Dodaj do ulubionych

ZAKAMARKI 2012

26.04.12, 19:24
Tu wątek 2011 ZAKAMARKI 2011
Obserwuj wątek
  • bladyroz KWIECIEŃ 2012 26.04.12, 19:34
   Mama Mu czyta
   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/aJNgbmnNrhbQPOICuX.jpg

   tekst: Jujja Wieslander
   ilustracje: Sven Nordqvist
   wiek 3+


   Zajrzyj do środka


   Kolejna historia o ciekawej świata Mamie Mu i jej gderliwym przyjacielu Panu Wronie. Tym razem Mama Mu doskonali swoją umiejętność czytania, a Pan Wrona postanawia napisać książkę!

   Smakowite dialogi, niebanalny humor, wyraziste charaktery bohaterów oraz pełne zaskakujących szczegółów ilustracje sprawiają, że przy tych książkach dobrze bawi się cała rodzina.

   Moje szczęśliwe życie
   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/5bxyOlc0HDH98q32RX.jpg

   tekst: Rose Lagercrantz
   ilustracje: Eva Eriksson
   wiek 6+   Zajrzyj do środka

   Dunia nie może zasnąć. Tata każe jej liczyć owce, ale Dunia woli policzyć wszystkie te razy, kiedy była szczęśliwa. A do liczenia ma dużo, bo od kiedy poszła do pierwszej klasy, wydarzyło się tyle dobrych rzeczy. Przede wszystkim poznała swoją przyjaciółkę Fridę! Ale choć Dunia jest chyba najszczęśliwszą osobą na świecie, to przecież i ona bywa czasem smutna. Jak wtedy, kiedy…

   Pogodna opowieść o szkole i przyjaźni z perspektywy pierwszoklasistki - w sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.
   • rykam Mama Mu czyta - w Alfabecie 26.06.12, 15:02
    Ikonka głośnika przy okładce książki

    A na koniec wywiadu informacja, że w Szwecji są dostępne jeszcze 2 lub 3 książki obrazkowe i 1 zbiór opowiadań o Mamie Mu oraz deklaracja ich wydania przez Zakamarki :)
  • noo_noo MAJ 2012 21.05.12, 15:21
   Dziwne zwierzęta
   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/sg/gb/u5ek/85SKKIfzz6HG8N5fDX.jpg

   tekst: Lotta Olsson
   ilustracje: Maria Nilsson Thore
   wiek 6+


   ZAJRZYJ DO ŚRODKA


   Mrówkojad i orzesznica organizują konkurs na najdziwniejsze zwierzę. Zgłoszenia napływają ze wszystkich stron świata. Czy uda im się wyłonić zwycięzcę? Niezwykle dowcipna i zajmująca opowieść
   o tym, jak pięknie można się różnić, a przy tym pełna ciekawych faktów ze świata zwierząt.

   – Czy słoń jest dziwny, czy nie jest? Mrówkojad zastanowił się. – Ha! – zakrzyknął po chwili. – A trąba? Sama przyznasz, że trąba jest dość dziwna. Orzesznica skrzywiła się. – Dziwna jak dziwna. Jej widok, musisz przyznać, nie jest zaskakujący. Wszyscy przecież wiedzą, że słonie mają trąby. W szczególności trąby. Dziwny to dopiero byłby słoń bez trąby.

   Książka nominowana w 2011 roku do prestiżowej szwedzkiej Nagrody Augusta w kategorii książki dla dzieci i młodzieży.   Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk

   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/sg/gb/u5ek/Kj5CSCFL8mLTb5Do5X.jpg

   tekst: Åsa Lind
   ilustracje: Kristina Digman
   wiek 3+   Piaskowy Wilk uwielbia trudne pytania. To dlatego tak dobrze się czuje w towarzystwie Karusi. Opowiada jej rzeczy zapierające dech w piersiach i razem tłumaczą sobie zagadki otaczającego świata. Karusię ciekawi wszystko - komary i miłość, puste kieszenie, nieposłuszne nogi, krótkie chwile, które bywają długie, wszechświat bez końca i czerwone kalosze.

   45 niezwykłych opowiadań o Piaskowym Wilku i Karusi, ukochanych tak przez dzieci, jak i przez dorosłych - teraz w jednym tomie.
   Wydanie prezentowe.

   Zawiera: „Piaskowy Wilk", „Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia" oraz „Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły". Obdaruj kogoś, kogo lubisz!

   Åsa Lind pokazuje świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji, świat widziany oczami dziecka. Jest bardzo świadoma języka, smakuje go i bawi się nim, podobnie jak robią to dzieci. Rysunki Kristiny Digman w znakomity sposób współtworzą klimat opowieści.
   • abepe Mama Mu czyta... 29.05.12, 11:34
    ...na forum.
  • bladyroz MAJ 2012 31.05.12, 11:53
   Tajemnica kempingu

   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/NfFPJWJ3dYTaOuchkX.jpg

   tekst: Martin Widmark
   ilustracje: Helena Willis
   wiek 6+


   Lasse, Maja i Miranda, korzystając z ostatnich dni wakacji, rozbijają namiot na kempingu nad jeziorem. Panuje tu przyjemna, leniwa atmosfera. Wkrótce jednak spokój zostaje zburzony serią drobnych kradzieży i coraz bardziej tajemniczym zachowaniem pozostałych mieszkańców kempingu. Gdy w końcu znika cały połów raków, Lasse i Maja rozumieją, że dla nich wakacje się skończyły.
   • sylwina76 Dziwne zwierzęta Maria Nilsson Thore Lotta Olsson 02.06.12, 23:06
    Na pierwszy rzut oka bardzo mi się podoba. Myślałam, że jest podobna do Zwierzaków cudaków, ale jest zupełnie inna. Kupiłam ją dla syna, ale chyba powędruje do pokoju niespełna 6 letniej córki. Przepięknie wydana!
    • abepe Kto czeka na Pomelo? 08.06.12, 11:58
     forum.gazeta.pl/forum/w,16375,136064906,136064906,Kto_czeka_na_Pomelo_.html
    • rykam Dziwne zwierzęta w radiowej Jedynce 3-7 IX 19.30 30.08.12, 13:34
     https://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/547112_443176782388368_1414038575_n.jpg
  • bladyroz SIERPIEŃ 2012 20.07.12, 14:10
   Jak tata się z nami bawił

   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/8inH9VD4IvJwW4UgUX.jpg

   tekst: Ulf Stark
   ilustracje: Mati Lepp
   wiek 3+


   Tata nie ma w zwyczaju się bawić. Ale pewnego wieczora, kiedy Ulf i Janne zostają pod jego opieką, tata proponuje im zabawę w chowanie klucza. Komu uda się schować klucz w najlepszym miejscu i jak się skończy ta zabawa?


   Kolejne spotkanie z małym Ulfem i jego rodziną - tym razem z jej męską częścią. I tak jak w poprzednich książkach i tutaj nie zabraknie humoru, wnikliwej obserwacji świata dzieci i świata dorosłych oraz wspaniałych ilustracji.
   • bladyroz SIERPIEŃ 2012 - POMELO 26.08.12, 23:14
    Pewnie niektórzy po dzisiejszych urodzinach Zakamarków w Poznaniu mają już "Pomelo", dlatego pomimo późniejszej oficjalnej premiery, informacja o książkach już dziś

    Pomelo jest zakochany


    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/buz66DGvCcCthPj7SX.jpg    tekst: Ramona Bădescu
    ilustracje: Benjamin Chaud
    wiek: 3+


    Zajrzyj do środka


    Czy słoń może się zakochać? Jak najbardziej! Pomelo, słoń ogrodowy, jest rzecz jasna zakochany w swoim dmuchawcu, ale zdaje się, że po trochu jest zakochany w całym ogrodzie… Tylko dlaczego nagle wszystko więdnie i znika? Na szczęście zima nie trwa wiecznie!

    Zabawny i mądry komentarz do życia – nie tylko słoni! – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo i Babo.

    W tym tomie: cukinie 7%, marchewki 15%, miłość 34%, sałata 36%, piękna muzyka 1%, rzodkiewki 28%, błękitne kwiaty 0,01%, dreszcze 3% oraz 100% POMELO.


    Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem

    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/1cSwRwTTHNQjnkPntX.jpg

    tekst: Ramona Bădescu
    ilustracje: Benjamin Chaud
    wiek: 3+


    zajrzyj do środka

    Czy słoń może mieszkać pod dmuchawcem? Jak najbardziej! Pomelo, słoń ogrodowy, ma długą trąbę – dzięki niej może robić dużo fajnych rzeczy, ale czasem trąba bardzo mu przeszkadza… Tak, w jego życiu zdarzają się smutne i szare dni, ale zaraz po nich nadchodzą dni radosne, a wtedy Pomelo potrafi cieszyć się życiem na całego!

    Zabawny i mądry komentarz do życia – nie tylko słoni! – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo i Babo.

    W tym tomie: 3 historie, 75 marchewek, 83 rzepy, 122 pory i 1 słoń ogrodowy.    • sylwina76 Re: SIERPIEŃ 2012 - POMELO 28.08.12, 22:54
     My (tzn ja i mój dziewięciolatek) z niecierpliwością czekamy na trzecią część Tsatsikiego. Podobno miała być jesienią..... Na razie cisza.
     • rykam Tsatsiki 4 28.08.12, 23:36
      Chyba czwartą część? :) Potwierdzona przez Wydawnictwo jest data premiery 6 września (info z fb z 22 sierpnia)
      • sylwina76 Re: Tsatsiki 4 29.08.12, 09:42
       Czwartą, pewnie, że czwartą. Dziękuję za info. Ja wchodzę tylko na stronę Wydawnictwa, nie na fb. Bardzo się cieszę :)
       • azyli Re: Tsatsiki 4 29.08.12, 23:57
        My też już nie możemy sie doczekać.
        Szkoda, ze na stronie nie ma aktualnych informacji o zapowiedziach, Tsatsikiego i miłość znalazłam przez przypadek w zapowiedziach w innej księgarni internetowej.
        • mozynka Re: Tsatsiki 4 02.10.12, 11:41
         u nie juz jest w bibliotece- super! kończymy teraz Tsitsiki 3 część, rewelacyjna ksiażka, moze trochę dla starszych dzieci, chociaż mojej 6 latce bardzo się podoba, tylko niektóre tematy mocno na wyrost (damsko-męskie;)
    • rykam Pomelo jest zakochany - Zorropodgląd 05.09.12, 07:30
     Pomelo jest zakochany - Zorropodgląd
    • rykam Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem - uZorro 06.09.12, 09:54
     Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem - Zorropodgląd
     • abepe Re: Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem - u 06.09.12, 21:02
      Pomelo wygląda przepięknie! Mam nadzieję, że będzie w naszej bibliotece!
  • bladyroz WRZESIEŃ 2012 06.09.12, 12:07
   Tsatsiki i miłość


   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/XrkYKt4aFRXVKIUUbX.jpg


   tekst: Moni Nilsson
   ilustracje: Pija Lindenbaum
   wiek 6+


   Zajrzyj do środka
   W wakacje przed czwartą klasą Tsatsiki po raz drugi jedzie do Grecji odwiedzić swojego tatę. Na szczęście do Agios Ammos przyjechała też Elena, bo kiedy umiera dziadek Dimitris, zwariowana kuzynka wymyśla tyle szalonych zabaw, że Tsatsiki zapomina, że powinien być smutny.

   Po powrocie do Sztokholmu Tsatsiki zawiera braterstwo krwi z Perem Hammarem. Per jest zdecydowanie lepszym skejtem, więc uczy Tsatsikiego jazdy na desce, za to Tsatsiki lepiej sobie radzi z dziewczynami. Postanawia pomóc Perowi, który nigdy nie całował się z dziewczyną…

   Tymczasem Mamuśce rośnie coraz większy brzuch. Już niedługo Tsatsiki będzie miał rodzeństwo!

   Czwarta z pięciu książek o Tsatsikim – przetłumaczonych na kilkanaście języków i wielokrotnie nagradzanych, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce. W Polsce seria otrzymała wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

   Wartkie tempo, humor i ciepło sprawiają, że książki o Tsatsikim czytają z wypiekami na twarzach zarówno chłopacy, jak i dziewczyny - młodsi i starsi, a nawet dorośli!


   Złota księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai

   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/04slW8ybQ3n8D13wAX.jpg


   tekst: Martin Widmark
   ilustracje: Helena Willis
   wiek 6+

   Chcesz tropić przestępców razem z Lassem i Mają? „Złota księga”, podobnie jak „Brązowa księga” i „Srebrna księga”, pełna jest detektywistycznych zagadek, szyfrów, rebusów, labiryntów i innych łamigłówek!

   A wszystko w świetnej oprawie ilustratorskiej Heleny Willis – w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem jego mieszkańców.

   Pomóż Lassemu i Mai złapać złodzieja obrazów i rozpoznać sfałszowane bilety. Gdzie rabuś zakopał łup? Co kryje zaszyfrowana wiadomość?

   Po rozwiązaniu każdego zadania przyklej u dołu strony srebrny medal ze środka książki. Znajdziesz tu również naklejki z bohaterami serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

   Książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

   Do połowy 2012 roku w Polsce ukazało się 16 tytułów.
   Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.   • bladyroz WRZESIEŃ 2012 c.d. 24.09.12, 10:48
    Zlatanka i ukochany wujek

    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/rb/si/tuzj/DNrjiAdyFPNUDblNoX.jpg
    Zajrzyj do środka

    tekst: Pija Lindenbaum
    ilustracje: Pija Lindenbaum
    wiek 3+


    Zlatanka uwielbia spędzać czas ze swoim ukochanym wujkiem. Razem chodzą do kina, na basen i robią mnóstwo fajnych rzeczy. Ale pewnego dnia w kuchni u wujka ktoś siedzi. I wcale nie zamierza sobie pójść, a w dodatku chce wszystko robić z nimi. Zlatanka jest zazdrosna!

    Świetne studium dziecięcej zazdrości. Jak podzielić się kimś, kogo kochamy i dotąd mieliśmy na wyłączność? Jak zwykle Pija Lindenbaum mówi o sprawach ważnych – o uczuciach, z którymi zmaga się każde dziecko.

    Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką niearanżowanych przez dorosłych dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. A swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której drugim głosem są pełne niezwykłych barw i zabawnych szczegółów ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!
    • rykam Zlatanka i ukochany wujek - Zorropodgląd +recenzja 06.10.12, 23:40
     Zlatanka i ukochany wujek - Zorropodgląd

     o wujkach (Co słychać u dziewczynek?)
    • rykam Zlatanka - na forum, Qlturka tv, c.d. recenzji 18.12.12, 10:40
     Zlatanka i ukochany wujek

     Na forum:
     1 2

     W cyklu "Wydawcy i autorzy o swoich książkach" Katarzyna Skalska z wydawnictwa Zakamarki opowiada o książce "Zlatanka i ukochany wujek": Qlturka tv

     Recenzje:
     ABC baby
     miasto DZIECI
     BiblioNETka
     mama (nie tylko) Adama
     Dzieci Poznań
     Ryms
     nowiny24 Styl Życia
     Stasiek poleca
     Wspólne czytanie
  • rykam Październikowa zapowiedź: Tajemnica galopu (18X) 30.09.12, 11:27
   https://ecsmedia.pl/c/tajemnica-galopu-p-iext11403451.jpg

   tekst: Martin Widmark
   ilustracje: Helena Willis
   przekład: Barbara Gawryluk

   oprawa: twarda
   format: 215 x 150 mm
   ilość stron: 92

   Seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

   W Valleby odbywają się wyścigi konne. Widzowie obstawiają wybrane konie. Zgodnie z przewidywaniami trzech doświadczonych jeźdźców od razu zostawia w tyle debiutantkę Sarę Bernard. Ale co to? Trzy świetne konie nagle tracą siły, zwalniają i zaczynają się dziwnie zachowywać. Lasse i Maja podejrzewają, że stoi za tym jakiś spisek...
   • alexsc Re: Październikowa zapowiedź: Tajemnica galopu (1 30.09.12, 21:19
    Aleksander już nie może sie doczekać!:))))
   • rykam Tajemnica galopu 24.09.13, 10:45
    Tajemnica galopu

    Premiera: 17 października 2012

    Zajrzyj do środka!
  • rykam Seria: Dzieci filozofują 22.10.12, 12:07
   Wydawnictwo Zakamarki
   A w zapowiedziach taki kąsek - DZIECI FILOZOFUJĄ - nowa seria książek francuskich :) Dla wszystkich, którzy nie boją się zadawać pytań i lubią szukać odpowiedzi, często nieoczywistych :)

   Agnieszka Wolny-Hamkało: "Ledwo oczy otworzą, już zaczynają pytać: kto, z kim, kiedy, dlaczego. Czmychamy przed tymi małymi i ich wielkimi pytaniami, odwracamy się plecami, krojąc chleb, strojąc radio. Bierzemy nogi za pas, bo są pytania, na które nie mamy jasnych, czysto brzmiących, pewnych odpowiedzi. A przecież umiejętność przyjmowania pytań jest podstawowym rzemiosłem każdego rodzica. Oscar Brenifier jest mistrzem pytań bez odpowiedzi. Podrzuca nam pytania z lekkością i inteligencją jak pingpongowe piłeczki."

   tekst: Oscar Brenifier
   ilustracje: Serge Bloch

   Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, co im odpowiadać. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

   Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

   Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

   Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa!
   • rykam Uczucia, co to takiego? 22.10.12, 12:13
    https://www.zakamarki.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/u/c/uczucia_200pxrgb.jpg

    tekst: Oscar Brenifier
    ilustracje: Serge Bloch
    przekład: Magdalena Kamińska-Maurugeon

    premiera: 8 listopada 2012

    format: 18 x 23,5 cm
    oprawa: półtwarda
    liczba stron: 96

    Pytania w tomie UCZUCIA, CO TO TAKIEGO?:
    Skąd wiesz, że rodzice cię kochają?
    Czy jesteś zazdrosny o swoich braci i siostry?
    Dlaczego kłócisz się z tymi, których kochasz?
    Czy dobrze jest być zakochanym?
    Czy lepiej jest być samemu, czy z przyjaciółmi?
    Czy boisz się wypowiadać przed całą klasą?
    • rykam Uczucia, co to takiego? - zajrzyj do środka 22.10.12, 12:22
     Uczucia, co to takiego? - zajrzyj do środka
    • rykam Uczucia, co to takiego? - recenzja z podglądem 09.11.12, 14:16
     https://merlin.pl/Uczucia-Co-to-Takiego_Oscar-Brenifier,images_product,29,978-83-7776-029-1.jpg

     Recenzja:
     Poza Rozkładem
    • rykam Uczucia, co to takiego? - Zorropodgląd 19.11.12, 07:09
     Uczucia, co to takiego? - Zorropodgląd
    • rykam Uczucia, co to takiego? - recenzje c.d. 18.12.12, 13:53
     Uczucia, co to takiego?

     Recenzje:
     granice.pl
     Tygodnik Powszechny (Monika Obuchow)
     Xiegarnia.tv (Joanna Olech)
     Xiegarnia (be.el)
   • rykam Życie, co to takiego? 05.11.12, 10:31
    https://ryms.pl/upload/201211041754350.05432500sd.jpg

    tekst: Oscar Brenifier
    ilustracje: Jérôme Ruillier
    przekład: Magdalena Kamińska-Maurugeon

    premiera: listopad 2012

    format: 18 x 23,5 cm
    oprawa: półtwarda
    liczba stron: 96

    Wiek: 6+

    Pytania w tomie ŻYCIE, CO TO TAKIEGO?:
    Co może sprawić, że będziesz szczęśliwy?
    Czy będziesz kiedyś mistrzem?
    Dlaczego życie bywa ciężkie?
    Dlaczego istnieje człowiek?
    Dlaczego i po co żyjemy?
    Dlaczego umieramy?

    Skoro filozofia polega na zadawaniu pytań, to dzieci z natury są filozofami. Autor tej kapitalnej serii, wzorem dzieci, zadaje trudne pytania. I nie zadowoli się gładkim komunałem, jaki podsuwa ci wytresowany sufler w głowie. Będzie drążył i pytał dalej... Nie po to, aby uzyskać odpowiedź. Ale żeby poruszyć w twojej głowie nieużywane trybiki, przewietrzyć rozum, rozpoznać uczucia. To jest pyszna lekcja dla raczkujących i ząbkujących filozofów. Dla tych niezmordowanych, małych PYTALSKICH, z których wyrastają rozumni dorośli.
    Joanna Olech

    Zajrzyj do środka!
   • rykam Dobro i zło, co to takiego? 17.11.13, 08:44
    https://ecsmedia.pl/c/dobro-i-zlo-co-to-takiego-p-iext23539680.jpg

    Dobro i zło, co to takiego?

    Tekst: Oscar Brenifier
    Ilustracje: Clément Devaux
    Przekład: Magdalena Kamińska-Maurugeon

    Premiera: 28 listopada 2013

    Format: 180 x 235 mm
    Oprawa: półtwarda
    Liczba stron: 96

    Wiek: 6+

    Pytania w tomie DOBRO I ZŁO, CO TO TAKIEGO?:

    Co możesz kraść jedzenie?
    Czy musisz być miły dla innych?
    Czy zawsze powinieneś słuchać rodziców?
    Czy powinieneś zawsze wszystko mówić?
    Czy zawsze powinieneś robić to, na co masz ochotę?
    Czy powinieneś pomagać innym?

