Dodaj do ulubionych

temperatura 35.9-36.2?

20.08.03, 12:30
czy taka temperatura w pierwszej fazie cyklu jest normalna (35.9-36.2), czy
mam sie zaczac martwic? w drugiej polowie wzrasta najwyzej do 36.7, a czasem
po skoku spada spowrotem do 36.2-3. co to moze znaczyc? dziekuje z gory za
odpowiedz
malgos
Obserwuj wątek
    • praktycznyprzewodnik Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 13:49
      Poziom fazy temperatur niższych i temperatur wyzszych jest mniej więcej stały
      u każdej kobiety, ale jednoczesnie możliwe są indywidualne różnice (zależą
      głównie od stopobu mierzenia -pochwa-odbyt-usta). Na podstawie jednego wykresu
      i do tego jeszcze niekompletnego trudno coś powiedzieć. Moze to cykl
      bezowulacyjny (u młodszych pań dość czeste zjawisko, może tylko "fałszywka", a
      jajeczkowanie będzie za jakiś czas). Czy znasz stronę www.lmm.pl lub
      www.npr.pl ? Powodzenia. NPR należy uczyć się tylko z materiałów z pozytywną
      oceną Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny lub
      bezpośrednio od osoby będącej dyplomowanym specjalistą w zakresie NPR
      (przynajmniej dyplom I stopnia).
      • malgos777 Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 13:59
        dzieki za odzew
        zawsze mierze tak samo, czyli okolo 4 minut w ustach. to jest moj 3 cykl ktory
        mierze, zawsze te temperatury byly dosyc niskie ale nie az tak. wiem ze przez
        internet sie tego nie naucze, ale zawsze mozna sie czegos dowiedziec od
        doswiadczonych forumowiczek. dzieki za linki, zaraz zobacze co tam mowia. czy
        znacie jakies forum o NPR?
        ale czy zdazaja sie komus az takie niskie temperatury?
        malgos

> Poziom fazy temperatur niższych i temperatur wyzszych jest mniej więcej
        stały
        > u każdej kobiety, ale jednoczesnie możliwe są indywidualne różnice (zależą
        > głównie od stopobu mierzenia -pochwa-odbyt-usta). Na podstawie jednego
        wykresu
        > i do tego jeszcze niekompletnego trudno coś powiedzieć. Moze to cykl
        > bezowulacyjny (u młodszych pań dość czeste zjawisko, może tylko "fałszywka",
        a
        > jajeczkowanie będzie za jakiś czas). Czy znasz stronę www.lmm.pl lub
        > www.npr.pl ? Powodzenia. NPR należy uczyć się tylko z materiałów z pozytywną
        > oceną Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny lub
        > bezpośrednio od osoby będącej dyplomowanym specjalistą w zakresie NPR
        > (przynajmniej dyplom I stopnia).
        • beemka1 Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 14:19
          Malgos,
          Ja tez mam taka niska temperature i zaszlam kiedys w ciaze (i tak poronilam,
          ale cykle mialam owulacyjne). Poza tym wydaje mi sie, ze zbyt krotko mierzysz -
          w ustach powinno sie trzymac termometr 7 minut. Zreszta najlepiej jest
          mierzyc w pochwie lub pupie - tam temperatura jest wyzsza. ja mierze w tym
          pierwszym otworze i moge stwierdzic, ze jest to dokladniejszy pomiar niz w
          ustach. Najwazeniejsze jet to, zeby zaobserwowac skok, a czy jest to skok z
          36,6 na 37 czy z 36,2 na 36,8 to zadna roznica. Moim zdaniem nie masz powodu
          do zmartwien.
          Powodzenia
          Beemka.
          • malgos777 Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 14:52
            dzieki za odpowiedz beemka, mialam nadzieje ze sie odezwiesz bo widzialam
            gdzies pisalas cos o temperaturze.
            przykro mi z powodu twoich klopotow z ciaza.
            dzieki za wyjasnienia, tez mi sie wydawalo ze sama temperatura nie jest tak
            wazna jak jej skok. skok zawsze (tylko 3 cylke jak na razie) obserwowalam, ale
            raz po skoku znowu bylo obnizenie do konca cyklu, czy to znaczy ze byl to cykl
            bezowulacyjny? to skad w takim razie skok, skoro jest on wywolany
            progesteronem uwalnianym przez cialko zolte po peknieciu pecherzyka, czyli
            owulacji? czy mi sie cos pomieszalo?
            pozdrawiam
            malgos

beemka1 napisała:

> Malgos,
            > Ja tez mam taka niska temperature i zaszlam kiedys w ciaze (i tak poronilam,
            > ale cykle mialam owulacyjne). Poza tym wydaje mi sie, ze zbyt krotko
            mierzysz -
            > w ustach powinno sie trzymac termometr 7 minut. Zreszta najlepiej jest
            > mierzyc w pochwie lub pupie - tam temperatura jest wyzsza. ja mierze w tym
            > pierwszym otworze i moge stwierdzic, ze jest to dokladniejszy pomiar niz w
            > ustach. Najwazeniejsze jet to, zeby zaobserwowac skok, a czy jest to skok z
            > 36,6 na 37 czy z 36,2 na 36,8 to zadna roznica. Moim zdaniem nie masz powodu
            > do zmartwien.
            > Powodzenia
            > Beemka.
            • praktycznyprzewodnik Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 15:10
              Jednodniowy skok mógł się zdarzyć bo:
              - zdarzył sie pomiar zakłocony ( w "dni strategiczne trzeba byc bardzo
              skrupulatnym";
              - zdarzył jest skok LH lecz za mały, zeby doszło do uwolnienia jajeczka i
              podjęcia pracy przez ciałko żółte.
              Uważa się, ze jajeczkowanie miało miejsce, gdy temperatura utrzymała sie na
              podwyzszonym poziomie przez cztery doby;
              - jedna-dwie-trzy to tylko pewna przesłanka, ze coś się działo (ale mogło sie
              jajeczko "nie przepchać", albo "przylepic" wewnątrz pecherzyka, albo po
              prostu "chomik schował sie do domku , bo się czegoś wystraszył" (zdarza się, ze
              po jakims czasie ta sama komórka jajowa bierze sie znów za wydostawanie, a może
              się wyręczyc koleżanką - wtedy powinnaś obserwować kilka sesji sluzowych;
              - samo jajeczkowanie to za mało - ciałko zółte podjeło pracę, jesli temperatura
              utrzymała sie minimum 10 dni;
              - doszło do nidacji "bimbusia" - jesli było 21 dni;
              - krwawienie po 21 dniach jest poważną poszlaką, ze nastapiło wczesne
              poronienie;
              Bardzobardzo żadko zdarza sie "przetrwałe ciałko zółte" - i ciązy naprawde nie
              było, choć temperatura sie utrzymała około miesiąca. Ale to jest podobno tak
              rzadkie zjawisko, ze dzidzius jest bardziej prawdopodobny.

Przejdz przez wysokie obcasy na eDziecko i dalej w dole planowanie rodziny(4),
              dojdziesz do Ligi Małżeństwo Małżeństwu - mają tam forum dyskusyjne. Stare było
              bardzo fajne, a nowe jakos nie chce sie rozkrecic. Czuj duch !
              -
              ;
              • malgos777 Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 15:53
                no dzieki dzieki za szczegoly!
                coraz bardziej to mi sie wydaje skomplikowane, hmm
                hmm, co to jest "doszło do nidacji "bimbusia" - jesli było 21 dni", bo nie za
                bardzo kojarze?

Strone Ligi kiedys widzialam ale nie za bardzo mnie porwala, wole gazete, choc
                tu o NPR rzadko sie cos zdaza
                pozdrawiam
                malgos

• beemka1 Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 18:11
                  Malgos,
                  Jeszcze jedno z tym spadkiem temp. Taka jak pisze poprzedniczka, wyzsza temp.
                  musi utrzymac sie przynajamniej 4 doby. Nie znaczy to jednak, ze nie moze
                  spasc o kreske czy dwie. Wazne jest, by byla wyzsza o 2-3 kreski od temp.
                  okresu owulacji. Niech mnie ktos poprawi jak sie mylesmile
                  Beemka.
                • praktycznyprzewodnik Re: temperatura 35.9-36.2? 20.08.03, 18:40
                  Praktyczna interpretacja rzywej nie jest łatwa, jesli nie zna sie podrecznika
                  wg. którego ktoś się uczył. Weryfikacją metod zajmowało się kilka ośrodków
                  naukowych na swiecie i każda ma własny typ karty i inaczej interpretuje skok
                  znamienny. Zwróc uwagę ze LMM mają az cztery sposoby podejścia do krzywej, w
                  metodzie "angielskiej" z Birmingham (Instytut Matki i DZiecka ) podchodza
                  inaczej, a NPR "niemiecka" z Kolonii jeszzcze inaczej...
                  To nic nie szkodzi, aby trzymac sie jednego.
                  Co do nidacji "bimbusia". Do zapłodnienia dochodzi w jajowodzie, potem trwa
                  około tygodniowa wędrówka jajowodem, dalej sama nidacja w macicy (też czas
                  jakis). To skomplikowany proces, którego poczatki zazwyczaj uchodzą uwadze
                  kobiety ("miesiaczka mi sie spóźniła" - byc może istotnie sie spóźniła, bo inny
                  był termin owulacji, byc może jest to ciążą, która nierzadko w pierwszym
                  trymestrze ulega poronieniu - kobieta może to odebrać jako bolesniejszą,
                  obfitszą miesiączkę. Sledzenie gry temperatur jest bardzo pomocne w wychwyceniu
                  drobnych zaburzeń daojrzewania pęcherzyka itp. A temperatura na wyższym
                  poziomie powyzej 21 dni - powazną poszlaką, ze miała miejsce ciąża.
                  • malgos777 Re: temperatura 35.9-36.2? 21.08.03, 09:02
                    rzeczywiscie cos bylo dziwnego w tym ostatnim cyklu, najpierw skok i spadek
                    temperatury a miesiaczka po tym wszystkim, choc w terminie, to tez byla jakas
                    podejrzana, drugiego dnia lalo sie ze mnie jak z kaczki, wieczorem w 4 godziny
                    3 razy musialam zmieniac tampony, kiedy zwukle 1 na 5-6 godzin wystarczal. cos
                    sie znaczy dzialo dziwnego.
                    pozdrawiam
                    malgos

byc może jest to ciążą, która nierzadko w pierwszym
                    > trymestrze ulega poronieniu - kobieta może to odebrać jako bolesniejszą,
                    > obfitszą miesiączkę. Sledzenie gry temperatur jest bardzo pomocne w
                    wychwyceniu> drobnych zaburzeń daojrzewania pęcherzyka itp. A temperatura na
                    wyższym poziomie powyzej 21 dni - powazną poszlaką, ze miała miejsce ciąża.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka