Dodaj do ulubionych

CIĄŻA - Kiedy widać ???

09.12.03, 11:13
Cześć dziewczyny.
Jestem w 10 tyg. i nie mogę zmieścić się we wszystkie portki jakie mam.
Przytyłam już ok. 4 kg. Zastanawiam się co będzie dalej. Na usg widać jedną
małą fasolkę. Wcześniej myślałam, że ciąża widoczna jest od 4 -5 miesiąca.
Napiszcie proszę jak to było u was, jakie gabaryty osiągałyście i w których
tygodniach?

O rany będę wielka jak mutantsmile)
Obserwuj wątek
    • moniak7 Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 09.12.03, 12:00
      Brzuch mialam wydety juz od pierwszych dni i pewnie po miesiacu juz sie nie
      dopinalam. Ale na poczatku tylam wolniej niz ty. Dopiero pozniej nabralam
      zawrotnego tempa.
      zastanow sie co jadasz, zmniejsz ilosc pieczywa, a zwieksz warzyw, owocow (tych
      mniej slodkich). ogranicz slodycze. jedz jedzenie wartosciowe a nie kaloryczne
      wypychacze.Bedzie dobrze. I tak jestesmy neiewolniczkami genow, dlatego
      niektore sie objadaja i przez cala ciaze tyja 10-12 (czasami nawet mniej)
      kilogramow. A niektore choc staraja sie pilnowac, tyja 20 i wiecej. Zycze
      spokoju i zdrowia.
    • moniak7 Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 09.12.03, 12:01
      Brzuch mialam wydety juz od pierwszych dni i pewnie po miesiacu juz sie nie
      dopinalam. Ale na poczatku tylam wolniej niz ty. Dopiero pozniej nabralam
      zawrotnego tempa.
      zastanow sie co jadasz, zmniejsz ilosc pieczywa, a zwieksz warzyw, owocow (tych
      mniej slodkich). ogranicz slodycze. jedz jedzenie wartosciowe a nie kaloryczne
      wypychacze.Bedzie dobrze. I tak jestesmy neiewolniczkami genow, dlatego
      niektore sie objadaja i przez cala ciaze tyja 10-12 (czasami nawet mniej)
      kilogramow. A niektore choc staraja sie pilnowac, tyja 20 i wiecej. Zycze
      spokoju i zdrowia. Monia
      • sophija Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 09.12.03, 14:17
        Dzięki serdeczne za odpowiedź. Jem na co mam ochotę, tak zawsze było i mam
        nadzieję, że będziesmile) Aż tak bardzo się nie przejmuję, bo przecież i tak będę
        gruba, no cóż takie już nasze kobiece nieszczęściesmile)) Tak tylko się
        zastanawiam czy to prawidłowe, bo prawie wszystkie koleżanki mówiły mi, że
        jeszcze w 4 miesiącu u nich nic nie było widać, inne, że chodziły na siłownię w
        6 miesiącu, bo brzucha prawie nie było widać... no a tu nagle... masz ci los...
        nie mam się w co ubrać i to całkiem na serio... nie mam się w co ubrać!!!
        Tak z ciekawości się zapytałam, może jeszcze któraś z przemiłych Mam lub
        przyszłych Mam (może już szczupłych) podzieli się swoimi "kilogramami"smile)
        Z góry dziękuję.
        • la_lunia Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 09.12.03, 15:33
          od niedzieli leci mi 15 tydzien
          zawsze bylam dziwnie zbudowana - na gorze skora i kosci a na dole troche
          tluszczyku sad
          nie zakladam spodni sprzed ciazy bo sa dla mnie za ciasne w pupie i w udach -
          tu wlasnie przytylam chociaz na wadze widze, ze doszlo mi jakies 1,5 do 2 kg
          we wszystkich spodniach chodze niedopieta (nie zapinam na guzik i troche
          rozsuwam) wiec chodze arczej w spodnicach ktore mam luzniejsze
          stojac przed lustrem - nie wciagajac brzucha widze, ze juz troche jest chociaz
          moj maz sie smieje i twierdzi, ze "specjalnie sie tak wypinam chociaz nic
          jeszcze nie widac"
          ale znajac mnie wiem, ze wejdzie mi to wlasnie w pupe i w uda a nie w brzuch
          taki nasz los
    • gosia_d Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 09.12.03, 16:36
      Hej.
      Ja jestem w połowie 8 miesiąca, widać tak od 6 miesiąca. Strasznie
      niecierpliwie czekałam na brzuszek, ale i dzisiaj jest taki że na oko 6
      miesiąc. Do tej pory przybyło 9 kilo, ale uczciwie powiem że bardzo staram się
      uważać z jedzeniem. Na początku, przy wielkim apetycie, waga zaczęła szybko
      rosnąć, a potem niestety spadła jak zaczęły się mdłości, długo trwały, więc
      długo nie tyłam, dopiero teraz odrobiłam.
      Naprawdę nie są dziecku potrzebne wielkie ilości jedzenia, tak naprawdę od 4
      miesiąca ciąży powinno się jeść 300 - 400 kcal dziennie więcej, a to nie jest
      wiele! Jak się teraz przekarmisz to nie jest dobrze dla zdrowia ani twojego ani
      dzidzi! Niestety trzeba głodzik pohamować sad A ciężko, wiem bo sama z trudem
      powstrzymuje się od rzucania na wszystko co jadalne. I słodkie zwłaszcza wink
      pozdrawiam - Gosia i 32 tygodnie dzidzi nieznanej nadal płci sad
    • tupelo Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 09.12.03, 16:50
      Hej, jestem w 15 tygodniu. jeszcze do niedawna chodzilam w moich najszerszych
      portkach, choc i tak ratowalam sie gumka zaczepiona o guzik smile W sobote nie
      wytrzymalam i kupilam sobie ciazowe ogrodniczki - sa jeszcze za duze, ale juz
      w nich chodze, bo inaczej bym zmarzla. Do tej pory przytylam chyba z 2,5 kilo,
      najwiecej w udach i pupie. Brzuszek zaczal mi wystawac jakies dwa tygodnie
      temu, ale jesli ktos nie jest wtajemniczony, to jeszcze sie nie domysla... Z
      jedzeniem nie szaleje, ale tez sie nad nim nie trzese i nie licze kalorii w
      zeszyciku. Staram sie zjesc zawsze po dwa owoce, duzo twarogu (bo mleka nie
      pije), jajka, miesko i wybieram herbaty, ktore nie sa czarne.
      • etamka Wy szczęściary!!! 09.12.03, 17:42
        A ja nie jestem w ciąży, ale marzę o dzieciaczku, na którego muszę czekać
        chociaż do końca studiów, więc pozdrawiam was gorąco, wy szczęściary!!!
    • saramara Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 09.12.03, 20:30
      U mnie też już niestety widać brzuszek, choć w spodnie wchodzę jeszcze bez
      problemu. Zawsze miałam szczuplą talie i mały brzuszek, tak wiec, aby mi nie
      spadały spodnie zawsze musiałam nosić pasek, teraz po prostu zapinam się na 2-3
      dziurki mniejsmile)) Ale mam nadzieje, ze wymienianie garderoby nie czeka mnie tak
      prędko (mam w spodniach jeszcze kilka cm zapasu), chociaż nigdy nic nie wiadomo
      bo u mnie to dopiero 6 tydziensmile)) Na poczatku jak zobaczylam rosnacy brzuszek
      nieco sie przestraszylam (tak wcześnie!), w dodatku troche swedziała mnie
      skóra, wiec balam sie, ze to rozstepy. Na szczescie teraz brzuszek nieco
      przestal rosnąćsmile))
      Mój gin. uspokoił mnie, ze przy szczuplej sylwetce duzo szbciej widac ciąze, co
      wcale nie znaczy, ze w rezultacie brzuszek urośnie większy. Mysle, ze w Twoim
      przypadku jest tak samo.

Pozdrawiam,
      S.
      • kags Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 10.12.03, 10:47
        Ja jestem juz w 17 tyg od OM... a liczac od dnia zapylenia jutro zaczne sie 15
        tydzien...
        Brzucha jeszcze nie widac, no chba ze go na maxa wypne. Jestem raczej postury
        chudzielca i troche mnie to dziwi, bo juz powinno byc widac. Chodze w
        spodniach, w ktorych normalnie chodzilam. Duzo nie przytylam (max 2kg), raczej
        w pupie sad i biuscie ( o jakies 3 rozmiary smile) Moja mama przytyla ze mna w
        ciazy tylko 9 kg... i mam nadzieje, ze bede taka sama szczesciara. Na wszelki
        wypadek - tfu tfffuuuu!!!
        Nie mam zadnych specjalnych zachcianek typu sledzie, ogorki czy tez czekolada.
        Nawet wydaje mi sie, ze do czekolady mam jakis wstret... nawet mnie Nutella
        nie rusza wink
        Pozdrowionka.
        KaGS
        • sophija Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 11.12.03, 08:19
          Hej, Hej, Hej!
          Chwilkę mnie nie było a tu tyle odpowiedzi smile)
          Już tak się nie martwię, bo widać każda z nas troszeczkę inaczej reaguje na tę
          burzę hormonów. No nie ukrywam, że jeść chce mi się straszliwie. Przed ciążą
          uwielbiałam słodkie w każdej postaci, mogłam jeść śniadania, obiady i kolacje
          na słodko a i jakiś deserek też oczywiście na słodko. A co najciekawsze byłam
          nadal szczupła. A teraz pożarłabym wszystko co ostre i mięsne, śledzie też
          wchodzą w grę i niestety powiększam się w zaskakującym tępie, ku swoim
          zdziwieniu, zaskoczeniu i obawie.
          Ale widzę, że niestety trzeba apetyt poskromić. Wcześniej myślałam, że skoro
          organizm potrzebuje to należy mu dostarczyć, bo sam wie najlepiej co mu jest
          potrzebne. Ale chyba jednak tak nie jestsmile I na moje szczęście (albo
          nieszczęście w tym przypadku) czuję się bardzo dobrze nie mam żadnych mdłości
          itp. historii.
          Pozdrawiam was serdecznie Przyszłe Mamysmile) i duuużo zdrówka wam życzę.
          • nadzieja28 Re: CIĄŻA - Kiedy widać ??? 11.12.03, 11:03
            Hej Mamuśki!
            Ja jestem w 10 tygodniu i już nawet mam mały brzuszek, ale to chyba jest
            dziedziczne. Moja mama, siostra mamy i babcia miały ogromniaste brzuchy więc
            mogę się spodziewać, że mnie to też czeka!
            Ale nie przejmuję się tym, w końcu takie są uroki odmiennego stanu.
            Pozdrawiam.
            Nadzieja + płodzik

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka