Dodaj do ulubionych

drogi moczowe

IP: 80.54.34.* 27.01.10, 17:07
Macie dziewczyny jakies SPRAWDZONE, "preparaty "które można zakupić
bez recepty na być może zapalenie cewki ? Chciałabym profilaktycznie
zadziałać i spróbować zapobiec rozwojowi np. zapalenia pęcherza.
Domowe sposoby mnie raczej nie interesują smile
Dodam ,że do lekarza wybieram się na początku lutego i do tego czasu
wolałabym na własną rekę się "pobawić " niwelując prawie
nieodczuwalne dolegliwości i zapobiegając ich nasileniu się i
rozprzestrzenianiu.
Interesuja mnie wszelkiego rodzaju sprawdzone ,
wypróbowane "preaparaty " działające ochronnie na samą cewkę jak i
na cały układ moczowy .
Obserwuj wątek
    • Gość: ola Re: drogi moczowe IP: *.ists.pl 27.01.10, 17:18
      Urosept
      Polecił mi go lekarz, jak tylko zauważę pierwsze objawy i zanim trafię do
      lekarza mam stosować, bo podobno jeden z lepszych bez recepty. W zimę zażywam do
      profilaktycznie, na razie 'odpukać' wszystko ok smile
      Swego czasu stosowałam też Urinal (też bardzo polecam), jakiekolwiek zresztą
      tabletki z dużą dawką żurawiny.
      Ponadto witamina C w ogromnych ilościach (jeśli już coś zaczynasz czuć), a
      ponadto ubieraj się po prostu ciepło w tych okolicach, żadnych pleców na
      wierzchu, siadania na zimnym itp. No i przy skłonnościach codziennie duże ilości
      picia, najlepiej wody mineralnej, ja lubię też bardzo sok Żurawina z Tymbarka.
    • nglka Re: drogi moczowe 27.01.10, 17:47
      Nie rozumiem specjalnie celu. Skoro wyierasz się do lekarza na początku lutego i chcesz wykonać badania to nie możesz niczego przyjmować, bo wymagane jest 4-6 dni od ostawienia wszelkich moczopędnych specyfików powodujących wypłukiwanie bakterii. Inaczej badanie moczu nie będzie wiarygodne.
      Zrób inaczej: jutro z rana badanie ogólne moczu a potem Urosept i innetakie. Bo lekarz rozłoży ręce.
        • izabella9.0 Re: drogi moczowe 28.01.10, 13:07
          Olu dzieki za polecienie tych preparatów.Witamine C przyjmuje w
          takich iilościach ,że juz nie moge na nią patrzeć. smile

Nglka nigdzie nie napisałam ze bede miec badania , wybieram sie do
          lekarza rodzinnego , który ewentualnie dopiero da mi skierowanie na
          badania albo do samego urologa .Ogólnie mam zamiar upominac sie o
          jedno i drugie. .Sprawdzonymi preparatami bez recepty mam zamiar
          zapobiec rozprzestrzenianiu sie ewentualnej infekcji na pęcherz do
          np. do czasu wizyty u lekarza.
          Mimo wszystko dzieki za informacje , ze nie moge przyjmowac zadnych
          przez 4-6 dni preparatów - nie wiedziałam o tym .
          smile

lluliy
          Mam prouro w domu ale w kapsułkach , a ja nie połykam żadnych
          tabletek na ulotce pisze ,ze nie mozna kapsułki otwierac i
          rozpuszczać i wręcz nalezy połknąc w całości .niby kiedys sie
          pytałam lekarza czy koniecznie trzeba całe kapsułki połykac i czy
          mozna rozpuszczac i czy to ma jakies zanczenie powiedział ,że
          nie..ale obawiam się i wciąz zastanawiam czy to zbagatelizować...
            • nglka Re: drogi moczowe 28.01.10, 14:10
              kocio-kocio napisała:

> Masz jakieś zwężenie przełyku czy coś?
              > Dlaczego nie połykasz tabletek?

Niektórzy tak mają. Mój niemąż, na przykład - blokada psychiczna. Jedyna opcja (i całkiem skuteczna ua niego) to nabrać płynu w usta, wrzucić tabletkę i udawać, że pije wink. Inaczej prełyk z automatu się zaciska.
              >
            • izabella9.0 Re: drogi moczowe 28.01.10, 14:18
              "Zwężenie przełyku" Nie ,nie nic z tych rzeczy.
              Napisałabym raczej blokada psychiczna , wynikaąca z pewnego
              zdarzenia, nie dam rady i juz , przy probie połkniecia nakręcam się
              jakimis czarnymi scenariuszami i koniec..a kapsułki Prourinu sa
              OGROMNE wiec odpada nawet próba ich połknięcia , mniejsze jak już
              koniecznie musze połknąc , połykam z bardzo duzym wysiłkiem za
              pomocą wspomagaczy ale rzadko.
              • bakali Re: drogi moczowe 28.01.10, 15:08
                Zamiast kombinować i odwiedzania lekarza rodzinnego, wybierz się od razu do
                urologa, poleci Ci najlepszy sposób. W zapaleniach dróg moczowych czas odgrywa
                dużą rolę, lepiej od razu zadziałać niż zaniedbac sprawę i potem cierpieć.
                Z leków bez recepty nie polecam Uroseptu, jest tani i popularny, ale bardzo
                moczopędny i męczę się po nim jeszcze bardziej. Niezawodny jest Urinal (niestety
                duże kapsułki), dużo wody z duża ilością wyciśniętej cytryny i ciepło w
                okolicach bioder.
                • nglka Re: drogi moczowe 28.01.10, 15:28
                  bakali napisała:

> Z leków bez recepty nie polecam Uroseptu, jest tani i popularny, ale bardzo
                  > moczopędny i męczę się po nim jeszcze bardziej. Niezawodny jest Urinal (niestet
                  > y
                  > duże kapsułki), dużo wody z duża ilością wyciśniętej cytryny i ciepło w
                  > okolicach bioder.

Urinal jest tak samo moczopęny jak Urosept smile pikuś leży w tym, że każdy inaczej reaguje smile Na mnie osobiście ani Urinal ani Urosept nie działają pod względem bólu i wydalania bakterii za to po obu sikam co 15 minut. Bo jak się zaczyna, to od razu krwiomocz i e-coli 10 do ptęgi 6-tej minimum.
                  I racja, nie ma co zwlekać z infekcją. Czekanie tygodnia czy dłużej może prowadzić nawet do problemów z nerkami. Nawrotowe zapalenie pęcherza juz zaliczyłam, przez ponad rok z tym walczyłam i tu nie ma na co czekać. Chyba, że na powikłania wink
                • Gość: iza Re: drogi moczowe IP: 80.54.34.* 28.01.10, 16:05
                  Do urologa , którego się wybieram , trzeba miec skierowanie w innym
                  przypadku podobno trzeba dlugo czekacto moja pierwsza tego typu
                  infekcja i jedyny objaw to jakiś dyskomfort w okolicy cewki ale moze
                  faktycznie zadzwonie i sie popytam od razu o tego urologa choc
                  zaplanowałam sobie wizyte u lekarza rodzinnego po skierowania i
                  zrobic badania i z wynikami od razu isc do urologa..
    • zonafranka Re: drogi moczowe 28.01.10, 22:03
      mecze sie od kilku lat z nawracajacymi zapaleniami pecherza. Niestety ani urosep
      ani uinal mi nie pomagaly. Ze srodkow bardziej drastycznych, przy ciezkich
      atakach bolu musze niezwlocznie wziac furagin i nospe. Bol ustepuje 15 min po
      wzieciu pierwszej tabletki, ale chyba nie o takich medykamentach chcialas
      czytac. Z naturalnych polecam tabletki zurawinowe (tu gdzie mieszkam, nie moge
      dostac soku, poza tym jestem marna do picia- jedna z przyczyn nawracajacyh
      zapalen), ale to wylacznie zapobiegawczo, bo jak mam juz infekcje to nie
      podzialaja. Kiedy czuje, ze infekcja sie zbliza biore tabletki z GUYABY (inna
      nazwa to jagody niedzwiedzie), sa znacznie skuteczniejsze od zurawinowych.
      Podobno zapobiegawczo dzialaja tabletki z wrzosu i oleju dyniowego. Mam tu cala
      serie tabletek ziolowych i te cztery rodzaje sa wskazane przy zapalniach
      pecherza. Z dowiadczenia jednak wiem, ze guyaba jest najskuteczniejsza.
        • Gość: lala tylo Ginial IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.01.10, 13:13
          urosept jak dla mnie się chowa, najlepszy jest Ginial, to świetny lek ale mało
          rozreklamowany, niestety, szkoda bo tez jest powiedzmy ziłowy, z wyciągu z
          konika morskiego. Oczyszcza drogi moczowe i jak raz na pół roku zafundujesz
          sobie taką kurację, marne szanse na infekcję, mi pomaga. Można tyl leczyć jak
          już jest coś, albo profilaktycznie stosować. Kosztuje ok 30 zł 100 tabletek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka