Dodaj do ulubionych

Dawkowanie antybiotyku

16.02.20, 19:04
Wczoraj na NPL dostalam Augmentin 625mg. Mam brac 2xdziennie przez 7 dni. Czytam jednak w ulotce, ze w takiej dawce stosuje sie 3 razy dziennie­čśĽ poza tym dzisiaj cos mi "jezdzi" w jelitach, bylam raz juz w toalecie i dosyc luzno sie wyproznilam. Biore Lacidofil dwa razy dziennie, wzielam tez sobie Enterol, bo zostaly mi dwie ostatnie tabletki, jutro sobie dokupie, ale nie wiem zbytnio co robic. Jesli wystapi uporczywa biegunka to mam przerwac antybiotyk? Nie mam co marzyc, ze dostane sie jutro do swojej lekarki, dostanie sie do niej tego samego dnia graniczy z cudem.
Obserwuj w─ůtek
      • nattallie Re: Dawkowanie antybiotyku 17.02.20, 19:44
        Raczej czy ogolnie to dawkowanie jest prawidlowe. Bralam augmentin na poczatku grudnia na zapalenie zatok w dawce 1g, wtedy tez wystapila biegunka, ale trwala jeden dzien. Na NPL mowilam lekarzowi, ze niedawno bralam augmentin, ale jakos sie nie przejal i przepisal. Jestem bardzo drobna, waze 48kg.
        • snajper55 Re: Dawkowanie antybiotyku 17.02.20, 20:26
          nattallie napisał(a):

> Raczej czy ogolnie to dawkowanie jest prawidlowe. Bralam augmentin na poczatku
          > grudnia na zapalenie zatok w dawce 1g, wtedy tez wystapila biegunka, ale trwala
          > jeden dzien. Na NPL mowilam lekarzowi, ze niedawno bralam augmentin, ale jakos
          > sie nie przejal i przepisal. Jestem bardzo drobna, waze 48kg.

A je┼Ťli kto┼Ť ci odpisze, ┼╝e to jest dawkowanie nieprawid┼éowe i trzeba bra─ç inaczej, to kogo si─Ö pos┼éuchasz - lekarza, kt├│ry ci─Ö bada┼é czy anonima z sieci?

S.
          --
          Symetry┼Ťci uwa┼╝aj─ů, ┼╝e win─Ö za gwa┼ét ponosz─ů symetrycznie obie strony.
          • nattallie Re: Dawkowanie antybiotyku 18.02.20, 00:35
            Pytam, bo w ulotce jest napisane, ze stosuje sie 3 razy dziennie w takiej dawce, a nie dwa. Z reszta juz nie wazne, meczy mnie biegunka po nim i mam mdlosci wiec i tak musze zmienic na inny. P. S a lekarz mnie nawet nie zbadal, nie zajrzal do gardla i nie osluchal, zapytal tylko co mi dolega i tyle w temacie.

Popularne w─ůtki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si─Ö

Nakarm Pajacyka