coś przydam Odpowiedz Link
joasiek.1 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 02.11.10, 13:22 Hej! Mojego synia karmiłam 17 miesięcy, córcię karmię już 18 m-cy i nie zanosi się na zakończenie tego procederu. Miesiąc temu ograniczyłam małej cycusianie i w dzień cysia już nie ma. Za to od wieczora do rana jest i to bardzo często. Najpierw co dwie godziny, a bliżej rana to już istny maraton. Chciałam już całkiem cysia odstawić, ale się nie udało, chyba nie byłyśmy na to jeszcze gotowe. Dlatego zamierzam karmić do czasu, aż obie będziemy gotowe rozstać się z tym cudowny, niepowtarzalnym poczuciem bliskości! I niech sobie ludzie gadają co chcą! Odpowiedz Link
esperling Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 09.12.10, 13:20 Witam !Mam na imię Ewa.Mam 28 lat.Mój synek ma 11 mcy.Jestem mamą pierwszy raz.Karmię od początku tylko cycusiem,choć musieliśmy troszkę o to powalczyć.Mieszkamy w Warszawie.Pozdrawiam Wszystkich serdecznie! Odpowiedz Link
pati291 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 15.12.10, 12:44 Mam na imię Patrycja. Jestem mamą synka, który obecnie ma 2 lata i 4 miesiące. Karmiony był tylko pół roku i nie miałam okazji zagościć na tym forum. Ale mam córeczkę, która 4 grudnia skończyła roczek i mamusi mleczko to nadal sens jej życia Nie ważne czy to dzień czy noc Odpowiedz Link
mak-111 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 17.12.10, 23:38 witam. jestem mama 6 letniej coreczki, ktora karmilam 1,5 roku i rocznego synka. karmic zamierzam jeszcze dluuuuugo i musze przyznac, ze swiadomosc tego sprawia mi wiele radosci. Odpowiedz Link
rybka789 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 25.12.10, 00:27 Witam serdecznie Jestem mamą 5,5 rocznego butelkowca i 2,3 wiernego wielbiciela moich cycuszków. Pozdrawiam Odpowiedz Link
pola.misia Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 26.12.10, 13:30 witam, jestem mamą 16- miesięcznego synka, karmię bo lubię i on też uwielbia mleko Odpowiedz Link
mooi1 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 28.12.10, 22:54 To i ja się dopiszę Jestem mamą trochę ponad rocznego synka. Przed urodzeniem Filipa miałam w planach kp co najmniej pół roku, pozniej chciałam karmić do roku a teraz (dzięki temu forum) chcę karmić aż synek sam się odstawi Odpowiedz Link
z_aneczka Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 14.01.11, 13:25 Od dziś jestem pełnoprawną uczestniczką forum, które od jakiegoś już czasu podpatrywałam. Mama Piotra, lat 9, niestety za jego czasów nie miałam takiej pomocy (praktyczne rady z forum) i był karmiony piersią jedynie 3 miesiące, pod koniec głównie ściąganym . Cyprian, dzisiejszy jubilat, jest wielbicielem mleka, choć i innymi pokarmami nie wzgardzi. Witam Was serdecznie. Odpowiedz Link
poli07 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 20.01.11, 18:13 Witam serdecznie, nazywam sie Paulina 30 lat na karku, mam jednego 10 letniego syna, ktorego karmiłam 1 rok, teraz jestem w ciazy i mam zamiar karmic do 3 lat Odpowiedz Link
dominikanj1 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 21.01.11, 09:47 witam 15 minut temu minął rok od kiedy zostałam mamą Nataniela. od tego czasu karmimy się bezproblemowo i zamierzamy jeszcze długo kontynuować. czytam i "radzę" na tym forum już od jakiegoś czasu, ale dziś jestem jego pełnoprawna uczestniczką. pozdrawiam serdecznie wszystkie świadome wyjątkowości kp mamy oraz mamy, poszukujące uświadomienia. p.s. jest mi bardzo przykro gdy spotykam w życiu mamy nie mające pojęcia o kp oraz jego dobrodziejstwach bądź mamy z góry przeświadczone że kp to nie dla nich bo:...milion bezsensownych lub egoistycznych powodów a także mamy, które przez brak wiedzy o kp na własne życzenie stwarzają problemy mieszając butelkami, herbatkami i mm. w nas nadzieja aby nieść kaganek edukacji w tym kierunku Odpowiedz Link
predikata Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 02.02.11, 13:14 Witam, Ola mama Ani. Dziś właśnie karmimy się rok, a od jutra będziemy już powyżej roku Leci ten czas straszliwie. W ciąży będąc myślałam, że będę karmić rok, bo to długo (hehe, tak nam ten świat dziwnie głosi), ale jak tylko zaczęłam to już wiedziałam, że nie będę odstawiać. Kocham karmić po prostu i nie widzę powodu, żeby dziecku, któremu do rozwoju jest potrzebne mleko, po jakimś określonym czasie dawać mleko sztuczne skoro można mamine. Poza tym te chwile spędzone na cycowaniu są dla mnie tak ważne, że osobiście nie jestem gotowa emocjonalnie na zrezygnowanie z karmienia i nie wiem, kiedy będę, może zgramy się z córą pozdrawiam wszystkie Długokarmiące. Odpowiedz Link
walasia1 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 26.02.11, 23:36 Asia mama Oli. Moja córka straszna wielbicielka piersi. Karmię już 17 miesięcy ... i końca nie widać. Odpowiedz Link
miumi Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 27.02.11, 19:07 Cześć! Wczoraj moja córcia skończyła rok i poczułam się upoważniona do wpisu na tym forum, bo końca karmienia na razie nie widać Moja dotychczasowa wiedza o karmieniu jest z forum p. Moniki Staszewskiej, dzięki któremu w dużej mierze zawdzięczam swój sukces laktacyjny, z którego dowiedziałam się o chustach oraz dzięki któremu bez problemu karmię mimo powrotu do pracy na cały etat (minus przerwa na karmienie ) Teraz natomiast chciałabym się trochę dowiedzieć o karmieniu roczniaka Pozdrawiam! Odpowiedz Link
anuszkowo Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 18.04.11, 21:53 Witajcie! Nazywam się Ania jestem mamą 15 miesięcznego Gustawa. Karmimy się piersią na żądanie nocą i w dzień (ostatnio coś częściej). Nie zakładam jak długo będziemy się karmić. Może do samoodstawienia. Zobaczymy życie pokaże. Jak na razie karmienie mnie cieszy. Odpowiedz Link
azak74 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 10.03.11, 10:54 Witam Mam na imię Ania, jestem mamą Dawidka, który w maju skończy dwa lata i jest wielkim cycoholikiem. Ja pracuję, więc karmię po południu i w nocy - śpimy razem. Podczytuję to forum od dawna - dużo mi dało, bo wiem, że dobrze robię i jest wiele mam, które też długo karmią swoje dzieci. Pozdrawiam Odpowiedz Link
alpha.sierra Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 28.03.11, 18:41 Cześć, Mam na imię Agata, działam też jako born_to_be_mum. Karmię piersią od 5ciu m-cy, za miesiąc wracam do pracy na pełny etat, ale ani ja, ani moja córka nie zamierzamy przez to przestać cycować . Odpowiedz Link
dagmara-k Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 29.03.11, 21:43 a ja jestem daga. karmie od 4 tygodnia zycia malej, wiec mialabym juz rok na koncie, gdyby nie ten poczatkowy poslizg przy okazji dziekuje, ze karmie tym co mnie z 10 razy w tym utrzymywaly, choc sie wyrywalam Odpowiedz Link
sabeena Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 18.04.11, 14:39 Ponieważ zaczynam trochę częściej tu zaglądać (a może i pisywać będę ) to się przywitam Sabeena, mama prawie rocznej córki, z Warszawy. Karmić mam zamiar aż mi się dziecko samo odstawi - nie zanosi się na razie na to Odpowiedz Link
synthia82 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 23.04.11, 09:28 Chyba najwyższa pora dołączyć. Karmię synka piersią 18m i 3 dni. I nie zamierzam odstawiać. Jeśli tylko sie uda, tzn.synek sam nie zrezygnuje wcześniej, to bardzo chciałabym karmić go conajmniej do osiągniecia przez niego 2,5 roczku. Odpowiedz Link
mag.ia Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 24.04.11, 23:05 Witam, jestem Basia i karmię piersią już od września 2006 roku z przerwą na 2 gą ciąże to jest 7 miesięcy nie karmiłam. Córkę karmiłam 23 miesiące. Syn ma 25 miesięcy i jestem mamą pracującą na pełny etat na 2 zmiany. Odpowiedz Link
charlielala Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 26.04.11, 20:51 Hej Karmie synka 22miesiace. Podczytywalm forum ale czas sie ujawnic Odpowiedz Link
gryzelda.a Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 01.05.11, 11:04 Mój synek skończył dwa dni temu roczek, więc mogę się już oficjalnie przywitać (wcześniej Was podczytywałam). Karmimy się z przyjemnością, nie przeszkodził w tym mój powrót do pracy (co wiele osób b. dziwi). Synek je teraz 8-9 razy dziennie (głównie nocnie. Na początku mieliśmy straszne problemy, nie udawało się karmić piersią, tylko odciąganym mlekiem, potem, dzięki pomocy super doradczyni laktacyjnej udało się nam nauczyć karmić. Teraz nie możemy przestać! Kiedyś myślałam, że będę karmić najwyżej do roku, ale teraz nie umiałabym synkowi odebrać ulubionej aktywności i bliskości. Odpowiedz Link
magdal_l Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 26.05.11, 13:11 Ja również się przedstawię. Jestem Magda, karmię córkę rok i mam zamiar jeszcze długo. Odpowiedz Link
olak73 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 31.05.11, 14:14 Tu Ola. Mieszkam w Brukseli i karmie Hele juz 14 miesiac Odpowiedz Link
matka_karmiaca Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 01.06.11, 17:56 Za dwa dni mi i Oli stuknie roczek cycowania. Nie widzimy w najbliższej przyszłości odstawiania się. Odpowiedz Link
jombusiowa Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 02.06.11, 19:30 Dziś mija rok i 1 dzień wychowywania i karmienia najlepszejszego z najlepszejszych facetów ns świecie, więc śmiało się tu przedstawiam Odpowiedz Link
green.sabcia Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 03.06.11, 12:16 Córka niedawno skończyła rok. Mam za sobą karmienie starszej dwójki przez 15,5 i 14,5 miesiąca. Dzieci odstawiły się same, pewnie przez fakt, że po 1 roku oduczyłam je ssać w nocy, bo bałam sie o zęby. Teraz jestem mądrzejsza o informacje z netu i tego forum i juz wiem, że nie musze rezygnować z nocnego karmienia. A ponieważ młoda jest drobna, nie bardzo jedząca i często chorująca, chcę ją karmić jak najdłużej, najlepiej do przedszkolaMam nadzieję, że sie uda i nic nam nie przeszkodzi. Pozdrawiam wszystkie mamy Odpowiedz Link
nowako-wa Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 11.06.11, 13:05 Córeczka ma 15 miesięcy i karmimy sie wciąż bardzo intensywnie Jestem mądrzejsza o doświadczenia, bo syna karmiłam zaledwie 3 miesiące- dziś 18-latka Przeszłam całą batalię aby się udało- młoda dopiero od 6 tyg na cycu- ale jak widać udało nam sie z czego się ogromnie cieszę i zamierzam karmić ....chyba długo Odpowiedz Link
lula_w Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 17.06.11, 22:03 no to przeskoczyłam tu i ja Lula, mama Leona - karmimy się od roku i na razie cycoholizm nie ustaje! Odpowiedz Link
momago Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 05.07.11, 17:45 Witajcie, podczytuję to forum od jakiegoś czasu (dzięki mrs.t). Nawet pozwoliłam sobie zabrać głos w kilku dyskusjach. Nie dopełniłam tylko formalności Mam na imię Monika, mam dwie rozrabiające córki. Pierwszą (teraz ma 6,5r.) karmiłam piersią b.krótko, ale moje mleko piła prawie półtora roku. Młodsza, za chwilę skończy 2 lata, jest klasycznym przykładem cycoholika. Pozdrawiam Odpowiedz Link
ma.ruda666 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 10.07.11, 11:05 Za 3 dni minie rok, odkąd karmię piersią. Uważam to za jedno ze wspanialszych doświadczeń w moim życiu Mam zamiar karmić tak długo, aż się córka sama odstawi. W dzień mleko je zazwyczaj 2 razy, przed drzemkami, za to w nocy budzi się na mleko co 2-3 godziny. Odpowiedz Link
luliluli Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 19.07.11, 22:02 Witajcie Podczytuję Was od dawna, a teraz dołączę oficjalnie Osobiście znam tylko jedną matkę długo karmiącą, więc istnienie tego forum jest dla mnie błogosławieństwem Odpowiedz Link
sylvia1k Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 02.08.11, 13:50 ja też się przzedstawię: 16 lipca minął rok odkąd karmię Stasia... Dostałam go pod koniec pierwszej doby życia... Mimo wielu przeszkód i problemów się udało... Znam 3 mamy karmiącę ok 1,5 roku. Nie wiem ile nam się uda ale minimum z 1,5 roku bym chciała. Odpowiedz Link
avekleo Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 03.08.11, 15:29 Witam Kamila mama Matiego cycouzależnioniej pijawki od 13 miesięcy oraz przyszłej pijawki która pojawi się jak wszystko dobrze pójdzie gdzieś w styczniu Dzięki Wam chcę nadal karmić mimo, że wszyscy gin, doradca laktacyjny, mama, reszta rodzinki, teściowa włącznie z mężem chcą abym odstawiła i znajdują 1000 argumentów, aby mnie przekonać i nastraszyć. Co oczywiście kończy się moim płaczem i tym że czuję bardzo źle że krzywdzę moje dzieci i odbija na zdrowiu obopólnym, i w sumie na przekór nadal cycuś i BLW. Jestem w szoku bo jedynie pani dr rodzinny nie ma nic przeciwko karmieniu piersią w ciąży. Tak oto przypadkiem trafiłam do Was i jest mi już lepiej na sercu Dziękuję że jesteście **** Odpowiedz Link
aamarzena Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 08.08.11, 00:58 Witam jestem mama czteromiesięcznej Zuzi i karmie ja z powodzeniem niemal od samego początku. Chciałabym karmić ją tak długo, aż obie będziemy gotowe na odstawienie. Mam nadzieję, że nam się to uda. Pozdrawiamy Odpowiedz Link
joaska7 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 10.08.11, 20:26 Witam, Mam na imię Joanna i karmię swoją Zosię prawie 13 miesięcy. Mam nadzieję, że pokarmów ją tak długo jak będzie chciała , chyba, że nie dam rady. Odpowiedz Link
dzieckoziemi Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 15.08.11, 22:32 Moje dziecię wczoraj skończyło roczek, zatem oficjalnie dołączam. Ania, mama Antosia, obecnie na wygnaniu w Dublinie, wcześniej Poznań. Podczytuję forum już od dawna, z niecierpliwością czekałam dnia, gdy też stanę się "długokarmiąca". Ale jakoś wcale mi się nie wydaje, że to długo. Zleciało, nawet nie wiem kiedy. No nic, karmimy się dalej. Odpowiedz Link
bajkolubka Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 17.08.11, 21:38 Witam wszystkich, jestem z okolic Poznania i karmię ponad 14 miesięcy. Odpowiedz Link
mar.sew87 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 10.09.11, 20:19 Witam !!! Marta ze Szczecina, karmię ponad 23 m-ce.. Odpowiedz Link
blaue777 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 08.10.11, 19:33 Witam! Właśnie stuknął nam rok więc oficjalnie mogę dołączyć Odpowiedz Link
blaue777 Re: PRZEDSTAWMY SIĘ 08.10.11, 19:33 Witam! Właśnie stuknął nam rok więc oficjalnie mogę dołączyć Odpowiedz Link