    Gdy byłem mały, dobro miało twarz Hansa Klossa, który walczył z hitlerowcami. Albo Luke’a Skywalkera pojedynkującego się z Lordem Vaderem. A dzisiaj? Podobno współczesne dzieci są bardziej zafascynowane Jokerem niż Batmanem. Z radością wcielają się w bandytów z hiperrealistycznej gry GTA. Czy to znaczy, że nie rozumieją, czym jest dobro, a czym zło? A może to my nie rozumiemy dzieci? Są książki, w których szukamy odpowiedzi na dręczące nas pytania. Są też takie, dzięki którym znajdziemy odpowiedzi we własnych głowach. Panowie Brenifier i Devaux… – dobra robota!
    Grzegorz Kasdepke

    Zajrzyj do środka!
    • rykam Dobro i zło, co to takiego? - Zorropodgląd 19.12.13, 08:13
     Dobro i zło, co to takiego?

     Zorropodgląd
   • rykam Ja, co to takiego? 27.01.14, 17:42
    Ja, co to takiego?

    Tekst: Oscar Brenifier
    Ilustracje: Aurélien Débat
    Przekład: Magdalena Kamińska-Maurugeon

    Premiera: 3 marca 2014

    Format: 180 x 235 mm
    Oprawa: półtwarda
    Liczba stron: 96

    Wiek: 6+

    Tytuły rozdziałów w tomie JA, CO TO TAKIEGO?:

    Czy jesteś zwierzęciem?
    Czy cieszysz się, że rośniesz?
    Czy jesteś taki jak inni?
    Czy jesteś coś winien swoim rodzicom?
    Czy lubisz przeglądać się w lustrze?
    Czy sam decydujesz o tym, kim jesteś?

    Zajrzyj do środka!
    • rykam Re: Ja, co to takiego? 28.01.14, 19:22
     https://ryms.pl/upload/201401281039520.33148500sd.jpg
    • rykam Ja, co to takiego? - Zorropodgląd 27.02.14, 10:28
     Ja, co to takiego?

     Zorropodgląd
  • rykam Alfons Åberg aka Albert Albertson - seria 25.10.12, 20:11
   Alfons Åberg w Anglii nazywa się Alfie Atkins, w Niemczech Willi Wiberg, w Finlandii Mikko Mallikas, a w Polsce Albert Albertson :) Trzy tytuły o Albercie przedpremierowo na Targach Książki w Krakowie!

   ALBERT ALBERTSON - NOWY BOHATER DLA PRZEDSZKOLAKÓW

   Premiera kultowych książek Gunilli Bergström - "Dobranoc, Albercie Albertsonie", "Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie" i "Pospiesz się, Albercie".

   Albert Albertson to kilkuletni chłopiec, który chodzi do przedszkola i mieszka z bardzo miłym tatą.

   Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
   Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca około trzydziestu tytułów.
   Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.
   W 2012 roku mija 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Jubileusz jest tam hucznie obchodzony, a sprawczyni całego zamieszania, Gunilla Bergström, uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską oraz niezwykłą umiejętność przyjmowania dziecięcej perspektywy".

   Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem Albertsonem i jego tatą od pierwszego czytania!
   • rykam Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie 25.10.12, 20:17
    https://images.bookmaster.pl/miniatura.php?id=2037027&x=250&y=250&crc=75cbcc1356de6386fc411d000f750404

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

    Premiera: 8 listopada 2012

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 28

    Kiedy tatusiowie chcą mieć spokój, nie za bardzo przejmują się tym, co robią dzieci. Dziś tak właśnie jest. Tata czyta gazetę. - Mogę się pobawić skrzynką z narzędziami? - pyta Albert. - Mmm - mówi tata. - Ale uważaj na piłę.
   • rykam Pospiesz się, Albercie 25.10.12, 20:19
    https://images.bookmaster.pl/miniatura.php?id=2037028&x=250&y=250&crc=d78b3d02bb02655ab5634189b95558c1

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

    Premiera: 8 listopada 2012

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 28

    Albert szykuje się do przedszkola. - Jesteś gotowy? - woła tata z kuchni. - Jeszcze tylko sweter - mówi Albert i bierze sweter z krzesła. O, tu leży bluzka Lisy! Lisa to lalka Alberta. Ona też się przecież musi ubrać! - Albercie, idziesz? - woła znowu tata. - Tak, tylko jeszcze...
    • rykam Pospiesz się, Albercie - podglądy 08.11.12, 10:43
     Pospiesz się, Albercie

     Zajrzyj do środka!

     Zorropodgląd
   • rykam Dobranoc, Albercie Albertsonie 25.10.12, 20:21
    https://images.bookmaster.pl/miniatura.php?id=2037026&x=250&y=250&crc=dfdfc2f2caf5ccae6f0fe2a64da3a149

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

    Premiera: 8 listopada 2012

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 28

    Albert czasem trochę rozrabia, a czasem jest grzeczny. Dziś rozrabia, bo jest bardzo niezadowolony, że musi iść spać. - Tato, poczytaj mi książkę! - prosi.
    • marturka Re: Dobranoc, Albercie Albertsonie 21.11.12, 09:28
     Zakupiliśmy całego dostępnego Alberta :)
     Gdy przeczytałam synowi recenzję z katalogu (Albert często się grzebie przed wyjściem do przedszkola), to zachwycony wykrzyknął: "to zupełnie jak ja".
     Podoba nam się Albert i jeszcze bardziej podoba nam się jego tata, że jest taki nieprzystojny i łysawy, a do tego ma taki ujmujący uśmiech!
     • abepe Re: Dobranoc, Albercie Albertsonie 21.11.12, 09:30
      marturka napisała:

      > Zakupiliśmy całego dostępnego Alberta :)
      > Gdy przeczytałam synowi recenzję z katalogu (Albert często się grzebie przed wy
      > jściem do przedszkola), to zachwycony wykrzyknął: "to zupełnie jak ja".
      > Podoba nam się Albert i jeszcze bardziej podoba nam się jego tata, że jest taki
      > nieprzystojny i łysawy, a do tego ma taki ujmujący uśmiech!

      I teraz rzucą się do księgarni wszyscy nieprzystojni i łysawi!
      • mamaaoli Re: Dobranoc, Albercie Albertsonie 06.12.12, 20:19
       Mikołaj dziś przyniósł spieszącego się Alberta, czytaliśmy przy śniadaniu. Zachwycony czterolatek i ośmiolatka oraz mama i tata 30+. Już widzę, że to będzie nasza ulubiona seria. Fajnie, że w książce jest tata, w dodatku rzeczywiście wyjątkowo sympatyczny. A akcja - samo życie:)
     • poemi123 Re: Dobranoc, Albercie Albertsonie 27.11.12, 22:56
      U nas Albert zdetronizował Dinopedię! Hip hip hura! U nas hasło "to o mnie" padło podczas czytania Dobranoc, Albercie...
      • basca_basca Re: Dobranoc, Albercie Albertsonie 11.12.12, 21:08
       Mi się podoba Albert w warstwie językowej i pomysłu. Nie podobają mi się ilustracje (kolaże). 4-latek wygląda jakoś tak dziwnie, na pewno na mniejsze dziecko.
       Przyznam, ze czytając Julka i Julki, Albert wydał mi się zbyt krótki. W jednej książce chciałabym parę opowiastek.
   • rykam Albert i tajemniczy Molgan 25.09.13, 09:17
    https://ecsmedia.pl/c/albert-i-tajemniczy-molgan-p-iext23238643.jpg

    Albert i tajemniczy Molgan

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström
    Przekład: Katarzyna Skalska

    Premiera: 15 października 2013

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 28

    Albertowi się nudzi, a tata nie ma czasu się z nim bawić. Na szczęście Albert ma jeszcze Molgana! Molgan to tajemniczy przyjaciel, który przychodzi wtedy, kiedy Albert go potrzebuje. Molgan jest tak tajemniczy, że tylko Albert może go zobaczyć. A jednak tata ma czasem dość Molgana…

    Zajrzyj do środka!
   • rykam Kto obroni Alberta? 25.09.13, 09:19
    https://ecsmedia.pl/c/kto-obroni-alberta-p-iext23238631.jpg

    Kto obroni Alberta?

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström
    Przekład: Katarzyna Skalska

    Premiera: 15 października 2013

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 28

    Wiek: 3+

    Albert niedawno się przeprowadził i nie zna żadnych dzieci na nowym osiedlu. Z nikim się nie bawi. Chyba brak mu odwagi. Jest taki samotny! I choć czasem odwiedza go Molgan, tajemniczy kolega, to jednak zawsze znika, kiedy Albert najbardziej go potrzebuje. Na szczęście pewnego dnia Albert kogoś poznaje…

    Zajrzyj do środka!
   • rykam Sprytnie, Albercie 25.09.13, 09:21
    https://ecsmedia.pl/c/sprytnie-albercie-p-iext23238638.jpg

    Sprytnie, Albercie

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström
    Przekład: Katarzyna Skalska

    Premiera: 15 października 2013

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 28

    Wiek: 3+

    Albert jest w odwiedzinach u babci. Jego starsi kuzynowie też. Albert jest najmłodszy. Nie podoba mu się, że młodsi nie zawsze mogą się bawić z dużymi.
    – Jesteś za mały, nic nie rozumiesz – mówią starsi kuzynowie.
    Albert ma już tego dość. Czekajcie tylko! Dziś Albert zamierza to zmienić…

    Zajrzyj do środka!
    • rykam Sprytnie, Albercie - Zorropodgląd 20.10.13, 08:27
     Sprytnie, Albercie

     Zorropodgląd
   • rykam Albert i potwór 29.04.14, 19:52
    https://ryms.pl/upload/201404251238090.97104900sd.jpg

    Albert i potwór

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström
    Przekład: Katarzyna Skalska

    Premiera: 14 maja 2014

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 32

    Wiek: 3+

    Albert nie może się bawić ani spać. Pod jego łóżkiem zamieszkał potwór. Pojawił się tego dnia, kiedy Albert uderzył na podwórku młodszego kolegę. Albert musi coś zrobić, żeby potwór wyprowadził się spod łóżka!

    Zajrzyj do środka!
   • rykam Czy jesteś tchórzem, Albercie? 29.04.14, 19:57
    https://ryms.pl/upload/201404251258430.14772700sd.jpg

    Czy jesteś tchórzem, Albercie?

    Tekst i ilustracje: Gunilla Bergström
    Przekład: Katarzyna Skalska

    Premiera: 14 maja 2014

    Format: 170 x 235 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 32

    Wiek: 3+

    Na podwórku i w zerówce dzieci czasem się biją. Ale nie Albert! On od razu odchodzi albo się poddaje. Czy to znaczy, że Albert jest słaby? Czy to znaczy, że Albert nie umie się bić? A może Albert po prostu jest tchórzem?

    Zajrzyj do środka!
  • rykam Wznowienie: Gdzie idziemy? 30.10.12, 11:11
   https://merlin.pl/Gdzie-idziemy_Anna-Clara-Tidholm,images_product,21,978-83-60963-34-0.jpg

   tekst i ilustracje: Anna-Clara Tidholm
   przekład: Katarzyna Skalska

   format: 14 x 20 cm
   liczba stron: 28
   książka kartonowa

   Co kryje się za pagórkiem i dokąd zaprowadzi nas długa droga? A kręta? A wąska? Aby się przekonać, trzeba koniecznie po niej potuptać! Tup, tup, tup! Gdzie idziemy?

   Rytmicznie powtarzające się obrazy i słowa prowadzą malucha za kolejny pagórek, a tam – zawsze coś ciekawego – pieski, dzieci czy samochody.

   Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.

   Szwedzki bestseller dla jedno-, dwulatków.

   Zajrzyj do środka

   Do kompletu: Jest tam kto?
  • rykam Wznowienie: Jest tam kto? 30.10.12, 11:15
   https://merlin.pl/Jest-tam-kto_Anna-Clara-Tidholm,images_product,23,978-83-60963-33-3.jpg

   tekst i ilustracje: Anna-Clara Tidholm
   przekład: Katarzyna Skalska

   format: 14 x 20 cm
   liczba stron: 28
   książka kartonowa

   Co kryje się za białymi, niebieskimi i żółtymi drzwiami?
   Aby się przekonać, trzeba koniecznie w nie zapukać!
   Puk, puk, puk! Jest tam kto?

   Rytmicznie powtarzające się obrazy i słowa prowadzą malucha za kolejne drzwi, a za drzwiami – zawsze coś ciekawego – małe misie, chrupiące zające czy małpia bitwa na poduchy.

   Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.

   Szwedzki bestseller dla jedno-, dwulatków.

   Zajrzyj do środka

   Do kompletu: Gdzie idziemy?
   • rykam Jest tam kto? - recenzje 30.10.12, 11:18
    ZACZYTANI
    O tym, że...
  • rykam Yeti 31.10.12, 08:12
   https://www.badet.pl/photo/product_info/2/a/a/1_2aa23d9c94d9.jpg

   tekst: Eva Susso
   ilustracje: Benjamin Chaud
   przekład: Katarzyna Skalska

   premiera: 13 listopada 2012

   format: 22 x 28,5 cm
   oprawa: twarda
   liczba stron: 28

   Podobno yeti mieszka w Himalajach.
   A co, jeśli żyje sobie w grocie gdzieś blisko nas?
   I to w dodatku nie sam?

   Kiedy Uno i Mati poszli pojeździć na desce,
   trochę się zgubili w ośnieżonym górskim lesie.
   Czy domyślacie się, kogo spotkali?
   Przeczytajcie o ich niezwykłej przygodzie!

   Zajrzyj do środka!
   • steffa Re: Yeti 19.11.12, 21:50
    A wiecie, że nie zrozumiałam tej książki? ;-)
   • bbkk Re: Yeti 10.12.12, 09:41
    Ilustracje lepsze od fabuły - ja też nie wiem o co w niej chodzi ;-)
    • abepe Re: Yeti 12.12.12, 13:54
     Jak to nie wiecie o co chodzi? O to, że spotkanie z kimś dużym, z pozoru przerażającym i mówiącym obcym językiem może okazać się bardzo miłą przygodą. Dość niepoprawne politycznie w czasach gdy boimy się o nasze dzieci i zakazujemy im wszelkich kontaktów z obcymi, ech...W sumie - może nie tylko w tych czasach, w końcu Czerwony Kapturek też ma swoje lata.
     No i jest to historia o powtarzaniu się doświadczeń dzieci w kolejnych pokoleniach - tata też przecież spotkał Yeti.

     "Yeti" to taka trochę krótsza i mniej poetycka wersja "Piecyk, czapeczka i budyń". I może Troll Onichimowskiej bardziej był rozgarnięty, szybciej mu poszła nauka języków.
   • rykam Yeti - podglądy 24.01.13, 21:07
    Yeti

    Podglądy:
    mama (nie tylko) Adama
    sz(t)ukająca mama
    ZEZUZULLA
    O tym, że...
    • rykam Yeti - Zorropodgląd 14.02.14, 09:38
     Yeti

     Zorropodgląd
  • abepe Re: Yeti 31.10.12, 08:39
   Mniam, mniam! Tylko dzieci coraz starsze!!! Czy takie zapowiedzi nie prowokują do dalszej prokreacji? (zwłaszcza, że premier proponuje dłuższy płatny urlop macierzyński?;)
   • alistar1 Re: Yeti 05.11.12, 10:44
    abepe napisała:

    > Mniam, mniam! Tylko dzieci coraz starsze!!!

    Ech, warto chyba dla samej zimowej aury!

    Czy takie zapowiedzi nie prowokują
    > do dalszej prokreacji? (zwłaszcza, że premier proponuje dłuższy płatny urlop ma
    > cierzyński?;)

    Dłuższy, owszem, ale przy całorocznej nieobecności w pracy płatny w 80% płacy.
    • bir.ke Re: Yeti 08.11.12, 11:48
     cholibka, lista must have wydluzyla sie o alberty i yeti, hmmm.
     • sawqeluna Re: Yeti 09.11.12, 15:34
      znam jednego Yeti: Widziałeś Yeti? A coś jeszcze?
     • bir.ke Re: Yeti 06.12.12, 20:24
      mikolaj przyniosl 'yetiego', jak mowi moj syn. bardzo mi sie podoba;) i ten tato smazacy nalesniki:)
      • yantichy Re: Yeti 23.01.13, 09:40
       Do nas Yeti wpadł dopiero teraz. Urocza książka, bardzo się cieszę, że zdążyliśmy się na nią załapać. To taka frajda mieć przyjemność z czytania czegoś dzieciom (bo nie ukrywam, że przy niektórych tytułach męczę się okrutnie). Yecik, plecik, piruecik!
  • rykam Przyszłoroczna zapowiedź - Tsatsiki 5 18.12.12, 13:36
   Wydawnictwo Zakamarki: Piąta, ostatnia część przygód Tsatsikiego zaplanowana jest na wrzesień 2013... trochę czekania jeszcze będzie, ale warto!
   11 grudnia o 11:44
   • rykam Re: Przyszłoroczna zapowiedź - Tsatsiki 5 25.07.13, 13:22
    Przedpremiera w połowie sierpnia na festiwalu Literacki Sopot, którego gościem będzie m.in. Moni Nilsson oraz Åsa Lind.
    • rykam Tsatsiki i Retzina 30.07.13, 11:23
     https://www.bokia.se/mediaarchive/1792424/main/tsatsiki-och-retzina.jpg

     Polska okładka

     Tekst: Moni Nilsson
     Ilustracje: Pija Lindenbaum
     Przekład: Barbara Gawryluk

     Premiera: 4 września 2013

     Format: 155 x 205 mm
     Oprawa: twarda
     Liczba stron: 152

     Wiek: 6+

     Tsatsiki i Retzina

     Tsatsiki rozpoczyna drugi semestr czwartej klasy. To dziwny wiek, kiedy z pewnych rzeczy powoli się wyrasta, a do innych jeszcze się nie dorosło.

     Choć Tsatsiki uwielbia swoją nowo narodzoną siostrę, to czuje się odstawiony na boczny tor. Sytuacji nie polepsza fakt, że zamieszkał z nimi Morten. Tsatsiki nie jest już w centrum domowego wszechświata i musi stawić czoła uczuciu zazdrości.

     W dodatku znudziło mu się całowanie z Sarą i pokłócił się z Perem Hammarem. Samotność jest ciężka, tylko że ktoś musi pierwszy wyciągnąć rękę na zgodę. A jeśli Tsatsiki i Per Hammar się nie pogodzą, to co będzie z wakacjami, które mają razem spędzić w Grecji?

     Ostatnia z pięciu książek o Tsatsikim – przetłumaczonych na kilkanaście języków i wielokrotnie nagradzanych, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce oraz polski Komitet Ochrony Praw Dziecka.

     Wartkie tempo, humor i ciepło sprawiają, że książki o Tsatsikim czytają z wypiekami na twarzach zarówno chłopacy, jak i dziewczyny – młodsi i starsi, a nawet dorośli!

     Zajrzyj do środka!
     • rykam Tsatsiki 6! 29.09.13, 08:47
      Gościem Alfabetu była Moni Nilsson. Przyjechała kilka tygodni temu do Sopotu, by wziąć udział w spotkaniach i warsztatach w ramach festiwalu Literacki Sopot. Jej pobyt miał związek z premierą ostatniego tomu przygód Tsatsikiego pt. "Tsatsiki i Retzina”. W czasie rozmowy z Radiem Kraków Moni niespodziewanie wyznała, że powraca do swojego ulubionego bohatera i właśnie pisze szóstą książkę. Co będzie się w niej działo? Ile lat ma Tsatsiki?

      "Tsatsiki ma teraz 11 lat. Wszystko zaczyna się pod koniec V klasy..."
      • abepe Re: Tsatsiki 6! 29.09.13, 09:23
       :)) Dowiedziałyśmy się z modrooczką w Sopocie w sierpniu, ale musiałyśmy obiecać (razem z całym tłumem), że nie zdradzimy tajemnicy;)
  • mrs.t dokad idziesz ? 21.12.12, 19:37
   bylam przekonana ze w poprawnej polszczyznie (przynajmniej tej pisanej) prawidlowe jest sformulowanie ' dokad idziesz ' a nie ' gdzie idziesz ' -takim tytulem jest opatrzona jedna z pozycji wyd zakamarek po ktora siegnelam dziś w księgarni. .by odlozyc na polke , zawiedziona , ze kto jak kto , co jak co , ale wydawnictwa i do tego tak cenione , o tę polszczyzne dbac by mogły. ..   czy padlam ofiarą hiperpoprawnosci , obruszajac sie na ten tytuł???
   • abepe Re: dokad idziesz ? 21.12.12, 20:11
    Swoje stanowisko wyjaśniała nam już kiedyś tłumaczka. Proszę - forum.gazeta.pl/forum/w,16375,91093064,91216110,Re_Mela_na_rowerze_Mela_na_zakupach_E_Eriksson.html
  • rykam Moje serce skacze z radości 17.01.13, 20:15
   https://www.olesiejuk.pl/typo3temp/pics/7/72310dcf8f.jpg

   Moje serce skacze z radości

   Tekst: Rose Lagercrantz
   Ilustracje: Eva Eriksson
   Przekład: Marta Dybula

   Premiera: 7 marca 2013

   Format: 150 x 215 mm
   Liczba stron: 124
   Oprawa: twarda

   Wiek: 6+

   Znów będzie o Duni. Tej, która jest taka szczęśliwa! Ale ostatnio Dunia ze smutkiem patrzy na puste krzesło obok w ławce. Siedziała na nim Frida, zanim wyprowadziła się do Uppsali. Dunia nie pozwala nikomu zająć tego miejsca, bo gdzie usiądzie Frida, kiedy wróci?
   ‒ Frida nie wróci ‒ próbuje jej tłumaczyć pani.
   ‒ Nigdy nic nie wiadomo ‒ szepcze Dunia.
   Bo Dunia nigdy nie traci nadziei, nawet jeśli wszystko wydaje się beznadziejne…

   O przyjemnych, ale też trudnych chwilach w szkole i wśród rówieśników z perspektywy pierwszoklasistki.

   W sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

   Zajrzyj do środka!
   • rykam Zapowiedź: Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa 14.05.14, 17:47
    Wydawnictwo Zakamarki
    Dunia 3 in progress ;)


    Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa

    Tekst: Rose Lagercrantz
    Ilustracje: Eva Eriksson

    Premiera: koniec maja 2014
    • rykam Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa 31.05.14, 09:57
     https://ecsmedia.pl/c/kiedy-ostatnio-bylam-szczesliwa-p-iext25151798.jpg

     Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa

     Przekład: Marta Dybula

     Premiera: 2 czerwca 2014

     Format: 150 x 215 mm
     Oprawa: twarda
     Liczba stron: 124

     Wiek: 6+

     Jutro Dunia kończy pierwszą klasę. Dunia, która jest taka szczęśliwa, że mogłaby o tym napisać książkę! Właściwie to już prawie napisała. Siedzi w sali udekorowanej na zakończenie roku i zastanawia się jeszcze tylko nad ostatnim rozdziałem. Nagle ktoś puka do drzwi. Dunia zostaje wywołana na korytarz i dowiaduje się, że wydarzył się wypadek. Duni robi się zimno. Lodowato…

     O trudnych, nieprzewidzianych zdarzeniach, którymi czasem zaskakuje nas życie, ale też o tym, że nawet w chwilach nieszczęścia można i wolno odczuwać radość. Mocna, wzruszająca historia.

     Książka w sam raz dla początkujących czytelników – czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

     Zajrzyj do środka!
  • rykam A dlaczego? 23.01.13, 09:08
   https://www.granice.pl/sys6/pliki/okladka_k/med_90317e60eb8559b82957c663094b3b28.jpeg

   A dlaczego?

   Tekst i ilustracje: Anna-Clara Tidholm
   Przekład: Katarzyna Skalska

   Premiera: 19 lutego 2013

   Format: 14 x 20 cm
   Liczba stron: 28
   Oprawa: książka całokartonowa

   Wstaję, patrzę, świeci słońce. I chcę wiedzieć - a dlaczego?
   Dlaczego ptak lata? Dlaczego pies szczeka? Dlaczego pada deszcz?

   W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach pytamy o otaczający świat. Ptak, pan, pies, Jaś, deszcz - wszyscy coś robią. Tylko dlaczego? Po co? I jak to jest?

   Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.

   Szwedzkie bestsellery dla jedno-, dwulatków, które polubiło już wielu polskich maluchów.

   Zajrzyj do środka!
   • rykam A dlaczego? - Zorropodgląd 12.04.13, 09:48
    A dlaczego?

    Zorropodgląd
  • rykam Wymyśl coś! 23.01.13, 09:12
   https://www.granice.pl/sys6/pliki/okladka_k/med_a6bd3fdacc92de66a7b24bd8837415fd.jpeg

   Wymyśl coś!

   Tekst i ilustracje: Anna-Clara Tidholm
   Przekład: Katarzyna Skalska

   Premiera: 19 lutego 2013

   Format: 14 x 20 cm
   Liczba stron: 28
   Oprawa: książka całokartonowa

   Szare niebo, pada deszcz. Nudzę się! Wymyśl coś!
   Lalko, misiu, piesku, małpko! W co się bawić?

   W rytmicznie powtarzających się obrazach i słowach wymyślamy, co można robić, żeby się nie nudzić. A można wiele - zbudować wieżę, upiec ciasto czy wyruszyć w świat - i to wszystko bez wychodzenia z dziecinnego pokoju.

   Przejrzyste kolory i formy idealne dla najmłodszych czytelników. Książeczka inspirująca do zabawy.

   Szwedzkie bestsellery dla jedno-, dwulatków, które polubiło już wielu polskich maluchów.

   Zajrzyj do środka!
  • rykam Tajemnica szpitala 23.01.13, 09:27
   https://images.bookmaster.pl/miniatura.php?id=2103071&x=250&y=250&crc=3948b1b080ed9756f2d40495686d0fc6

   Tajemnica szpitala

   Tekst: Martin Widmark
   Ilustracje: Helena Willis
   Przekład: Barbara Gawryluk

   Premiera: 7 marca 2013

   Format: 150 x 215 mm
   Liczba stron: 92
   Oprawa: twarda

   Wiek: 6+

   Seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

   Sara Bernard przewraca się na lodowisku i łamie nogę. W szpitalu podają jej środki przeciwbólowe i zakładają gips. Kiedy Sara dochodzi do siebie, orientuje się, że nie ma swoich złotych kolczyków. Nie ona jedna została okradziona w szpitalu, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionych kosztowności. Lasse i Maja wpadają na pomysł, jak złapać złodzieja.

   Zajrzyj do środka!
  • rykam Pomelo śni 25.03.13, 13:47
   https://ecsmedia.pl/c/pomelo-sni-p-iext21225062.jpg

   Pomelo śni

   Tekst: Ramona Bădescu
   Ilustracje: Benjamin Chaud
   Przekład: Katarzyna Skalska

   Premiera: 17 kwietnia 2013

   Format: 145 x 200 mm
   Oprawa: półtwarda
   Liczba stron: 92

   Wiek: 3+

   Czy słonie mają sny? Ależ oczywiście? Gdy tylko zapada noc, Pomelo śni... A o czym? Oczywiście o dmuchawcach, ale też o tym, że potrafi latać, że warzywa mówią i że nadeszła wiosna. Śni sny błękitne, bez początku i końca, i takie, które wolałby zapomnieć.

   Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti.

   Zajrzyj do środka!

   W tym tomie: paski: 10 g, spadanie: 25 g, nieistniejące zwierzęta: 30 kg, błękit: wedle upodobań, warzywa: 3,5 t, niejasności: 15 g, Pomelo: bez ograniczeń!

   W przygotowaniu: „Pomelo i przeciwieństwa” oraz „Pomelo i kolory”.
  • rykam Mama Mu na drzewie i inne historie 17.04.13, 09:08
   https://images.bookmaster.pl/miniatura.php?id=2149172&x=250&y=250&crc=0856838787226be7148ab0475656c970

   Mama Mu na drzewie i inne historie

   Tekst: Jujja Wieslander
   Przekład: Michał Wronek-Piotrowski
   Ilustracje: Sven Nordqvist

   Premiera: 8 maja 2013

   Format: 160 x 215 mm
   Oprawa: twarda
   Liczba stron: 104

   Wiek: 3+

   Dziesięć opowiadań o nietuzinkowej parze przyjaciół — Mamie Mu i Panu Wronie — czyli dużo czytania i jeszcze więcej śmiechu!

   Powolutku, gałąź po gałęzi, Mama Mu wchodziła coraz wyżej. W końcu wspięła się prawie na sam czubek.
   Obok drzewa przelatywał właśnie Pan Wrona.
   – Tutaj, Panie Wrono! – zawołała Mama Mu. – Tu jestem!
   Pan Wrona zawrócił momentalnie, przysiadł na drzewie i zaczął wpatrywać się w Mamę Mu osłupiały.
   – Jak to? Jak tu wlazłaś? Jak to zrobiłaś?
   – Wdrapałam się – odparła Mama Mu. – Ale dobrze, że przyleciałeś, bo Linus nie powiedział mi wszystkiego.
   – Czego na przykład?
   – Jak się schodzi. Muu!


   Smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor i świetna konstrukcja postaci – tak pisze Jujja Wieslander. Bogate w szczegóły, genialne ilustracje Svena Nordqvista, znanego również z książek o Pettsonie i Findusie, pełne są niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów – Mamy Mu, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, i Pana Wrony, który zawsze musi trochę ponarzekać i pokrakać.

   Zajrzyj do środka!
   • rykam Mama Mu na drzewie i inne historie - Zorropodgląd 30.05.13, 07:36
    Mama Mu na drzewie i inne historie

    Zorropodgląd
   • rykam Mama Mu na drzewie i inne historie - spis treści 07.08.13, 10:07
    Mama Mu na drzewie i inne historie

    Spis opowiadań:

    - Mama Mu wchodzi na drzewo
    - Mama Mu spada z drzewa
    - Śmieciarka
    - Deszcz
    - Pan Wrona spada z drzewa
    - Mama Mu ogląda zachód słońca
    - Krowie zoo
    - Zabawy Mamy Mu
    - Sto szczeniaków
    - Czy jesteś moim przyjacielem?
  • rykam Lato Stiny 06.05.13, 17:44
   https://ecsmedia.pl/c/lato-stiny-p-iext21489013.jpg

   Lato Stiny

   Tekst i ilustracje: Lena Anderson
   Przekład: Agnieszka Stróżyk

   Premiera: 22 maja 2013

   Format: 205 x 260 mm
   Oprawa: twarda
   Liczba stron: 76

   Wiek: 3+

   Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek.

   Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia ich słuchać!

   Ilustracje Leny Anderson przepięknie oddają klimat wakacji na wyspie, a tekst pełen jest ciepła i dyskretnego humoru.

   Zajrzyj do środka!
   • bir.ke Re: Lato Stiny 06.05.13, 21:04
    wydaje mi sie, ze troche za malo tekstu dla mojego czterolatka, ale z uwagi na wakacyjny klimat chyba to bedzie nasz letni must-have.
   • rykam Lato Stiny - Zorropodgląd 09.07.13, 07:15
    Lato Stiny

    Zorropodgląd
  • rykam Inna podróż 07.05.13, 06:09
   https://www.olesiejuk.pl/typo3temp/pics/5/5f4c2b9673.jpg

   Inna podróż

   Tekst: Lotta Olsson
   Przekład: Agnieszka Stróżyk
   Ilustracje: Maria Nilsson Thore

   Premiera: 15 maja 2013

   Format: 150 x 215 mm
   Oprawa: twarda
   Liczba stron: 112

   Wiek: 6+

   Pewnego szarego, chłodnego dnia mrówkojad wpada na świetny pomysł: wybiorą się z orzesznicą w podróż! Jednak po dłuższym namyśle stwierdza, że to dość kłopotliwe. A gdyby tak wyruszyć w podróż bez wyjeżdżania?

   – To coś bardzo wyjątkowego – tłumaczyła orzesznica. – Taka podróż w głąb samego siebie. Doprawdy trudno sobie wyobrazić większą podróż.
   – Ale zastrzyków brać nie trzeba? – zapytał mrówkojad.
   Orzesznica zaśmiała się.
   – Nie trzeba – odpowiedziała. – Ani mapy, ani kąpielówek.
   – I pewnie podróżna suszarka do włosów też się nie przyda?
   – W szczególności nie suszarka – przyznała orzesznica.


   Dowcipna i mądra opowieść o tym, jak podróżować, nie ruszając się z domu.
   Do czytania samodzielnie lub całą rodziną.

   Zajrzyj do środka!
   • gosjana Re: Inna podróż w Jedynce Dzieciom 18.06.13, 08:38
    www.zakamarki.pl/wydarzenia/wydarzenie/index/?id=598
    W dniach 24-28 czerwca
    w Programie I Polskiego Radia
    w audycji RADIO DZIECIOM o godz. 19:25
    Grzegorz Pawlak przeczyta fragmenty książki
    Inna podróż.

    Zapraszamy do słuchania - również w Internecie
    www.polskieradio.pl
   • rykam Inna podróż - Zorropodgląd 27.06.13, 20:42
    Inna podróż

    Zorropodgląd
  • rykam Wznowienie: Matematyka ze sznurka i guzika 20.06.13, 17:48
   https://ecsmedia.pl/c/matematyka-ze-sznurka-i-guzika-p-iext3773944.jpg


   Matematyka ze sznurka i guzika


   Tekst: Kristin Dahl
   Przekład: Agnieszka Stróżyk
   Ilustracje: Mati Lepp

   Data pierwszego wydania: 27 maja 2010

   Format: 195 x 245 mm
   Oprawa: twarda
   Liczba stron: 44

   Wiek: 3+

   Liczenie to jedna z ulubionych zabaw przedszkolaków. Warto pielęgnować w nich ten entuzjazm i przekonanie, że matematyka to dobra zabawa!

   Matematyka towarzyszy nam na każdym kroku – podczas zakupów, gotowania, gry w karty czy nawet sprzątania. Przy czym matematyka to nie tylko liczenie, to również pewien sposób myślenia, porządkowania i opisywania rzeczywistości. Matematycznego myślenia dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę oraz podczas wykonywania codziennych czynności.

   Magda i Kuba pokażą nam mnóstwo ciekawych matematycznych zabaw i doświadczeń, które możemy bez trudu przeprowadzić w domu. Mierzenie, ważenie, układanie i sortowanie okażą się wielką frajdą. Weźmy na przykład papier toaletowy. Kto powie, ile rolek zużywa się w jego domu w ciągu tygodnia? No i właściwie jak długi jest papier w takiej rolce? Mali matematycy – do dzieła!

   Książka dla starszych przedszkolaków i młodszych uczniów.

   Zajrzyj do środka!

   O książce na forum
  • rykam Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości 25.07.13, 13:25
   Jesienna zapowiedź - premiera trzeciego tomu o Cynamonie i Trusi: "Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości".
   • rykam Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości 15.09.13, 13:07
    https://merlin.pl/Cynamon-i-Trusia-Wierszyki-o-zlosci-i-radosci_Charlotte-Ramel-Ulf-Stark,images_product,25,978-83-7776-031-4.jpg

    Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości

    Tekst: Ulf Stark
    Ilustracje: Charlotte Ramel
    Przekład: Agnieszka Stróżyk

    Premiera: 11 września 2013

    Format: 215 x 270 mm
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 28

    Wiek: 3+

    Trusia jest zła! Potknęła się o kamień i boli ją palec. Całe szczęście obok jest jej przyjaciel Cynamon, który współczuje i pociesza!

    Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewiórką, daje jej orzech… Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić – gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i radość!

    Cynamon i Trusia odkrywają i nazywają uczucia – te gwałtowne i buzujące na powierzchni oraz te kryjące się gdzieś głęboko.

    Zgrabne i nieoczywiste wiersze Ulfa Starka oraz wyraziste i zabawne ilustracje Charlotte Ramel tworzą niepowtarzalny klimat książek o Cynamonie i Trusi.

    Zajrzyj do środka!
    • rykam Cynamon i Trusia. Wierszyki o... - Zorropodgląd 07.10.13, 07:02
     Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości

     Zorropodgląd
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka