Dodaj do ulubionych

bardzo nieregularne cykle

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.10, 20:03
Cześć. Mam 16lat i miesiaczkuje ponad 2lata. Problem w tym, że nadal
są bardzo nieregularne. Zdarzały mi się kilkumiesięczne przerwy i
potem okres znowu sie pojawiał i tak w kółko. Teraz znowu nie mam go
już prawie 3miesiące. Czy to kwestia czasu i mam po prostu czekać,
aż się ureguluje? Chodzę do szkoły więc właściwie cały czas żyję w
większym bądź mniejszym stresie. Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • lady_iris Re: bardzo nieregularne cykle 14.04.10, 22:56
      Po dwóch latach od pierwszej miesiączki cykle powinny się już uregulować. Jeśli
      masz tak długie przerwy, to według mnie nie jest normalne, chyba że się
      odchudzasz... zalecam zbadanie przyczyny takiego stanu rzeczy, ponieważ u mnie
      sytuacja wyglądała podobnie. Po 2 latach cykle nadal były w cały świat, ale
      żaden lekarz nie pofatygował się, by poszukać przyczyny - "rozwiązaniem" zawsze
      było jedynie wywołanie miesiączki.
      Po latach (!) okazało się, że to "zasługa" policystycznych jajników, za sprawą
      których już dwa lata bezskutecznie staram się o dziecko.
      Oczywiście to nie musi być to, ale koniecznie trzeba zrobić niezbędne badania,
      USG, poziom hormonów... I nie daj się zbyć lekarzom!
    • bystra_26 Re: bardzo nieregularne cykle 15.04.10, 12:23
      Na uregulowanie cykli masz 5 lat. Mniej więcej tyle zajmuje organizmowi
      nauczenie się biegłego sterowania układem przysadka-podwzgórze-jajnik.

Teoretycznie, to pierwsze krwawienia rzadko są prawdziwymi miesiączkami w
      związku z tym możliwe są długie przerwy między nimi.

Zawsze warto odwiedzić ginekologa i sprawdzić na USG, jak wyglądają Twoje
      jajniki (czy nie ma PSOS), ale w tym wieku "regulowanie" cykli tabletkami
      antykoncepcyjnymi TO NIEPOROZUMIENIE. Tabletki wyłączają własne sterowanie
      hormonami i organizm nie może się tego uczyć, by dojść do standardu.

Doskonałym narzędziem przewidywania miesiączek w tym wieku z 2-tygodniowym
      wyprzedzeniem są naturalne metody rozpoznawania płodności. Zapraszam na forum:
      forum.gazeta.pl/forum/f,14906,Naturalne_Planowanie_Rodziny.html
      I polecam książkę: Roetzer "Ja i mój cykl" oraz "Sztuka Planowania Rodziny" - ta
      druga to pozbawiony ideologii podręcznik jednej z metod
    • nero-ego Re: bardzo nieregularne cykle 15.04.10, 22:50
      Jak tu czytam.., różne są opinie kobiet na ten temat.. Jestem
      położną i ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nie masz
      powodu do zmartwienia. Jeżeli tylko nie odchudzasz się, poprawnie
      się odżywiasz to nie ma powodu do niepokoju. Rzeczywiście, mówi
      się,że do 2 lat od pierwszej miesiączki cykle powinny się
      uregulować, ale to tylko mit, rzeczywistość jest trochę inna i
      wiem , że czasami cykle uregulowują się dopiero po pierwszym
      dziecku, a czasami dopiero po trzecim ( tak było w moim przypadku).
      Pozdrawiam..
        • mewa000 Re: bardzo nieregularne cykle 16.04.10, 12:17
          U mnie sytuacja wyglądała podobnie jak u lady_iris-od 12 r.ż. miłam
          bardzo nieregularne okresy, lekarka twierdziła że to normalne i na wywołanie
          ciągle brałam Luteine a jak przyszły krwotoki to tabsy. Po 9 latach okazało się
          że to PCO (już u innego lekarza). Po prawie 2 latach leczenia (Clo itp, laparo)
          w końcu udało mi się zajść w ciążę, choć jestem pewna,że jakby tamta gin nie
          olała sprawy to mój mały byłby dziś starszy
      • Gość: gość portalu Re: bardzo nieregularne cykle IP: *.sds.uw.edu.pl 20.04.10, 20:28
        > wiem , że czasami cykle uregulowują się dopiero po pierwszym
        > dziecku, a czasami dopiero po trzecim ( tak było w moim przypadku).

Jeśli naprawdę jesteś położną, to chyba z niezbyt dobrym wykształceniem i należy
        współczuć ci tylko długiego braku diagnozy i leczenia. Też kiedyś usłyszałam od
        jednej pani, ponoć lekarki, że moje okropne bóle i nieregularne miesiączki
        przejdą, jak urodzę dziecko. Poszłam do normalnej specjalistki gin-endo,
        zrobiłam badania i okazało się, że mam PCOS. Przy czym miałam szaleńcze poziomy
        androgenów, ale że byłam szczupła i nie miałam wąsów to poprzednia pani lekarka
        nie widziała problemu. Tak właśnie - NIE WIDZIAŁA, bo nie było go widać.
    • stonoga150 Re: bardzo nieregularne cykle 10.05.10, 23:19
      Moje cykle sie uregulowaly dopiero jak zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne w
      wieku 22 lat. Mimo, ze bylam wielokrotnie u lekarza wczesniej, moja ginekolozka
      nie widziala problemu, a ja zylam w stresie. Moze zrob sobie badanie krwi na
      hormony. Mozliwe ze twoj organizm potrzebuje wiecej czasu, a moze potrzebujesz
      pomocy jakiegos srodka hormonalnego. Nie zaszkodzi konsultacja z lekarzem.
      • minniemouse Re: bardzo nieregularne cykle 11.05.10, 02:54
        tabletki antykoncepcyjne to doustnie brane hormony, nic wiec dziwnego ze okres sie uregulowuje ale to przeciez w zadnym wypadku nie leczy ani nie usuwa przyczyny nieregularnosci.

jak sie tabletki odstawi to jak byly neieregularne tak beda.
        bardzo rzadko sie zdarza aby sie uregulowaly.
        i zwykle sie dzieje tak bo to cos sie w organizmie nieprawidlowego szlo swoja droga niezalenie od tabletek.

Ja na twoim miejscu dociekalabym przyczyny dlaczego masz nieregularne miesiaczki. szukaj lekarza ktory sie tym porzadnie zajmie, bedzie zainteresowany znaleziem dlaczego tak masz.
        przyczyn moze byc wiele, moze byc np jak ktos sugerowal PCO moze byc np choroba Cushinga, moze byc tarczyca, moga byc polipy, oczywscie zaburzenia hormonalne, IBS (ZJD) endometrioza, wlokniaki i rozne inne rzeczy.

a moze byc nic, moze rzeczywscie potrzebujesz tylko wiecej czasu na uregulowanie.
        ale to nie znaczy ze mozna to lekcewazyc.

powodzenia z szukaniem.

Minnie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka