Dodaj do ulubionych

Dziwny ból

12.02.04, 17:23
Od jakiegoś czasu czuje ból w okolicach prawej pachwiny, dość ostry,
promieniujący na udo. Zastanawiam sie, czy to może początki wyrostka
robaczkowego czy może jajnik, przydatki? Prosze o porade!
Obserwuj wątek
    • gohajon Re: Dziwny ból 12.02.04, 17:30
      no wlasnie, ja tez wlasnie teraz czuje tego typu bol...co to moze byc? dodam ze
      znacznie opoznia mi sie okres;-((niby piersi bola jakbym miala go miec, ale nie
      mam i w prawym boku straszliwie kluje(zwlaszcza przy schylaniu) dzieki za
      odpowiedzwink
    • jewag Re: Dziwny ból 12.02.04, 17:36
      Ja nidawno odstawiłam tabletki, ale ten ból pojawiał się też wcześciej choć
      ostatnio jest bardziej dokuczkiwy i prawie codziennie. A jakie objawy ma
      endometrioza?
    • cordosa Re: Dziwny ból 12.02.04, 17:40
      moze być niestety torbiel, mnie czasem bolało jak siedziałam ale już
      najbardziej jak wstawałam. Dodatkowo jakikolwiek nacisk brzucha powodował ból,
      radzę udać się szybko do ginekologa żeby zrobił badanie i usg transvaginalne.
      Wtedy bedzie wiadomo co to - trzeba uważac zeby się nie skręciła bo to
      niebezpieczne. Najlepiej sprawdzisz wyrostek leżąc i podnosząc prawą nogę do
      góry a następnie przyciągnij ją do siebie. Wyrostek wtedy daje ostry ból. Daj
      znać koniecznie jak się sprawy potoczyły!!
      Pozdrawiam Cię serdecznie
      • milk_and_honey Re: Dziwny ból 12.02.04, 19:15
        Cordosa o co chodzi z ta torbielą; "trzeba uważac zeby się nie skręciła bo to
        niebezpieczne."? Ta torbiel moze sie skręcić??? Czy ja coś żle rozumiem? Nigdy
        o czymś takim nie slyszałam. Mogłabyś napisać coś więcej? Prosze. Pozdrawiam
        • cordosa Re: Dziwny ból 13.02.04, 11:07
          już piszę (przeczytałam o tym mnóstwo) . Torbiele czynnościowe(czyli
          niepękniety pęcherzyk Graffa)- te przeważnie same znikają, wywołane są
          zaburzeniami hormonalnymi, mogą się też pojawić przy za słabych tabletkach (ja
          miałam na Harmonecie). Ta torbiel jakgdyby "wychodzi" z jajnika. Niekiedy może
          być tzw. uszypułowana- na tzw. szypułce (jakby takim ścięgnie z nie wiem czego)
          i własnie wtedy może się ona obkręcić - z tego co czytałam i mówiła mi lekarka
          ból przy skręceniu się torbieli jest okropny, przypomina atak wyrostka,
          konieczna jest wtedy operacja. Na usg dopochwowym raczej dużo widać, dobry
          lekarz powinien uprzedzić co się będzie dzialo. Niestety chyba nie można
          wpłynąc na to czy się skręci czy nie, samo się robi, nie da się uniknąc tego
          przez np nieruszanie się czy niećwiczenie etc. Ja miałam zwykłą (nie
          szypułowaytą) ale też miałam ostrzeżenie od lekarki przed ew. skręceniem,
          dobrze wiedziec co jest bo inaczej zanim się kapną w szpitalu, eeehh, chodzi o
          to by szybko podjąc własciwe leczenie na ginekologii a nie podejrzewać np.
          wyrostek. Ja absolutnie nie chcę nikogo straszyć , sama żyłam w strachu, że się
          skręci ( a miałam dużą, taką na granicy operacji 55x65 mm). Dodatkowo
          naczytałam się na internecie o wszystkich bolesnych przypadkach pęknięc, z
          omdleniami, prawie zwariowałam ze strachu. Okazuje się że sama jednak pęknąc
          musiała podczas okresu, bo dodatkowym objawem jest to, że jest się strasznie
          słabym. Ja nie poczułam żadnego bólu jakiegos rozerwania czy uciskania w
          okolicy odbytu. Czyli nie ma jednego wzorca. Warto to kontrolować, wziąć sobie
          obraz ugs i opis,żeby jakby co lekarze wiedzieli. Mam nadzieję ze nikogo nie
          przestraszyłam tym co piszę. Mi lekarka powiedziała wszystkie warianty co się
          może dziać ze mną i jak to odczuję i co mam wtedy robić.
          Pozdrawiam, jakbyście miały jakies pytania to piszcie (np. na mail gazety)
          cordosa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka