14.05.14, 22:19
hej

nie znalazłam forum Cukrzyca, choc byłam przekonana, ze takie istnieje, więc pozwole sobie tutaj zadać pytanie.

od mniej wiecej sierpnia 2013 mam problem z potworną suchością w ustach, spękane wargi, pękające w kącikach. usta klowna.

Wszelkie badania jakie robiłam, a robiłam sporo, wyszły idealnie, w tym cukier :(
Lekarze nie znajdują przyczyny choroby, bo to juz tak nalezy nazwać. Ja jestem przekonana, ze to początki cukrzycy.
Usta wykańczają mnie psychicznie; znalazłam chorobę,z wa zasadzie mix objawów który nazywają zespół piekących ust i chyba to jest TO, ale przyczyny w tym syndromie są różne, w tym cukrzyca właśnie.

Czy zdarza sie, ze początki cukrzycy są takie właśnie? czy ktos sie z tym spotkał?
ps
sądze ze to cukrzyca, ponieważ w moje rodzinie wszyscy ją mają bądź mieli. Mój nieżyjący tata tez miał, insulinozależną i zaczęła mu sie w moim, aktualnie, wieku - 50+ i, jak wspomina mama, tez spękanymi ustami....
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: cukrzyca? 15.05.14, 12:33
      Zrób sobie tzw krzywą cukrową jeśli Cię niepokoi sprawa cukrzycy. Spękane usta mogą być objawem alergii nie tylko pokarmowej ale na jakiś kosmetyk - nawet na lakier do paznokci.
    • goodman41 Re: cukrzyca? 18.05.14, 05:18
      eri22 napisala:

"Wszelkie badania jakie robiłam, a robiłam sporo, wyszły idealnie, w tym cukier :(
      Lekarze nie znajdują przyczyny choroby, bo to juz tak nalezy nazwać. Ja jestem przekonana, ze to początki cukrzycy.
      "

Lekarze nie sa po to, zeby cie wyleczyc. Blacharz samochodowy jak widzi wypadek (stluczke) samochodowy, to sie cieszy, ze bedzie mial zarobek. Lekarz podobnie, jak ma pacjenta to go szanuje, bo bez pacjenta nie bedzie miec pracy. Wysyla pacjenta na nieistotne badania, zeby pacjent do niego wrocil. Skoro masz problemy z ustami, to dlaczego taki konawal nie wyslal cie do laboratowium na zrobienie wymazu z jamy i zrobienia posiewu na grzyby?
      Najprawdopodobniej masz tez problemy z organami rozrodczymi (uplawy, pieczenie, swedzenie), to sa wszystko objawy grzybicy.
      Wal do laboratorium i zrob testy na bakterie i grzyby w jamie ustnej.
      • panmd Re: cukrzyca? 19.05.14, 00:23
        A rozumiesz ty, że do wszystkich badań są wskazania. To, że ktoś ma spękane usta to nie jest za silne wskazanie do wysyłania go na badanie bakteriologiczne jamy ustnej, które w ogóle za bardzo nie ma sensu ( jak już to gardło, jama nosowa). No ale widać jesteś prorokiem od upławów i innych takich.
      • majenkir Re: cukrzyca? 19.05.14, 23:45
        goodman41 napisał:
        > Najprawdopodobniej masz tez problemy z organami rozrodczymi (uplawy, pieczenie,
        > swedzenie), to sa wszystko objawy grzybicy.

Jednym z objawow cukrzycy jest grzybica wlasnie ;).
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
        Coco i Bruno
    • majenkir Re: cukrzyca? 19.05.14, 23:42
      Zrob sobie badanie HbA1c (to srednie stezenie cukru we krwi z ostatnich 3 m-cy). Jezeli wynik bedzie w normie, to szukaj innej przyczyny.
      • eri22 Re: cukrzyca? 23.05.14, 08:28
        dzieki wszystkim; dzisiaj ide do diabetologa, w poniedziałek na badania; juz nie wiem gdzie i czego szukać
        any na ustach doprowadzą mnie do szaleństwa...
        pomaga tylko steryd
        • aciok2 Re: cukrzyca? 23.05.14, 10:39
          Warto zainteresowac sie odzywkami Wellness / Oriflame dla cukrzykow.

-------------------------------------
          Jestem konsultantka Oriflame - u mnie zamowisz wszystkie artykuly z duza znizka.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka