Dodaj do ulubionych

prawidlowe endomedrium

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 27.06.01, 22:53
jaka powinna byc prawidlowa grubosc endomedrium i czy jest to wartosc zmienna w
zaleznosci np. od dnia cyklu?
mam w roznych okresach czsu robiobe USG i za kazdym razem troche
inny "rozmiar" - od 4mm do 14mm - czy to tylko sprawa precyzji badajacego?
jakie ednomedrum jest w normie dla kobiety 37 lat izalozeniu, ze chce zostac
matka?
Obserwuj wątek
    • monika.antepowicz Re: prawidlowe endomedrium 28.06.01, 21:42
      Grubość endometrium zalezy i od fazy cyklu i od fazy zycia kobiety. U kobiety
      po menopauzie powinno mieć do 5 mm, u miesiączkującej prze miesiaczką moze być
      i 12 i nawet 14 mm (tu jeszcze zwracamy uwage na objawy kliniczne- czy
      miesiączki są regularne, prawidłowe i jak obfite) Ważny jest tez wygląd tego
      endometrium (linijne, czy nieregularne)MA
      • Gość: gajda Re: prawidlowe endomedrium IP: 212.160.141.* 29.06.01, 13:03
        czyli jaka jest norma/zakres - dla normalnie miesiaczkujacej 37 ltki - np. w 1
        pol cyklu i okoloowulacji?
        • monika.antepowicz Re: prawidlowe endomedrium 29.06.01, 21:42
          Tak, te 14 mm. to raczej norma dla drugiej polowy cyklu, gdyż po miesiączce
          powinno być cieńsze (7-8 mm)MA
          • Gość: gajda Re: prawidlowe endomedrium IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.06.01, 22:15
            dziekuje za info i prosze o cierpliwosc:czy znaczy to, ze jesli w 1 pol mam 14
            mm to cos nie tak z sluzowka macicy?
            • monika.antepowicz Re: prawidlowe endomedrium 30.06.01, 20:53
              Tak, to troszeczke za szerokie- może świadczyć o niedoborze progesteronu i , co
              za tym idzie niedostatecznym złuszczaniu sluzówki macicy. MA

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka